Volley γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Volley γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιουν 2018, 01:43

Ανεβήκαμε αέρα-πατέρα, τώρα λίγη υπομονή να ξεμπερδέψουμε με τη βλακεία που έφτιαξαν στη μέση και πάμε για Α1.

Καλή σεζόν με κάθε επιτυχία στα κορίτσια!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 12 Ιουν 2018, 19:16

Έρχεται το πρώτο... χτύπημα!

Ο Δικέφαλος του Βορρά "χτίζει" το ρόστερ που θα τον οδηγήσει στα... μεγάλα σαλόνια της Α1.

Με πυρετώδεις ρυθμούς το τμήμα του γυναικείου βόλεϊ του ΠΑΟΚ προετοιμάζει τη στελέχωση του ρόστερ του Δικεφάλου ενόψει της νέας σεζόν με το μεγάλο στόχο να είναι η άνοδος στην Α1 κατηγόρια.

Ένας από τους πρώτους στόχους του ΠΑΟΚ αφορά τη θέση της λίμπερο, με την έμπειρη Ειρήνη Κελεσίδου να βρίσκεται στα... ραντάρ του Δικεφάλου.

Η Κελεσίδου αγωνιζόταν τα προηγούμενα χρόνια με τον Άρη στην Α1 γυναικών, επομένως ο Δημήτρης Σολκίδης, ο νέος τεχνικός του ΠΑΟΚ γνωρίζει καλά τη συγκεκριμένη παίκτρια.

Η έμπειρη λίμπερο στο παρελθόν έχει περάσει από τον Ηρακλή, τον Παναθηναϊκό, αλλά και τον Πανναξιακό και τις επόμενες ημέρες θα ξεκαθαρίσει οριστικά το θέμα της συνεργασίας της ή όχι με τον ΠΑΟΚ.

Στόχος των ανθρώπων του ΠΑΟΚ είναι να διατηρηθεί ένας βασικός κορμός από το περσινό ρόστερ που οδήγησε την ομάδα από την Α2 στην Pre League και παράλληλα να γίνουν οι κατάλληλες εκείνες κινήσεις που θα "εκτοξεύσουν" το σύνολο του Δημήτρη Σολκίδη σε ένα πρωτάθλημα που αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Παρ 06 Ιούλ 2018, 12:05

Δεν υπηρχε ανακοινωση για το ροστερ και ανησυχουσα αλλα εσκασε η μπομπα....

Κιόση: «Θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό!»

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Βόλεϊ Γυναικών ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με την αθλήτρια Ελένη Κιόση, η οποία θα αγωνιστεί με τα ασπρόμαυρα την αγωνιστική περίοδο 2018-2019.

Η 33χρονη αθλήτρια, γεννηθείσα του 1985, έχει αγωνιστεί σε πολλές ομάδες της Α1 και της Α2 Κατηγορίας τόσο στην Ελλάδα, όσο και στο εξωτερικό, ενώ την περασμένη χρονιά αγωνιζόταν με την Trentino Rosa, ομάδα της Α2 Κατηγορίας της Ιταλίας.

Μετά την υπογραφή του συμβολαίου της με το Δικέφαλο, η Ελένη Κιόση δήλωσε αποκλειστικά στο acpaok.gr:

«Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη που θα ενταχθώ στην ομάδα του ΠΑΟΚ, είναι ένας Σύλλογος που έχει μεγάλα σχέδια και θέλει να φτάσει ακόμη πιο ψηλά. Χαίρομαι που θα είμαι μέρος αυτής της προσπάθειας και θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό για την υλοποίηση των στόχων μας. Καλή αγωνιστική σεζόν να έχουμε!»


Εαν καταφερουμε να παιξει στην ομαδα και η γυναικα του Τζουριτς θα ανεβουμε....
Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

Re: Volley γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Ιούλ 2018, 07:26

Μακάρι να κλείσει η Τζούραινα, αλλά πόσο εύκολο μπορεί να είναι..;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Κυρ 08 Ιούλ 2018, 07:53

Νομίζω δεν επιτρέπονται οι ξένες στην κατηγορία.

Στάλθηκε από το SM-T530 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ εδώ ..ΠΑΟΚ εκεί.. ΠΑΟΚ θα είμαι μια ζωή!
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1956
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Volley γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Κυρ 08 Ιούλ 2018, 08:02

Η συνεργασία του Δημήτρη Τζούριτς με τον ΠΑΟΚ και η παραμονή του στη Θεσσαλονίκη θα φέρει ένα ακόμα καλό αυτή τη φορά για το γυναικείο βόλεϊ. Σύμφωνα με πληροφορίες του volleynews.gr η Ιταλίδα σύζυγος του Μαρτίνα Γκουίτζι θα μείνει στη Θεσσαλονίκη μαζί με τον διεθνή άσσο καθώς προταιρεότητα τους είναι η δημιουργία οικογένειας.
Αλλωστε βρίσκονται ακόμα στο μήνα του μέλιτος και δηλώνουν αποφασισμένοι να κάνουν θυσίες ώστε να δημιουργήσουν μία ζεστή και δεμένη οικογένεια. Για να γίνει αυτό η Μαρτίνα Γκουίτζι θα μείνει με τον Τζούριτς στην Θεσσαλονίκη και μάλιστα κάνει σκέψη να αγωνιστεί σε κάποια ομάδα της συμπρωτεύουσας που θα αγωνίζεται στην Α1 γυναικών όπου επιτρέπονται οι ξένες.

Η Μαρτίνα Γκουίτζι Τζούριτς δεν έχει στο μυαλό της το οικονομικό ώστε να μην έχει και δεσμεύσεις. Ακόμα δεν έχει πάρει την οριστική της απόφαση αλλά οι πληροφορίες λένε πως προσανατολίζεται για την περίπτωση του Αίαντα Ευόσμου που είναι στην Α1 γυναικών αλλά ακόμα δεν έχει υπάρξει επαφή και όλα είναι σε θεωρητικό επίπεδο.

Η περίπτωση του Άρη είναι απίθανη λόγω της αντιπαλότητας που υπάρχει με τον ΠΑΟΚ ενώ λιγότερες πιθανότητες συγκεντρώνει ο Μακεδονικός που έχει έδρα στα Κύμινα, έξω από τη Θεσσαλονίκη. Τις επόμενες ημέρες θα υπάρξουν εξελίξεις. Υπενθυμίζεται πως η γυναικεία ομάδα του ΠΑΟΚ τη σεζόν 2018-19 θα αγωνιστεί στην Πρε Λιγκ όπου δεν επιτρέπονται ξένες αθλήτριες.

Φυσικά αν η Μαρτίνα μείνει έγκυος, αφού το νεόνυμφο ζευγάρι θέλει να κάνει οικογένεια, θα σταματήσει την ενεργό δράση.
http://www.volleynews.gr/a1-women-rm/item/52628-αποκάλυψη-η-μαρτίνα-γκουίτζι-τζούριτς-οδεύει-στον-αίαντα-ευόσμου
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1956
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Volley γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Ιούλ 2018, 14:46

Mitar...όχι πολύ σεκς, να μη μείνει έγκυος φέτος η γυναίκα και να παίξει του χρόνου στην ΠΑΟΚάρα, όπως κι εσύ! :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό ramboutla » Παρ 10 Αύγ 2018, 11:52

«Βόμβα» ανόδου με Χαντάβα ο ΠΑΟΚ!

Σύμφωνα με τις πληροφορίες του SDNA, ο ΠΑΟΚ έκλεισε την Εύα Χαντάβα και ολοκληρώνει την μεγαλύτερη μεταγραφή στην ιστορία του στο βόλεϊ γυναικών!

Μία τεράστια μεταγραφή ολοκληρώνει ο ΠΑΟΚ, καθώς οι πληροφορίες του SDNA αναφέρουν πως η ομάδα της Θεσσαλονίκης συμφώνησε με την Εύα Χαντάβα!

Ο «Δίκεφαλος» έκλεισε μία από τις κορυφαίες αθλήτριες του βόλεϊ στη χώρα μας και συμφώνησε μαζί της για την επόμενη διετία, σε μία κίνηση - βόμβα!

Οι δύο πλευρές έχουν φτάσει σε deal και ο ΠΑΟΚ φέρνει ξανά στην Ελλάδα την Χαντάβα, που στο παρελθόν αγωνίστηκε σε Γρεβενά, Ηρακλή, Ολυμπιακό και Φ.Ο Βριλησσίων. Την σεζόν 2016/2017, η 28χρονη αθλήτρια αγωνίστηκε στη Βραζιλία με την Φλουμινέσε, ενώ έχει περάσει επίσης από Ρουμανία, Ιταλία, Τουρκία και Αζερμπαιτζάν.

Είναι προφανές πως ο ΠΑΟΚ ετοίμασε μία σπουδαία... βόμβα - ανόδου, φέρνοντας στη Pre - League ένα τεράστιο όνομα που ανεβάζει επίπεδο τον σύλλογο. Θυμίζουμε πως Δίκεφαλος του Βορρά θα παλέψει με τον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ για τα δύο εισιτήρια που οδηγούν στη κορυφαία κατηγορία του ελληνικού γυναικείου βόλεϊ.

http://www.sdna.gr/volei/pre-league/art ... ava-o-paok

Απίστευτη κίνηση. Όποιος γνωρίζει από γυναικείο βόλευ καταλαβαίνει πωε είναι μεταγραφή πολύ υψηλού επιπέδου.
Άβαταρ μέλους
ramboutla
 
Δημοσιεύσεις: 671
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 22:17

Re: Volley γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Παρ 10 Αύγ 2018, 15:04

ανακοινωθηκε η Ευα
ενταξει μεταγραφαρα


Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Βόλεϊ Γυναικών ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με την αθλήτρια Ευαγγελία Χαντάβα, η οποία θα αγωνιστεί με τα ασπρόμαυρα την αγωνιστική περίοδο 2018-2019.

Η αθλήτρια, η οποία γεννήθηκε το 1990 στα Γραβενά, αγωνίζεται στη θέση του πασαδόρου και έχει ακολουθήσει μεγάλη διεθνή πορεία, έχοντας φορέσει στην Ελλάδα τα χρώματα του Φ.Ο. Βριλησσίων, του Ηρακλή και του Ολυμπιακού, ενώ στο εξωτερικό έχει αγωνιστεί με τη Fontanellato της Ιταλίας, την Καρσίγιακα της Τουρκίας, την Νkhonnon της Ταϊλάνδης, τη Λοκομοτίβ Μπακού, την Targoviste της Ρουμανίας, ενώ την περσινή σεζόν αγωνίστηκε με τη Φλουμινένσε της Βραζιλίας.

Αυτή τη στιγμή, η Ελληνίδα διεθνής βρίσκεται με την εθνική ομάδα για προετοιμασία στο Βόλο.

Η αθλήτρια δήλωσε αποκλειστικά στο acpaok.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενη που έρχομαι στην ομάδα της καρδιάς μου, τον ΠΑΟΚ. Τόσο εγώ όσο και η οικογένειά μου είμαστε φανατικοί υποστηρικτές του Δικεφάλου, οπότε η μεταγραφή μου στον ΠΑΟΚ μας κάνει όλους ευτυχισμένους. Θέλω να βάλω κι εγώ το δικό μου λιθαράκι σε αυτό το εντυπωσιακό μεγάλο που χτίζεται στο γυναικείο βόλεϊ του ΠΑΟΚ».

Για τη μεγάλη αυτή μεταγραφή, ο Γενικός Αρχηγός του τμήματος κ. Γιώργος Χατζηβασιλειάδης δήλωσε αποκλειστικά στο acpaok.gr:

«Η συμφωνία με τη Χαντάβα ήταν η κίνηση ματ για να δείξουμε σε όλο τον κόσμο ότι αποκλειστικός στόχος και μόνο είναι η κατάκτηση του πρωταθλήματος και η άνοδος στα σαλόνια της Α1, παρά τον έντονο ανταγωνισμό. Η μεταγραφή αυτή έχει την προσωπική σφραγίδα του Κώστα Αμοιρίδη, ο οποίος έδωσε αμέσως τη συγκατάθεσή του για να πραγματοποιηθεί. Σε λίγο ξεκινάμε προετοιμασία και τα υπόλοιπα θα τα πούμε στο γήπεδο.»
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: Volley γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Descartes » Πέμ 06 Σεπ 2018, 11:38

Ρε παιδια, τι ΑΣΤΕΡΙ είναι η Χανταβα.

Της πάνε πολύ τα ασπρόμαυρα.

Εικόνα

http://www.paok24.com/volei/121503/proe ... me-xantava

:pano: :pano: :pano: :pano:
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 06 Σεπ 2018, 16:45

Μεταφέρθηκε στο σωστό topic.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Volley γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Κυρ 04 Νοέμ 2018, 09:43

Κιόση, Χαντάβα και 3-0 ο ΠΑΟΚ

Τρένο πάει ο ΠΑΟΚ στην Pre League. Η ομάδα του Σολκίδη δεν έχασε σετ ούτε στην Τρίτη αγωνιστική επικρατώντας στην έδρα των Βριλησσίων με 3-0 σετ (25-21, 25-17, 25-17) της γηπεδούχου. Ο «δικέφαλος» μετά από τρεις αγωνιστικές παραμένει αήττητος στο πρωτάθλημα της Pre League και χωρίς απώλεια σετ. Ελένη Κιόση και Εύα Χαντάβα είχαν από 13 πόντους, με τον δικέφαλο να κάνει μεγάλη ζημιά από το μπλοκ, με συνολικά 8 στοπ. Οι συνθέσεις:
ΦΟ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Ταμπουρατζής): Παπασταύρου, Τσοπούλου 8 (7/28 επ., 1 άσσος, 32% υπ.), Γιαννέλου Χ. 1 (1/6 επ., 16% υπ.), Κάβουρα 8 (7/21 επ., 1 άσσος), Στάθη 5 (2/2 επ., 1 άσσος, 2 μπλοκ), Γιαννέλου Ζ. 4 (4/8 επ.) / Πολίτη (λ, 59% υπ.), Μολδοβανίδη 5 (3/11 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 29% υπ.), Πασσιά, Έρωτα 3 (3/6 επ.), Μποκή.
ΠΑΟΚ (Σολκίδης): Πλουμή 4 (3/3 επ., 1 άσσος), Κυριακίδου 4 (2/6 επ., 2 μπλοκ), Κιόση 13 (12/28 επ., 1 μπλοκ), Κωνσταντινίδου 3 (2/5 επ., 1 άσσος), Κλέπκου 10 (9/14 επ., 1 μπλοκ, 44% υπ.), Χαντάβα 13 (11/20 επ., 1 άσσος, 1 μπλοκ, 42% υπ.) / Κελεσίδου (λ, 33% υπ.), Ξανθοπούλου (λ, 45% υπ.), Ηλιοπούλου 1 (1/1 επ.), Λεονταρίδου 1 (μπλοκ), Κυπαρίσση (50% υπ.)., Τσιόγκα 4 (2/4 επ., 2 μπλοκ), Τσιτσιπλάμη.

Επομενη αγωνιστικη με το χανουμι στη Θεσσαλονικη αλλα νομιζω οτι ειναι ιδια ωρα με το ποδοσφαιρο.... :evil:
Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

Re: Volley γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 04 Νοέμ 2018, 12:19

Αν και με 3 λιγότερους πόντους, έχει καλύτερα στατιστικά κι απ τις δύο, η Κλέπκου... ;)

Κλέπκου 10 (9/14 επ., 1 μπλοκ, 44% υπ.)


:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Volley γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Descartes » Κυρ 18 Νοέμ 2018, 13:29

Συνεχίζουμε αήτητοι στο βόλεϊ γυναικών! Μία ακόμη νίκη με 0-3!

Μπράβο στα Κορίτσια!

Γνωρίζει κανείς αν η γυναικεία Ομάδα βόλει ανέβει στην Volley League, θα παίζει στο Παλατάκι?

:pano: :pano: :pano: :pano:
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 06 Ιαν 2019, 12:19

10/10 καλό ξεκίνημα
Από κάτω μας παο και αεκ.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29796
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Επόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες