Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Petros1988 » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 04:30

Αντε τώρα που άνοιξε το καινούργιο το τοπίκ καλό θα ήταν να ανακοινωθεί σήμερα κανένας αριστερός Μπακ η κανένας Βερνμπλουμ η κανένας Επιθετικό η ή η πολλά ζυταω το ξέρω αλλά σε αυτό το τοπίκ θα γίνουν όλα!
Άβαταρ μέλους
Petros1988
 
Δημοσιεύσεις: 2313
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 14:56

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Petros1988 » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 04:40

Πάντως εγώ ένα πράγμα ξέρω αργούν πολύ οι μεταγραφές οι ομάδα έχει σε 22 μέρες τον πρώτο επίσημο αγώνα της σεζόν προκριματικά Τσουλου και έχουμε άλλη μια ευκαιρία στην ιστορία μας να μπούμε ομιλους με μια κλήρωση σχετικά καλή θα έλεγα και ακόμη δεν έχει έρθει χαφαρα για να κάνει τη διαφορά και επιθετικός διαφορετικός από Πριγιο κάνουμε προετοιμασία με Κουλουρη που δεν υπάρχει και στην τελική φεύγει και δανεικός! Δε ξέρω ποιος φταίει και τι γίνεται πάντως χάνεται πολύτιμος χρόνος αν δεν παίζαμε Τσουλου και δεν είχαμε στόχο του Χρόνου το Πρωτάθλημα Κλάιν!Φέρτε Γρήγορα Αριστερό μπακ αν γίνεται και για βασικό Φέρτε χαφ και μην μου πείτε ότι είναι μόνο ο Βερνμπλουμ έχει πόσες χάφαρες εκεί εξ και φέρτε και επιθετικό δεν είναι μόνο ο Πουκι και ο Κοντε! Λεφτά έχουμε ρε να μην βρίσω φέρτε παίκτες!
Άβαταρ μέλους
Petros1988
 
Δημοσιεύσεις: 2313
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 14:56

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 05:53

2 ο μήνας και ακόμα να έρθει παίχτης που γυρνάμε αύριο από το 1οτάδιο προετοιμασίας τι να πω με τον Κουλούρη κάνουμε προετοιμασία 3 παίχτες πάρτε να κάνουν την 1 εβδομάδα εδώ προπόνηση και το 2οΣταδιο τελικό πρετοιμασίας με τον Κουλούρη αν περάσουμε και τον Canhas την Βασιλεία στείλτεμε τηλεγράφημα.

Έχει και άλλους 6αρια κολλήσατε στην διοίκηση στον Wernbloom και ΞεΒερνμπλουμ.
Αρ μπακ πρέπει να έρθει άμεσα ο Leveque δε τραβάει το παλικάρι
Επιθετικός έπρεπε να ήταν από εχθές εδώ τι να πω αυτά μόνο στην δικιά μας ομάδα γίνονται.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 06:40

Καλή βδομάδα, με δύο τουλάχιστον μεταγραφές, όπως νομίζω θα γίνουν προς ικανοποίηση των 2 από πάνω... 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 07:04

Καλημέρα και Καλή εβδομάδα...
o 1ας από τους 2 θα εννοείς εμένα :lol: λες και εγώ είμαι όλος ο ΠΑΟΚ να το θέλω εγώ μόνο ;)
:pano: :pano: :pano: :pano:
"προς ικανοποίηση των 2 από πάνω." που είπες 8-)
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό crow1581 » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 07:40

Απο τη στιγμη που ανελαβε ο Ιβαν, καθε χρονο λεω αυτο το καλοκαιρι θα ειναι διαφορετικο, θα κλεισουν νωρις οι τρυπες θα μπουν ολοι οι παικτες νωρις στην προτετοιμασια κτλ και καθε χρονο χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο...

"Κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της Δανιμαρκίας...."
43 χρονια ζωης, 43 χρονια ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
crow1581
 
Δημοσιεύσεις: 652
Εγγραφή: Τρί 12 Σεπ 2017, 08:16
Τοποθεσία: Ξανθη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 08:07

Ζαντός έγραψε:500 σελίδες, 1.009.328 κλικς. Καταλαβαίνετε τώρα τι γίνεται, ή να τα ξαναπώ;


Θα πατε διακοπες στις Μπαχαμες παλι? :twisted:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 08:23

goran 64 έγραψε:
navigator11 έγραψε:Έγραψε το παρακάτω κάποιος συμφορουμίτης στον προηγούμενο ... τόμο :mrgreen:
"Εγώ πλέον ότι και να κάνει η διοίκηση είμαι ευχαριστημένος. Δίνουν τριπλά λεφτά από τα έσοδα της ομάδας και απλά το βουλώνω. Το έχω πάρει απόφαση ότι είναι mentally retarded οπότε απλά μόνο το χειροκρότημα και ο ενθουσιασμός βοηθάνε. Νομίζω ότι όταν θα πάει η αναλογία μπάτζετ στο 5/1 από τους ανταγωνιστές, θα το σηκώσουμε, και αυτό θα γίνει με τη δική μας θετική ενέργεια, ώστε να τρελαθεί επιπλέον ο Γιώργης και να τα χώσει."

Το παραθέτω καθως μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση ότι όλο είναι συντεταγμένο στα ελληνικά πέραν 2 λέξεων! Δηλαδή πού ... κώλωσε ακριβώς το συγκεκριμένο μέλος να γράψει πνευματικά καθυστερημένοι; Θα παίζουμε και κρυφτούλι εφεξής πίσω από ξενογλωσσία, όταν θέλουν κάποιοι να "στολίζουν" συγκεκριμένα πρόσωπα της διοίκησης ή της ομάδας και πάει λέγοντας;

Γκοβού, Ιμπάρμπο και Εμποκού and many wonderkids, deslike this post... :D :opaokara: :opaokara: :twisted:

:lol: :lol: :lol:


Το κακό με τον κόσμο είναι ότι οι περισσότεροι είναι εθισμένοι στις μεταγραφές.
Είναι τόσο εθισμένοι που δεν βλέπουν τι πραγματικά γίνεται στον ΠΑΟΚ.
Είναι τόσο εθισμένοι που μειώνουν παίκτες της ομάδας μας οι οποίοι είναι πολύ καλοί.

Προσωπικά αν ήμουν διοίκηση δεν θα έκανα άλλες μεταγραφές.
Τι θέλεις φίλε μου, αντικαταστάτη του τσιμιροτ?
Εδώ στον έχω και ονομάζεται Χαρίσης.
Παικταρα με όλα τα χαρακτηριστικά για να γίνει ο νέος νομποα.

Τι θέλεις? επιθετικο?
Πριγιοβιτς, Μυστακίδης, Κουλούρης...τριάδα φωτιά.
Ποιος πουκι μπροστά σ' αυτόν τον Μυστακίδη?

Μιχελ- Γιώργη δεν θέλουμε καμία μεταγραφή... αφήστε την ομάδα ως έχει
Τελευταία επεξεργασία από desperando και Δευτ 02 Ιούλ 2018, 08:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 08:35

Πιέζει ο χρόνος μάγκες, οι 22 μέρες δεν είναι τίποτα! Ήδη έπρεπε να ήμασταν ετοιμοπόλεμοι για το κάτι παραπάνω..
Εγώ προσωπικά τα έχω με τους μανατζαραίους των παιχτών που παίζουν μονόπολη με τους παίχτες τους και στο τέλος κάνουν κακό και στους ίδιους αλλά και στις ομάδες που καίγονται για μεταγραφή. Τρανό παράδειγμα του Πούκι, που αντί για σεντόνι και ομίλους, κατέληξε στην Αναγέννηση Καρδίτσας της Championship!
Άντε να δούμε σήμερα κάνα καλό νέο μπας και ..., με το "refresh" στο χέρι είμαστε. (μην πω τίποτα χειρότερο :lol: )
Ντέσπαρε, όντως η 3δα που λες είναι φωτιά, αλλά δε γνωρίζουμε αν η φλόγα αυτή είναι επιπέδου CL.
Για λίγδα είναι οριακά βαρβάτη και θα συμφωνούσα πως δεν χρειάζεται άλλη μεταγραφή, αλλά για κάτι παραπάνω είσαι σίγουρος πως ήμαστε κομπλέ?
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό desperando » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 08:55

Μια χαρά είναι για τα προκριματικά.
Δηλαδή οι αντίπαλοι σου τι έχουν?
Απλά έχουν ομάδα.
Έχω δει και τους Τούρκους που κάθε χρόνο στις μεταγραφές είναι μπαμ μπουμ και τρώνε μετά τις φαπες.

Ακόμα και η ομάδα Νο1 στις αγορές παικτών παγκοσμίως η Ρεάλ κατάφερε να ξαναξεπερασει την Μπάρτσα και να κάνει το three peat στο Τσου Λου όταν σταμάτησε να κάνει αλόγιστα μεταγραφές

Δηλαδή θα έρθει ο κάθε πουκις και θα είναι καλύτερος του μυστα?
Αρκιντι@ λέω εγώ.
Ο σημερινός μυστα θέλει 6 πουκι στην καθισια.
Θα πάρω δηλαδή παίκτη που πάει στην 15η της Τσάμπιονσιπ και θα έρθει στον ΠΑΟΚ και θα βγάζει μάτια στο Τσου Λου?
Καλά
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 09:06

Συμφωνώ.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 09:20

Η θεση του επιθετικού εχει πολλές επιλογές στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο και δεν χρειάζεται ανησυχία.
Αντιθέτως είμαι υπερ του να περιμένουμε τον Σουηδό που ειναι καλή περίπτωση
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1805
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 09:24

Εγώ νιώθω σίγουρος για τις μεταγραφές που θα γίνουν και για το αποτέλεσμα τους το οποίο θα είναι εξαιρετικό. Αυτό προκύπτει και από το γεγονός ότι έχουν αποδείξει ότι επιλέγουν σωστά αλλα και από τον χρόνο που θα γίνουν καθώς διαπραγματεύονται καλύτερες περιπτώσεις από τον Πουκι πχ που θα μπορούσαν να τον είχαν φέρει. Εγώ λέω να αφήσουμε όλοι στην ακρη το άγχος και να απολαύσουμε την ομαδάρα που ήδη έχουμε. Δυο-τρεις πινελιές μείνανε και θα μπουνε. Τα καλύτερα έρχονται αδέρφια. Βουρ στα διαρκείας γιατί τα φετινά που θα ζήσουμε δεν χάνονται...
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό DAAT » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 09:30

desperando έγραψε:
goran 64 έγραψε:
navigator11 έγραψε:Έγραψε το παρακάτω κάποιος συμφορουμίτης στον προηγούμενο ... τόμο :mrgreen:
"Εγώ πλέον ότι και να κάνει η διοίκηση είμαι ευχαριστημένος. Δίνουν τριπλά λεφτά από τα έσοδα της ομάδας και απλά το βουλώνω. Το έχω πάρει απόφαση ότι είναι mentally retarded οπότε απλά μόνο το χειροκρότημα και ο ενθουσιασμός βοηθάνε. Νομίζω ότι όταν θα πάει η αναλογία μπάτζετ στο 5/1 από τους ανταγωνιστές, θα το σηκώσουμε, και αυτό θα γίνει με τη δική μας θετική ενέργεια, ώστε να τρελαθεί επιπλέον ο Γιώργης και να τα χώσει."

Το παραθέτω καθως μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση ότι όλο είναι συντεταγμένο στα ελληνικά πέραν 2 λέξεων! Δηλαδή πού ... κώλωσε ακριβώς το συγκεκριμένο μέλος να γράψει πνευματικά καθυστερημένοι; Θα παίζουμε και κρυφτούλι εφεξής πίσω από ξενογλωσσία, όταν θέλουν κάποιοι να "στολίζουν" συγκεκριμένα πρόσωπα της διοίκησης ή της ομάδας και πάει λέγοντας;

Γκοβού, Ιμπάρμπο και Εμποκού and many wonderkids, deslike this post... :D :opaokara: :opaokara: :twisted:

:lol: :lol: :lol:


Το κακό με τον κόσμο είναι ότι οι περισσότεροι είναι εθισμένοι στις μεταγραφές.
Είναι τόσο εθισμένοι που δεν βλέπουν τι πραγματικά γίνεται στον ΠΑΟΚ.
Είναι τόσο εθισμένοι που μειώνουν παίκτες της ομάδας μας οι οποίοι είναι πολύ καλοί.

Προσωπικά αν ήμουν διοίκηση δεν θα έκανα άλλες μεταγραφές.
Τι θέλεις φίλε μου, αντικαταστάτη του τσιμιροτ?
Εδώ στον έχω και ονομάζεται Χαρίσης.
Παικταρα με όλα τα χαρακτηριστικά για να γίνει ο νέος νομποα.

Τι θέλεις? επιθετικο?
Πριγιοβιτς, Μυστακίδης, Κουλούρης...τριάδα φωτιά.
Ποιος πουκι μπροστά σ' αυτόν τον Μυστακίδη?

Μιχελ- Γιώργη δεν θέλουμε καμία μεταγραφή... αφήστε την ομάδα ως έχει


αν και diafwnoume στο θέμα Pukki, από την στιγμή που δεν χάθηκε για να πάει αλλού στην Ελλάδα, οκ, .

Συμφωνούμε στο θέμα χαρίση, μυστακίδη κτλ, το πρόβλημα είναι ότι δεν φαίνεται ,τουλάχιστον στα δικά μου τα μάτια, ότι αυτό γίνεται μέσω σχεδιασμού. Περισσότερο φαίνεται να είναι θέμα τύχης αν θα πάρει ευκαιρία ο κάθε μυστακίδης κτλ.

Ακόμα ,δείχνει πως της μεταγραφές φέτος μέχρι τώρα , δεν τiς κάνει ούτε ο Μιχελ ,ουte ο Λουσέσκου αλλά ο γιώργος σαββίδης, που όπως και να έχει είναι λίγο περίεργο.

Χατσερίδης, Tζάμπα και πάμε και στην τρίτη επιλογή που όλοι γνωρίζουν πως ο Γιώργος Σαββίδης θέλει τον Βέλλιο και αν βρει τρόπο ο παίκτης να ελευθερωθεί από τiς paparies που έχει υπογράψει θα έρθει.

Θα μου πεις, δε σου αρέσει ο Βέλλιος για επιλογή πίσω από τον Πρίγιο, θα σου πω μια χαρά είναι ,απλά ο τρόπος που γίνονται φέτος οι μεταγραφές είναι σαν να παίζει ο Γιώργος μάνατζερ πράγμα που δημιουργεί ένα μικρό άγχος. Φυσικά μπορεί να βγουν όλοι, οπότε μικρή σημασία θα έχει.

Είναι πάντως μεγάλη αλήθεια πως οι δανεικοί που έχουν γυρίσει , ο Χαρίσης, ο Μυστα, ο χενρικε,ο λάμπρου ,ο κίτσιου μπoρούν όλοι τους με διαφορετικό τρόπο να αποδειχθούν τρομερά σημαντικοί άσχετα αν ο κόσμος έχει για hobby να τους υποτιμάει.
DAAT
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 14:53

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Δευτ 02 Ιούλ 2018, 09:37

ειλικρινα τωρα αν νομιζει καποιος οτι τις μεταγραφες τις κανει ο Γιωργης τι να λεμε ρε μαγκες
ας τους διωξουμε ολους να κανει και το λογιστη, και τον τιμ μανατζερ και τα παντα
μην ανακυκλωνουμε αυτα που διαρρεουν οι αρδ επειδη εχουνε ξεμεινει απο sms και πληροφοριες
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες