Ποδόσφαιρο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Ποδόσφαιρο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 10 Ιουν 2018, 01:51

Περιπετειώδης χρονιά. Με το τμήμα των πολυπρωταθλητριών ανοίξαμε φέτος τη ραδιοφωνική σεζόν.
Αφού αποκλειστήκαμε από τη φάση των 32 του CL, μπήκαμε σε ένα πρωτάθλημα με τους καλύτερους οιωνούς, αλλά τα πράγματα στη συνέχεια ήταν σκούρα.
Μία..ατασθαλία; Παράβλεψη; Λάθος; Κάτι μας στέρησε τη συμμετοχή στο CL, παρ'όλο που κατακτήσαμε το πρωτάθλημα Ελλάδος, έστω και όπως το κατακτήσαμε. Κυκλοφορούν μόνο φήμες, τίποτα επίσημο. Και μάλιστα η χρονιά έκλεισε με την αποπομπή του προπονητή που συμμάζεψε στο τέλος της σεζόν κάποια πράγματα και οδήγησε την ομάδα στο πιο ΠΑΟΚτσήδικο πρωτάθλημα των ετών της δυναστείας μας.

Περιμένουμε...

Καλή σεζόν και με double!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ποδόσφαιρο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Δευτ 11 Ιουν 2018, 15:39

"Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ ενημερώνει ότι, την ευρωπαϊκή συμμετοχή που εξασφάλισε μέσω της κατάκτησης του πρωταθλήματος Ελλάδος για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019 η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου την απώλεσε λόγω τιμωρίας εξαιτίας αντικανονικής συμμετοχής αθλήτριάς του στους προκριματικούς αγώνες της σεζόν 2017-2018 και μάλιστα σε αγώνα στον οποίο η ομάδα μας νίκησε με 8-0.

Η «απάντηση» του ΠΑΟΚ σε αυτό το ατυχές συμβάν ήταν η κατάκτηση του 13ου πρωταθλήματος Ελλάδος στην ιστορία του τμήματος και ο σχεδιασμός για την κατάκτηση και του 14ου πρωταθλήματος, ο οποίος έχει ήδη ξεκινήσει.

Οι ευθύνες, όπου υπήρχαν, έχουν αποδοθεί, με σεβασμό στην ιστορία και την προσφορά του καθενός.

Κάνουμε την αυτοκριτική μας και μέσα από τα λάθη μας βελτιωνόμαστε!

Αυτονόητος στόχος η εκ νέου κατάκτηση του πρωταθλήματος και η επιστροφή στα ευρωπαϊκά σαλόνια".

http://www.sdna.gr/podosfairo/ellada/ar ... a-toy-paok
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Ποδόσφαιρο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 11 Ιουν 2018, 23:06

Γιατί αυτό κάποιοι το γνώριζαν πριν καν φορέσουμε μπουφάν, ενώ ο "πολύς κόσμος" το μαθαίνει Ιούνιο;;

Βέβαια, φωνή βοώντος πλέον...καθώς ο αρμόδιος έφορος έχει φύγει.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ποδόσφαιρο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Ιούλ 2018, 07:32

Η εμπειρία στο «τιμόνι» του ΠΑΟΚ

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Ποδοσφαίρου Γυναικών ΠΑΟΚ MORRIS ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με τον προπονητή Perica Krstic.

Ο Σέρβος τεχνικός, ο οποίος μεγαλούργησε επί σειρά ετών στην Εθνική Σερβίας και στην πιο πετυχημένη σερβική ομάδα, τη Μάσινατς Νις, επιστρέφει στη Θεσσαλονίκη μετά από 11 χρόνια, καθώς είχε διατελέσει προπονητής του ΠΑΟΚ από το 2005 έως το 2007, οδηγώντας τις «ασπρόμαυρες» στην κατάκτηση δύο πρωταθλημάτων, το 2006 και το 2007.

Με δηλώσεις του στο acpaok.gr, ο πολύπειρος κόουτς του Δικεφάλου, τόνισε:

«Μετά από 11 χρόνια επιστρέφω στον ΠΑΟΚ. Έχω μεγάλη θέληση να οδηγήσουμε την ομάδα ξανά στις ευρωπαϊκές επιτυχίες. Στόχος μας δεν είναι μόνο οι εγχώριες διοργανώσεις, αλλά και οι διεθνείς διακρίσεις. Και αυτή η επιστροφή μου στον ΠΑΟΚ είναι ένα δικό μου στοίχημα να γίνει ο Σύλλογος ακόμα πιο δυνατός».

Γυμναστής ο Νικόλαος Νικολάου

Επίσης, ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Ποδοσφαίρου Γυναικών ΠΑΟΚ MORRIS ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με τον γυμναστή Νικόλαο Νικολάου, ο οποίος θα είναι και ο συνεργάτης του κ. Krstic.

«Νιώθω μεγάλη τιμή και χαρά που γίνομαι μέλος αυτής της ομάδας. Είναι ένας από τους σημαντικότερους συλλόγους με τεράστια ιστορία και αμέτρητες επιτυχίες, ο οποίος δικαίως κατέχει υψηλή θέση στην κατάταξη των συλλόγων, αλλά και στις καρδιές των φιλάθλων. Θέλω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους που με τίμησαν με την εμπιστοσύνη τους και με επέλεξαν να βοηθήσω τη γυναικεία ομάδα του ΠΑΟΚ να παραμείνει ψηλά, αλλά και να ανοίξει ακόμη περισσότερο τους ορίζοντές της για το καλό του γυναικείου ποδοσφαίρου, το οποίο ουσιαστικά στηρίζεται στον ΠΑΟΚ. Δεσμεύομαι να φανώ αντάξιος αυτής της εμπιστοσύνης, δουλεύοντας με υπευθυνότητα και συνέπεια. Θα κρατήσουμε την ομάδα με σωστή οργάνωση και άριστη μέθοδο, διατηρώντας το ηθικό της ακμαίο και οδηγώντας την απόδοσή της στην κορυφή» δήλωσε στο acpaok.gr μετά τη συμφωνία του με τον ΠΑΟΚ ο έμπειρος γυμναστής.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ποδόσφαιρο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Κυρ 05 Αύγ 2018, 13:51

Τι έγινε ρε παιδιά;βαράμε διάλυση η μου φαίνεται;
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Ποδόσφαιρο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 05 Αύγ 2018, 17:57

Γιατί; Επειδή έφυγε η Μάρκου;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ποδόσφαιρο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Κυρ 05 Αύγ 2018, 18:05

Και η Παλαμά έφυγε.
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Ποδόσφαιρο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό flash4 » Παρ 17 Αύγ 2018, 23:07

Φεύγει και η Παντελιάδου με αιχμές και ο Α.Σ. πήρε θέση στο φβ, κατ' εμέ, με άκομψο τρόπο. Το ότι έφυγαν και άλλες σημαντικές παίκτριες δεν μπορεί να είναι τυχαίο. Περιμένουμε εξηγήσεις κι όχι ξεκατινιάσματα ειδικά όταν πρόκειται για μέλος και αρχηγό της ομάδας που σήκωσε 19 τίτλους.
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Ποδόσφαιρο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Σάβ 18 Αύγ 2018, 09:32

Οχι που θα ξεφευγε το πιο επιτυχημένο τμήμα του συλλόγου απ την αυτοκαταστροφή...
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Ποδόσφαιρο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 18 Αύγ 2018, 10:35

Μπράβο ρε στον Α.Σ ένα τμήμα μας κάνει υπερήφανους χρόνια τώρα
Και πάμε να το καταστρέψουμε
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Ποδόσφαιρο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 18 Αύγ 2018, 16:58

Τα ψεύτικα τα λόγια τα μεγάλα...

Δήμητρα επειδή τα στερνά τιμούν τα πρώτα, και επειδή η Θεσαλονίκη είναι ένα μεγάλο χωριό, σου ευχόμαστε εκεί που θα πας να σε περιβάλλουν με την ίδια αγάπη που σε περιέβαλλε ο ΠΑΟΚ όλα αυτά τα χρόνια.



Αυτά έγραψε ο Α.Σ. στο Facebook του.

Ντροπή.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ποδόσφαιρο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 18 Αύγ 2018, 17:02

ελεος :roll:
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Ποδόσφαιρο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 30 Αύγ 2018, 16:02

Ανακοίνωσε Jelena Dimitrijevic ο Α.Ρ.Η.Σ.... Και αναμένεται να ανακοινώσουν και την "φιλενάντα" της, την Παντελιάδου...


Πφφφφφφφ...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ποδόσφαιρο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 31 Αύγ 2018, 11:40

Έσκασε η βόμβα

Σπυριδωνιδου στον ΠΑΟΚ!


SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Ποδόσφαιρο γυναικών: αγώνες & νέα 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό pilotos » Παρ 31 Αύγ 2018, 11:46

Θα πέσει πολύ ξύλο στο ματς με τον ρουλη
......
Ο αγώνας της χρονιάς για την πόλη

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Επόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες