Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό tzoker » Παρ 19 Οκτ 2018, 12:05

Παλαιολόγε αν κατέβεις χωρίς Μπισε, θα παρακαλάς να κερδίσεις κανένα κόρνερ μπας κ βάλει ο Ματος η ο Βαρελα γκολ, αλλιώς τσιμέντο και κοιτάμε τον επόμενο αγώνα. Δεν υπάρχει άλλος παίκτης π να μπορεί να δώσει πάσα μπροστά απόστασης μεγαλύτερη των 10μετρων, χωρίς Μαου-Πελκα παίζεις.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Παρ 19 Οκτ 2018, 12:09

μετα το 70 οταν θα εχουν κουραστει απαντες ή εστω νωρις στο β
μεχρι τοτε ο ουαρντα μπορει να τους χορεψει ταψι

μπισε στον αξονα ρισκο,ιδιως αν βαλει σακχοφ κανιας ...αν και βεβαια με τονα ρη παιζουμε

αλλα συζηταμε ανευ λογου,ο μπισε θα ειναι μεσα ,οπως και ο ελ καντουρι

σακχοφ πολυ πιθανον,ενω η μονη ας την πουμε εκπληξη μπορει να ειναι ο βερνμπλουμ στην θεση κανιας.
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό tzoker » Παρ 19 Οκτ 2018, 12:16

Ο Κανιας θεωρώ ότι έχει φανέλα βασικού. Δεν γίνεται να κατέβεις με 0 στους 3 βασικούς στον άξονα, είναι θέμα χημείας. Οπότε ανάλογα με το δεύτερο στη θέση του Μαου, βάζεις το 10αρι. Αν μπει ο Βερν, οπωσδήποτε ο Μπισε μπροστά του. Αν μπει Σαχοφ η Καντουρι, δεν ξέρω τον ιδανικό παρτενέρ μπροστά του.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 19 Οκτ 2018, 12:16

Θα παει η φουτσα συννεφο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Παρ 19 Οκτ 2018, 12:44

μην το κουραζουμε ο προπονητης μας ειναι συντηρητικος σε αυτα

οτιδηποτε αλλο απο ελ καντουρι μπισε στι ςθεσεις πελκα εξτρεμ θα ειναι εκπληξη

και στο 8 σακχοφ και στο εξι κανιας ή βερνμπλουμ

δεν περιμενεις εκπληξεις απο λουτσε
βεβαια με αυτο το σχημα σε μεγαλυτερες του Αρη ομαδες θα ειχαμε σοβαρα θεμα,αλλα τωρα δεν ξερω,δεν εχουν κατι το φοβερο,αν και παιζουν το μεγαλυτερο ματς ολοκληρης της ιστοριας τους,οποτε δεν ξερεις πω ςθα κυλησει το ματς
εγω για να το δικαιολογησω τωρα που λειπει η ταχυτητα πελκα θα ηθελα καρελη στην θεση του
επισης στο 8 οχι σακχοφ,αλλα βερνμπλουμ και αυτος αργος ειναι,αλλα κοφτης,θα δωσει καποια κλεψιματα,ενω εχει και την πασα με την μια που ισως φανει πιο επικινδυνη εκει απο οτι πισω.τελος στα εξτρεμ εκ των ων ουκ ανευ ουαρντα οτι και αν λεμε ειναι οτι πιο επικινδυνο εχουμε εκει ψηλα,θα παρει φαουλ,καρτες,θα μπουκαρει στην περιοχη,δεν συγκρινεται με κανεναν σε αυτα.

τελος στο εξι ελλειψει αλλου κανιας,που τωρα πως γινεται σε τοσα και τοσα ματς να τον βαζουμε στην θεση εκεινη οταν εχει τοσο χαμηλες στατιστικες στα κλεψιματα και στις επεμβασεις.τι να πω.
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Odi » Παρ 19 Οκτ 2018, 13:02

Ρε τι σας έπιασε και υποτιμάτε τόσο τον Κάνιας και τον Σάκχοφ;Είστε σοβαροί; Με αυτούς μέσα στην ομάδα πάμε τρένο από πέρυσι.Συνέλθετε λίγο παρακαλώ,αν είναι δυνατόν.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Παρ 19 Οκτ 2018, 13:08

Aκόμα ένα πρόβλημα για τον Δικέφαλο λίγες ημέρες πριν το παιχνίδι με τον Άρη, καθώς μετά τους Μαουρίσιο – Πέλκα, πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει και ο Τσούμπα Ακπόμ.

Ο έμπειρος ποδοσφαιριστής του ΠΑΟΚ υπέστη ένα διάστρεμμα στην αριστερή ποδοκνημική και η κατάσταση του θα αξιολογηθεί στην αυριανή προπόνηση στην Τούμπα, όπου ο Ραζβάν Λουτσέσκου θα γνωστοποιήσει τις επιλογές του για το παιχνίδι κόντρα στους "κιτρινόμαυρους".

Από την άλλη πλευρά, ο Δημήτρης Πέλκας ακολούθησε σήμερα πρόγραμμα υψηλής έντασης, ενώ ο Ζοζέ Μαουρίσιο άρχισε τρέξιμο και πραγματοποίησε ασκήσεις στο γήπεδο.

Οι "ασπρόμαυροι" θα ολοκληρώσουν την προετοιμασία τους για το παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής αύριο το πρωί στο γήπεδο της Τούμπας, όπου θα υπάρξουν τα νεότερα και για τον Τσούμπα Ακπόμ.


Μακάρι να μην έχει κάτι σοβαρό.
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Dimpatra » Παρ 19 Οκτ 2018, 13:33

Φυσικά με τόσες ώρες προπόνησης η επιβάρυνση είναι δεδομένη

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Dimpatra
 
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: Παρ 14 Αύγ 2015, 13:17

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Alastor » Παρ 19 Οκτ 2018, 13:46

Τον εκαψε ο Λουτσεσκου και τον Ακπομ,απτην αρχη της σεζον φωναζουμε να τον ξεκουρασει,αλλα αυτος εκει επιμενει να τον ξεκινα σε καθε παιχνιδι
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Παρ 19 Οκτ 2018, 13:47

Odi έγραψε:Ρε τι σας έπιασε και υποτιμάτε τόσο τον Κάνιας και τον Σάκχοφ;Είστε σοβαροί; Με αυτούς μέσα στην ομάδα πάμε τρένο από πέρυσι.Συνέλθετε λίγο παρακαλώ,αν είναι δυνατόν.



calma

ο σακχοφ ειναι καλος για αυτο πο υμπορει να δωσει,εχει καλο timing να μπει ως αλλαγη να κανει φασεις ή γκολ
για τα αλλα υπαρχουν καλυτεροι παιχτες για τις δουλειες που θελουμε στο κεντρο(μαουριτσιο),που για μενα μπορουμε να βρουμε καλυτερο και του μαουριτσιο

ο κανιας ειναι ενας καλος παιχτης,ο τσιμιροτ ηταν καλυτερος του εννοειται.γι αυτο και ηταν τοτε αλλαγη
απλα στατιστικα παρεθεσα
φετος εχει 3 κλεψιματα και 1 επεμβαση στο πρωταθλημα,για την θεση του ειναι λιγο.θα μπορουσε να παρει πολλα περισσοτερα ο ΠΑΟΚ στην θεση του...
δεν ανακαλυπτουμε την Αμερικη

για αυτο υποτιθεται πηραν και βερνμπλουμ

αν ειναι πρωτης κλασης παιχτες περιμενουμε και τις προτασεις,ειναι καλοι παιχτες.μεχρι εκει.
Τελευταία επεξεργασία από Παλαιολόγος και Παρ 19 Οκτ 2018, 13:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 19 Οκτ 2018, 13:52

Alastor έγραψε:Τον εκαψε ο Λουτσεσκου και τον Ακπομ,απτην αρχη της σεζον φωναζουμε να τον ξεκουρασει,αλλα αυτος εκει επιμενει να τον ξεκινα σε καθε παιχνιδι

:mrgreen:
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89375
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 19 Οκτ 2018, 14:18

pilotos έγραψε:
john4serres έγραψε:Τα σκου προτιμουν να πεφτουν στην Β' παρά να βλέπουν τον ΠΑΟΚ 1ο και πρωταθλητή.

End of story.
Αυτό

SM-G965F


Μεγάλη αλήθεια.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό ramboutla » Παρ 19 Οκτ 2018, 14:19

Αναρωτιέμαι τι ναρκωτικά τους δίνουν εκεί στην Παπαναστασίου. Βγήκε ο προπονητής τους και δήλωσε ότι είναι αγώνας 6 βαθμών....
Άβαταρ μέλους
ramboutla
 
Δημοσιεύσεις: 671
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 22:17

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 19 Οκτ 2018, 14:22

CCCP έγραψε:Aν δω ενδεκαδα Σακχοφ-Κανιας να μη σου πω κλεινω και δε βλεπω το ματς. Οχι οτι δεν απαιτω νικη με οποιαδηποτε ενδεκαδα απλα αρνουμαι να δω :lol:


Αδερφε αυτο θα δεις κατα 99%. Σαχοβ κανιας και μπισε
Dimg4
 

Re: Άρης-ΠΑΟΚ, 21/10,19:00, ΕΡΤ

Δημοσίευσηαπό matrixxakos4 » Παρ 19 Οκτ 2018, 14:28

Paoki94 έγραψε:
matrixxakos4 έγραψε:Τα σκουλήκια είναι ότι πιο σιχαμερό υπάρχει στο ποδόσφαιρο , ο καλύτερος μου φίλος τυχαίνει και είναι αεκτζης , έχω φίλους γαύρους - βαζελους (παλιά δειγμάτιζα σε όλη την Ελλάδα και προέκυψε) παντού υπάρχει ένα κομπλεξ και από εμάς και απο αυτούς στα όρια του επιτρεπτού (κατά μέσο όρο πάντα , εξαιρέσεις υπάρχουν) με τους μόνο φίλους που έχω μαλώσει και ξεπερνάνε τα όρια είναι τα σκουλήκια, ακομα και ο φιλος ο αεκτζης που ειναι φανατικός ηταν μαζι μας και βλέπαμε το μπεμφικα - παοκ στο καφέ και ουτε προκαλούσε ούτε τίποτα και γενικά έρχεται και βλέπουμε πολλά ματς του ΠΑΟΚ . θα μου πεις όλοι πάνω κάτω ίδιοι είμαστε το ίδιο dna exoyme αλλα ρε παιδιά ακόμα και σαν φοιτητής ολοι τους ηταν διαφορετικοί απο τους σκώληκες , στην καζούρα υπήρχε ενα όριο. Ε με τα σκουληκια εχω πλακωθεί με τους περισσότερους στο ξύλο κυριολεκτικά, τι να πρωτοθυμηθώ το ματς με σπαθα που το βλέπαμε σε καφέ σερρες και τον άρπαξα από τον λαιμό και έγινε τεξας σε όλο το μαγαζί με σπασμένα μπιλιάρδα και τραπέζια, σε μαγαζί στην μποτσαρι γνωστού ραδιοφωνικού παραγώγου του αρη όπου ετοιμαζόμουν να παω σε μπουζούκια με φιλο αριανο και καταλήξαμε στο τμήμα, παλιότερα στο σχολείο που ήρθε επίσκεψη ο σκετζος (Χαρίλαου πήγα γυμνάσιο ευτυχώς λύκειο ανηφόρισα τούμπα ) πραγματικά τα σκηνικά είναι πάρα πολλά , τωρα δεν εχω ούτε έναν φίλο αριανο για εμένα είναι εχθροί , εχω διαβάσει απίστευτα πράγματα απο αυτους απο το να βρίζουν νεκρούς μέχρι να εύχονται δημόσια και νεο μνημείο στα τεμπη , για αυτό και μόνο τον λόγο μπείτε μέσα παστελοστε τους και μετά σαν να μην τρέχει τίποτα ήταν ένα ακόμα ματς, αυτο θα τους τρελάνει!


Συυγνώμη, αλλά ακόμα και σε οπαδικό forum δεν περίμενα να ακούσω απόψεις τέτοιες που να νιώσω ότι θύγουν εμένα και την νουμοσύνη μου.

Δηλαδή @matrixxakos4, εσύ κρίνεις τους ανθρώπους από την ομάδα που υποστηρίζουν; Θεωρείς ότι μια σειρά από τυχαία γεγονότα που οδήγησαν κάποιον να υποστηρίζει μία ομάδα, όπως η πόλη που γεννήθηκε, η περιοχή που μεγάλωσε και η ομάδα που υποστήριζε ο πατέρας του, αρκεί για να χαρακτηρίσεις χιλιάδες ανθρώπους ως συχαμερούς και "εχθρούς"; Και με το ίδιο κριτήριο τους ταξινομείς όλους μαζικά σε θέση χειρότερη από οπαδούς του Ολυμπιακού ή της ΑΕΚ, ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ; Ελπίζω να καταλαβαίνεις τη σοβαρότητα αυτού κι ότι δεν απέχει πολύ από το να χαρακτηρίσεις ανθρώπους με βάση το φύλο, το χρώμα του δέρματος ή την καταγωγή τους.

Από το γεγονός και μόνο ότι πλακωνώσουν με φίλους σου (!!) σε καφετέριες και μπυραρίες, σπάγατε μαγαζιά και καταλήγατε στα τμήματα αντί να αποδεχτείτε την οπαδική καζούρα εκατέροθεν μπορώ να βγάλω πολλά συμπεράσματα, αλλά κανένα από αυτά δεν αποτελεί δικαιολογία στο τσουβάλιασμα που κάνεις.

Έχω φίλους αριανούς, έχω συγγενείς αριανούς, πειραζόμαστε εδώ και 15 μέρες γι' αυτό το παιχνίδι, προφανώς αυτό θα συνεχιστεί και για καμιά εβδομάδα ακόμα και μετά θα ξεχαστούμε μέχρι τον δεύτερο γύρο. Θα μαζευτούμε όλοι μαζί να δούμε το παιχνίδι σε κάποιο σπίτι και αν η ΠΑΟΚάρα δεν κερδίσει θα κεράσουμε εμείς τις πίτσες και τις μπύρες (τους δώσαμε και το χ). Αυτό είναι το ποδόσφαιρο και κάθε άθλημα.

Για μένα η άποψη σου είναι τοξική και δεν θα έπρεπε να έχει θέσει ακόμα και σε οπαδικό forum της ομάδας μας.


ρε μεγάλε τι μας λες? Ολα αυτά ακούγονται πολύ όμορφα και ίσως να είναι έτσι σε ένα παράλληλο σύμπαν , δεν ξέρω αν έχεις παρατηρήσει πως έχουν κοπεί οι φιλοξενούμενοι γιατί μας χωρίζουν ματ γιατι αν μας αφήσουν θα γίνει τεξας! α και φυσικά τους διαχωρίζω με βάση την ομάδα τους πάνω στα αθλητικά πάντα, όταν όλοι συμφωνούν οτι μισούν τον ΠΑΟΚ , εκτός αν πιστεύεις ότι το μίσος τους ειναι μοιρασμένο σε ολες τις ομάδες για λόγους δικαιοσύνης! Και ναι για εμένα είναι εχθροί, είναι αυτοί και εμείς ουτε νερό δεν θα τους έδινα !




Θα σε παρακαλεσω το τι θα κανεις ή οχι δε μας ενδιαφερει.γιατι με την ιδια λογικη ο καθενας μπορει να πει πολυ χοντρα πραγματα.

Σε παρακαλω πιο ηρεμα.

Sourmenetes
Άβαταρ μέλους
matrixxakos4
 
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 11:42
Τοποθεσία: Thessaloniki

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης