Lubos Michel

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 15 Μάιος 2018, 22:06

Alastor έγραψε:Η αληθεια ειναι το τι εχει ακουσει απτους ελληνες αρδ γιατι δεν προωθει τα πρωτοπαλικαρα τους ειναι απιστευτο.

Τελικα κερδισε το στοιχημα του Λουτσεσκου επαξια και αν δεν ειχε περασει η εισηγηση βουκιτς για στανογεβιτς,δεν θα μπορουσαν ουτε να μας το κλεψουν φετος.

Κομβικη αποφαση το να μη κανει δεκτη την παραιτηση του ο Σαββιδης οταν ειχαμε αποκλειστει απτην Εστερσουντ
Έτσι είναι

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Τρί 15 Μάιος 2018, 22:26

Του χρόνου κάτι ειδήμονες για γούρι θα σε βρίζουν πάλι μέχρι τον Δεκέμβριο και μετά θα κρυφτούν πάλι στις τρύπες τους.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 23 Μάιος 2018, 19:17

Ψηλε οπως καταλαβες σφιξαν τα γαλατα. Αρχισαν οι... φωνουλες παλι, ξυπνησε η δικαιοσυνη, ειναι κι αυτη η τιμωρια στη μεση... Εκεινη τη Samsonite την εχεις προχειρη?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Τετ 23 Μάιος 2018, 19:23

Όντως νωρίς αρχίσαμε,πάλι θα μοιράζουμε μπράβο στο τέλος. Πάλι κάποιοι πολκες θα βγάλουν γλώσσα και πάλι θα την καταπιούν..
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 23 Μάιος 2018, 19:40

Το φετινό μου δώρο στον τεχνικό διευθυντή μας...

Μία μεταγραφή οποιουδήποτε παίκτη σε μια σοβαρή ομάδα (όχι απαραίτητα "μεγάλη", απλά σοβαρή), είτε αυτή είναι με την μορφή απόκτησης, είτε πώλησης, είτε αποδέσμευσης, είτε δανεισμού, προς ή από την ομάδα, φυσιολογικά περνάει από πολλαπλά κόσκινα μέχρι να αποφασιστεί και επιτευχθεί, περιέχοντας και αστάθμητους παράγοντες...

Ξεκινάμε με τα "θέλω" του προπονητή (με τυχαία σειρά, μιας και χρειάζεται να εξετάζονται όλα) για κάθε παίκτη σε:

1...Ποδοσφαιρικά-τεχνικά χαρακτηριστικά...
2...Σωματικά-αθλητικά προσόντα-φυσική κατάσταση-τραυματισμοί...
3...Τακτική παιδεία-εξυπνάδα-αξιοπιστία-ρυθμός...
4...Επαγγελματισμός-χαρακτήρας-συμπεριφορές-ομαδικότητα...
5...Ηλικία-διάρκεια-βιογραφικό-τελευταία "δείγματα"...

Προχωράμε με τις δυνατότητες του τμήματος scouting να έχει, για κάθε θέση, όσο μεγαλύτερη "ποικιλία" παικτών στην διάθεση του προπονητή, έχοντας τους αξιολογήσει αλλά και ταξινομήσει σωστά, σύμφωνα πάντα με τις προτεραιότητες που αυτός ορίζει για τον καθένα που χρειάζεται, σε όποια θέση κι αν τον χρειάζεται...

Συνεχίζουμε με τα "μπορώ" της διοίκησης, που αφορούν στο συντριπτικό ποσοστό το οικονομικό κομμάτι, ανάλογα πρώτα με το "πόσο φτάνει το πάπλωμα" αλλά και (σε δεύτερη μοίρα θεωρώ) με τους κανονισμούς του FFP, αλλά και τα "θέλω" της, σε σχέση με τις προοπτικές κάποιου, παρόντος ή μελλοντικού, κέρδους, παικτικά και οικονομικά...

Ολοκληρώνουμε λοιπόν και με τα "θέλω" του εκάστοτε υπό μεταγραφή παίκτη, τα οποία φυσικά είναι πολυποίκιλα:

1...Να ζητάει να παίζει, όπου, όποτε και όσο περισσότερο (πιστεύει ο ίδιος ότι) μπορεί...
2...Να ζητάει οικονομική ικανοποίηση, ανεξαρτήτως ομάδας και ρόλου βασικού ή αναπληρωματικού σ αυτήν...
3...Να νιώθει ότι είναι ευκαιρία (σκαλί) η συγκεκριμένη μεταγραφή γι αυτόν και να συμβιβάζεται ευκολότερα...
4...Να νιώθει ότι βρίσκει σ αυτή την μεταγραφή την ευκαιρία να αγωνιστεί σε "μεγάλη" ομάδα των ονείρων του...
5...Να ζητάει μεταγραφή, πιστεύοντας ότι αδικείται από τις συμπεριφορές προπονητή ή/και ομάδας απέναντι του...
6...Να είναι "ταγμένος", ζητώντας να παίξει σε μια συγκεκριμένη ομάδα, αυτήν π.χ. της (οπαδικής) αρεσκείας του...
7...Να ζητάει επανεκκίνηση της καριέρας του ή αντίθετα το κλείσιμο της, με την μεγαλύτερη δυνατή αξιοπρέπεια...

Αυτά τα παραπάνω κατάφερα να επισημάνω και είναι πιθανά και κάποια άλλα, ίσως λεπτομερέστερα, που "παίζουν τον ρόλο τους" σε ΜΙΑ μεταγραφή, για ΕΝΑΝ παίκτη, στην οποία, όπως διακρίνεται εύκολα, σημαντικοί είναι και οι χαρακτήρες αλλά και οι δυνατότητες (πολλών ειδών) πολλών διαφορετικών και άγνωστων μεταξύ τους ατόμων...
Τα οποία μάλιστα ξεκινάνε έναν κύκλο επαφών αναμεταξύ τους, εμπλέκοντας φυσικά και τους "ειδικούς" (managers) σ αυτές, για τις όποιες διαπραγματεύσεις, μιας και όλοι ψάχνουν για το σωστότερο, δυνατόν και ΣΥΜΦΕΡΟΝ τους...

Αν λοιπόν συνυπολογίσουμε πολλαπλασιαστικά όλους τους προαναφερθέντες παράγοντες, προσθέτοντας σ αυτούς και το εύρος της αγοράς παικτών σε παγκόσμιο επίπεδο, ίσως καταλάβουμε την "ευκολία" να επιτύχουν όλες...

Καλή βέβαια η άποψη μας επί όλων αυτών, αλλά "δουλειά δεν γίνεται" με αυτήν, ας το αναγνωρίσουμε όλοι μας...

:pano:

Υ.Γ. Δεν ξέχασα να βάλω τα "θέλω" των οπαδών, γιατί εστίασα σε σοβαρές ομάδες, που δεν τους νοιάζουν καν!!!!


Παραλείπονται φυσικά οι ιδιαίτερες αντιξοότητες κάποιων ομάδων, που θεωρούνται, αλλά δεν είναι σοβαρές... :evil:

Υ.Γ. Το χαλί παραφούσκωσε, απ το ρίξε-ρίξε από κάτω τα σκουπίδια...Αν δεν τα σκουπίσεις, εσύ θα φταις!!!! :ugeek:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 23 Μάιος 2018, 20:14

Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:Όντως νωρίς αρχίσαμε,πάλι θα μοιράζουμε μπράβο στο τέλος. Πάλι κάποιοι πολκες θα βγάλουν γλώσσα και πάλι θα την καταπιούν..
++++

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 24 Μάιος 2018, 18:01

Θα στο ξαναπώ Λιούμπε, με άλλα λόγια όμως,
μπας και με πάρεις, επιτέλους, στα σοβαρά...

Αν εσύ mister ήσουν καρυδιά,
ο Πόλκας θα ήταν σίγουρα ο...

:opaokara: Εικόνα :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 26 Μάιος 2018, 13:36

Μιζερογλου για μιχελ..... Αντικειμενική κριτική...... [img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180526/a6a892ad7c90a346650d6993c0704d2b.jpg[/img]

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 26 Μάιος 2018, 13:39

Λευτεριά στον πολκα και στον κουτσολιακο...... ΓΙΏΡΓΟ κάτω τα χέρια από τον πολκα...... [img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180526/5fa2c1641ec333b8e0fb9d81eff66dab.jpg[/img]
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Σάβ 26 Μάιος 2018, 14:32

τι ήθελες να τυλίξεις και πήρες την εφημερίδα;
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Σάβ 26 Μάιος 2018, 16:44

Εγώ απορώ πως εκδίδουν αθλητική εφημερίδα εν έτη 2018
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό denyparxeisalio » Σάβ 26 Μάιος 2018, 18:28

ABOLEYTOI έγραψε:τι ήθελες να τυλίξεις και πήρες την εφημερίδα;

:lol:
Proud member of Paokmania forum
Άβαταρ μέλους
denyparxeisalio
 
Δημοσιεύσεις: 1459
Εγγραφή: Παρ 02 Ιαν 2015, 21:27
Τοποθεσία: 7hills

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 26 Μάιος 2018, 18:32

Ευρώπη Δέν ειναι μονο η Ρωσία...
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό agios » Σάβ 26 Μάιος 2018, 19:29

Ζωάρα.....
Άβαταρ μέλους
agios
 
Δημοσιεύσεις: 1489
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2014, 21:13

Re: Lubos Michel

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 26 Μάιος 2018, 19:40

:?

Εικόνα... :mrgreen:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες