7.Omar El Kaddouri

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Δευτ 11 Φεβ 2019, 13:29

wickerman έγραψε:Διαφωνώ με το ότι θα μπορούσε να είχε φάει κόκκινη και να γίνει μοιραίος. Ο διαιτητής(που εμένα μου φάνηκε εξαιρετικός παρότι σε πολλούς σας δεν άρεσε, βγαλμένος από Premier League γι' αυτό κι έγινε τόσο ανοιχτό και ωραίο παιχνίδι με πάνω κάτω την μπάλα, ανεξάρτητα αν έκανε κάποια λάθη) έδειξε από την αρχή τις διαθέσεις του, έδειξε στους παίχτες ότι οι βουτιές δεν θα επιβραβευθούν και ότι θα αφήσει το παιχνίδι να παιχτεί, επομένως δεν πρέπει να πέφτουν κάτω με το παραμικρό. Επίσης έδειξε ότι δεν θα βγάλει πολλές, ούτε με ευκολία, κάρτες. Άρα όπως εμείς λέμε για τις μπουνιές του Cisse και τι άλλο δεν θυμάμαι, έτσι κι αυτοί θα μπορούσαν να πουν για το τάκλιν του Shakhov, όρεξη να έχετε να μαλώνουμε όλη μέρα για το ποιον αδίκησε και ποιον ευνόησε. Για εμένα έπαιξε όπως πρέπει να παίζουν όλοι οι διαιτητές στα ντέρμπι ώστε να βλέπουμε εμείς οι θεατές ποδόσφαιρο κι όχι θέατρο σκιών. Οι παίχτες πήραν το μήνυμα από τον διαιτητή και συμπεριφέρθηκαν αναλόγως μπαίνοντας πολύ δυναμικά στην πλειοψηφία των διεκδικήσεων, το ίδιο έκανε κι ο Kaddouri(μάλιστα νομίζω πως τους εκθέσαμε λίγο γιατί πήραμε σχεδόν την πλειοψηφία των δυνατών διεκδικήσεων). Μόνο αν γινόταν κάποιο πολύ σκληρό μαρκάρισμα(π.χ. με τις τάπες) υπήρχε περίπτωση να έβγαζε την κόκκινη από την τσέπη ο Ισπανός.


+1
Και εγω ετσι το ειδα ζωντανα εντος γηπεδου,κρατησε ισορροπιες και αφησε να εξελιχθει το παιχνιδι.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5470
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 11 Φεβ 2019, 18:02

john4serres έγραψε:Από τότε που μίλησε με Ιβάν, μιλάμε για άλλον παίκτη.

Από τότε που πήρε την υπόσχεση ότι θα πάει στην Ιταλία.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89364
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό pxp920 » Δευτ 11 Φεβ 2019, 18:03

Στη λιστα παικτων που δεν θα ηθελα να συνεχισουν ειναι 3ος (μετα απο Λημνιο και Πελκα) αλλα χθες εκανε πολυ καλο παιχνιδι. Αχρειαστη βεβαια η ενεργεια με το φαουλ στον Σα -- αν ειχαμε Ελληνα διατητη θα τον ειχε πεταξει εξω και δεν θα ειχε και 100% αδικο (διοτι ειναι αχρειαστη τελειως ενεργεια).
Άβαταρ μέλους
pxp920
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 21:22
Τοποθεσία: New York, New York

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 11 Φεβ 2019, 18:11

Ο τύπος έχει αφοσιωθεί πλήρως στην αποστολή του. Δεν ξέρω αν φύγει ή μείνει μετά το τέλος της σεζόν αλλά βλέποντας τη φάση του 2ου γκολ μας, πριν ακόμα σκοράρει ο Μπίσε, έχει ξεκινήσει ... επιθετικό σπριντ προς το μέρος του. Που άλλες εποχές θα είχε μείνει εκεί που ήταν καρφωμένος είτε θα πήγαινε ράθυμα προς την περιοχή των πανηγυρισμών. Δεν ξέρω τι του είπε ο Ιβάν στη συνάντησή τους αλλά δείχνει άλλη διάθεση.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 11 Φεβ 2019, 18:50

η χαρά του στο βίντεο της παρακάμερας είναι αληθινή και αποκαλυπτική
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό sal » Τρί 12 Φεβ 2019, 05:47

john4serres έγραψε:Από τότε που μίλησε με Ιβάν, μιλάμε για άλλον παίκτη.


Παρότι μπορώ να χρησιμοποιήσω την συνάντηση με τον Ιβάν ως δικαιολογία για την μεταμόρφωση του, δε θα το κάνω, αντίθετα θα κάνω κωλοτούμπα για όσα έχω πει για αυτόν, ήταν εκπληκτικός χθες! Ο Λουτσέσκου μου έβαλε τα γυαλιά που ήθελε να μείνει τόσο πολύ
Άβαταρ μέλους
sal
 
Δημοσιεύσεις: 826
Εγγραφή: Τετ 11 Αύγ 2010, 21:27

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 24 Φεβ 2019, 22:40

Καταλαβαινω απολυτα την χρησιμοτητα σου στα ματια του προπονητη ,αλωστε επιθυμουσα την παραμονη σου,αλλα αδερφε οταν ο αντιπαλος εχει κοντα τις γραμμες και καλυπτει σωστα εισαι πολυ μετριος σε ρολο εξτρεμ.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 24 Φεβ 2019, 22:47

Δεν είναι εξτρέμ. Κρίμα που δεν τον δώσαμε. Θεωρώ ότι δεν μπορεί να προσφέρει στον ΠΑΟΚ της καρδιάς μας.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89364
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Κυρ 24 Φεβ 2019, 22:57

Εγώ θα πάω αντίθετα και θα πω πως με την έξοδο του, πολύ γυάλινος παρεπιπτόντως, η ομάδα μπροστά δεν ήξερε τι ήθελε. Πήρε τη θέση του ο Μπισεσβαρ και με τον ντεφορμε Πέλκα στο δέκα παίζαμε στην ουσία με εννιά
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 24 Φεβ 2019, 23:01

Γιατι ηξερε πριν? Ουτε αλωστε ο Μπισεσβαρ ειναι εξτρεμ και για αυτο μιλαμε για κενο στη θεση,το μονο ισως κενο στην ομαδα.Οταν ο αντιπαλος εχει τις γραμμες κοντα και πιεζει σωστα ο τροπος για να κανεις κατι καλο ειναι να προκαλεσεις ανισοροπια στην αντιπαλη αμυνα με μια ατομικη ενεργεια,αφηνοντας τον αντιπαλο παικτη πισω και αυτο μονο ο Ζαμπα μπορει να το κανει και για αυτο σημερα παρολη τη κακη του εμφανιση ηταν η μονη πηγη κινδυνου απλα δεν ειχε καθαρο μυαλο.Ο μαροκινος ΔΕΝ μπορει να το κανει αυτο.Μπορει να ακουγεται σκληρο αλλα με τα παιχνιδια που εχουμε μπροστα μας,πιθανη απουσια του μπορει να κανει και παλι καλο καθως θα ενεργοποιηθουν στη θεση παικτες που μπορουν να δωσουν περισσοτερα με τους συγκεκριμενους αντιπαλους,αρκει μονο να μην δουμε τον Μπισεσβαρ εξτρεμ.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Κυρ 24 Φεβ 2019, 23:07

Στο μυαλό μου Τζος περίμενα να βάλει σφιντερσκι ή Ενρίκε. Ξέρει ο λουτσεσκου πως ο Πελκας είναι φουλ ντεφορμε, και όμως τον εμπιστεύεται.

Στα του Καντουρη συμφωνώ μαζί σου πως δεν είναι και η τεράστια πηγή κινδύνου όμως το παιχνίδι του φέρνει ένα μπαλανς στην επιθετικότητα της ομάδας
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Alastor » Κυρ 24 Φεβ 2019, 23:53

Λυπαμαι που θα το πω,αλλα ο τραυματισμος του ισως αποδειχτει προς ωφελος της ομαδας,τωρα που υπαρχουν Ενρικε-Λημνιος-Σφιντερσκι και διψανε για μια θεση στην βασικη εντεκαδα.

Το ραντεβου με την θλαση ηρθε στην ωρα του παντως....περαστικα
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Wonderland » Δευτ 25 Φεβ 2019, 02:36

Ο Καντουρί δεν ειναι μπουκαδορος, δεν ειναι καν εξτρεμ οπως σωστα εχει αναφερθει. Ο Καντουρι κανει συγκεκριμενη δουλεια, μαρκαρει, μοιραζει, ηρεμει το παιχνιδι κι ειναι ευστροφος, παιρνει γρηγορα αποφασεις στο παιχνιδι. Νομιζω οτι αυτο το ρολο γουσταρει ο Λου γι αυτο τον βαζει και γι αυτο ηθελε να τον κρατησει τον Γενάρη. Απ την αλλη πολύ ευθραστος, κριμα για το παληκαρι αλλα ευκαιρία για Σβιντερσκι, Ενρίκε, αρκει μη δουμε Μπισε αριστερα και Πελκα 10αρι.
Wonderland
 
Δημοσιεύσεις: 472
Εγγραφή: Πέμ 20 Σεπ 2018, 01:29

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 25 Φεβ 2019, 08:02

Γυαλιζει το ματι του και ευτυχως που τον πεισαμε να μεινει. Φωτιες η αριστερη πλευρα παιχταρα
Dimg4
 

Re: 7.Omar El Kaddouri

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Δευτ 25 Φεβ 2019, 08:12

Και τα κολλήματα κολλήματα, φοβερό ότι και για σήμερα ο Καντουρι φταίει ενώ στο τοπικ του Μπισε δεν τρέχει κάστανο.
Πολύ καλύτερος ο Μαροκινός και από Μπισε και από Πέλκα και από Μάου και γενικά από τους ελάχιστους που χθες δεν κάνανε το χειρότερο ματς της χρονιάς.
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5512
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες