Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Δευτ 13 Αύγ 2018, 14:49

βγηκαν και τα ποσα βλεπω σε ειδηση στο διαυγεια!
δινονται απο την κυβερνηση ΣΥΡΙΖΑ υπερογκα λεφτα ,λεφτα του κοσμακη που υποφερει σε εποχη βαριας κρισης.δεν εχει λογικη αυτο το πραγμα

ποσα δηλαδη περιμενουν να παρουν πισω;μακαρι να εχουμε λαθος και να βγαλει και κερδος!
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Δευτ 13 Αύγ 2018, 19:34

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 1079550910

Μπάλα είναι και γυρίζει - ΕΡΤ

Δημοσιεύθηκε στη Διαύγεια η ανάληψη της πολυετούς υποχρέωσης της ΕΡΤ έναντι των επτά "τηλεοπτικώς αστέγων" ΠΑΕ. Τα ποσά είναι αδιανόητα. Όταν έγραφα για το θέμα τις τελευταίες ημέρες, δεν πίστευα καν τα νούμερα που γράφονταν. Είναι πολύ χειρότερα.

Το κόστος για την ΕΡΤ το 2019 θα είναι €28 εκατ - εκ των οποίων €25.5 εκατ είναι το κόστος δικαιωμάτων και χορηγίες προς Super League και €2.5 εκατ το κόστος παραγωγής και μετάδοσης. Κάθε ένα από τα 105 παιγνίδια κοστίζει €267 χιλ - 70% ακριβότερα από τα παιγνίδια του πρόσφατου Mundial, στο οποίο η ΕΡΤ "μπήκε μέσα". Το κόστος για το 2020 εμφανίζεται €24 εκατ - φαίνεται να καλύπτει τέσσερις "αγωνιστικές" λιγότερες.

Το ενδιαφέρον είναι πως στην απόφαση Παππά (εντολή προς ΕΡΤ) γίνεται συνεχώς αναφορά στη Super League (η πλειονότης των ομάδων της έχει συμβόλαιο με την Nova) και όχι στις επτά άστεγες ομάδες. Επίσης, οι αναφορές κόστους γίνονται στα ημερολογιακά έτη, 2019 και 2020, αντί των ποδοσφαιρικών σαιζόν. Τι θα γίνει με το πρωτάθλημα που αρχίζει τις επόμενες ημέρες και μέχρι το τέλος του χρόνου; Για τη σαιζόν 2018-19.

Για όσους κόπτονται για το μέλλον και τις προοπτικές του δημόσιου ραδιοτηλεοπτικού φορέα, είναι πρακτικώς βέβαιον πως τη διετία 2019-2020 θα χάσει από το συμβόλαιο αυτό πάνω από €40 εκατ - πιθανότατα περί τα €45 εκατ. Δεδομένου ότι το υπερπλεόνασμα της εταιρείας είναι της τάξεως των €24 εκατ το χρόνο, είναι σαφές πως δεν μένει τίποτε για "ανάπτυξη". Γι αυτό και η εταιρεία αιτείται από τον Παππά €10 εκατ το χρόνο. Θα τα δούμε στη "συνέλευση των μετόχων" της εταιρείας την 3/9.

Δεν είναι σαφής η επιδίωξη της κυβέρνησης. Αν ήθελε να λύσει το πρόβλημα διεξαγωγής του πρωταθλήματος, θα μπορούσε να το κάνει με λιγότερα από τα μισά λεφτά. Η απόφαση μοιάζει αφ' ενός να πριμοδοτεί τον Παναθηναϊκό (εξαιρετικά σημαντικό εν μέσω διαπραγματεύσεων πώλησής του) και ανεβάζει την αξία του προς πώλησιν "περιουσιακού στοιχείου". Δηλαδή, χειρονομία προς τη μεριά Αλαφούζου.

Προσωπικά δεν θα εκπλαγώ εάν αποκαλυφθεί πως τελικά μέρος των χρημάτων αυτών, επιδοτεί τη σύμβαση της Super League με τη Nova. Να θυμίσουμε πως εκτός από τον Παναθηναϊκό, σε άθλια οικονομική κατάσταση (ψάχνουν αγοραστή οι πιστώτριες τράπεζες) είναι και η Nova-FORTHNET. Τι σου είναι τελικά οι αριστεράντζες! Δημόσιο χρήμα σε κάθε προβληματική περίπτωση.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό tzelas » Παρ 17 Αύγ 2018, 19:00

Έβλεπα το γκολ του Βέρνμπλουμ στην χάρτινη και παρατήρησα πόσο φούστηδες και δασκαλεμένοι είναι οι τρομοκρατημένοι στο να ξεγελάσουν τον διαιτητή μήπως και γλυτώσουν το τέρμα. Παρατηρείστε το νο 7 πως ενώ είναι μόνος του στην περιοχή, μόλις πάει να μπεί το τέρμα σηκώνει το πόδι ότι ντεμέκ τον τραυμάτισαν στη φάση και σωριάζεται κάτω. Μόνος του είναι, απλά τυγχάνει να είναι κοντά στον σκόρερ. Δε μάσησε ο διαιτητής αλλά η λογική τους είναι ότι κάποιος @εσμένος εδώ θα του μπουν αμφιβολίες για το τέρμα. Φαίνεται ότι το σύστημα το έχουν δουλεμένο στην προπόνηση και τελικά απέδωσε στον ποντίκι και τον κομίνη και δε ξέρω σε πόσες άλλες ομάδες με τις διαμαρτυρίες τους :twisted:



Πρέπει απαραίτητα να προβούμε σε ενέργειες να θωρακιστεί το πρωτάθλημα από διαμαρτυρίες παικτών και πάγκου κατά την διάρκεια του αγώνα, αφού ούτως η άλλως δε προβαίνουμε εμείς σε τέτοιες και αγωνιστικά φέτος δεν τις έχουμε ανάγκη, σε αντίθεση με τους αντιπάλους διεκδικητές, τόσο από τους παίκτες όσο από τα στελέχη τύπου κ@λ@γερου και δημητριάδη, που βλέποντας την αδυναμία τους απέναντι μας θα τις εξαντλήσουν για να μη χάσουν βαθμολογική επαφή από μας.
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 23 Αύγ 2018, 10:50

Πρεμιέρα για τον Π.Α.Ο.Κ. στο γήπεδο της Τούμπας, εκεί όπου υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Super League.

Ο άνθρωπος που ορίστηκε από την ΚΕΔ να φέρει εις πέρας το παιχνίδι είναι ο Αριστομένης Κουτσιαύτης από την Άρτα με βοηθούς τους Κολοσιώνη, Καλαμπόκη και Γρατσάνη.

Παρατηρητής διαιτησίας ορίστηκε ο Λιόλιος Γεώργιος από την ΕΠΣ Λάρισας.

Εντύπωση προκαλεί το γεγονός πως το όνομα του Κομίνη βρίσκεται κανονικά στις σφυρίχτρες της 1ης αγωνιστικής, αναλαμβάνοντας το παιχνίδι του Παναιτωλικού με τον Ατρόμητο!


Από paok24.com

Αρχίσαμε... :shock:
Ανοίξανε και μας περιμένουνε... :twisted:
Άντε, καλή χρονιά και κοιμηθείτε ελεύθερα, ξένοιαστοι... :ugeek:

:pano:


Υ.Γ. Κάθε χρόνο και πιο βρώμικα... :redcard:
Υ.Γ. 2...Τώρα που "κάναμε ομάδα", μήπως "μπορούμε να μιλάμε για την διαιτησία"? :?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό danirifle » Πέμ 23 Αύγ 2018, 10:51

πως γίνεται ρε π@@στη μου να σφυρίζει ξανά ο κομίνης???

θα πρεπε να λέει "ευχαριστώ" που δεν είναι κρεμασμένος ανάποδα σε καμιά πλατεία
έχει το θράσος να ξανασφυρίζει κιόλας?
και οι άλλοι έχουν το θράσος να τον κρατούν στους πίνακες?

η πρώτη μεγάλη ήττα για τον ΠΑΟΚ
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Πέμ 23 Αύγ 2018, 11:03

Ειλικρινά, δεν ξέρω γιατί δεν ασχολούμαστε καθόλου με αυτά τα θέματα.
Είναι δυνατόν να επιτρέπουμε να σφυράει ξανά ο Κομίνης;
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 23 Αύγ 2018, 11:09

Μάλλον έχουμε αποφασίσει να τους πολεμήσουμε με τα ίδια τους τα όπλα, όπως πρότειναν κάποιοι "σοφοί"... :P :twisted:

Υ.Γ. Ο δον καρπούζας εδώ είναι? :? :evil:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Πέμ 23 Αύγ 2018, 11:15

Γρηγόρη, εγώ πιο πολύ βλέπω την Χριστιανική εκδοχή του "γυρίζω και το άλλο μάγουλο".
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 23 Αύγ 2018, 11:27

Και καλά αν είναι μάγουλο, πάει κι έρχεται.
Αν είναι κωλομάγουλο, υπάρχει πρόβλημα.
Αδιανόητο που σφυρίζει ο Κομίνης.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Πέμ 23 Αύγ 2018, 11:31

Ντροπή. Πιπέρι.
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 23 Αύγ 2018, 11:35

Spiros_S έγραψε:Γρηγόρη, εγώ πιο πολύ βλέπω την Χριστιανική εκδοχή του "γυρίζω και το άλλο μάγουλο".

Πιστέ... :roll:


danirifle έγραψε:πως γίνεται ρε π@@στη μου να σφυρίζει ξανά ο κομίνης???

θα πρεπε να λέει "ευχαριστώ" που δεν είναι κρεμασμένος ανάποδα σε καμιά πλατεία
έχει το θράσος να ξανασφυρίζει κιόλας?
και οι άλλοι έχουν το θράσος να τον κρατούν στους πίνακες?

η πρώτη μεγάλη ήττα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Ντάνι, ήττα δεν είναι (ακόμα και αποδεδειγμένα φυσικά, στα μετρημένα κουκιά που δίνουν το ΠρωΚτάθλημα)...
Αυτογκόλ είναι, απ τα αποδυτήρια κιόλας, αλλά ελπίζουμε ότι κάναμε πια ομάδα που θα κερδίζει και τα κοράκια!!!!

:pano:

Υ.Γ. Αν όμως αποδειχθεί ήττα, όπως λες, όχι απαραίτητα σε δικό μας αγώνα, αλλά σε κάποιους ή έστω και σε έναν αγώνα αλλόθρησκων, που θα τους χαρίσει έστω και 1 βαθμό, τότε, καλύτερα, ας εξαφανιστούν οι "υπεύθυνοι"... :twisted:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Πέμ 23 Αύγ 2018, 11:41

Ο ορισμός Κομίνη περνάει μηνύματα. Σαν να λέει το σύστημα του Θωμά, αλλοιώστε το πρωτάθλημα, εγώ είμαι εδώ. Εγώ αν ήμουν κόρακας έτσι θα το εξελάμβανα.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Πέμ 23 Αύγ 2018, 11:45

Αποκλειστικα υπευθυνοι για οτι σφαγη συμβει απο δω και στο εξης θα ειμαστε ΕΜΕΙΣ και μόνο ΕΜΕΙΣ.Μην ακουσω μα-μου-σου-του κλαψες και γραφικα συλλαλητηρια για λαικη καταναλωση.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό danirifle » Πέμ 23 Αύγ 2018, 11:52

ατιμωρησία στον κάθε διαιτητάκο που τινάζει το πρωτάθλημα στον αέρα
αυτό το μνμ περνάει το σύστημα

και πανεύκολα ορίζει τον κομίνη σε ντέρμπι στην τούμπα και σε κάνει μπουρδέλο και σου κόβει βαθμούς ξαναμανά
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Πέμ 23 Αύγ 2018, 12:07

Sekeris έγραψε:Αποκλειστικα υπευθυνοι για οτι σφαγη συμβει απο δω και στο εξης θα ειμαστε ΕΜΕΙΣ και μόνο ΕΜΕΙΣ.Μην ακουσω μα-μου-σου-του κλαψες και γραφικα συλλαλητηρια για λαικη καταναλωση.
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10119
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες