1. Jamal Jones

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

1. Jamal Jones

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 04 Ιούλ 2018, 00:03

Επιτέλους ανοίγει η αυλαία των μεταγραφών και στο μπάσκετ ανδρών!

Jamal Jones ο πρώτος…

Εικόνα

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την απόκτηση του Αμερικανού καλαθοσφαιριστή Jamal Jones, ο οποίος θα αγωνιστεί στην ομάδα μας για την αγωνιστική περίοδο 2018-2019.

Ο Jamal Jones γεννήθηκε στις 17 Απριλίου του 1993 στην πόλη Wynne του Arkansas, έχει ύψος 2.03 και αγωνίζεται στις θέσεις του γκαρντ και του φόργουορντ.

Ο Jones έκανε τα πρώτα του βήματα στο high school του Searcy στο Arkansas και τη σεζόν 2010-2011 ξεκίνησε την κολεγιακή του καριέρα από το Ole Miss, πριν μετακομίσει στο Lee College για τη σεζόν 2012-2013 (ΝJCAA), όπου ήταν εξαιρετικός έχοντας 18 πόντους, 5.3 ριμπάουντ και 2 ασίστ ανά αγώνα.

Οι εμφανίσεις του προσέλκυσαν το ενδιαφέρον αρκετών κολλεγίων όπως του Georgetown και του Marquette, με τον Jones να επιλέγει τελικά το Texas A&M. Εκεί έμεινε μία χρόνια (2013-2014), έχοντας 13.3 πόντους και 3.9 ριμπάουντ σε κάτι λιγότερο από 28 λεπτά συμμετοχής ανά αγώνα.

Μετά το τέλος της πρώτης του σεζόν στο Texas A&M αποφάσισε να αφήσει το NCAA και να διεκδικήσει τις πιθανότητές του για να επιλεχθεί στο draft μέσω της NBA G-League. Στην rookie του χρονιά στους Delaware 87ers (θυγατρική ομάδα των Philadelphia 76ers) αγωνίστηκε σε 46 παιχνίδια μετρώντας 7.1 πόντους και 2.8 ριμπάουντ ανά αγώνα.

Την επόμενη χρονιά έπαιξε για πρώτη φορά στην Ευρώπη με τη φανέλα της Lille έχοντας 13.1 πόντους (44.7% στα δίποντα, 39.4% στα τρίποντα και 74.1% στις βολές), 4.9 ριμπάουντ και 1.9 ασίστ. Τον Φεβρουάριο του 2016 επέστρεψε στις ΗΠΑ και στους Delaware 87ers.

Τη σεζόν 2016-2017 αγωνίστηκε στη Φινλανδία με τη φανέλα της Kobrat. Σε 39 συμμετοχές είχε 21.5 πόντους (50.8% στα δίποντα, 39.7% στα τρίποντα και 71.7% στις βολές), 5.6 ριμπάουντ και 1.8 ασίστ ανά αγώνα και αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος.

Την περσινή σεζόν αγωνίστηκε στην ιταλική Verona, με τη φανέλα της οποίας μέτρησε 14 πόντους (49.4% στα δίποντα, 32.5% στα τρίποντα και 74.4% στις βολές), 4.2 ριμπάουντ και 2.2 ασίστ. Η Verona διεκδίκησε την άνοδο της στη Legabasket, τερματίζοντας στην 6η θέση στην κανονική διάρκεια, αλλά αποκλείστηκε στον δεύτερο γύρο των playoffs (προημιτελικά).
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Jamal Jones

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 04 Ιούλ 2018, 00:05

desperando έγραψε:Ρε αυτός καλός φαίνεται.
Μάλλον έχει για μάνατζερ κανέναν απ' αυτούς που χρωστάνε ακόμα μαθήματα αθλητικού μάρκετινγκ :lol:



Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Jamal Jones

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 04 Ιούλ 2018, 00:07

Καλώς ήρθες :pano:
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Jamal Jones

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Τετ 04 Ιούλ 2018, 00:33

Καλώς όρισες στην ΠΑΟΚαρα μας . Σιδερένιος και με πολλές επιτυχίες!
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Jamal Jones

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 04 Ιούλ 2018, 01:46

+ 1... :pano:

Από Λάκη σε Τζαμάλ, ε αυτό το λες και αναθάρρηση του ΠΑΟΚτσή οπαδού, για ποιοτική αναβάθμιση του ρόστερ...

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Jamal Jones

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 04 Ιούλ 2018, 07:35

Ας ελπίσουμε να μην ανήκει στην κατηγορία "παλτά Καλοκαιριού που αλλάζουν μέσα σε δυο μήνες".

Άντε να δούμε.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Jamal Jones

Δημοσίευσηαπό gkaletsi » Τετ 04 Ιούλ 2018, 08:06

Πάντως σήμερα λέει η μετροσπορτ ότι έχει άρθρο για τον παίκτη που προτάθηκε και εξετάζεται.
Να το διαβάσουμε μήπως δεν μας κάνει κι έτσι γλυτώσουμε την μεταγραφή.
Τί, ανακοινώθηκε χθες; :):)
Π.Α.Ο.Κ. παντού
Άβαταρ μέλους
gkaletsi
 
Δημοσιεύσεις: 334
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:36
Τοποθεσία: Ασπρόμαυρη γη

Re: Jamal Jones

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 04 Ιούλ 2018, 08:18

"Σαν αστραπή κινήθηκε η ΚΑΕ Π.Α.Ο.Κ., κλέβοντας τον απ τους πολλούς άλλους διεκδικητές"... :D :opaokara:
Σιγουράκι στο σημερινό metrosports.gr και στην αυριανή Μetropolis... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Jamal Jones

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 04 Ιούλ 2018, 08:34

επειδή βαριέμαι να δώ τα video :D , 3 είναι ή 3 παρά τύπου Triche-Pettaway?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Jamal Jones

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 04 Ιούλ 2018, 08:37

Πάσχουμε απ την ίδια ακριβώς καλοκαιρινή ραστώνη, οπότε δεν μπορώ να απαντήσω στο ερώτημα σου... :D
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Jamal Jones

Δημοσίευσηαπό danirifle » Τετ 04 Ιούλ 2018, 08:45

με όνομα τζαμάλ, δε μπορεί να μην παίξει στην ΠΑΟΚΑΡΑ ο τύπος
είναι ήδη πουλέν
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10094
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Jamal Jones

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Τετ 04 Ιούλ 2018, 08:46

Από το όνομα του και από τις εικόνες που είδα, πρέπει αν είναι κράμα ανάμεσα σε Kevin Durant και Kobe Bryant
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Jamal Jones

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τετ 04 Ιούλ 2018, 09:02

Σταθερά κάτω από 75% στις βολες. Ιδανικός για τον ΠΑΟΚ. Ρε σεις που καταντησε το ελληνικό μπάσκετ με παίκτες από Α2 Ιταλίας Τουρκίας και Ισραήλ. Μακάρι να διαψευστώ αλλά μου θυμίζει Bradon Taylor μεταγραφή και το άλλο το φορτηγό Briant όπως το λέγαν πριν 2 χρόνια από Β Ιταλίας και Φιλανδίας.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Jamal Jones

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 04 Ιούλ 2018, 09:27

Δεν ξέρω, αλλά εμένα ο τύπος από τα βιντεάκια μου άρεσε.
Είναι περισσότερο 3 παρα, δεν δείχνει να κινείται αρκετά από την βασική γραμμή.
Αρκετά κοντρολαρισμενο σουτ, ειδικά από μέση απόσταση μετά από τριπλα.
Και στην Development League δεν τα πήγε κ πολύ άσχημα για αυτό και μου φαίνονται λίγο κάπως οι ομάδες που έπαιξε στην Ευρώπη.

Υγ πιστεύω ότι είναι ο αντι-πετγουει και όχι ο αντι-λακι

Υγ2 τελικά μας αποχαιρέτησε ο Λάκι
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: 1. Jamal Jones

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Τετ 04 Ιούλ 2018, 11:11

ωραιο σουτ εχει δε βαραει με ταμπλο κτλ η να βρισκει πολυ στεφανι πανε οπως το λεγαμε παλια χλατσωτα ναουμε nothing but net , ευελικτος ειναι ντριμπλα καλη φαινεται ναχει κανα δυο ταπιδια ειχε στα βιντεο , αλλα το σουτ νταξ δε κολωνει να βαραει μεστη μαπα του αλλουνου εχει θρασσος δηλαδη ειναι κ απο το τεξας μεγαλο προσον αυτο θα χανει κ τπτ λαδια σα κ εμας α ταιριαξ :nairepaok:
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Επόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες