Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 17 Μάιος 2018, 19:49

joshua έγραψε:Με τις υποχρεωσεις παντως να εχουν τελειωσει φετος απο τις 12 και με μολις 3-4 μεταγραφες στο στοχαστρο πως θα περασει το καλοκαιρι μου λετε?


Αυτή είναι η απόλυτη αναρώτηση! Βάλε και το κλίμα σχετικής ευφορίας με το οποίο τελείωσε η σεζόν ...
Βέβαια, δε μας φοβάμαι! ΠΑΟΚάρα είμαστε, θα τη βρούμε την άκρη μας να ανάψουν λίγο τα αίματα :lol: :mrgreen: :mrgreen:

Δεν μπορώ να περιμένω να ξαναρχίσουν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις! Τι προοπτικές για να τρίβουμε τα μάτια μας τη νέα σεζόν υπάρχουν πια ρε μάγκες;
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 17 Μάιος 2018, 19:50

Δεν σας τα εξηγάει καλά ρε σεις ο αρχηγός? :?
Ποιος άλλος δηλαδή σας τα λέει "με ονόματα και διευθύνσεις", ε? :ugeek:
ΠΟΡΚΥ-5 έγραψε:Π.Α.Ο.Κ. 2018 - 19...
Ο Λουτσέσκου ζήτησε να δουλέψει με 22 παίκτες υψηλού επιπέδου, με 3 τερματοφύλακες και 2 από την Κ-20, δηλαδή με 27 ποδοσφαιριστές. Ήτοι, με τις προσθαφαιρέσεις που θα γίνουν, θα είναι οι εξής:
- Τερματοφύλακες: 1) Πασχαλάκης, 2) Ζίβκοβιτς (Ξάνθης) και 3) Σιαμπάνης.
- Δεξιοί αμυντικοί: 1) Μάτος και 2) Κίτσιου (επιστροφή από Σιντ Τρούιντεν).
- Κεντρικοί αμυντικοί: 1) Βαρέλα, 2) Κυρ. Παπαδόπουλος (Αμβούργου), 3) Κρέσπο, 4) Μαλεζάς και 5) Μιχόγεβιτς.
- Αριστεροί αμυντικοί: 1) Βιερίνια και 2) Γιαννούλης (επιστροφή από Ατρόμητο).
- Ανασταλτικοί χαφ: 1) Γκάις (Σεβίλλης), 2) Μαουρίτσιο, 3) Χαρίσης (επιστροφή από Σιντ Τρούιντεν), 4) Σάκχοφ και 5) Ελ Καντουρί.
- Δεξιοί χαφ - εξτρέμς: 1) Κάμπος και 2) Μυστακίδης (επιστροφή από Βαζελιακό).
- Επιθετικοί χαφ: 1) Πέλκας και 2) Μπίσεσβαρ.
- Αριστεροί χαφ - εξτρέμς: 1) Ουάρντα ή Ενρίκε (επιστροφή από Ατρόμητο ή Καραμπάχ) και 2) Λημνιός.
- Επιθετικοί: 1) Πρίγιοβιτς και 2) Πούκι ή Κόντε (Μπρόντμπι ή Ιωαννίνων).
Συν δύο απ’ την Κ-20 (πχ Χατζηδίμπας και Σταθόπουλος), σύνολο 27 ποδοσφαιριστές (12 Έλληνες, 10 Κοινοτικοί και 5 Ξένοι).
Εν ολίγοις, οι μεταγραφές που θα γίνουν φέτος απ' τον Π.Α.Ο.Κ. (και θα αφορούν παίκτες οι οποίοι θα απαρτίσουν την Α' ομάδα κι αυτό το λέω γιατί είναι σίγουρο ότι θα αποκτηθούν και άλλοι οι οποίοι θα δοθούν δανεικοί σε ΟΦΗ, Γιάννινα, Ατρόμητο, Απόλλωνα Σμ., Παναιτωλικό, Λαμία, ίσως και σε Ξάνθη) θα είναι μόλις τέσσερις (4). Δηλαδή ο Ζίβκοβιτς απ' την Ξάνθη, ο Κυριάκος Παπαδόπουλος απ' το Αμβούργο, ο Γιοχάνες Γκάις απ' την Σεβίλλη και είτε ο Τεέμου Πούκι απ' τη Μπρόντμπι, είτε ο Πέδρο Κόντε απ' τον ΠΑΣ Γιάννινα...

Θαρρώ ότι πλέον το topic μπορεί να κλείσει και να ανοίγει μόνο για τις ανακοινώσεις-επιβεβαιώσεις των παικτών!!

Και τι θα κάνουμε εμείς μετά ρε? :mrgreen:

Κάντε διακοπές, κάντε κάνα μπάνιο, γιορτάστε το Κύπελλο και το ΝΤΑΜΠΛ της καρδιάς μας, ό,τι θέλετε... :D :opaokara:

:nairepaok:

Υ.Γ. ΠΟΡΚΥ-5 ζεις,
πρόεδρος παπατζής... :lol:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Πέμ 17 Μάιος 2018, 19:58

Φοβάμαι ότι τελικά η ΠΑΕ θα κάνει περισσότερες μεταγραφές από όσες θεωρούμε σήμερα απαραίτητες.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 17 Μάιος 2018, 20:03

Εγω παλι γιατι πιστευω πως ο τερματοφυλακας θα ειναι ο Λοντιγκιν και οχι ο Ζιφκοβιτς?
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 17 Μάιος 2018, 20:10

joshua έγραψε:Με τις υποχρεωσεις παντως να εχουν τελειωσει φετος απο τις 12 και με μολις 3-4 μεταγραφες στο στοχαστρο πως θα περασει το καλοκαιρι μου λετε?


Με ηρεμία.
Έχει και Μουντιάλ
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Πέμ 17 Μάιος 2018, 20:39

joshua έγραψε:Εγω παλι γιατι πιστευω πως ο τερματοφυλακας θα ειναι ο Λοντιγκιν και οχι ο Ζιφκοβιτς?


Ο λοντιγκιν θέλει να φύγει από την Ζενίτ γιατί είναι δεύτερος,δεν θα έρθει στον ΠΑΟΚ για να συνεχίσει να κάθεται πάγκο
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 17 Μάιος 2018, 20:43

Εγώ λέω ότι θα ρθει ξανά ο Μπόικο... :mrgreen:
Για διακοπές στην Νικήτη... :D :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 17 Μάιος 2018, 20:45

Ο Λοντιγκιν είναι πουλί από τα λίγα,ο Ρευ είναι ανώτερος και ο Ζιφκοβιτς το ιδιο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 17 Μάιος 2018, 21:01

Για μένα είναι υπερτιμημένος ο Πρίγιοβιτς για τα ποσά που ακούγονται, όχι ότι τον θεωρώ κακό παίκτη μετά τον Μίετσελ είναι μάλλον ο καλύτερος που είχαμε σ αυτή τη θέση εδώ και πολλά χρόνια, απλά αν σκάσει μια πρόταση γύρω στα 7 και πάνω θα τον έστελνα με κορδέλα, δεδομένου ότι θα πάρουμε ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΙΣΑΞΙΟ και κάποια χρόνια μικρότερο φορ με μέρος του ποσού αυτού<br /><br />Εννοείται να πάμε στα προκριματικά Τσ Λ με Κουλούρη το λαμβάνω σαν αστείο, καλός χρυσός φιλότιμος ο Θύμιος αλλά ως εκεί

Με αφορμη αυτο το ποστ του pissakaipoupoula σε αλλο τοπικ εχω να πω τα εξης.

Το ποδοσφαιρο δεν ειναι ουτε μανατζερ ουτε pro.θα δωσω γκαφρα θα φερω παικταρα και τελειωσε,πηρα το πρωταθλημα και περασα τσου λου.

Δε θα διαφωνησω οτι μπορεις να βρεις καλυτερο απκ τον πριγιοβιτς και με λιγοτερα απο τα λεφτα της ρητρας του πριγιο.

Το θεμα ειναι οτι δημιουργεις ανακατωσουρα.οι παικτες εχουν μαθει να παιζουν με τον πριγιο,μαθανε να τον τροφοδοτουν,μαθανε τα θετικα μαθανε τ αρνητικα.

Φευγοντας ειτε αυτος ειτε οποιοσδηποτε αλλος βασικος δημιουργεις ανωμαλια,ακομα και καλυτερο να φερεις.η χημεια που λεμε δεν ειναι.μονο στο γηπεδο,ειναι και στα αποδυτηρια,ειναι και στο φαγητο ειναι παντου.

Η ομαδα βρηκε ηρεμια και ησυχια μετα απο πολυ καιρο.δε θελει εντονες αλλαγες.
Οποιος εχει δουλεψει σε ομαδα,οχι απαραιτητα σε αθλητισμο,καταλαβαινει τι λεω.

Δε θελει ουτε πιεση ουτε βεβιασμενες κινησεις.
Δε θελει ξηλωματα και ραψιματα συνεχεια.
Αν ειναι δυνατον να διατηρηθει το 90-95% των βασικων να διατηρηθει.
Δεν ειναι ευκολο να επιτευχθει χημεια,οπως εκατσε φετος.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Πέμ 17 Μάιος 2018, 21:03

Ωραίος παίκτης που θαρρω ότι ταιριάζει σε αυτά που ζητάει ο Ραζβαν είναι ο Μπόρχες της πεσμένης Ντεπορτίβο. Έχει ακουστεί και πριν μερικά χρόνια πριν ακόμη πάει Ισπανία. Εκεί είναι μια τετραετία με γεμάτες σεζόν ως βασικός. 6-8αρι με επιθετικότητα,ύψος,καλή τεχνική,γκολ και ασίστ στο παιχνίδι του. Δυνατό παιδί και γρήγορος γι το μπόι του.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό soflodoras » Πέμ 17 Μάιος 2018, 21:04

goran 64 έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:
obanebane έγραψε:Υ.Γ Την καλημέρα μου από την καυτή Σύμη.


:evil: :evil: Μπασκετ να βλεπεις Κερλινγκ να γινεται.

:shock: :shock:

Μακράν η πιο πρόστυχη "κατάρα" που έχω διαβάσει... :twisted: :mrgreen:
Αλλά τι να περιμένει κανείς από καταραμένο??? :D :opaokara:

Υ.Γ.
Φέρτε πρώτα έναν φόραρο και στα καπάκια, μέσ' στα μπάνια, έναν σεντρέμπακα κι έναν χάφαρο μποξ του μποξ...
Αλάνια και τα 3, λιγδομάλληδες, λατίνοι, να την μιλάνε ντιπ βρώμικα λαίμαι την στρόγγυλη πόρνη για να τους κάνει τα χατίρια και δίχως δεύτερη κουβέντα, όλοι τους Ισπανο-Πορτογαλοφωνο-διαβατηριούχοι, ανοιχτομπατζετάκηδες...
Άιντε πασάκες μου, άιντε...Ξεχυθείτε, μπας κι ανοίξουνε επιτέλους για τα καλά τα ματάκια μας... :shock:

:nairepaok:



Μακραν το καλυτερο σχολιο που εχω διαβασει εδω και πολυ καιρο. Με αναγκασες σε λογκ ιν και παραθεση αλανι
Άβαταρ μέλους
soflodoras
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 14 Ιούλ 2008, 23:44

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό giwrgos04dex » Πέμ 17 Μάιος 2018, 21:12

navigator11 έγραψε:
joshua έγραψε:Με τις υποχρεωσεις παντως να εχουν τελειωσει φετος απο τις 12 και με μολις 3-4 μεταγραφες στο στοχαστρο πως θα περασει το καλοκαιρι μου λετε?


Αυτή είναι η απόλυτη αναρώτηση! Βάλε και το κλίμα σχετικής ευφορίας με το οποίο τελείωσε η σεζόν ...
Βέβαια, δε μας φοβάμαι! ΠΑΟΚάρα είμαστε, θα τη βρούμε την άκρη μας να ανάψουν λίγο τα αίματα :lol: :mrgreen: :mrgreen:

Δεν μπορώ να περιμένω να ξαναρχίσουν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις! Τι προοπτικές για να τρίβουμε τα μάτια μας τη νέα σεζόν υπάρχουν πια ρε μάγκες;


επρεπε ο ιβαν να κανονιζε να παιξουμε μουντιαλ σαν ΠΑΟΚ, αφου εχει τα κονε στη ρωσια να παμε για τρεμπλ :opaokara: :opaokara: :opaokara:
ΠΑΟΚ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ. .
Άβαταρ μέλους
giwrgos04dex
 
Δημοσιεύσεις: 1724
Εγγραφή: Τρί 27 Φεβ 2018, 00:30

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό montekristo » Πέμ 17 Μάιος 2018, 21:25

Πρώτη χρονιά φέτος υπάρχει ηρεμία στην ομάδα και πιστεύω θα είναι μια μεταγραφική περίοδος χωρίς άγχος.οπως είπε και ο πελκας ο τρόπος που πήραμε φέτος το κύπελλο έπαιξε ρόλο σε αυτό.
Η ομάδα είναι 'σχεδόν' έτοιμη .δεν θυμάμαι άλλη φορά να έχει τόσο δεμένη ομάδα ο ΠΑΟΚ και να συνεχίζει και με ίδιο προπονητή.
Για μένα τρεις είναι οι απαραίτητες προσθήκες.
1. 6αρο8αρι - έναν γιαγιά Τουρέ των φτωχών νομίζω ότι ψάχνει ο Λουτσεσκου
2. Σέντερ φορ - δεν γίνεται να μείνεις μόνο με πριγιο κουλου
3.σεντερ Μπακ - ο Κρέσπο έχει κάποιες αδυναμίες που στοιχίζουν πολλές φορές

Ο εξτρέμ. Νομίζω είναι κίνηση που είναι πιο δεύτερη θεωρώ ότι με το φορμαρισμα πχ Μακ την εξέλιξη του Λήμ
νιου η την επιστροφή Ενρίκε μπορεί να καλυφθεί η θέση άνετα.
Όχι ότι με χαλάει καμιά μεταγραφη κι εκεί.


Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Πέμ 17 Μάιος 2018, 21:26

Λοιπόν μην κουράζω ο ίδιος ο Lucesku τα είπε τι/πως/γιατί: Είδα όσα είπε 2-3φορές!
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
* Η ομάδα δεν θα αλλάξει πολύ θα παρθουν 3-4μεταγραφές+επιστροφές 2-3δανεικών.
* Δεν θέλει 6άρι, θέλει 8άρι να δημιουργεί και αυτό θα πάρουμε.
* Επιθετικός θα έρθει με άλλα χαρακτηριστικά του Prijovic. Άρα πάμε για 3ο επιθετικό τον Κουλουρη(που θέλουν αρκετό να το στείλουν δανεικό έξω).
1 καλή ομάδα όπως εμάς βλέπεται και έξω έχει τουλάχιστον 3strikers.
* Θα πάρουμε 1 κεντρικό αμυντικό δίπλα στον Varela
* Τερματάς θα έρθει άρα κάποιος θα φύγει λογικά αποδέσμευσή Γλύκου και ομάδα να βρεθεί για πώληση ή δανεισμό στον Rey.

* Η 1 από τις 2-3δανεισμούς παιχτών που θα γυρίσει είναι ο Γιαννούλης ο άλλος 1 ή 2 δεν ξέρυμε πιοι θα'ναι.
* Για Warda τον θέλει αλλά έχει το Mundial και ήδη έχει ενδιαφερόμενες ομάδες θα ανεβάσει το κασέ του(άρα θα φύγει).
* Ο Χ"ησαίας θα επιστρέψει μόνο αν κάνει προετοιμασία αποδείξει πως στον Lucesku τις δυνατότητες του άρα φεύγει δανεικός ο Μihojevic.
- Αρκετοί παιχτες που ήταν δανεικούς στην β΄κατηγορία θα μείνουν εκεί+θα δώσουμε κ κανα 2-3από ότι κατάλαβα σε Ατρόμητο/Γιάννενα/ΟΦΗ.
- Μέχρι τέλος μεταγραφικής περιοδου αν βρεθεί κάτι καλό θα παρθεί επιπλέον.

Με λίγα λόγια αυτά είπε ο άνθρωπος(Lucesku). Θα γίνουν μερικές προσθαφαιρέσεις και πάμε να περάσουμε προκρ. CL.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 17 Μάιος 2018, 21:28

Ετσι ακριβως
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 2 επισκέπτες