Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 22 Ιούλ 2018, 21:11

Ζαντός έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Ξαδελφακι ειναι μακη..
Να τον πω τιποτα;;



Έχουμε γεμίσει ξαδέρφους...


Μπαν σε ολους
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό apple64 » Κυρ 22 Ιούλ 2018, 22:17

desperando έγραψε:Έτσι όπως είναι η ομάδα και τα οικονομικά της,ο Παπαθεοδώρου ψάχνει πως θα μπορέσει να έχει μια εξάδα ( τουλάχιστον) ποιοτικών ελληνων. Αμερικανοι βρίσκονται.


Μαζί σου despe. Το καταλαβαίνω. Καλά κάνει και τον παίρνει. Με τα λεφτά που έχουμε θα στραφούμε και σε τέτοιες λύσεις. Αλλά επειδή αρκετοί νομίζουν πως ο Αθηναίου είναι κάτι πολύ καλό ήθελα να ξεκαθαρίσω πως δεν είναι. Είναι παίκτης αλάνας. Καλός παίκτης αλάνας. Για επαγγελματική ομάδα όμως είναι ένας παίκτης με θετικά και μεγάλα αρνητικά.
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1305
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 22 Ιούλ 2018, 23:26

Dimg4 έγραψε:
Ζαντός έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Ξαδελφακι ειναι μακη..
Να τον πω τιποτα;;



Έχουμε γεμίσει ξαδέρφους...


Μπαν σε ολους


Έτσι! Θα απαγορέψουμε την εγγραφή σε μέλη με έως 3ου βαθμού συγγένεια με πάσης φύσεως και ανεξαρτήτως τμήματος, υπαλλήλους της Π.Α.Ε., της Κ.Α.Ε., του Τ.Α.Π. ή του Α.Σ.!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 22 Ιούλ 2018, 23:35

https://secure.avaaz.org/page/el/

λευτερια στο φορουμ
Dimg4
 

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 23 Ιούλ 2018, 19:36

όλα τα έχω δει αλλά να βγαίνει ποδοσφαιρικός εδώ μέσα και να λέει μη τυχόν και στερήσουμε κάνα εκατομμύριο από τα 50 του ποδοσφαίρου για να φτιάξουμε το μπάσκετ... !!! εδώ σηκώνει πολλά μπιπ ας σεβαστώ το φορουμ και το ότι το λέει συνοπαδός...Εμένα φίλε το μπάσκετ με νοιάζει ΠΡΩΤΑ, γκέκε;

Και μια και με φουντώσατε, σε ποιο σύμπαν του μπάσκετ δεν είναι παικτούρα ο Αθηναίου στο σημερινό μας επίπεδο (με Κόνιαρη, Ζάρα, Γκος,Τσόχλα αν και όταν) και σε σχέση με όσους έχουμε υποφέρει τα τελευταία χρόνια στον άσσο (όλους χάλια επιλογές πλην Κούπερ και ίσως Όντουμ)
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό BigBaby » Δευτ 23 Ιούλ 2018, 21:55

Γιαννη για το πρωτο δεν σου δινω αδικο.....απλα η αποψη οτι αν τα βαλει στο μπασκετ θα τα στερησει απ το ποδοσφαιρο ειναι τελειως λαθος συνειρμος αλλα οκ.
Στο 2ο ομως ουτε εγω θελω Αθηναιου στον ΠΑΟΚ....το μονο προσον του ειναι το σκοραρισμα αλλα και παλι προτιμω να παρουμε Αμερικανο γι αυτην την δουλεια και οχι τον Αθηναιου....γιατι στα ιδια χρηματα θα βγουν πανω κατω.
Αργα ποδια ....κακη αμυντικη συμπεριφορα....μετριος οργανωτης.....πιο πολυ 2 παρα 1.
Στα συν του οτι ειναι εμπειρος, καλος σκορερ και ξερει οτι με μια καλη χρονια του στον ΠΑΟΚ μπορει να μπει στα μπλοκακια πολλων ομαδων στην Ευρωπη.
Άβαταρ μέλους
BigBaby
 
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: Τετ 22 Οκτ 2014, 23:36

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Δευτ 23 Ιούλ 2018, 22:02

τι εγθινε με μποχω;
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό BigBaby » Δευτ 23 Ιούλ 2018, 22:04

Δεν μπορεσα να επικοινωνησω ακομα....θα προσπαθησω να μαθω κατι παραπανω αυριο απο αλλο ατομο της ομαδας.
Άβαταρ μέλους
BigBaby
 
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: Τετ 22 Οκτ 2014, 23:36

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Δευτ 23 Ιούλ 2018, 22:08

θενκς φιλε ;)
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό apple64 » Τρί 24 Ιούλ 2018, 01:55

KalamarGiannis έγραψε:Και μια και με φουντώσατε, σε ποιο σύμπαν του μπάσκετ δεν είναι παικτούρα ο Αθηναίου στο σημερινό μας επίπεδο (με Κόνιαρη, Ζάρα, Γκος,Τσόχλα αν και όταν) και σε σχέση με όσους έχουμε υποφέρει τα τελευταία χρόνια στον άσσο (όλους χάλια επιλογές πλην Κούπερ και ίσως Όντουμ)


Παικτούρα ο Αθηναίου; Εεε όχι δα. Σουτάρει καλά και... τέλος. Δεν κάνει σωστά τίποτα άλλο. Ακόμη και ο Reggie Miller να ήταν, αφού κάνει ΜΟΝΟ αυτό, για επαγγελματική ομάδα δεν κάνει. Δεν λέω όμως να μην τον πάρουμε. Αυτό μπορούμε, αυτό να πάρουμε. Αλλά να ξέρουμε τι πήραμε. Να μην πετάμε στα σύννεφα και να μιλάμε για παιχτούρα.
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1305
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Ιούλ 2018, 02:46

KalamarGiannis έγραψε:όλα τα έχω δει αλλά να βγαίνει ποδοσφαιρικός εδώ μέσα και να λέει μη τυχόν και στερήσουμε κάνα εκατομμύριο από τα 50 του ποδοσφαίρου για να φτιάξουμε το μπάσκετ... !!! εδώ σηκώνει πολλά μπιπ ας σεβαστώ το φορουμ και το ότι το λέει συνοπαδός...Εμένα φίλε το μπάσκετ με νοιάζει ΠΡΩΤΑ, γκέκε;




Άσ'τους ρε...τους λες ΠΑΕΠΑΟΚτσήδες και γκρινιάζουν.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τρί 24 Ιούλ 2018, 12:22

1. Ο Αθηναιου στον γαυρο ηταν πολυ καλος και συγκροτημενος απλα εχασε στα σημεια απο τον μαντζαρη που κανει περισσοτερες δουλειες στο παρκε. Στο σκουληκι περυσι επαιξε 100% μπασκετ αλανας απο την στιγμη που εκει ηταν σκορποχωρι γενικως. Δεν ξερω αν ο Παπαθεοδωρου μπορει να τον κοντρολαρει αλλα αν το κανει θα βγουμε πολυ κερδισμενοι. Επισης σωστα αναφερθηκε οτι ΔΕΝ εχουμε επιλογες σε ελληνες παικτες ΕΙΔΙΚΑ απο την στιγμη που ακομη και η Κυμη ή η Λημνος μπορει να κανει ΠΟΛΥ καλυτερη οικονομικα προταση.

2. Θεμα μποχωριδη νομιζω δεν υπαρχει αλλα και να υπαρξει μια χαρα θα ηταν ΔΕΔΟΜΕΝΗΣ της πιο πανω καταστασης!

3. Οι υπολοιπες ομαδες ενισχυονται σημαντικα την ωρα που εμεις θελουμε αμερικανακια που επαιζαν σε ομαδες Α2 αλλων χωρων και δεν μπορουμε να τους παρουμε γιατι προτιμανε να πανε Ιταλια.

4. Το σκουληκι μας πηρε τον Λακι τζοουνς(απο τους σημντικοτερους παικτες περυσι) και τον Καιζερ που ενω μας ειχε προταθει και μας ενδιεφερε τον αφησαμε. Αυτη η χαλαροτητα σε παικτες που θα ηταν πολυ σημαντικοι ενισχυσε το σκουληκι. Αν θελουν παλι να χτυπαμε το κεφαλι μας με τιποτα παικτες τυπου τρις και κλασεν.........
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τετ 25 Ιούλ 2018, 22:59

Ενδιαφέρον για τον Ζακ Σμιθ διαβάζω αυτόν εδω
https://texastech.com/roster.aspx?rp_id=241


Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό hellrider » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 16:19

4 υποψηφιους ψηλους εβλεπα για φετος και οι 2 πηγαν στο σκουληκι(καιζερ-μακγκι) , ο αλλος πηγε Κυμη(μαραγκος) και εμεινε μονο ο κραβιτς!!!

Εφτιαξε φροντ λαιν το σκουληκι κι εμεις αυτη τη στιγμη εχουμε τον ΒΑΓΓΕΛΑΡΑ που οσο κι αν προσφερει δεν παυει να ειναι πια 36+, τον χρυσικοπουλο που δεν τον λες και ψηλο ρακετας και τον Καρρα που δεν νομιζω να παρει παλι χρονο.

Κανονιστε να φερετε τιποτα κλασεν και κρουμπαλι παλι!

Βεβαια τα μεταγραφικα μικρη σημασια εχουν φετος αφου δεν εχει κανενα νοημα φετος αν θα βγουμε 3οι,5οι ή 10οι.....ΑΛΛΟ θα ειναι το αγχος μας φετος!!!!!!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2018 - 2019

Δημοσίευσηαπό McCarthy » Πέμ 26 Ιούλ 2018, 16:39

Ο συμπολίτης με τα ψέμματα θα πάρει στο τέλος καλύτερους ξένους απο εμάς. Οκ θα τους πιστολιάσει στο τέλος, αλλά είμαι πολύ περίεργος σε τι παίχτες θα πάμε, αλλά το δίδυμο Κάιζερ-Μαγκί που πήρε ο Άρης στους ψηλούς μου φαίνεται αρκετά δυνατό...
Άβαταρ μέλους
McCarthy
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Τετ 18 Δεκ 2013, 17:15

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες