Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Συζήτηση για το βασικό στάδιο της προετοιμασιας, τις καθημερινές προπονήσεις και τους τραυματισμούς των παικτών

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Πέμ 12 Ιούλ 2018, 22:53

Ο λημνιός και ο Χαρίσης πιστεύω παραμένουν στο ρόστεδ γιατι ειναι ελληνές και μικρή σε ηληκία
καμιά βελτίωση
Απτην αλλη ο jaba μοιάζει να τους περνάει 10 χρόνια και σωματικά και παικτηκά και εμπειρικά και σαν θέμα "αυτοπεποίθησης με την μπάλα"
Ενω ειναι μικρότερος...
Αυτα με βάση οσα είδαμε απ'το φιλικό.
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό apple64 » Παρ 13 Ιούλ 2018, 01:07

joshua έγραψε:Υ.Γ Μονο σε μενα ο Ζαμπα μοιαζει περισσοτερο φορ απο εξτρεμ;
Υ.Γ2 Ο Χαρισης δυστυχως επεστρεψε το ιδιο αγουρος.


Διαφωνώ. Ο Ζαμπά δεν είναι φορ και ο Χαρίσης είναι καλύτερος.
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1305
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 13 Ιούλ 2018, 01:12

Μακάρι να ενσωματώσει στο σύνολο τον Ουαρντα ο Ρουμάνος,θα πρόκειται για την καλύτερη μεταγραφή του καλοκαιριού στη χώρα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 13 Ιούλ 2018, 01:14

Ο Κίτσιου προσδίδει στην ομάδα την απαραίτητη γνήσια δυτική αλητεία που χαρακτηρίζει τον Π.Α.Ο.Κ., πρέπει να μείνει στον Π.Α.Ο.Κ.!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό proedros » Παρ 13 Ιούλ 2018, 01:24

Απορώ με κάποιους που δεν τους αρέσει ο Κίτσιου...Δηλ. ποιον θα θέλανε για μπακ απ του Μάτος??Σήμερα έκανε πολύ καλό παιχνίδι με καλές συνεργασίες με τον Ζαμπά...Τον Χαρίση δεν τον φοβάμαι...Εξάλλου δεν θα είναι βασικός, θα παίζει ως 3ο-4ο χαφ...Θεωρώ πως στο πρωτάθλημα θα βοηθήσει πολύ την ομάδα..απλά όπως και είπε και ο προπονητής κάποιοι παίκτες θα χρειαστούν περισσότερο χρόνο...Για τον μόνο που αμφιβάλλω και που προσωπικά δεν τον πιστεύω καθόλου είναι ο Χάτσε...θεωρώ πως είναι κάτι τελείως διαφορετικό από αυτό που είχε ανάγκη η ομάδα...επίσης δεν βλέπω να ανεβαίνει ο Μαουρίτσιο και με βάζει σε σκέψεις...είναι πολύ μακριά από τα 2 ενδεκαδάτα χαφ που ονειρεύομαι εγώ στην ομάδα...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 13 Ιούλ 2018, 01:30

Τρέλα πουλάς ρε πρόεδρε;! Βάλε λεφτά να πάρουμε καναμπαίκτη να 'ούμ'! Τι σόι πρόεδρος είσαι ξέρω 'γώ; Τι κάθεσαι και μας τα λες;;;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό proedros » Παρ 13 Ιούλ 2018, 02:25

Μείνε ήσυχος...Ετοιμάζω να φέρω μεγάλες παικτούρες...
proedros
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό episimos73 » Παρ 13 Ιούλ 2018, 07:36

Ζαντός έγραψε:Ο Κίτσιου προσδίδει στην ομάδα την απαραίτητη γνήσια δυτική αλητεία που χαρακτηρίζει τον Π.Α.Ο.Κ., πρέπει να μείνει στον Π.Α.Ο.Κ.!


Ο Κίτσιου είναι ένα καλό παιδί. Η γνήσια δυτική αλητεία είναι κάτι άλλο Ζαντέ, δεν ξέρω αν την έχεις ζήσει. :D
Να μείνει βέβαια, ιδανικός για αναπληρωματικός μπακ.
Άβαταρ μέλους
episimos73
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 15:41

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 13 Ιούλ 2018, 07:38

obanebane έγραψε:Μακάρι να ενσωματώσει στο σύνολο τον Ουαρντα ο Ρουμάνος,θα πρόκειται για την καλύτερη μεταγραφή του καλοκαιριού στη χώρα.

Τον ειδα πολυ ανετο.το σπασιμο μεσης και η κοφτη τριπλα προς τα μεσα ειναι εξαιρετικη.
Ο.λουτσεσκου ειπε οτι το ψιλογκαζωσε στο ημ.και φανηκε καλυτερος στο δευτερο.

Νομιζω θα καταφερει να παιξει.θα βρεθει και με αντελινο σιγα σιγα.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 13 Ιούλ 2018, 10:45

Ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω.
Την επιμονή/εμμονή της ομάδας στην ανακύκλωση του Γλύκου.
Δεν έχει να κάνει πλέον με τα προσόντα του και τα αγωνιστικά του χαρακτηριστικά.
Ίσα ίσα που νομίζω πως, για την πίεση που έφαγε (και την οποία επέφερε ο ίδιος στον εαυτό του σε ένα βαθμό), άντεξε μέχρις ενός σημείου που λίγοι έχουν αντέξει στην ομάδα.
Αλλά δεν έχει κανένα νόημα η συνέχιση της παρουσίας του στον ΠΑΟΚ. Η ομάδα έχει 2 πολύ καλύτερους τερματοφύλακες μπροστά του, ο ίδιος έχει τόσο μεγάλη και πολωτική (κυρίως αυτό) ιστορία με τον ΠΑΟΚ ,ένα χρόνο ήταν τραυματίας, ειλικρινά δεν βλέπω γιατί να υπάρχει στο ρόστερ. Ευχαριστούμε Παναγιώτη κι αντίο.

Αλλά απ την άλλη, υπάρχουν Λεβέκηδες και Μουλένηδες οπότε...
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 13 Ιούλ 2018, 11:58

Την Κυριακή τα σπουδαία, στο τελευταίο φιλικό με την Αντβέρπ, που θα αποτελέσει πρόβα τζενεράλε για Βασιλεία...

Χθες έγιναν αρκετές δοκιμές, για μπόλιασμα κάποιων παιχτών μας με άλλους και οι δύο 11άδες πήγαν (πάντα συγκριτικά με την σχετική ανομοιογένεια που είχαν) αρκετά καλά, αν και ο αντίπαλος με φάνηκε υποδεέστερος (τακτικά τουλάχιστον) από Άντερλεχτ, Στεάουα, αλλά και Νόρτσελαντ, δίχως να μας πιέσει πολλές φορές ψηλά...

Μεμονωμένα υπήρξαν βέβαια και αρκετά ατομικά λάθη από διάφορους παίχτες μας, αλλά, απ την αντίπερα όχθη, υπήρξαν και αρκετά δείγματα τακτικής βελτίωσης από κάποιους άλλους, κάτι ενθαρρυντικό για την τωρινή εποχή...

Στα συν η καλή εμφάνιση του Κίτσιου, η "ολική επαναφορά" του Ρέι και η βελτιωμένη ήδη τακτική συμπεριφορά του Ζάμπα, με κερασάκι στην τούρτα την γκολάρα που πέτυχε, μετά από μπούκα 30 μέτρων και πέρασμα ανάμεσα απ την μισή 10άδα των αντιπάλων μας, πλασάροντας με εκπληκτικά (για 20άχρονο) κρύο αίμα τον τερματά τους στο τέλος...

Η ισοφάριση που δεχτήκαμε στις καθυστερήσεις (94'), ήταν με γκολ που, κατά πάσα πιθανότητα, μπορούσε να αποφύγει ο Μάτος με την εμπειρία του, κάτι που πιστεύω μάλιστα ότι θα γινόταν σε κανονική ροή επίσημου ματς...

Προχωράμε, συγκρατημένα μεν αλλά, αισιόδοξα, προς τις πρώτες ευρωπαϊκές μας δοκιμασίες, έναν χρόνο μετά...
Για πολλούς λόγους, κυρίως για ψυχολογικούς, μα και "σταθεροποιητικούς", εύχομαι να περάσουμε την Βασιλεία...

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 13 Ιούλ 2018, 12:07

episimos73 έγραψε:
Ζαντός έγραψε:Ο Κίτσιου προσδίδει στην ομάδα την απαραίτητη γνήσια δυτική αλητεία που χαρακτηρίζει τον Π.Α.Ο.Κ., πρέπει να μείνει στον Π.Α.Ο.Κ.!


Ο Κίτσιου είναι ένα καλό παιδί. Η γνήσια δυτική αλητεία είναι κάτι άλλο Ζαντέ, δεν ξέρω αν την έχεις ζήσει. :D
Να μείνει βέβαια, ιδανικός για αναπληρωματικός μπακ.



Όχι εντάξει, χαβαλέ κάνω επειδή είναι από τα μέρη μου εδώ στα δυτικά.. Στα ίδια σχολεία πήγαμε, ξέρω πως είναι καλό παιδί.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό paokovios1974 » Παρ 13 Ιούλ 2018, 12:18

Τραγικό wifi εδώ στην συριανη παραλια,πάνω από 3 λεπτά αγώνα δεν κατάφερα να δω,πάμε στην κριτική του αγώνα.Εμενα ο και καλά βραζιλιανός που πήραμε από ρωσσια δεν με άρεσε,πολύ ατομιστης ρε παιδι μου και το γκολ αν δεις πήγε να τρπλαρει όλη την άμυνα αντί να πάθει το 1-2 να γίνει πιο εύκολο.Χατσεριδη είδα σε μια φάση να τρέχει πανικοβλητος,τραγικός.Γενικα άλλη μια κακή έως μέτρια εμφάνιση που δυστυχώς παγιοποιειται.Μακαρι να βελτιωθουμε στο μελλον τι να πω.
Αγάπη μόνο για την ομάδα μας
Άβαταρ μέλους
paokovios1974
 
Δημοσιεύσεις: 7154
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:40
Τοποθεσία: Οπου τολμουν οι Αετοι

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 13 Ιούλ 2018, 12:31

:lol: :lol: :lol: :lol:

Πες τααααααααααααα... :D :opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 13 Ιούλ 2018, 14:11

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/1457 ... me-zamalek

Από inpaok.com: Επίσημα στον ΠΑΟΚ έχει μείνει άλλο ένα φιλικό προετοιμασίας πριν το πρώτο ματς με τη Βασιλεία στις 24/7 στην Τούμπα. Είναι αυτό με την Αντβέρπ στις 13:30 την προσεχή Κυριακή (15/7).

Ανεπίσημα όμως ο Δικέφαλος βρίσκεται κοντά σε οριστική συμφωνία για να δώσει άλλο ένα φιλικό την προσεχή Δευτέρα (16/7), μια μέρα πριν επιστρέψει η ομάδα από την Ολλανδία έχοντας ολοκληρώσει και το δεύτερο στάδιο της προετοιμασίας της.

Έτσι τη Δεύτερα (16/7) ο ΠΑΟΚ θα παίξει φιλικό με τη Ζάμαλεκ, στο οποίο αναμένεται να αγωνιστούν όσοι παίκτες δε θα παίξουν την προηγούμενη μέρα απέναντι στην Αντβέρπ.

Κι αυτό διότι στόχος του Λουτσέσκου στο ματς της Κυριακής (15/7) είναι να δώσει γεμάτα 90λεπτα στους περισσότερους από τους παίκτες που προορίζει για βασικούς.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προετοιμασία-Προπονήσεις-Τραυματισμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες