Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 20:55

Dim, προς το παρόν ο Ζάμπα έχει "Σάμπο" και δεν μπορεί να συνεννοηθεί παρά μόνο με Βραζιλιάνους... 8-)
Όταν βρουν τρόπο να συνεννοείται και αν δείξει ότι το αξίζει, τότε σίγουρα θα πάρει παιχνίδια... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 21:01

και γωδενε χω και πολλη εμπιστοσυνη και προτιμω να παμε στα σιγουρα,οτι κανουμε με κοντε μπροστα.μακαρι να βγει,εχει ερωτηματικα,αλλα τουλαχιστον ξερει το ελληνικο πρωταθλημα και εγραψε καποια γκολ σε ομαδα που δεν λες πως κενταει

τωρα αν βγει σε μεγαλη ομαδα,θα φανει.
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 21:09

Εγώ καταλαβαίνω ότι όλοι σεληνιαζόμαστε στις μεταγραφικές περιόδους.
Αλλά σε μια θέση που υπάρχει ο Πρίγιο, δεν ξέρω τι φανταζόμαστε σαν αναπληρωματικό. Ο Κόντε ας πούμε για μένα είναι ιδανικός. Ωραία τα όνειρα για βόμβες στις επίθεση, αλλά πρέπει να πωληθεί ο Πρίγιο για να φέρεις παίκτη αντίστοιχης αξίας. Είναι και οικονομικό το ζήτημα και ισορροπιών και δεν νομίζω να είναι πολλοί παιχταράδες διατεθειμένοι να έρθουν για πάγκο. Ή αντίστοιχα να ναι ο Πρίγιο διατεθειμένος να τρώει πάγκο.
Προσωπικά προτιμώ να μείνει ο κίλλερ που τα παστελώνει ακατάπαυστα και έχει προσαρμοστεί και δέσει πλήρως, από το να πωληθεί και να έρθει κάποιος άλλος για να ξεδιψάσει το μεταγραφολάγνο πλήθος.
Βασικό φορ έχουμε. Ένα αξιόπιστο back up χρειάζεται.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 21:10

Δεν θα το πεις και επιτυχία να φτάσεις Ιούλιο για να κλείσεις τελικά τον Κοντε.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 21:10

AntoniosK έγραψε:
DaRkFeaR έγραψε:
Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:Πως τα ΜΜΕ του χοντρού και κάποιοι αρδ του ΠΑΟΚ έχουν την ίδια άποψη και έχουν φαγωθεί με τον μιχελ; Τυχαίο θα είναι...

:pano: :pano: :pano: :pano:
Δεν πα να γ@μθει ο χοντρός; λεω εγώ;
Οι αρδ του ΠΑΟΚ επειδή με την μυστικότητα του Mihel που δεν μπορούν να πιάσουν μεταγραφή για μεταγραφή λένε ότι βλέπουν από άλλους αρδ. πληροφορίες έχουν από τον εαυτό τους όχι με πληροφορίες που μαθαίνουν για αυτό και τα γράφουν ρε φίλος.
:pano: :pano: :pano: :pano:


Προς το παρών μεταγραφή για μεταγραφή δε μπορεί να πιάσει ο ίδιος ο Μίχελ, κάτι που είναι σίγουρο ότι δεν αρέσει ούτε στο Λουτσέσκου. Αλλά εμείς για να κατηγορήσουμε τους δημοσιογράφους είμαστε ικανοί να υπερασπιστούμε οτιδήποτε άλλο. Πιστεύουμε λοιπόν ότι παίζει παιχνιδάκια ο Μίχελ και δε βλέπουμε ότι αν η Σερβία είχε περάσει θα κλαίγαμε με μαύρο δάκρυ ή αν τραυματιστεί ο Βιερίνια δε θα έχουμε αριστερό μπακ.


Βέβαια, αγνοώντας οποιαδήποτε παράμετρο διαπραγματευτική, δεδομένης της εποχής, ή της συνεννόησης με τον προπονητή κλπ, βγαίνει το ... αβίαστο συμπέρασμα ότι δεν σταυρώνει μεταγραφή ο Μιχελ, ας πούμε. Αλλά όλα αυτά οι "επαγγελματίες" πληκτρολόγοι και ποστολόγοι της ... πόστας (ή περίπου έτσι) τα γνωρίζουν και επιτίθενται για 1578η φορά από τότε που ήρθε! Έτσι θα είναι ... Αναφέρομαι στους δημοσιογραφίκους, μιας και οι συντριπτικά περισσότεροι από δαύτους φίκοι είναι.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 21:16

Συμφωνω με Mingus πως για φορ χρειαζομαστε καλη λυση παγκου. Αλλοι φιλοι μιλουν για ισαξιο φορ με διαφορετικα χαρακτηριστικα αλλα εγω το φοβαμαι λιγο αυτο το ισαξιος, ιδιως στη θεση του φορ που τον θελεις να ειναι και λιγο εγωιστης. Θεωρω οτι η καλη χρονια του Πριγιοβιτς οφειλεται εν μερει και στο γεγονος οτι ειχε πρωτο ρολο. Εφ' οσον λοιπον εχουμε ενα φορ που εχει δεσει και αποδιδει τοσο καλα, ισως να ειναι λιγο ρισκο να διαταραξουμε αυτην την ισορροπια.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5902
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό aspromauritrela » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 21:24

Μιλώντας περι κεντρικων μεσων, δεν καταλαβαινω την επιλογη του Βερνμπουμ. Ο παιχτης εχει υψος και aggresivity , ωστοσο (και) λογω ηλικιας, δεν μπορει να ειναι πιο ταχυς απο τον μαουρισιο. Ο Λουτσεσκου ομως, επιλεγει να δοκιμασει φετος τον Χαριση διπλα στον Μαουρισιο, ο οποιος Χαρης δεν εχει το υψος του σουηδου. Αντιθετα, εχει ταχυτητα και μαρκαρισματα. Σε μια θεση που προηγουμενως ειχαμε τον Τσιμιροτ, του οποιου τα χαρακτηριστικα επισης, μοιαζουν με του Χαριση. Γιατι λοιπον ψαχνουμε εναν βαρυ παιχτη να κανει διδυμο στο κεντρο με εναν επισης, βαρυ παιχτη? Δεν εχω στο μυαλο μου καποιο παρομοιο διδυμο στα χαφ και για αυτο ισως, αδυνατω να καταλαβω πως θα δεσουν οι δυο τους -αποτελεσματικα.

* Θα ηθελα πολυ χαφ στο στυλ των Γαλλων.. πολυ ολοκληρωμενοι παιχτες με μεγαλη ταχυδυναμη
aspromauritrela
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ 28 Δεκ 2013, 19:32

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό giwrgos04dex » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 22:00

ΚΑΝΤΕ φιλε ειναι απλα συγκλονιστικος δεν υπαρχει το παιδι
ΠΑΟΚ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ. .
Άβαταρ μέλους
giwrgos04dex
 
Δημοσιεύσεις: 1724
Εγγραφή: Τρί 27 Φεβ 2018, 00:30

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό AntoniosK » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 22:00

H διαπραγμάτευση δεν κρίνεται από τις παραμέτρους αλλά από το αποτέλεσμα. Τα δεδομένα της εποχής μπορείς και εσύ να τα ρυθμίσεις αν έχεις εναλλακτικές λύσεις. Για τη συνεννόηση άστο γιατί μέχρι τώρα τίποτα από αυτά που ζήτησε ο προπονητής δεν έχει γίνει και εμένα αυτό με ενδιαφέρει. Ότι έχω στον πάγκο κάποιο που εμπιστεύομαι και δε γίνονται αυτά που θέλει. Εσύ και ο καθένας μπορείτε να είστε ευχαριστημένοι από το γεγονός ότι οι δημοσιογράφοι δεν παίρνουν ειδήσεις. Εγώ όμως μιλάω και για προσωπικό κριτήριο και αυτό δεν έχει να κάνει με τη γνώση του ποδοσφαίρου αλλά σου δίνει το δικαίωμα να αντιλαμβάνεσαι αν κάτι οδεύει σωστά ή υπάρχουν κενά. Στα post μου θα δεις ότι σχεδόν ποτέ δεν κάνω κριτική και περιμένω να κρίνω. Αλλά μέχρι τώρα κάτι δεν πάει καλά στις μεταγραφές. Και αυτό δε χρειάζεται πολύ σκέψη για να το καταλάβει κάποιος ούτε να του το μεταφέρουν ποστολόγοι.
AntoniosK
 
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 22:13

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό giwrgos04dex » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 22:03

sic-4 έγραψε:Συμφωνω με Mingus πως για φορ χρειαζομαστε καλη λυση παγκου. Αλλοι φιλοι μιλουν για ισαξιο φορ με διαφορετικα χαρακτηριστικα αλλα εγω το φοβαμαι λιγο αυτο το ισαξιος, ιδιως στη θεση του φορ που τον θελεις να ειναι και λιγο εγωιστης. Θεωρω οτι η καλη χρονια του Πριγιοβιτς οφειλεται εν μερει και στο γεγονος οτι ειχε πρωτο ρολο. Εφ' οσον λοιπον εχουμε ενα φορ που εχει δεσει και αποδιδει τοσο καλα, ισως να ειναι λιγο ρισκο να διαταραξουμε αυτην την ισορροπια.


ετσι ακριβως θεωρω θα υπαρχει θεμα με δευτερο πρωτοκλασατο φορ στην ομαδα. ισως μια πιο φτηνη επιλογη των 10 γκολ συνολικα με 15 σε ολες τις διοργανωσεις να ειναι πιο ασφαλης με τον μυστα να μπαινει σαν δευτερος φορ στα ματς που θα πιεζουμε. ετσι ο πελκασ μπορει να γυρναει στα ακρα.
ΠΑΟΚ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ. .
Άβαταρ μέλους
giwrgos04dex
 
Δημοσιεύσεις: 1724
Εγγραφή: Τρί 27 Φεβ 2018, 00:30

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 22:09

AntoniosK έγραψε:H διαπραγμάτευση δεν κρίνεται από τις παραμέτρους αλλά από το αποτέλεσμα. Τα δεδομένα της εποχής μπορείς και εσύ να τα ρυθμίσεις αν έχεις εναλλακτικές λύσεις. Για τη συνεννόηση άστο γιατί μέχρι τώρα τίποτα από αυτά που ζήτησε ο προπονητής δεν έχει γίνει και εμένα αυτό με ενδιαφέρει. Ότι έχω στον πάγκο κάποιο που εμπιστεύομαι και δε γίνονται αυτά που θέλει. Εσύ και ο καθένας μπορείτε να είστε ευχαριστημένοι από το γεγονός ότι οι δημοσιογράφοι δεν παίρνουν ειδήσεις. Εγώ όμως μιλάω και για προσωπικό κριτήριο και αυτό δεν έχει να κάνει με τη γνώση του ποδοσφαίρου αλλά σου δίνει το δικαίωμα να αντιλαμβάνεσαι αν κάτι οδεύει σωστά ή υπάρχουν κενά. Στα post μου θα δεις ότι σχεδόν ποτέ δεν κάνω κριτική και περιμένω να κρίνω. Αλλά μέχρι τώρα κάτι δεν πάει καλά στις μεταγραφές. Και αυτό δε χρειάζεται πολύ σκέψη για να το καταλάβει κάποιος ούτε να του το μεταφέρουν ποστολόγοι.

Όπου λαλούν πολλοί κοκόροι, αργεί να ξημερώσει...Μάλλον αυτό δεν πάει καλά, εκτιμώ κι όχι (μόνο) ο Μίχελ... ;)
Δεν θα κατηγορήσουμε όμως τον Μίχελ, για να υπερασπιστούμε τους ΑΡΔ του φραπέ, του φρέντο και των sms... :evil:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 22:11

AntoniosK έγραψε:
DaRkFeaR έγραψε:
Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:Πως τα ΜΜΕ του χοντρού και κάποιοι αρδ του ΠΑΟΚ έχουν την ίδια άποψη και έχουν φαγωθεί με τον μιχελ; Τυχαίο θα είναι...

:pano: :pano: :pano: :pano:
Δεν πα να γ@μθει ο χοντρός; λεω εγώ;
Οι αρδ του ΠΑΟΚ επειδή με την μυστικότητα του Mihel που δεν μπορούν να πιάσουν μεταγραφή για μεταγραφή λένε ότι βλέπουν από άλλους αρδ. πληροφορίες έχουν από τον εαυτό τους όχι με πληροφορίες που μαθαίνουν για αυτό και τα γράφουν ρε φίλος.
:pano: :pano: :pano: :pano:


Προς το παρών μεταγραφή για μεταγραφή δε μπορεί να πιάσει ο ίδιος ο Μίχελ, κάτι που είναι σίγουρο ότι δεν αρέσει ούτε στο Λουτσέσκου. Αλλά εμείς για να κατηγορήσουμε τους δημοσιογράφους είμαστε ικανοί να υπερασπιστούμε οτιδήποτε άλλο. Πιστεύουμε λοιπόν ότι παίζει παιχνιδάκια ο Μίχελ και δε βλέπουμε ότι αν η Σερβία είχε περάσει θα κλαίγαμε με μαύρο δάκρυ ή αν τραυματιστεί ο Βιερίνια δε θα έχουμε αριστερό μπακ.
Που το ξέρεις τι κάνει η δεν κάνει ο μιχελ;

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 22:14

AntoniosK έγραψε:H διαπραγμάτευση δεν κρίνεται από τις παραμέτρους αλλά από το αποτέλεσμα. Τα δεδομένα της εποχής μπορείς και εσύ να τα ρυθμίσεις αν έχεις εναλλακτικές λύσεις. Για τη συνεννόηση άστο γιατί μέχρι τώρα τίποτα από αυτά που ζήτησε ο προπονητής δεν έχει γίνει και εμένα αυτό με ενδιαφέρει. Ότι έχω στον πάγκο κάποιο που εμπιστεύομαι και δε γίνονται αυτά που θέλει. Εσύ και ο καθένας μπορείτε να είστε ευχαριστημένοι από το γεγονός ότι οι δημοσιογράφοι δεν παίρνουν ειδήσεις. Εγώ όμως μιλάω και για προσωπικό κριτήριο και αυτό δεν έχει να κάνει με τη γνώση του ποδοσφαίρου αλλά σου δίνει το δικαίωμα να αντιλαμβάνεσαι αν κάτι οδεύει σωστά ή υπάρχουν κενά. Στα post μου θα δεις ότι σχεδόν ποτέ δεν κάνω κριτική και περιμένω να κρίνω. Αλλά μέχρι τώρα κάτι δεν πάει καλά στις μεταγραφές. Και αυτό δε χρειάζεται πολύ σκέψη για να το καταλάβει κάποιος ούτε να του το μεταφέρουν ποστολόγοι.
Εσύ γιατί δεν είσαι ευχαριστημένος που οι ΑΡΔ οι ΑΡΔ δεν παίρνουν ειδήσεις;
Και είσαι ίσως ο μόνος που λέει τους ΑΡΔ δημοσιογράφους σκέτα :) :)
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Demir » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 22:17

και καταληγω στο συμπερασμα ,οτι η πωληση τσιμιροτ ηταν εγκληματικη...με 2 εκ ευρω..
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7948
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό aspromauritrela » Κυρ 01 Ιούλ 2018, 22:21

eorptol1 έγραψε:
AntoniosK έγραψε:H διαπραγμάτευση δεν κρίνεται από τις παραμέτρους αλλά από το αποτέλεσμα. Τα δεδομένα της εποχής μπορείς και εσύ να τα ρυθμίσεις αν έχεις εναλλακτικές λύσεις. Για τη συνεννόηση άστο γιατί μέχρι τώρα τίποτα από αυτά που ζήτησε ο προπονητής δεν έχει γίνει και εμένα αυτό με ενδιαφέρει. Ότι έχω στον πάγκο κάποιο που εμπιστεύομαι και δε γίνονται αυτά που θέλει. Εσύ και ο καθένας μπορείτε να είστε ευχαριστημένοι από το γεγονός ότι οι δημοσιογράφοι δεν παίρνουν ειδήσεις. Εγώ όμως μιλάω και για προσωπικό κριτήριο και αυτό δεν έχει να κάνει με τη γνώση του ποδοσφαίρου αλλά σου δίνει το δικαίωμα να αντιλαμβάνεσαι αν κάτι οδεύει σωστά ή υπάρχουν κενά. Στα post μου θα δεις ότι σχεδόν ποτέ δεν κάνω κριτική και περιμένω να κρίνω. Αλλά μέχρι τώρα κάτι δεν πάει καλά στις μεταγραφές. Και αυτό δε χρειάζεται πολύ σκέψη για να το καταλάβει κάποιος ούτε να του το μεταφέρουν ποστολόγοι.
Εσύ γιατί δεν είσαι ευχαριστημένος που οι ΑΡΔ οι ΑΡΔ δεν παίρνουν ειδήσεις;

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Γιατι να ειναι ας πουμε? ο τροπος που συμπεριφερεται η παε στους δημοσιογραφους ειναι κατα τη γνωμη μου λιγο ανουσιος. Θα μπορουσαν απλα να τους δινουν καποιες παραπανω πληροφοριες , προκειμενου και αυτοι να ειναι ικανοποιημενοι και να μην γραφουν προσπαθωντας να δηλητηριασουν τον κοσμο, κατα του κακου Μιχελ και καθε Μιχελ..
Στο κατω κατω για το χαμηλο επιπεδο της δημοδιογραφιας στην Ελλαδα δεν φταινε μονο οι δημοσιογραφοι , που εγιναν δημοδιογραφοι, αλλα και η ευκολια που υπαρχει στη επιλογη του επαγγελματος. Στην Ελλαδα ο καθενας μπορει να γινει δημοσιογραφος/ρεπορτερ..
aspromauritrela
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Σάβ 28 Δεκ 2013, 19:32

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες