Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Συζήτηση για το βασικό στάδιο της προετοιμασιας, τις καθημερινές προπονήσεις και τους τραυματισμούς των παικτών

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Kostas_g4 » Πέμ 12 Ιούλ 2018, 20:26

Τα πάντα είναι ρευστά και όσο περνάει ο καιρός θα βελτιώνεται η ομάδα, είμαστε ακόμα ούτε μέσα Ιουλίου. Τολμάω όμως μια πρόβλεψη, Μυστα και Λημνιός δεν έχουν μέλλον στον ΠΑΟΚ, τουλάχιστον ως βασικοί...
Ο ΠΑΟΚ δεν είναι δύο ώρες μια Κυριακή πηγαίνουμε και τελειώνει, ο ΠΑΟΚ έχει επίπτωση ΣΕ ΟΛΗ ΜΑΣ ΤΗ ΖΩΗ.
Kostas_g4
 
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Κυρ 03 Φεβ 2008, 19:26
Τοποθεσία: Εύοσμος

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Πέμ 12 Ιούλ 2018, 20:29

Σήμερα καλοί στο πρώτο και κακοί στο πρώτο 20λέπτο του β' ημιχρόνου
Βέβαια η άμυνα ήταν λίγο μπερδεμένοι μιας και δεν έχουν ουτε την εμπειρία ούτε την συνοχή και ομοιογένεια που χρειάζεται Χατσερίδης/Μιχογιεβιτς/Μπαλογιάννης.
Ο Ζαμπά από το προηγούμενο εικοσάλεπτο συνέχισε να μας πείθει για των λόγο που μπήκε το χέρι στην τσέπη.
Σε γενικές γραμμές πάντως για την εποχή εμένα μου αρέσει η ομάδα και νομίζω πως είμαστε σε καλό δρόμο.

ΠΑΟΚΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΟΥ CL
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό johnys999 » Πέμ 12 Ιούλ 2018, 20:36

Ο Μιχόγιεβιτς είναι εντελώς ακατέργαστος, αλλά πιστεύω ότι έχει θέματα που φτιάχνονται. Γυμναστική και στίβο θέλει το παλικάρι, να γίνει πιο γρήγορος και δυνατός για να στρίβει. Πόσο καλύτερος μπορεί να γίνει θα δείξει, πάντως όπου πάει πρέπει να τον δουλέψουν, όχι απλά να παίξει.
Ο Χαρίσης έχασε πέρυσι τη μισή χρονιά στο Βέλγιο αλλά φαίνεται ότι έχει δουλέψει. Γράμμωσε, και τρεξίματα ξέρουμε ότι έχει. Αλλά δε βρίσκει συμπαίκτη με τίποτα και τα τάκλιν του είναι συνήθως για κάρτα. Και δεν ξέρω αν φτιάχνονται αυτά.
Ο δε Μυστακίδης, που κι αυτός είναι λογικό μετά από τόση αποχή να έχει πρόβλημα, δεν έχει ξεκάθαρη θέση και ποτέ δε φαίνεται που παίζει. Δεν ξέρω δηλαδή τακτικά πώς τα πάει. Μέσα στην περιοχή είναι καλός, αλλά δεν ξέρω αν αυτό αρκεί για να παίξει.
Ο Λημνιός όντως δεν δείχνει βελτίωση από πέρυσι και δεν παίζει τίποτα σπουδαίο. Από τη στιγμή όμως που δεν έχουμε άλλο τέτοιο εξτρέμ (που μαρκάρει δλδ) αυτή τη στιγμή δε νομίζω να κινδυνεύει να κοπεί στην πορεία.
Και -επειδή ειπώθηκε- δεν βγάζω κανέναν άχρηστο, κάποιοι θα φύγουν όμως, το ρόστερ είναι μεγάλο. Πάνω σ αυτό γίνεται η κουβέντα. Και το να μην είναι κάποιος στο επίπεδο του ΠΑΟΚ δε σημαίνει ότι είναι άχρηστος.
johnys999
 
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 21:39

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 12 Ιούλ 2018, 20:49

Οτι η ομαδα ειναι καλη το ξεραμε καθως συνεχιζει απο εκει που τελειωσε,σε μενα ομως εξακολουθει να μου μοιαζει πως λειπει κατι,μια ηγετικη φυσιογνωμια αλα Γκαρσια στα χαφ και μια τσαχπινια αλα Βιερινια πρωτης περιοδου στον ΠΑΟΚ στην επιθεση.Εν ολιγεις οι 2 παικτες που περιμενουμε καιρο και ελπιζουμε καποια στιγμη να δουμε.

Υ.Γ Μονο σε μενα ο Ζαμπα μοιαζει περισσοτερο φορ απο εξτρεμ;
Υ.Γ2 Ο Χαρισης δυστυχως επεστρεψε το ιδιο αγουρος.
Υ.Γ3 Ελπιζω να δω οσο το δυνατον λιγοτερες φορες εντεκαδα με Χατσεριδη,Σαχοφ,Κανιας.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 12 Ιούλ 2018, 21:10

Θα διαφωνησω
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό teo4giannitsa » Πέμ 12 Ιούλ 2018, 21:13

Αν και δεν το είδα το ματς ήταν καλούτσικο.
Τζαλμόσκυλο
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
teo4giannitsa
 
Δημοσιεύσεις: 1708
Εγγραφή: Δευτ 18 Ιούλ 2011, 19:18

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 12 Ιούλ 2018, 21:23

Μια από τα ίδια. :lol:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 12 Ιούλ 2018, 21:46

teo4giannitsa έγραψε:Αν και δεν το είδα το ματς ήταν καλούτσικο.

:mrgreen:
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 12 Ιούλ 2018, 21:52

Μέχρι τώρα ο Ζαμπά δείχνει να είναι η καλύτερη μεταγραφή και χτυπάει θέση βασικού δεξιού εξτρέμ. Ο Χατσερίδης σήμερα ήταν βελτιωμένος, όσο έπαιζε δίπλα στον Βαρέλα. Ο Warda δεν έχει προσαρμοστεί ακόμη (λογικό), οπότε υπομονή. Ο Μπίσε μου δείχνει πιο αθλητικός από πέρυσι. Υπενθυμίζω ότι ο Luce μπέρδεψε την ομάδα με παλιούς και νέους στην ίδια 11άδα, οπότε λογικό η ομάδα να έχει σκαμπανεβάσματα.

ΥΓ: Ωραίο γκολ έβαλε σήμερα ο Κουλούρης.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 12 Ιούλ 2018, 21:56

Lucesku

«Μπορούμε να πούμε ότι δεν παίξαμε με το βασικό μας σχήμα, αλλά με νέους παίκτες που δε γνωρίζουν εντελώς τα πράγματα. Υπήρχαν και οι διπλές προπονήσεις που μπορεί να κάνει τους παίκτες πιο αργούς στις αντιδράσεις τους. Χρειαζόμαστε τη μίξη των παλιότερων με των νέων παικτών. Με το βασικό μας κορμό πήραμε το αποτέλεσμα που θέλαμε κόντρα στη Στεάουα. Κάποιοι παίκτες δείχνουν να είναι σε καλό επίπεδο τη δεδομένη στιγμή, κάποιοι άλλοι ψάχνουν την ισορροπία τους και χρειάζονται περισσότερο χρόνο. Είναι σημαντικό που παίρνουν όλοι χρόνο συμμετοχής και προσαρμόζονται».

«Ο Ουάρντα είναι τρεις μέρες μαζί μας. Έχει ποιότητα, αλλά θέλει χρόνο. Θα γίνει αυτό γιατί υπάρχει θέληση. Ο Πρίγιοβιτς έδειξε μεγάλη θέληση για να είναι έτοιμος με τη Βασιλεία και στο επόμενο φιλικό παιχνίδι θα πάρει 90 λεπτά συμμετοχής και ελπίζω να είναι έτοιμος για το ματς με τη Βασιλεία. Εάν υπάρχει μία «απογοήτευση» έχει να κάνει με το παράπονο που έχω για την αριστερή πλευρά στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Μπαλογιάννης είναι ένας νεαρός σε ηλικία παίκτης που παλεύει με τον εαυτό του για να αγωνιστεί σε μία θέση που δεν την ξέρει και ο Μιχόγεβιτς είναι η πέμπτη μας επιλογή στα στόπερ».

«Όσον αφορά το θέμα του Ενρίκε είναι θέμα της διοίκησης. Ο Ζαμπά είναι ταλαντούχος και γι΄αυτό βρίσκεται εδώ. Είμαι χαρούμενος για την τακτική πειθαρχία που δείχνει. Για τους υπόλοιπους παίκτες είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Μπορεί να υπάρχει μία αργή μετακίνηση της μπάλας από την άμυνα προς την επίθεση, όμως είναι λογικό για το σημείο που βρισκόμαστε. Είμαστε στο σωστό δρόμο όμως για να το βελτιώσουμε και να φτάσουμε στο επίπεδο που θέλουμε».
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 12 Ιούλ 2018, 21:58

Δεν έπαιξαν σήμερα λόγω τραυματισμού οι El Kaddouri και Λάμπρου.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Πέμ 12 Ιούλ 2018, 21:59

θα συμφωνήσω με το παοκοβιο που λέει πάντα αλήθειες
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 12 Ιούλ 2018, 22:06

Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό Notorious4 » Πέμ 12 Ιούλ 2018, 22:35

Ο γνωστός κακός Χαρίσης και πάλι.Απορώ κάποιοι τον έχουν για αδικημένο.

Ο Κίτσιου είναι χρησή μετριότητα δεν κάνει για εναν ΠΑΟΚ που θέλει να πρωταγωνιστεί.
Άβαταρ μέλους
Notorious4
 
Δημοσιεύσεις: 958
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2015, 21:38

Re: Προετοιμασία - φιλικοί αγώνες 2018-19

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 12 Ιούλ 2018, 22:37

Εγω δεν τον ειδα κακο.
Γνωμες ειναι αυτες βεβαια.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προετοιμασία-Προπονήσεις-Τραυματισμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες