Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 03 Σεπ 2018, 18:35

Υπαρχει σοβαρη πιθανοτητα ο γκαρετ να παρει την θεση του τζαμαλ τζοουνς καθως υπαρχει ενδεχομενο ο τραυματισμος του να ειναι σοβαρος.
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 03 Σεπ 2018, 18:37

McCarthy έγραψε:Δε γνωρίζω. Τους έχει αρέσει πολύ πάντως, απλα η περιφέρεια είναι γεμάτη.

Υπάρχει μήπως και το ενδεχόμενο να διαχειριστούμε τους ξένους όπως το Λαύριο πέρσυ;δηλαδή να χρησιμοποιούμε 6 σε κάθε αποστολή διαφορετικούς ανάλογα με τις ανάγκες κάθε αγώνα;το λέω αυτό διότι ο Williams έχει σχεδόν μηδενικό κόστος στην ομάδα
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 03 Σεπ 2018, 19:08

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ.






kataramenos5 έγραψε:Τι γινεται ρε παιδια? Παιρνουμε παικτες και τους δινουμε δανεικους? Στο μπασκετ? Πωτς γκενεν αυτο?



Κάτσε γιατί (ότ)αν μπει ο Σαββίδης, θα ακούμε για παραρτήματα στο μπάσκετ με τους δανεικούς... :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Pablito » Δευτ 03 Σεπ 2018, 19:24

Ο Ουιλιαμς τους εχει αρεσει πολυ, σκεφτονται να του κανουμε 3ετες και να παει δανεικος.
Pablito
 
Δημοσιεύσεις: 2240
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 21:24

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 03 Σεπ 2018, 21:20

Τριετές σε Αμερικανό, έστω και πρωτάρη στην Ευρώπη;! Ουάου!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τρί 04 Σεπ 2018, 07:40

boogeyman77, το Λαυριο δεν έκανε αυτό που περιεγραψες ακριβώς. Είχε τραυματιστεί στην αρχή της σεζόν ο Λαμπ και για όσο τον περίμενε (2+ μηνες) πήρε τον γκρει....όταν επανηλθε ο Λάμπ κράτησε και τους 7 και εκανε αυτο που ειπες για 5-6 αγωνες μεχρι που βρηκε ομαδα ο γκρει και εμειναν κανονικα 6.

Δεν με ενδιαφερει αν θα φυγει γκαρντ ή αν θα εχουν 7 ξενους που θα εναλλασουν.....εμενα με ενδιαφερει να μην διωξουν ψηλο επειδη πηραν τον γκαρετ.....με μορειρα,γκαρετ,ποουπ,μαργαριτη και χρυσικοπουλο ειμαστε καλα νομιζω στην ρακετα.

Παντως γινεται ολοενα και πιο εμφανες αυτο που υποψιαζομασταν πως μαλλον ο ιβαν ειτε μπαινει σιγα-σιγα στην ΚΑΕ ειτε βοηθαει περισσοτερο.....7 αμερικανους οσο φθηνοι και να ειναι(χατσερ και γκος σιγουρα δεν ειναι) συν αθηναιου που επισης δεν ειναι απο τους πιο φθηνους ελληνες και συν οτι κρατησες ΒΑΓΓΕΛΑΡΑ που επισης τον ζητουσαν ομαδες και μπορει ο ιδιος να επελεξε ΠΑΟΚ για συναισθηματικους λογους αλλα σιγουρα αν ηταν μεγαλη η οικονομικη διαφορα δεν θα εμενε.

Αυτο που φαινεται μεχρι στιγμης ειναι οτι μπορει αμυντικα να ειμαστε αποδυναμωμενοι ΑΛΛΑ εχουμε περισσοτερες λυσεις επιθετικα, περιφερειακα και σε ψηλους.

Η πορεια παντως θα δειξει.......ΠΑΜΕ ΠΑΟΚΑΡΑ!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 05 Σεπ 2018, 18:06

Πράγματι, φέτος .. "τιναξαμε την μπάνκα στον αέρα" !!
Είναι πολυ θετικό ότι έχουμε πολλές λύσεις για σχεδόν σε όλες τις θέσεις. Μου αρέσει επίσης η ισχυρή φροντ-λαιν. Πιστεύω οτι απο εκεί χτίζεται μια ισχυρή ομάδα.
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3620
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 05 Σεπ 2018, 19:50

βασικά δεν έχει κανείς ιδέα για την ομάδα, δεν μπορεί να έχει ιδέα για την ομάδα. και νόμπελ μπάσκετ να έχει πάρει. δεν μπορεί να καταλάβει πώς θα δέσουν και τί μπάσκετ θα παράξουν όλοι αυτοί. Ναι τα χαρακτηριστικά των παικτών τα ξέρεις από αυτά που διαβάζεις αλλά και πάλι. ξέρεις τί άμυνα παίζει ο jones ας πούμε?

καταλαβαίνω οτι είναι too much 3αδα αμερικανών σε 5 γκαρντς αλλά πές μου τα γκαρντς σου να σου πώ τί ομάδα έχεις (ξέρω οτι διαφωνείς λάζαρε παπαδόπουλε).

μου αρέσει από πέρυσι που η ομάδα επιτέλους βάζει και τις αλλαγές παικτών στο παιχνίδι. Δλδ ΟΚ δεν μπορείς να τον παντρευτείς έναν παίκτη εκτός πια αν είσαι τοσο σίγουρος γι αυτόν. Η προσθήκη γκάρετ δλδ είναι αποτέλεσμα του πώς είδε ο κοουτς την ομάδα να παίζει. Μπορεί εμείς να βλέπουμε πλεονασμό την παρουσία γουιλιαμς αλλά μόνο ο κόουτς ξέρει. Θα δούμε, σίγουρα υπάρχει πολύ βάθος και επουδενί δεν είμαστε στα χαρτιά υποδεέστεροι από αεκ-προμηθέα. απλά θα μπορούσαμε από φέτος (αν υποθέσουμε οτι μπαίνει ο σαββίδης του χρόνου) να είχες βουτήξει και τον γιάνκοβιτς...

PS: αλλά ρε γιάνκοβιτς, στο χω ξαναπεί όταν πήγες στον βάζελο να βλέπεις τα μούτρα του αλβέρτη καθέ μέρα. ρε φίλε τίμα τον πατέρα σου και έλα να σου πεί ο μπάνε τί δίδυμο έκανε τότε με εκείνον στον αγαπητό :mrgreen: ερυθρό αστέρα (που μας έχει δώσει μπάνε-πέτζα).
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 10 Σεπ 2018, 12:20

Τελικα ψάχνοντας το λίγο κατάλαβα ότι πλεον μπορεις να εχεις στο ροστερ σου 7 ξενους ΑΛΛΑ δεν μπορεις να έχεις πανω απο 6 στην 12αδα καθε μάτς.
Παρεπιμπτόντως και του σκουληκι εχει παρει 7!

Αρα θα εχουμε 1 για μπαλαντερ στο ελληνικο πρωταθλημα (νομιζω στην ευρωπη δεν εχεις προβλημα να εχεις πανω απο 6).
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Τρί 18 Σεπ 2018, 17:58

11 Αυγούστου:
anekfrastos έγραψε:Νομίζω ότι δεν έχουμε παίκτη να σπρώχνει στη ρακέτα. Άμα τους βάλουν κωλο , όχι τίποτα σπουδαίοι σέντερ, ο Μαυροειδής ή ο καββαδας, δεν έχουν τα κυβικά να σπρώξουν.


23 πόντους ο Μαυροειδής...wtf ρεκόρ καριέρας
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 18 Σεπ 2018, 18:58

μια χαρά παίκτης είναι ο μαυροειδής στην επίθεση. μην ακούτε τον τρελοκορίνθιο. Οι (προφανείς) αμυντικές του αδυναμίες μπορούν να καλύφθούν αν σας πούμε έπαιζε σε κάποια χρονικά σημεία του παιχνιδιού μαζί με Pope και jones. ή με ζώνη η οποία δεν έχω καταλάβει γιατί έχει εγκαταληφθεί ως άμυνα.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τρί 18 Σεπ 2018, 19:03

Απο αυτά που διαβασα καταλαβα οτι ο μαυροειδης εκανε παρτι οταν παιζαμε χωρις κλασικο 5αρι δηλ. με μαργαριτη στο 5....νομιζω επαιξαν λιγο οι γκαρετ και μορειρα.
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 18 Σεπ 2018, 20:18

Και ο Μαργαρίτης με μια προπόνηση,απέναντι του πλακα έκανε.
Είναι δυνατόν να μιλάμε για παίχτη Μαυροειδή;
Όσα βάζει άλλα τόσα θα τρώει.
Ριμπάουντ,ξύλο,σπρώξιμο μπορεί να δωσει;
Να δημιουργήσει μόνος του στην επίθεση μπορεί;
Μόνο με τάισμα μπορεί και έχει καλές τοποθετήσεις κοντά στη ρακετα παίρνοντας κάποια επιθετικά ριμπάουντ.
Και σε αυτο το κομμάτι ήταν καλός μέχρι και πριν 2-3 χρόνια,τώρα είναι παλαίμαχος.
Τον είδατε σε ενα παιχνίδι προπόνησης και βγάλατε συμπεράσματα.
Εμένα θα ακούτε,ο Πολυξεριδης δεν παρακολουθεί,υπήρξε καλός παίχτης δε λέω,όμως όχι πια.
Αν ήταν καλός θα τον κράταγε η χαρτοσακουλαρα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 18 Σεπ 2018, 22:04

Είναι σχετικό με μεταγραφές, είναι σχετικό με μπάσκετ, αλλά όχι του Π.Α.Ο.Κ.:


Κατεβαίινουμε στο Thess 4on4 (τουρνουά μπάσκετ που διοργανώνει ο Τοσκίτσης εδώ και λίγα χρονάκια) και ψάχνουμε έναν κοντό και έναν ψηλό (έχουμε ήδη 4 παίκτες άνω του 1.90)... Έχουμε ρόστερ, απλώς θέλουμε άλλους δύο παίκτες.

Έχετε υπ'όψιν κάτι;

Είμαστε έτοιμη ομάδα, παίξαμε ήδη 1η αγωνιστική, φανέλες, δελτία κτλ όλα πληρωμένα, έχουμε χορηγούς.

Απλώς θέλουμε άτομο να μπορεί να έρχεται σε 2 προπονήσεις την εβδομάδα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τετ 19 Σεπ 2018, 07:36

obanebane,αν και σε γενικες γραμμες συμφωνω για αυτα που γραφεις για τον μαυροειδη η αληθεια για χθες ειναι οτι εβαλε μονος του οσους εβαλαν ολοι μαζι οι δικοι μας ψηλοι......επισης οτι μαυροειδης, κεμπτον και ασκα(οι 3 ψηλοι τους δηλ.) εβαλαν 54 απο τους 75 ποντους της ομαδας τους. Αυτο νομιζω οτι κατι λεει για την χθεσινη μας αμυνα στην ρακετα, αν και ο κοουτς ειπε οτι εν γνωσει του αφησε καποια πραγματα με τον μαυροειδη γιατι δοκιμαζε καποια αλλα στην αμυνα......ο κοουτς ξερει καλυτερα!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες