26. Sergio Oliveira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό Zaldrize » Πέμ 07 Φεβ 2019, 20:21

Σε ποστ του αντικειμενικοντεμεκ24 στο Facebook προσπαθούν τα ΠΟΚεμον να τον απαξιωσουν. Τρομερο γέλιο.
Zaldrize
 
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Σάβ 12 Ιαν 2019, 21:07

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό Maniaq@Deepwood » Πέμ 07 Φεβ 2019, 21:56

Zaldrize έγραψε:Σε ποστ του αντικειμενικοντεμεκ24 στο Facebook προσπαθούν τα ΠΟΚεμον να τον απαξιωσουν. Τρομερο γέλιο.


οι δικοί τους παίκτες παίζουν καλύτερα σε βρεγμένο ,ξέρουν να βουτούν καλύτερα
χαϊβάνια
Maniaq@Deepwood
 
Δημοσιεύσεις: 648
Εγγραφή: Δευτ 28 Απρ 2014, 20:41

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό Maximus » Παρ 08 Φεβ 2019, 07:55

Η παιχτούρα θα γίνει βασικός... Αλλά σιγά σιγά...
Και με 6-7 μύρια τον παίρνουμε το καλοκαίρι.

ΥΓ. Σέρτζιο, ήρθε το κορίτσι ρε? :D
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Σάβ 09 Φεβ 2019, 11:43

rainmaker έγραψε:Πιθανή χρησιμοποίηση του Ολιβεϊρα ως βασικός την Κυριακή ελοχεύει πολλούς κινδύνους.

Το περίεργο δεν είναι αυτό.

Το περίεργο είναι οτι εδώ και μέρες στα ράδια ακούω σχόλια λες και θα είναι έγκλημα να ΜΗΝ τον βάλει βασικό ο Ραζβαν.

Καθίστε ρε μάγκες. Οκ προφανώς καλός παίκτης.

Ξέρετε εσείς αν και πως έχει δέσει με την ομάδα για ματς υψηλών πιέσεων;

Ξέρετε αν δένουν τα χαρακτηριστικά του με τον Μαουρίτσιο;

Εγώ προσωπικά ΝΟΜΙΖΩ οτι αν παίξουμε με Μαουρίτσιο και Ολιβεϊρα μαζί, θα είμαστε αναγκασμένοι να παίζουμε ΜΟΝΟ επίθεση!

Γιατί από αμυντικά χαρακτηριστικά κανείς από τους δυο δεν είναι επαρκής.

Θα μου πεις, είναι ο Σαχοφ αμυντικά επαρκής; ΟΧΙ

Αλλά τουλάχιστον εκεί έχει μια προϋπηρεσία το δίδυμο, γεγονός που αντισταθμίζει κάπως τα αρνητικά.

Χτες εμένα ο Ολιβεϊρα μου φάνηκε πολύ καλός οργανωτικά, έξυπνος και τεχνίτης.

Μου φάνηκε όμως παράλληλα να τα φτύνει νωρίς και δεν είδα να βγάζει καμιά φοβερή ενέργεια αμυντικά!
Γι αυτό βάζεις Πέλκα αντί Μπίσεσβαρ με εντολή να πιέζει και να μαρκάρει στο κέντρο. Με Ολιβέιρα κερδίζεις τις μπαλιές στην επίθεση που χάνεις από την έλλειψη Μπίσεσβαρ.

Και με Γιαννούλη-Βιεϊρίνια αριστερά, μαρκάρεις καλύτερα ποντενσε (με βοήθειες Βιεϊρίνια) και έχεις πιο επικίνδυνο αριστερό άκρο (ειδικά με τοροσιδη) από Καντούρι.
Ζαμπά δεξιά.

Η δύναμη του γαύρου είναι το κέντρο του και ο ποντενσε.
Οι αδυναμίες του η άμυνα και το φορ.

Όσο λάθος θεωρώ τη χρησιμοποίηση του Σάχοβ, άλλο τόσο θεωρώ του Βιεϊρίνια αριστερό μπακ στο ματς αυτό. 90 λεπτά από εκεί θα παίζουν.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Σάβ 09 Φεβ 2019, 12:11

Μου αρεσει που καποιοι εχετε φαει την προπαγανδα του γαυρου πως ειναι καλυτερη ομαδα :lol: ή πως παιζουν το καλυτερο ποδοσφαιρο :lol: αυτη η προπαγανδα στοχευει στο να βαλει μεσα μας την αμφιβολια και να μας γεμισει αγχος να αποδειξουμε ποιος ειναι καλυτερος. Αλλα οι παιχταραδες μας αυτα τα ακουνε γελανε και καυλωνουν περισσοτερο! Ποια χαφ φοβητρο εχει ο γαυρος που δεν μπορουμε να τους παιζουμε με Μαουρισιο-Ολιβειρα και μονοτερμα για 90 λεπτα; Τον Γκιγιερμε;; οωοωοω τρεμω, τον Νατχο που μαρκαρει με τα ματια;;; Ποια εξτρεμ εχει που δεν θα μπορουν να μαρκαρουν Ματος και Βιερινια;;; Τον μισοπνευμονο οικοδομο και τον νανο;; Καλα για φορ και δεκαρι δεν σχολιαζω καν, ασε την τετραδα στην αμυνα, τετραδα για πολλα γλεντια. Μια μετρια ομαδα επιπεδου κουλας ειναι ο γαυρος και τιποτα παραπανω, φουσκα φουσκωμενη οσο δεν παει απο τα μμε, πηρε αποτελεσματα στα φιλικα με δανεικους σε ολα τα παραρτηματα και το παιζουν ομαδα. Μηπως καποιοι αλλοι εχετε μεινει στην εικονα του πρωτου παιχνιδιου; Που ειμασταν χωμα και παλι τους παιζαμε ανετα; Τοτε τι λεγαμε;; ειμαστε χωμα και νικαμε παντου, να βρουμε φορμα τι μπαλα θα παιζουμε;; Αν δεν το εχετε καταλαβει σε φουλ φορμα ειναι η ομαδα. Στην κουλα φανηκε, τριαρα θα εγραφε το κοντερ αν δεν ηταν ο δανος κομινης, αλλα και παλι πηραμε την πιο σβηστη ισοπαλια, ουτε φαση μας εκαναν 90 λεπτα. Αυριο το βραδυ τα γαυρακια την τρωνε διπλη, 3-0 για περσι που εφυγαν και 3-0 για φετος, συνολο 6-0 να τα αφησω ή να βαλω κι αλλα;;;

Δεν γραφω τιποτα αλλο μεχρι το παιχνιδι, τα λεμε αυριο Τουμπα

:pano:
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό Φουτσίνι » Σάβ 09 Φεβ 2019, 12:22

paok x.m. έγραψε:Παιδια εχω αντιθετη αποψη με (μαλλον σχεδον) ολους σας. Ο παιχτης ειναι φανερα ανετοιμος και εχθες μετρησα τρια λαθακια που πηγαν να μας εκθεσουν αλλα τα εκοψε ο ιγκανσον...

Επισης μου φανηκε λιγο βαρυς (λογω ελπιζω ανετοιμοτητας) και λιγο χαλαρος στα μαρκαρισματα του...

Αντιθετα ο σακχοφ ηταν πολυ καλος με σωστες μπαλιες και με το που βγηκε το κεντρο απλα εξαφανιστηκε....

Νομιζω οτι ειμαστε υπερβολικοι ως τωρα με τον ενθουσιασμο μας για τον παιχτη , ο οποιος εδειξε βεβαια και δειγματα εξαιρετικης ποιοτητας σε μακρινες μπαλιες


Σωστή και ψύχραιμη ποδοσφαιρική τοποθέτηση, είναι νωρίς για Oliveira, σε ένα μήνα θα δείξει τι μπορεί να κάνει, υπομονή. Ο κάνιας θα μας λείψει αύριο αλλά ήρθε η στιγμή να κερδίσουμε σε μια κατάμεστη Τούμπα ένα παιχνίδι υψηλού ενδιαφέροντος (επιπέδου προκριματικών τσαμπιον) έχοντας απέναντι μας μία καλή ομάδα. Θα βρούμε τον τρόπο.
Άβαταρ μέλους
Φουτσίνι
 
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Πέμ 25 Αύγ 2016, 16:33

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 09 Φεβ 2019, 12:49

Μήπως τους κοίμισε ολίγον στην Πλατεία ο Sergio και αύριο δούνε άλλα πράγματα και τρίβουνε τα μάτια τους?
Τελευταία επεξεργασία από seaman και Σάβ 09 Φεβ 2019, 13:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Σάβ 09 Φεβ 2019, 12:52

Πιστεύω πως ο Λου θα βάλει στο κεντρο Μαου-Σακχοφ και εγω το βρίσκω σωστό. Η ομοιογένεια είναι το παν και μην ξεχνάμε πως αυτοι οι παίκτες μας έφεραν 2 κύπελλα, 1 πρωτάθλημα (που μας το πήραν στα χαρτιά) ενώ είναι αήττητοι εδώ και ποσά ματς. Δε νοείται να βάλεις μέσα παίκτη που δεν έχει παίξει άλλο ματς με τους βασικούς μας, και μάλιστα σε αυτό το ντέρμπι. Εχω εμπιστοσυνη πως η ομάδα θα καταπιεί τους αντιπάλους στο κεντρο, ακόμα κι αν είμαστε πιο αργοί. Θέλει καθαρό μυαλό, σωστές τοποθετήσεις και μικρή απόσταση των γραμμών, πράγματα που ξέρουν καλά όσοι είναι μέλη της ομάδας εδώ και τουλαχιστον 1,5 χρόνο. Ο Ολιβέιρα θα είναι σίγουρα στην αποστολή και το ερώτημα είναι αν θα πάρει ιεραρχικά τη θέση του Μισιτς και όχι του Σακχοφ. Εγώ πιστεύω πως έχει την ποιότητα να μπει παρότι είναι 1,5 βδομάδα στην ομάδα, αλλά για 20-30 λεπτα ωστε να δώσει επιπλέον ανάσες. Πάμε ΠΑΟΚαρα!
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7678
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 09 Φεβ 2019, 15:03

GoMaRoS έγραψε:Μου αρεσει που καποιοι εχετε φαει την προπαγανδα του γαυρου πως ειναι καλυτερη ομαδα :lol: ή πως παιζουν το καλυτερο ποδοσφαιρο :lol: αυτη η προπαγανδα στοχευει στο να βαλει μεσα μας την αμφιβολια και να μας γεμισει αγχος να αποδειξουμε ποιος ειναι καλυτερος.

Πολύ σωστός. Ο γαύρος είναι ομάδα τύπου Χασάν, Βούκοβιτς, Ντουρμισάι και Αβραάμ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89362
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 09 Φεβ 2019, 15:04

Έχετε λίγη εμπιστοσύνη στον Ρουμάνο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89362
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 09 Φεβ 2019, 15:57

Ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ατου που θα χρειαστουμε οπωσδηποτε. Οι μπαλιες ξυραφι προς ζαμπα ακπομ μπροστα που δε θα προλαβαινουν με τιποτα οι τρυπιοι
Dimg4
 

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό Mauricio-8- » Σάβ 09 Φεβ 2019, 19:09

Για μένα αν τον ξεκινήσει ο Ραζβαν θα ναι έκπληξη!! Σίγουρα θα τον βάλει αλλαγή!
Άβαταρ μέλους
Mauricio-8-
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: Δευτ 24 Δεκ 2018, 13:16

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό gpap » Κυρ 10 Φεβ 2019, 11:25

με Νιόνιο μου άρεσε πάρα πολύ.
Αλτικός πολύ, με σωστό στήσιμο του σώματος όταν διεκδικεί την μπάλα ψηλά, φαίνεται πως έχει ποδοσφαιρική γνώση της θέσης του.
Και με τη μπάλα κάτω πολύ καλός.
Δεν τον γνώριζα ως παίχτη πριν έρθει, πέραν του ότι συμπλήρωνε το ροστερ της σπουδαίας Πόρτο των τελευταίων 2 ετών.
Αλλά με τον Νιόνιο, μου άρεσε πολύ.
Όταν θα είναι έτοιμος, θα βοηθήσει πάρα πολύ την ομάδα μας.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 10 Φεβ 2019, 12:35

Απο οτι φαινεται τον ξεκιναει. Μπραβο, ριξε τον σκυλο μεσα.
Dimg4
 

Re: 26. Sergio Oliveira

Δημοσίευσηαπό Azrael » Κυρ 10 Φεβ 2019, 12:46

απο που προεκυψε αυτο;
Stare in the raven's eye
Your time has come to die
Welcome to my world
Άβαταρ μέλους
Azrael
 
Δημοσιεύσεις: 4648
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 21:03
Τοποθεσία: Dagobah

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης