Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Τρί 08 Μάιος 2018, 23:16

απορριφθηκε το αιτημα για ντοπινγκ κοντρολ;
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Τρί 22 Μάιος 2018, 18:18

Παραιτήθηκε λεει ο Θανος "αγωνιστικά", αλλά είναι διαθεσιμος να βοηθήσει αν του ζητηθεί.. εγω αυτό το λαμβάνω ως "βάλτε με στο var κύριε νιαου να σας κανω την δουλειά χωρίς να φαίνομαι"

Στάλθηκε από το SM-T530 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ εδώ ..ΠΑΟΚ εκεί.. ΠΑΟΚ θα είμαι μια ζωή!
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1956
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 22 Μάιος 2018, 18:33

+++++++++++++++++++++++++++++++++
Μεγάλη κουβέντα είπες αδερφέ... ;)
Τέτοια μιάσματα, όταν την κάνουν, μόνο σαν γιδοβοσκοί στα άγρια βουνά πρέπει να "προσφέρουν"... :evil:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Τρί 22 Μάιος 2018, 18:41

Αυτοι κανονικά απαγορευεται να σφυρίζουν και στα γιδια με χειροποιητη φλογερα βοσκού

Στάλθηκε από το SM-T530 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ εδώ ..ΠΑΟΚ εκεί.. ΠΑΟΚ θα είμαι μια ζωή!
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1956
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 22 Μάιος 2018, 18:57

:mrgreen:
Λες να προκύψει καμιά νέα ασθένεια, όπως εκείνη "των τρελών αγελάδων"? :?
Να χουμε τίποτα του στυλ, "νόσος των κορακοσαλαγημένων γιδιών" για παράδειγμα? :D
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π

Δημοσίευσηαπό Alastor » Τρί 22 Μάιος 2018, 21:10

thanasakiss4 έγραψε:Παραιτήθηκε λεει ο Θανος "αγωνιστικά", αλλά είναι διαθεσιμος να βοηθήσει αν του ζητηθεί.. εγω αυτό το λαμβάνω ως "βάλτε με στο var κύριε νιαου να σας κανω την δουλειά χωρίς να φαίνομαι"

Στάλθηκε από το SM-T530 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


και οχι μονο στο var.Σε καμια ποδοσφαιρικη ενωση,σε καμια ΚΕΔ ποτε δεν ξες. Οι Κουκουλακης και Τριτσωνης τι ηταν,διαιτητες σαν τον Θανο δεν ηταν?
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 23 Μάιος 2018, 08:39

Στην ΕΠΟ η εισήγηση της λίγκας για τις ποινές περί μη αδειοδότησης.
Τρίτη, 22 Μαΐου 2018 23:04...

Η Επιτροπή Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου, παρουσία της FIFA, στέλνει στην Ε.Ε. της ΕΠΟ προς έγκριση τις νέες ποινές για τους μη αδειοδοτημένους. Ισχύει η αφαίρεση 6 βαθμών και o μεταγραφικός περιορισμός.

Παρουσία της Επιτροπής Παρακολούθησης της FIFA, συζητείται την Τετάρτη (23/5) από την Επιτροπή Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου η εισήγηση της Super League για κατάργηση της ποινής του υποβιβασμού για τις ομάδες που δεν θα αδειοδοτηθούν και η αντικατάστασή της από ποινή αφαίρεσης 6 βαθμών και περιορισμό στις μεταγραφές.

Αφού περάσει από την Επιτροπή Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου, η εισήγηση του συνεταιρισμού θα οδηγηθεί στην Εκτελεστική Επιτροπή της ΕΠΟ που συνεδριάζει την προσεχή Παρασκευή (25/5).

Από εκεί, αναμένεται να πάρει την τελική έγκριση, η οποία με τα σημερινά δεδομένα θεωρείται βέβαιη.

Η εισήγηση της λίγκας για τις ομάδες που δεν θα αδειοδοτηθούν παραμένει ως είχε ανακοινωθεί εξ αρχής. Συγκεκριμένα:

-Αφαίρεση 6 βαθμών από το επόμενο πρωτάθλημα.

-Περιορισμός στην απόκτηση ποδοσφαιριστών και ειδικότερα:

α) Θα μπορεί να αποκτήσει απεριόριστους Έλληνες ποδοσφαιριστές κάτω των 23 ετών (όχι κοινοτικούς, μόνο παίκτες με δικαίωμα συμμετοχής στην Εθνική ομάδα).

β) Στην μεταγραφική περίοδο Ιουλίου-Αυγούστου, θα μπορεί να αποκτήσει ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ ποδοσφαιριστή άνω των 23 ετών, Έλληνα ή ξένο.

γ) Στην μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου θα μπορεί να αποκτήσει ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ ΕΛΛΗΝΑ ποδοσφαιριστή άνω των 23 ετών και κανέναν ξένο (φυσικά πάντα θα μπορεί απεριόριστους Έλληνες κάτω των 23 ετών).

δ) Θα μπορεί να πραγματοποιήσει μόνο 2 ανανεώσεις συμβολαίων ποδοσφαιριστών άνω των 23 ετών, ανεξάρτητα από την εθνικότητά τους. Αυτές οι ανανεώσεις μπορούν να γίνουν και οι δύο το καλοκαίρι ή και οι δύο τον Γενάρη ή μία το καλοκαίρι και μία τον Γενάρη.

ε) Στις 2 ανανεώσεις συμβολαίων που δικαιούται να κάνει, απαγορεύεται η αύξηση των αποδοχών στους εν λόγω ποδοσφαιριστές.

στ) Σε όλες τις νέες μεταγραφές, απαγορεύεται τα συμβόλαια να ξεπερνούν τις 100.000 ευρώ (οι αποδοχές του κάθε νέου ποδοσφαιριστή θα έχουν αυτό το ποσό ως ανώτατο).

ζ) Σε κάθε μεταγραφή ή δανεισμό, απαγορεύεται να δίνονται χρήματα σε άλλη ομάδα (για μεταγραφή δηλαδή αποκτούνται μόνο ελεύθεροι ποδοσφαιριστές).

Στην συνεδρίαση της Επιτροπής Επαγγελματικού Ποδοσφαίρου που συνεδριάζει την Τετάρτη (23/5) θα συζητηθούν και οι προτάσεις για αλλαγές στον ΚΑΠ, στον Πειθαρχικό Κώδικα και στον Κώδικα Δεοντολογίας που επίσης θα πάνε προς έγκριση την Παρασκευή στην Εκτελεστική Επιτροπή της ΕΠΟ.

*Σύμφωνα με πληροφορίες η ετήσια Τακτική Γενική Συνέλευση της ΕΠΟ θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 29 Ιουνίου στην Αθήνα.

Από sdna.gr

Μάλιστα...
Το έγκλημα λοιπόν συντελέστηκε, ο β@ζελος γλίτωσε τον υποβιβασμό και με τις νέες ποινές, άποψη μου είναι ότι, πάντα θα βρίσκονται τρεις ομάδες (πιθανά υποκαταστήματα του ΠΟΚ-ασανσέρ) να πέφτουν αντί γι αυτόν, μέχρι να ανακάμψει, μέσω των γνωστών κρατικοδίαιτων χορηγιών και της τοποθέτησης κάποιου "τράκη" που θα βρεθεί...
Έτσι θα τον έχουμε πάντα απέναντι μας σαν "τιμητή του ηθικού", να μας κατηγορεί για δωροδοκίες, σαν χθες... :twisted:

Τα προσωπικά μου συγχαρητήρια στους "κ.κ." Γρ@μμένο και Γκ@γκάτση για την διευκόλυνση σε βάθος χρόνου! :evil:
Να τους χαιρόμαστε... :ugeek:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Τετ 23 Μάιος 2018, 09:46

Alastor έγραψε:
thanasakiss4 έγραψε:Παραιτήθηκε λεει ο Θανος "αγωνιστικά", αλλά είναι διαθεσιμος να βοηθήσει αν του ζητηθεί.. εγω αυτό το λαμβάνω ως "βάλτε με στο var κύριε νιαου να σας κανω την δουλειά χωρίς να φαίνομαι"

Στάλθηκε από το SM-T530 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


και οχι μονο στο var.Σε καμια ποδοσφαιρικη ενωση,σε καμια ΚΕΔ ποτε δεν ξες. Οι Κουκουλακης και Τριτσωνης τι ηταν,διαιτητες σαν τον Θανο δεν ηταν?


Αυτο ακριβώς..ποιος; ο Τριτσωνης που δεν είδε στα 2 μετρα το χέρι του Μανιατη στον τελικό με Τρίπολη για να μην ξεχνιόμαστε
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1956
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 23 Μάιος 2018, 09:48

Ήταν ο Τριτσώνης στον τελικό; Διαιτητής πάντως ήταν ο Γιάχος, αν θυμάμαι καλά.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Τετ 23 Μάιος 2018, 09:56

Διαιτητής ήταν ο Γιαχος. σαν επιπροσθετος δίπλα στο τερμα ηταν ο Τριτσώνης

Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1956
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Πέμ 24 Μάιος 2018, 14:27

Για τον τελικό
Κατά την τελευταία της συνεδρίαση, η Πειθαρχική Επιτροπή της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας έλαβε τις εξής αποφάσεις.

Επιβάλλει στην ΠΑΕ ΑΕΚ συνολική χρηματική ποινή ύψους τριάντα επτά χιλιάδων (37.000) ευρώ και στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ συνολική χρηματική ποινή ύψους ογδόντα οκτώ χιλιάδων (88.000) ευρώ (τελικός Κυπέλλου Ελλάδας).


Ακόμη κι εδώ, χωρίς να έχουμε κάνει τις μαλακίες των χανουμιών, τρώμε μεγαλύτερο πρόστιμο. Τι άλλο θα δούμε, δεν ξέρω...
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Πέμ 24 Μάιος 2018, 14:35

Το διπλάσιο πρόστιμο από αυτούς!!! Οποίος ήταν στο γήπεδο ξέρει ποιος έκανε τα περισσότερα επεισόδια και εντός αλλά και εκτός γηπέδου!!
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό desperando » Πέμ 24 Μάιος 2018, 14:36

Καλά μας κάνουν.
Επειδή είναι ερωτική η Θεσσαλονίκη αυτοί νομίζουν ότι θα μας μαμανε μια ζωη
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 24 Μάιος 2018, 15:59

Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:Το διπλάσιο πρόστιμο από αυτούς!!! Οποίος ήταν στο γήπεδο ξέρει ποιος έκανε τα περισσότερα επεισόδια και εντός αλλά και εκτός γηπέδου!!

Ας τα βλέπουν αυτά, αυτοί που πανηγύριζαν πέρσι για την "δικιά μας" την ΕΠΟ... :shock:
Εκτός κι αν την έλεγαν δικιά μας επειδή βιοπορίζεται, κατά 95%, απ τα πρόστιμα που πληρώνει ο Ιβάν... :oops:
Τότε πάω πάσο... :|

Υ.Γ. 37.000 πρόστιμο ο γκάγκστερ, 88.000 ο Ιβάν...Γεια σαν τις συμφωνίες των Πόντιων αδερφιών βρε... :evil:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ε.Π.Ο super league κ.λ.π "δημοκρατικές" δυνάμεις

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Πέμ 31 Μάιος 2018, 21:58

Ο δημιουργός

Για να καταλήξει στο συγκεκριμένο σχέδιο αναδιάρθρωσης, ο Γ.Βασιλειάδης άκουσε πολλούς.

Περισσότερο απ' όλους, τον α' αντιπροέδρο και διευθύνοντα σύμβουλο της ΠΑΕ ΑΕΚ Μ.Λυσάνδρου.


Από Θωμαϊδη, σχετικά με την νέα μαλακία του υπουργίσκου
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες