ΠΑΟΚ-Μπάτε Μπορίσοφ 1-3,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

Re: ΠΑΟΚ-Μπάτε Μπορίσοφ 1-3,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό GI4NNEN4 » Πέμ 13 Δεκ 2018, 22:02

Σε μια εξίσου κακή βραδιά του πρόσφατου παρελθόντος, είχα γράψει για συμφορουμήτες (δεν θέλω να γράψω συνοπαδούς) οι οποίοι βγάζουν μίσος απέναντι στην ομάδα. Άλλο η κριτική και άλλο το λυσσαλέο σκίσιμο. Δεν νομίζω όμως πως πρόκειται για κακούς φιλάθλους. Νομίζω πως πρόκειται ξεκάθαρα για σκατόψυχους ανθρώπους.
Alas for those that never sing,
But die with all their music in them!
~Oliver Wendell Holmes
Άβαταρ μέλους
GI4NNEN4
 
Δημοσιεύσεις: 5756
Εγγραφή: Τρί 18 Μάιος 2010, 16:06
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΠΑΟΚ-Μπάτε Μπορίσοφ 1-3,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Βαθύ Mαύρο » Πέμ 13 Δεκ 2018, 22:05

ΑΙΣΧΟΣ.
Οι μισοί εδώ μέσα λέτε ότι ντρέπονται ακόμα και το πρωτάθλημα να πάρουμε.
ΑΙΣΧΟΣ.
Όταν θα το πάρουμε να κρατήσετε τη ντροπή για εσάς ρε. Εγώ δεν θα ντρέπομαι καθόλου.
Πότε έχουμε παίξει καλά στην Τούμπα σε ευρωπαίκό μάτς με νικη τα τελευταία χρόνια ? Τότε χάναμε και στην Ελλάδα.
Έλεος. Αντε χαρείτε με το σημερινό. Πήρατε πολλή πίκρα από την ΠΑΟΚΑΡΑ στο πρωτάθλημα και ξεσπάτε.
Σόρρυ, αλλά δεν ξαναμπαίνω σε φόρουμ που σας τις ύαινες περιμένουν ήττες και κακές εμφανίσεις για να ορμήσουν στον ΠΑΟΚ μου.
Βαθύ Mαύρο
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Κυρ 25 Φεβ 2018, 22:25

Re: ΠΑΟΚ-Μπάτε Μπορίσοφ 1-3,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Πέμ 13 Δεκ 2018, 22:06

Απο την στιγμη που δεν περασαμε ΤσΛου, θα επρεπε η ευρωπαικη πορεια να ειναι μια πολυ δυνατη προπονηση για τους ομιλους Τσου Λου του χρονου. Αντι να γινει αυτο εγινε μια διαχειρηση αγωνιστικη αλλα και επικοινωνιακη, οτι παμε μονο για πρωταθλημα ολα τα υπολοιπα ειναι λεπτομερειες.
Και αφου θα το παρεις το πρωταθλημα εστω και δυσκολα, του χρονου αν περασεις ομιλους τι θα κανεις ?
Δεν με ενοχλει να χασω η να αποκλειστω, με ενοχλει ο τροπος και αποδοση.

Ματος και Βιερι δεν υπαρχουν μηνες τωρα. Σε συνδυασμο με την αδυναμια των εξτρεμ να απειλησουν, δεν μπορεις να επιτεθεις οταν σε παιζουν μαζικη αμυνα.
Δεν εχω απολυτως καμια ελπιδα οτι ο Λουτσε θα αλλαξει το πλανο του με την κακιστη διαχειρηση του.

δεν εβρισα δεν αφορισα, ο χρονος θα δειξει ......
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

Re: ΠΑΟΚ-Μπάτε Μπορίσοφ 1-3,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό vs40 » Πέμ 13 Δεκ 2018, 22:07

Για μένα το πιο ανησυχιτό είναι ότι με 10 παίκτες ο Λουτσέσκου έχασε τη μπάλα. Η ομάδα άνετα θα έβαζε 2 γκολ (3-3) αν έπαιζε ορθολογικά με τον Μάτος στο πλάι και όχι τον άμπαλο (για φουλ μπακ) Βαρέλα. Ο Βαρέλα έπρεπε απλά να γεμίσει την περιοχή. Εναλλακτικά, ο Μάτος θα μπορούσε σε μερικές φάσεις να το κάνει αυτό, γιατί έχει άλμα και κεφαλιά διαβήτη. Ο Βαρέλα δεν στρίβει γρήγορα και χρειάζεται 20 κεφαλιές για να κάνει 1 γκολ. Δεν την έχει την ακρίβεια. 2 χρόνια είσαι Λουστέσκου στην ομάδα και περιμένω περισσότερα. Να γνωρίζεις τα πλεονεκτήματα του κάθε ποδοσφαιριστή και τα μειονεκτήματα.

Όσο για το αν μας ενδιέφερε η Ευρώπη, εγώ θα πω μας ενδιέφερε, γιατί ροτέισον δεν έκανε καθόλου και κούρασε την ομάδα ο Λουτσέσκου. Απλά είναι μια δικαιολογία. Φέτος είμαστε τυχεροί που όλες οι γκέλες γίνανε σε μια διοργάνωση. Ελπίζω από εδώ και πέρα να συνεχίσουμε να είμαστε σοβαροί στο πρωτάθλημα και ο κόσμος να στηρίξει. ΟΚ, ντροπή, αλλά 34 χρόνια έχουμε να το σηκώσουμε ρε γμτ. Μην πέσουμε στην παγίδα των χαμουτζήδων. 1 μαμημένο πρωτάθλημα να πάρουμε, να το δούμε πριν παιθάνουμε, γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί στον καθένα.
Τελευταία επεξεργασία από vs40 και Πέμ 13 Δεκ 2018, 22:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5220
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: ΠΑΟΚ-Μπάτε Μπορίσοφ 1-3,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 13 Δεκ 2018, 22:08

Εμφάνιση ντροπή.
Πέρσυ και φέτος ο ΠΑΟΚ πήγε ΠΟΛΛΑ χρόνια πίσω ευρωπαϊκά. Καταστρέφουμε ό,τι χτίσαμε τόσα χρόνια, ξεκινώντας από την Φενέρ.

Και πρωτάθλημα να πάρουμε, τσαμπιολί του χρόνου μόνο με θαύμα θα δούμε.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: ΠΑΟΚ-Μπάτε Μπορίσοφ 1-3,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Πέμ 13 Δεκ 2018, 22:08

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: ΠΑΟΚ-Μπάτε Μπορίσοφ 1-3,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gpap » Πέμ 13 Δεκ 2018, 22:09

lamosas έγραψε:Ντροπες και μαλακιες. Το πρωτάθλημα και τα ματια μας. Για μένα ηταν το πιο αδιάφορο ματς της σεζόν

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk


Φίλος, μικραίνουν την ιστορία της ομάδος τέτοιες προσεγγίσεις.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: ΠΑΟΚ-Μπάτε Μπορίσοφ 1-3,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 13 Δεκ 2018, 22:09

giagoylas4 έγραψε:Δεν είναι ώρα για αφορισμούς.
Κριτική ναι
Αλλά μην χύσουμε μόνοι μας την καρδαρα με το γάλα.
Το καλοκαίρι είναι κοντά και τότε μπορούν να παρθούν γενναίες αποφάσεις


Δεν ειναι ωρα για αφορισμους και μη χυσουμε την καρδαρα,την ωρα που σε αλλο τοπικ μιλας για την αρχη του κακου.

Καπως διφορουμενο..
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ-Μπάτε Μπορίσοφ 1-3,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Πέμ 13 Δεκ 2018, 22:10

το θετικο ειναι πως δεν θα χουν στην καμπουρα τους τρεις διοργανωσεις,απεδειξαν πως δεν μπορουν αλλωστε να τα φερουν βολτα σε τοσα πολλα ματς .μετα το καλοκαιρι και την οντως μεγαλη προσπαθεια που κανανε ουσιαστικα σερνουν το...κουφαρι τους

και ευτυχως λογω ποιοτητας και αποτελεσματικοτητας παιρνουν τα ματς στο πρωταθλημα.



δεν βοηθησε ουτε ο προπονητης ουτε το τεχνικο επιτελειο παντως,επρεπε να ανοιξει και αλλο το ροστερ με ταχυδυναμους παιχτες δημιουργικους..ειτε δεν ηρθαν ειτε και οσοι ηρθαν δεν μπηκαν οσο θα επρεπε
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: ΠΑΟΚ-Μπάτε Μπορίσοφ 1-3,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 13 Δεκ 2018, 22:10

GI4NNEN4 έγραψε:Σε μια εξίσου κακή βραδιά του πρόσφατου παρελθόντος, είχα γράψει για συμφορουμήτες (δεν θέλω να γράψω συνοπαδούς) οι οποίοι βγάζουν μίσος απέναντι στην ομάδα. Άλλο η κριτική και άλλο το λυσσαλέο σκίσιμο. Δεν νομίζω όμως πως πρόκειται για κακούς φιλάθλους. Νομίζω πως πρόκειται ξεκάθαρα για σκατόψυχους ανθρώπους.

Στο καλο!
Κατσε εξω για λιγο.

Στο ξεκαρφωτο λες καποιους σκατοψυχους;;;
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ-Μπάτε Μπορίσοφ 1-3,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό lamosas » Πέμ 13 Δεκ 2018, 22:10

Μιλάτε καποιοι για το πρωτάθλημα με ενα τουπε λες και αγνοείται το γεγονός ότι τελευταία φορά ήταν πριν 33 χρόνια. Θυμάμαι χρονιές με μεγαλα δίπλα και προκρίσεις στο europa που κατέληγαν σε γκρίνια αλλαγή ρόστερ αφορισμούς κοκ. Ε λοιπον στα @@ μου ή πρόκριση. Τον Κομποτη να γαργαλησω και τίποτε αλλο

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
lamosas
 
Δημοσιεύσεις: 3567
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: ΠΑΟΚ-Μπάτε Μπορίσοφ 1-3,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό karabill » Πέμ 13 Δεκ 2018, 22:10

GI4NNEN4 έγραψε:Σε μια εξίσου κακή βραδιά του πρόσφατου παρελθόντος, είχα γράψει για συμφορουμήτες (δεν θέλω να γράψω συνοπαδούς) οι οποίοι βγάζουν μίσος απέναντι στην ομάδα. Άλλο η κριτική και άλλο το λυσσαλέο σκίσιμο. Δεν νομίζω όμως πως πρόκειται για κακούς φιλάθλους. Νομίζω πως πρόκειται ξεκάθαρα για σκατόψυχους ανθρώπους.

οκ ρε φιλε καλες οι γνωμες αλλα σα να το παρακανεις.... τι θα πει σκατοψυχοι?! Ολοι οπαδοι ειμαστε και ανθρωποι (ε οχι και σκατανθρωποι!)... Λαθος τοποθετηση! Βλεπεις και συ τσατισμενος εισαι!
Άβαταρ μέλους
karabill
 
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 11:01
Τοποθεσία: Salonica / China

Re: ΠΑΟΚ-Μπάτε Μπορίσοφ 1-3,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 13 Δεκ 2018, 22:11

gpap έγραψε:
lamosas έγραψε:Ντροπες και μαλακιες. Το πρωτάθλημα και τα ματια μας. Για μένα ηταν το πιο αδιάφορο ματς της σεζόν

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk


Φίλος, μικραίνουν την ιστορία της ομάδος τέτοιες προσεγγίσεις.


Ε ναι, ποιος νοιάζεται για την Ευρώπη όταν μπορείς να είσαι πρώτος σε ένα πρωτάθλημα με Λεβαδιές και Λαμίες και άλλα μεγαθήρια.
Κάλλιο πρώτος στο χωριό.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: ΠΑΟΚ-Μπάτε Μπορίσοφ 1-3,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Πέμ 13 Δεκ 2018, 22:11

Δεν πρέπει ούτε στα ψιλά να περάσει το σημερινό αλλά ούτε και να αρχίσει η εσωστρέφεια.

Πρώτα απ'όλα πρέπει εντός της ομάδας να γίνουν οι απαραίτητες κινήσεις για να βελτιωθεί η αγωνιστική εικόνα και να αρχίσουμε να ξαναπαίζουμε το κυριαρχικό ποδόσφαιρο που παίζαμε πέρσι.

Εννοείται πως το πρωτάθλημα είναι το μίνιμουμ των φετινών απαιτήσεων πλέον.

Πρέπει απόψε, περισσότερο από ποτέ να σηκώσουμε ΑΣΠΙΔΑ γύρω από την ομάδα και να μην αφήσουμε να μας διαβάλλουν στοχευμένα άρθρα από αλλόθρησκους.

Ο στόχος είναι ΕΝΑΣ και είναι ΜΕΓΑΛΟΣ: να πάρουμε το πρωτάθλημα μετά από 30+ χρόνια.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7679
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: ΠΑΟΚ-Μπάτε Μπορίσοφ 1-3,Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tzoker » Πέμ 13 Δεκ 2018, 22:13

Αυτό που μπορούμε να πούμε είναι ότι μέχρι τώρα, η ομάδα ακόμα και στις απαράδεκτες εμφανίσεις είχε κάποια ελαφρυντικα.

Οπότε ελπίζω κ θεωρώ μετά το σημερινό πάθημα να γίνει μάθημα κ να αλλάξουν κάποια πράγματα..

Καρελης, Τόσκα, Ακπομ, Ουαρντα, Κιτσιου ενεργό ρόλο στην ομάδα, όχι απαραίτητα 11αδατοι.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες