5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 21 Ιαν 2019, 12:52

Δεν νομίζω να φύγει πριν το καλοκαίρι.

Baldur έγραψε: Η προσέγγιση που ακολουθεί η ΠΑΕ, από αυτά που ακούγονται, με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο. Δηλαδή ΟΚ, αναγνωρίζουμε τη βαρύτητά και την προσφορά του, αλλά λαμβάνουμε ταυτόχρονα υπόψη την ηλικία και πιθανούς αντικαταστάτες του. Ευελπιστώ ο παίκτης να λογικευτεί και να κλείσει στα θέλω μας. Τον χρειαζόμαστε, όσο μας χρειάζεται.


Η προσέγγιση της ΠΑΕ, τώρα, αν δεν θέλουμε να πούμε ότι είναι λάθος, έχει λίγες πιθανότητες να τελεσφορήσει.
Ο παίχτης έπρεπε να είχε προσεγγιστεί για να ανανεώσει το καλοκαίρι. Μπορεί αυτό να έγινε, αλλά δεν το νομίζω. Τουλάχιστον όχι τόσο ζεστά/σοβαρά όσο θα έπρεπε.
Ειδικά δε απ τη στιγμή που αποδείχτηκε ο μακράν καλύτερος αμυντικός του πρωταθλήματος. Και σκόρερ του γκολ που έδωσε πρωτάθλημα αν αυτό μετράει έστω και σχηματικά.
Τώρα, ο Βαρέλα κι ο κάθε Βαρέλα έχει το ''πάνω χέρι'' όσο κι αν οι απαιτήσεις του είναι εξωπραγματικές ως προς την πραγματική τους αξία όσο κι απ το γεγονός ότι συγκρίνει τις αποδοχές του με αυτές κάποιου άλλου παίχτη.
Αν ο Βαρέλα πάρει στην Ευρώπη (πλη Ρωσσίας) αυτά που ζητάει τώρα απ τον ΠΑΟΚ, θα εντυπωσιαστώ.
Δεν νομίζω να τα βρει σ αυτήν την ήπειρο.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό nothu » Δευτ 21 Ιαν 2019, 12:56

Πόσα ζητάει ξέρουμε;
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό ioanmits » Δευτ 21 Ιαν 2019, 12:59

1,5 μύριο ετησίως....
Άβαταρ μέλους
ioanmits
 
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 13:56
Τοποθεσία: Στο πιο ψηλότερο βουνό...

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό nothu » Δευτ 21 Ιαν 2019, 13:00

Αν ισχυει, στο καλο και να μας γραφει.
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5026
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Δευτ 21 Ιαν 2019, 13:01

Ποιος ξέρει σίγουρα;
Σε φήμες βασιζόμαστε και σχολιάζουμε.
Βάση φημών (που δεν ειναι σιγουρες) ζηταει κανα 1,5 μυριο
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Demir » Δευτ 21 Ιαν 2019, 13:08

λεει το ινπαοκ οτι εκανε φολοου σε ινσταγκραμ σε ομαδες απο καταρ ..
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7948
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό T16 » Δευτ 21 Ιαν 2019, 13:11

1.5 to χρονο για 3 χρονια
ο ΠΑΟΚ δινει 1,2 το χρονο για διετες η 1 για τριετες
T16
 
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2019, 23:00

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό ioanmits » Δευτ 21 Ιαν 2019, 13:14

Ζήτησε ότι ακριβώς είχε και το συμβόλαιο του Χατσερίδη... 1,5 μύριο δηλαδή
Άβαταρ μέλους
ioanmits
 
Δημοσιεύσεις: 1673
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 13:56
Τοποθεσία: Στο πιο ψηλότερο βουνό...

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Δευτ 21 Ιαν 2019, 13:20

Ελπίζω στο τέλος να πάνε όλα καλά και να παραμείνει στην ομάδα.
Είναι απο τους πολυτιμότερους παίχτες της ομάδας. Και έχει κάθε δικαίωμα να ζητήσει αύξηση με τις εμφανίσεις του! Αλλά αυτά που ζητάει μου φαίνονται υπερβολικά ΑΝ ισχύουν τα ρεπορτάζ.Αν πάλι θεωρεί ότι μπορεί να τα βρει αλλού τον ευχαριστούμε και στο καλό.
Όμως επειδή φαίνεται να είναι και ξεχασιάρης ας του θυμίσει κάποιος τα 200 χιλιάρικα που του έδινε ο Μπέκαλι πριν 2,5 χρόνια και τα τριπλασίασε ο Σαββίδης οταν ήρθε..
Και με την αύξηση που του κάνει τώρα στα 31 του δείχνει έμπρακτα οτι τον θέλει εδώ..
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1956
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Baldur » Δευτ 21 Ιαν 2019, 13:43

Sick Bastard έγραψε:Τώρα, ο Βαρέλα κι ο κάθε Βαρέλα έχει το ''πάνω χέρι'' όσο κι αν οι απαιτήσεις του είναι εξωπραγματικές ως προς την πραγματική τους αξία όσο κι απ το γεγονός ότι συγκρίνει τις αποδοχές του με αυτές κάποιου άλλου παίχτη.
Αν ο Βαρέλα πάρει στην Ευρώπη (πλη Ρωσσίας) αυτά που ζητάει τώρα απ τον ΠΑΟΚ, θα εντυπωσιαστώ.
Δεν νομίζω να τα βρει σ αυτήν την ήπειρο.


Συμφωνώ απόλυτα, ειδικά στα bold. Επομένως καταλήγουμε σε αντίστοιχη περίπτωση με του Πρίγιο.

Με τι παίκτες έχουμε να κάνουμε; Τι απώτερο στόχο έχουν; Την ποδοσφαιρική πρόκληση/καταξίωση (=μεταγραφή σε τοπ10 ευρωπαϊκό πρωτάθλημα) ή την οικονομική αποκατάσταση (=μεταγραφή στα πετροδολλάρια);

Αν είναι στην 1η κατηγορία, έχει νόημα το "ψήσιμο" με σκληρές διαπραγματεύσεις και διαρροές και όλα.
Αν ισχύει το 2ο σενάριο, δεν αξίζει να ασχοληθείς παραπάνω από μια, βαριά δύο αντιπροτάσεις.

Καλός, χρυσός ο Βαρέλα και ο κάθε Βαρέλα, αλλά αν στην προσφορά του ΠΑΟΚ αυτός αντιτείνει Κίνες και Αλ-Αντιχάντ, τα χέρια μας είναι δεμένα.

Εγώ τον πάω με τα χίλια τον Βαρέλα, γιατί μας έχει δείξει ότι εκτιμά τον οργανισμό και όσα του παρέχουμε. Δεν πιστεύω πως είναι στυγνός καριερίστας, θέλω να πιστεύω τους έχει πει "μάγκες, έχω προτάσεις για Χ εκατομμύρια από Κατάρ, αλλά μένω με το π.χ.1/3, αρκεί να τα σκάσετε". Απλά όπως φαίνεται δεν είμαστε διατεθειμένοι να υπερβούμε το άνω όριο μας. Ορθώς λέω εγώ.
Κι ο ΠΑΟΚ να μην υπήρχε, πάλι ΠΑΟΚ θα ήμασταν.

ΠΑΟΚ - Πόντος - Προσφυγιά
Άβαταρ μέλους
Baldur
 
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: Πέμ 15 Νοέμ 2018, 12:22

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό mirlas » Δευτ 21 Ιαν 2019, 15:07

ο βαρελα πρεπει να φαει σουτ. ελλαδα ειμαστε,στο 99% τον ματς οι αντιπαλοι δεν μας κανουν φαση ουτε για δειγμα ,
και αν πανε να κανουν φαση την καθαριζει ο κρεσπο λογο ταχυτητας ... δεν θα παμε σε ροστερ με παιχτες 1,5εκ+ οταν ο βασικος σου αντιπαλος παιζει με ταβανι 100.000 εκαστος .... αν ενδωσουμε στον βαρελα μετα ολοι θα θελουν 1εκ και ανω, και στο τελος θα αναρωτιόμαστε γτ εφυγε ο ιβαν....
mirlas
 
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: Τετ 26 Σεπ 2018, 20:32

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Ksenitemenos4 » Δευτ 21 Ιαν 2019, 15:10

εγω παλι πιστευω οτι ουτε σε κινες η αραβιες μπορει να βρει ευκολα προταση με πανω απο 1.5 το χρονο...και απλα προσπαθει να βγαλει οσο περισσοτερα μπορει....τωρα εαν δεν θελει να μεινει σε εμας με 1.2 και παει αραβια με 1.5 ειναι δικη του αποφαση
Ksenitemenos4
 
Δημοσιεύσεις: 2739
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 23:21

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Χρήστος ο τρίποντος » Δευτ 21 Ιαν 2019, 15:57

Του δίνουν 800 με 900 και θελει 1.5 ...εεεε δεν στέκει και πολύ... Ας παει στο καλό αν δεν του κανει ο διπλασιασμός των χρημάτων που ήδη παίρνει.
Δεν ειναι και λίγα όσα του προτείνουν. Και 1 να του δώσουν δεν θα το θέλει έτσι οπως πάει.
Χρήστος ο τρίποντος
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Τετ 27 Ιούλ 2016, 18:33

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό kayde » Δευτ 21 Ιαν 2019, 16:17

Demir έγραψε:λεει το ινπαοκ οτι εκανε φολοου σε ινσταγκραμ σε ομαδες απο καταρ ..


Του κανω και μια κελεμπια δωρο να παει.Θελεις να μεινεις με την -αριστη- αυξηση που σου καναν,καλως.Δε θες,κανενα προβλημα,θα βρουμε καλυτερο.
Και το ιδιο σε οσους εχουν τετοιες συμπεριφορες,με πιανεις Δημητρη ?
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2099
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: 5.Fernando Lopes dos Santos Varela

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Δευτ 21 Ιαν 2019, 16:25

Σε αντζεντηδες απο το καταρ έκανε. Σε ομάδες δεν βρήκα κάτι.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες