5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό constadine » Τετ 10 Απρ 2019, 18:08

Οι δηλώσεις ενός εκπροσώπου του ,που διάβασα πριν λίγες μέρες , ήταν του στυλ είμαστε κοντά , ο ΠΑΟΚ ξέρει αυτά που ζητάμε ,αν τα δώσει θα κλείσει η υπόθεση .
Και ανέφερε ότι έχουν πολλές προσφορές από παντού .
Οπότε το μπαλάκι πηγαίνει στον Ιβάν ,αν τα δώσει αυτά που ζητάνε .
Εμένα κάτι μου λέει ότι θα στραβώσει η δουλειά .
Μακάρι να πέσω έξω .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 10 Απρ 2019, 20:20

Εντάξει, το εμπεδώσαμε.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 10 Απρ 2019, 21:04

:mrgreen: Φόρτωσε ακόμα κ ο ΑΑ!
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Phoenixgrg » Πέμ 11 Απρ 2019, 00:15

Εγώ παιδιά σημερα τον πέτυχα στο δρόμο τυχαία και του ζήτησα να βγάλουμε μια φωτογραφία του είπα τι λέει θα μείνεις και μου είπε δύσκολα αλλά ποτέ δεν ξέρεις παιδιά ως τώρα δεν τα έχουν βρει αλλά πιστεύω στο τέλος θα βάλουν και οι δυο νερό στο κρασί τους και θα κλείσει αναρωτιέμαι τι προτάσεις έχει. Πάντως βλακεία μας και εμάς που το αφήσαμε μέχρι τέλους από περσυ έπρεπε να είχαμε κλείσει τέτοιες εκκρεμότητες νομίζω η χαζομάρα έγινε με τον Χάτσεριδη νομίζαν ότι θα τους βγει καλύτερος από Βαρέλα και δεν είναι ούτε για πλάκα κοντά στην ποιότητα του


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Phoenixgrg
 
Δημοσιεύσεις: 619
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιούλ 2016, 14:52

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Πέμ 11 Απρ 2019, 04:14

Εγώ είμαι αισιόδοξος πως θα ανανεώσει απλά περιμένουμε να έρθει το double και με την φιέστα θα ανακοινωθεί.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Πέμ 11 Απρ 2019, 06:56

Ο βαρελα ειναι σε παρατεταμενο λιμιτ απ και με το συμβολσιο του σχεδόν ληγμενο ανεβαινουν οι απαιτήσεις του για νεο συμβόλαιο. Οι παικτες που η διοικηση κ ο προπονητής πιστευει θα πρέπει να ανανεώνονται με μεγαλης διαρκειας συμβόλαια στο λιμιτ νταουν τους. Παραδειγματα τετοια; Ο πελκας κ ο λημνιος αυτήν την περιοδο κ ο τσουμπα αν συνεχίσει την γκαντεμια που εχει στο γκολ μεχρι το καλοκαίρι. Ετσι τους ανανεωνεις με τους ορους σου, τις ρητρες που θες κ τα χρονια που θες εσυ. Μετα απο διαστημικες χρονιες ζητανε τον ουρανο με τ αστρα
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό gaz » Πέμ 11 Απρ 2019, 07:34

Phoenixgrg έγραψε:Εγώ παιδιά σημερα τον πέτυχα στο δρόμο τυχαία και του ζήτησα να βγάλουμε μια φωτογραφία του είπα τι λέει θα μείνεις και μου είπε δύσκολα αλλά ποτέ δεν ξέρεις παιδιά ως τώρα δεν τα έχουν βρει αλλά πιστεύω στο τέλος θα βάλουν και οι δυο νερό στο κρασί τους και θα κλείσει αναρωτιέμαι τι προτάσεις έχει. Πάντως βλακεία μας και εμάς που το αφήσαμε μέχρι τέλους από περσυ έπρεπε να είχαμε κλείσει τέτοιες εκκρεμότητες νομίζω η χαζομάρα έγινε με τον Χάτσεριδη νομίζαν ότι θα τους βγει καλύτερος από Βαρέλα και δεν είναι ούτε για πλάκα κοντά στην ποιότητα του


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

ότι έγινε έγινε. την μαλακία την πληρώνουμε. Αλλά δεν θα τα βάψω και μαύρα αν φύγει. καλός χρυσός αλλά δεν είναι πάνω από τον ΠΑΟΚ. Θα πάρω καλύτερο.
gaz
 
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Δευτ 08 Απρ 2019, 18:26

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό BIacky » Πέμ 11 Απρ 2019, 12:52

Χωρίς να θέλω να το παίξω μετά Χριστόν Προφήτης ο
Ισλανδός ήρθε για αντικαταστάτης του Βαρελά.... Εγώ
προσωπικά με αυτά που ζητάει ο Βαρέλα δεν θα τον
ανανέωνα....
ΠΑΟΚ πρωταθλητής SuperLeague 2017-2018
Τα μαλλία μ' έσπριναν αλλά η ώρα έρθε!
BIacky
 
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Παρ 14 Απρ 2017, 14:17

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Πέμ 11 Απρ 2019, 13:31

Ο Βαρέλα θα μείνει εδώ. Γιατί το αξίζει. Τον κορμό σου που σου φέρνει τίτλους τον κρατάς πάση θυσία.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό gaz » Πέμ 11 Απρ 2019, 20:57

Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:Ο Βαρέλα θα μείνει εδώ. Γιατί το αξίζει. Τον κορμό σου που σου φέρνει τίτλους τον κρατάς πάση θυσία.

Νομίζω ότι κάνεις λάθος. Δεν κρατάς κανέναν πάση θυσία. Από τα 550 τον του έκανε πρόταση 1.100 χωρίς τα μπόνους. Αν ο βαρελα νομίζει ότι θα πάρει 1,5 από την ανταλια στο καλό. Τα λάθη που κάναμε στο παρελθόν δεν πρέπει να τα ξανακάνουμε. Βέβαια αν μείνει ο λουτσεσκου θα πιέσει πολύ για την παραμονή του. Αν μείνει.
gaz
 
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Δευτ 08 Απρ 2019, 18:26

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 12 Απρ 2019, 13:24

Το έχουμε πει πολλές φορές ότι η πολιτική αμοιβών ενός club δεν πρέπει να αλλάζει ανάλογα με τις εκάστοτε απαιτήσεις των παικτών.
Ο Βαρέλα χρυσός και άγιος είναι, κομμάτι του βασικού κορμού είναι, αλλά ήρθε στον ΠΑΟΚ με 180.000 ετήσια αμοιβή και αμοίφθηκε με την τριπλάσια!
Ο διπλασιασμός είναι οριακά μέσα στις δυνατότητες της ομάδας, αλλά οτιδήποτε πάνω από αυτό είναι ανήθικο. Αν νομίζει ο παίκτης ότι μπορεί να εκβιάσει για να πάρει 1,5 μύριο, τότε η ώρα η καλή εκεί που θα πάει.
Αν τυχόν υποχωρήσει η ΠΑΕ σε λίγο όλοι οι παίκτες θα αξιώνουν ανάλογα νούμερα και η ομάδα θα βουλιάξει οικονομικά.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Mauricio-8- » Τρί 16 Απρ 2019, 08:39

Βγήκε ο μάνατζερ του Βαρελα και είπε ότι τέλος απτόν ΠΑΟΚ υπάρχει οριστική ρήξη ότι πολύ δύσκολα θα συνεχίσει καθώς υπάρχει διαφωνία και στο οικονομικό αλλά και στα χρόνια συμβολαίου και λέει δε ξέρω γιατί ίσως ο ΠΑΟΚ έχει έτοιμο ποιο καλό παίκτη.Θα καταλήξει σε Τουρκία η Αραβία λέει! Οπότε μονο ο Ιβάν το σώζει αν θέλει! Εκτός και αν έχει τρελές απαιτήσεις ο Βαρελα! Πάντως τελος!Κρίμα!
Άβαταρ μέλους
Mauricio-8-
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: Δευτ 24 Δεκ 2018, 13:16

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό gaz » Τρί 16 Απρ 2019, 08:48

κουρασε το όλο θέμα
gaz
 
Δημοσιεύσεις: 315
Εγγραφή: Δευτ 08 Απρ 2019, 18:26

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 16 Απρ 2019, 08:50

ΘΕΜΑ PAOK24: Γιατί «πάγωσε» του Βαρέλα!

ΠΑΟΚ24 - 16-04-2019, 09:37

Η αλήθεια είναι πριν από περίπου έναν μήνα ΠΑΟΚ και Βαρέλα είχαν συμφωνήσει προφορικά για την ανανέωση του συμβολαίου του.

Αυτός ήταν άλλωστε και ο λόγος που ο ίδιος ο παίκτης κοινοποιούσε φωτογραφίες από την αγαπημένη του Τούμπα και αστειευόταν με αφορμή την πρωταπριλιά για το μέλλον του, όντας σίγουρος ότι μακροημερεύει στην Τούμπα.

Το μόνο που απέμενε για να πέσουν οι υπογραφές ήταν να προσπεραστεί ένα τελευταίο εμπόδιο, το οποίο σχετιζόταν με την προμήθεια του ατζέντη του έμπειρου στόπερ.

Ο ΠΑΟΚ είχε συμφωνήσει με τον Βαρέλα σε τριετές συμβόλαιο με πάγιες αποδοχές πάνω από το 1 εκατομμύριο ευρώ συν κάποια γενναία και εφικτά όσον αφορά στην κατάκτηση τους οικονομικά μπόνους.

Με την πλευρά του Δικεφάλου να έχει κάνει τη δική της υπέρβαση στην πράξη, η αδιάλλακτη στάση του μάνατζερ του Βαρέλα να ζητά πολλά παραπανίσια και παράλογα βάσει της διαπραγμάτευσης χρήματα ήταν ο λόγος που... κόλλησαν οι υπογραφές.

Ούτε η πολύ καλή προσωπική σχέση του Μάριο Μπράνκο με τον συγκεκριμένο ατζέντη, τον οποίο γνωρίζει εδώ και χρόνια από την Πορτογαλία δεν ήταν ικανή να λύσει αυτό το θέμα που αρχικά έμοιαζε πιο διαδικαστικό.

Στη συνέχεια και συγκεκριμένα μετά την αναμέτρηση με τη Λαμία ο ΠΑΟΚ ενημέρωσε την πλευρά Βαρέλα πως από τη στιγμή που ο μάνατζερ επιμένει να χαλάει τη συμφωνία με τις παράλογες απαιτήσεις του αποσύρει τη σπουδαία πρόταση που είχε κάνει, αλλάζοντας και από την πλευρά του τα δεδομένα και επιστρέφοντας σε χαμηλότερη πρόταση και όσον αφορά στη χρονική διάρκεια, αλλά και τις πάγιες αποδοχές.

Πρόκειται προφανώς για μία κίνηση τακτικής στη συνέχεια των σκληρών διαπραγματεύσεων με τον μάνατζερ του Βαρέλα, παρότι τόσο ο ΠΑΟΚ όσο και ο ίδιος ο ποδοσφαιριστής τα είχαν βρει και γενικότερα έχουν ως προτεραιότητα να συνεχίσουν μαζί.

Οι παραπάνω εξελίξεις είναι ο λόγος που το θέμα Βαρέλα... πάγωσε και δεν έπεσαν οι υπογραφές μολονότι πριν έναν μήνα υπήρχε οριστική συμφωνία.

Κόντρα στις προσπάθειες του ίδιου του ατζέντη του Αφρικανού στόπερ να περάσει τις θέσεις του μέσα και από τοποθετήσεις στον ελληνικό Τύπο, το βέβαιο είναι πως στο τέλος η θέληση των δύο βασικών πλευρών σε αυτή τη διαπραγμάτευση, του ίδιου του παίκτη και του ΠΑΟΚ, θα υπερισχύσουν.

Αξίζει να σημειωθεί ότι για τον Βαρέλα υπήρξε τελευταία ενδιαφέρον και από τη Σαουδική Αραβία, προοπτική που δεν τον συγκινεί αγωνιστικά, πέρα από το ότι εκτός από τον ίδιο τον Βαρέλα και όλη η οικογένεια του ψηφίζει την παραμονή στον Δικέφαλο και τη Θεσσαλονίκη.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 16 Απρ 2019, 08:55

οι μανατζερς είναι η πληγή του σύγχρονου ποδοσφαίρου.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης