Νέα αεκ-ΠΑΟΚ 12/05 20:30 Cosmotesports

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδος και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ-Νέα αεκ 12/05 Cosmotesports

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τρί 24 Απρ 2018, 08:25

Εγώ είμαι σε δίλλημα.
Από τη μία λέω να κατέβουμε όλοι μαζί να πάμε να τους πιτσιλίσουμε, να σηκώσουμε το μαστραπά και να γυρίσουμε όμορφα κι ωραία.
Από την άλλη πιστεύω μας την έχουν τοοοοσο στημένη που μόνο κακό στον ΠΑΟΚ θα προκύψει (χωρίς να φταίμε όμως) από τις τόσες προκλήσεις που θα ζημιωθεί ο σύλλογος πάρα πολύ.

Πραγματικά δε ξέρω. Μπορεί να ζημιωθούμε για τις επόμενες χρονιές ακόμα περισσότερο. Δε ξέρω..
Θα μου πεις και τι καταλαβαινεις οταν διεκδικείς, στο αφαιρούν με κάποιο τρόπο.
Σωστό κι αυτό.

Πραγματικά δε ξέρω τι θέλω
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ-Νέα αεκ 12/05 Cosmotesports

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 24 Απρ 2018, 08:37

Asimos έγραψε:Καλημέρα...

Δεν μπορείτε να φανταστείτε ποσο στα παπαρια τους αν δεν κατεβουμε η κατεβουμε με την Κ20.

Τον δρόμο τον εδειξε το βόλεϊ. Μονο ετσι.

+1
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ-Νέα αεκ 12/05 Cosmotesports

Δημοσίευσηαπό shogoon » Τρί 24 Απρ 2018, 08:39

Το να προτείνουμε να βαρέσουμε το κεφάλι μας στον τοίχο για να πέσει ο τοίχος είναι αφελεστατο. Ας αποδείξει η ομάδα με το 3-0 ότι είναι καλύτερη ο λαός να πανηγυρίσει τίτλο στην χαβουζα και του χρόνου πρωτάθλημα. Αλλιώς ξαναγυρναμε στα πέτρινα χρόνια.
Εννοείται ότι δεν υπάρχει πιθανότητα γκρεξιτ πάρα μόνο ευρωπαϊκός αφανισμός της ομάδας. Ιταλογαλλος φίλος που δεν ασχολείται με το ποδόσφαιρο μου λέει καλά ο άλλος με όπλο μπουκαρε? Τα ελέγχουν όλα τέλος.
Άβαταρ μέλους
shogoon
 
Δημοσιεύσεις: 1330
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 08:47

Re: ΠΑΟΚ-Νέα αεκ 12/05 Cosmotesports

Δημοσίευσηαπό panta » Τρί 24 Απρ 2018, 08:45

Στημένη μας την έχουν σίγουρα. το πιο απλό που έχει ξαναγίνει είναι εκεί που περιμένεις στην ουρά να μπεις στο γήπεδο θα ρίξουν οι μπάτσοι χημικά και θα αρχίσει ο κόσμος να τρέχει για να πάρει ανάσα. Και να σου τα άρθρα την επόμενη μέρα για το πως οι "μαο μαο" χάλασαν την γιορτή. θα φάμε 7 αγωνιστικές κεκλεισμένων, θα βρει και η ουεφα αφορμή να σε αποκλείσει ως παραδειγματισμό για τις άλλες Ελληνικές ομάδες γιατί τα περι γκρεξιτ είναι μόνο για το θεαθήναι, περιμένουν την αφορμή να μας κάνουν αποδιοπομπαίο τράγο και θα παίξει ο χοντρέμπορας ναρκωτικών τσουλου.
ΠΑΟΚ panta και παντού
Εμπάργκο στους κεφτέδες τους α-ρου-δου
Άβαταρ μέλους
panta
 
Δημοσιεύσεις: 4057
Εγγραφή: Κυρ 31 Οκτ 2010, 10:39

Re: ΠΑΟΚ-Νέα αεκ 12/05 Cosmotesports

Δημοσίευσηαπό skalon » Τρί 24 Απρ 2018, 08:54

mpafos4 έγραψε:Οπως η μεγαλη ομαδα του '70,που αξιζε 5-6 πρωταθληματα και αλλα τοσα κυπελλα κατεβηκε και ξεφτιλισε με 4-0 μεσα στο Καραϊσκακη τους gayρους...ετσι και αυτη η νεα μεγαλη ομαδα που δημιουργείται πρεπει να κατεβει και να τους ξεφτιλισει!!!

ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!!!


Ναι, αλλά αυτό το 0-4 έγινε μία φορά... Μετά το πήρανε χαμπάρι και δεν ξαναέγινε.
Και φυσικά το είπες και μόνος σου...
Η ομάδα εκείνη (που υπό φυσιολογικές συνθήκες μπορούσε να ξεφτυλίσει τον οποιοδήποτε) άξιζε τουλάχιστον 5-6 πρωταθλήματα και άλλα τόσα κύπελα.
Πόσα πήρε όμως?
1 πρωτάθλημα και 2 κύπελλα.
Σκέψου λίγο το γιατί...
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: ΠΑΟΚ-Νέα αεκ 12/05 Cosmotesports

Δημοσίευσηαπό skalon » Τρί 24 Απρ 2018, 09:00

danirifle έγραψε:αν η ΠΑΕ ΠΑΟΚ δεν απαιτήσει αλλαγή έδρας του τελικού σε κάποιο ουδέτερο γήπεδο, είναι άξια της μοίρας της
μετά θα κλαίμε πάλι, αλλά θα είναι αργά


"Ουδέτερο" με "ουδέτερο" γήπεδο έχουν διαφορά. Δηλαδή αν μας πάνε στον μπειραιά όλα καλά και ωραία θα είναι?
Αν γίνει στην Κρήτη, όλα ωραία θα είναι και τότε?
ΠΡΕΠΕΙ να απαιτήσουμε να γίνει ο αγώνας στο βορά. Αν όχι στη Θεσσαλονίκη, κάπου βορειότερα, Ξάνθη, Καβάλα, Κομοτηνή ή Αλεξανδούπολη. Πουθενά αλλού!!!!
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: ΠΑΟΚ-Νέα αεκ 12/05 Cosmotesports

Δημοσίευσηαπό Athens » Τρί 24 Απρ 2018, 09:06

προσοχη μας την εχουν στημενη..
η παε να ζητησει εισαγγελεις τοσο στην καθοδο των οπαδων μας οσο και στην εισοδο στο γηπεδο και κατα την διαρκεια και αποχωρηση απ αυτο...
μαγκες ενα να ξερετε δεν τους φτανει η ποινη αυτη που χασαμε το πρωταθλημα θελουν να απαλλαγουν απο μας...\επειδη μας φοβουνται...μην τους κανουμε την χαρη...
το βολλευ εχει εξυπνους παραγοντες το πως διαχειριστηκαν με αποτελεσματικο τροπο το κυπελλο ειναι παραδειγμα προς μιμιση..
μου αρεσε που παικτες και παραγοντες οταν ακουγοτανε αντεθνικο συνθημα πηγαιναν στον διαιτητη και σταματουσε το ματς εστω για λιγα δευτερολεπτα
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4517
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: ΠΑΟΚ-Νέα αεκ 12/05 Cosmotesports

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Τρί 24 Απρ 2018, 09:19

Αν δεν κατέβουμε κάνουνε double και πέφτουμε . Problem solved. Γι αυτους όχι για μας . Αν κατέβουμε με την Κ20 κάνουνε double και ξεφτιλιζουμε την Κ20 και τους παίχτες της πρώτης ομάδας που περιμένουν πώς και πώς να αποδειξουνε ότι είναι καλύτερη ομάδα . Ξανά problem solved. Ξανά για αυτούς όχι για μας. Αν κατέβουμε και τα κάνουμε πουταν@ κάνουνε double και ξεκινάμε με -7 και 3 αγωνιστικες την επόμενη σεζόν . Μάντεψε. Ξανά problem solved για αυτούς όχι για μας. Σε κανένα από αυτά τα τρία σενάρια δεν θα βγει κερδισμένος ο ΠΑΟΚ πουθενά . Και στα τρία βγαίνει κερδισμένη το χανουμι. Και στα τρία είμαστε τα κορόιδα . Και στα τρία θα μπούμε σε μια περίοδο εσωστρέφειας και αυτομαστιγοματος.

Το τέταρτο σενάριο είναι, κατεβαίνουμε ο κόσμος βοηθάει την ομάδα να δωσει τον καλύτερο της εαυτό έχοντας πίστη ότι είναι πολύ πολύ καλύτερη από αυτή του χανουμιου. Δεν ξέρω αν στο τέλος το πάρουμε . Ποδόσφαιρο είναι όλα γίνονται . Χάσουμε κερδίσουμε κόσμος και ομάδα θα βγούνε ενωμενοι και έτοιμοι για την επόμενη σεζόν . Αυτός πρέπει να είναι ο ΠΑΟΚ . Όλα τα άλλα είναι βλαχομαγκιες που μόνο πίσω μας πάνε .
Άβαταρ μέλους
chrisg4
 
Δημοσιεύσεις: 2413
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: ΠΑΟΚ-Νέα αεκ 12/05 Cosmotesports

Δημοσίευσηαπό Asimos » Τρί 24 Απρ 2018, 09:19

Επειδή ειναι αμορφωτα ζωα εδω κατω, λιωμενοι απο την προπαγανδα τα αντεθνικα ειναι το μονο σιγουρο οπλο μας.

Στο πρωτο βουλγαροι γεια σας και ας φαμε -10.

Οταν θελεις να κερδισεις κατι με αγωνα πρεπει να πληρώσεις. Η εξυγίανση της κουλας θα ηταν οντως διαφορετικη αδιαφορώντας για τις συνέπειες αποχωρησης λογω Ιβαν.

Με τραμπούκους στον Κομινη, ψεμματα και νομικα τερτίπια δεν εχει ηθικο δικαίωμα για τιποτα πλεον και ελπιζει να ξεχαστεί συντομα το φιασκο.

Πρεπει να φερθουμε επιτελους έξυπνα.

Εξάλλου, το φετινό κλεμμενο εχει και μια αλλη ανάγνωση. Η τιμωρία πρέπει να εχει ενα οριο. Οταν τον τιμωρημένο δεν τον νοιάζουν πια οι συνέπειες εχει χαθεί η εννοια της αναμορφωσης. ΛοΛ. Και εμας μας σκισανε οταν τους αλλους τους χαϊδευανε.

Προσωπικά δεν με απασχολεί πλεον αν δεν ξανακατεβουμε σε αυτο το πρωταθλημα ξανά.

Προσωπικά πολλα σταμάτησαν να με νοιάζουν τους τελευταίους δυο μηνες.
Asimos
 

Re: ΠΑΟΚ-Νέα αεκ 12/05 Cosmotesports

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 24 Απρ 2018, 09:26

Απ την Τρίτη είχα ήδη ξεκινήσει να ψάχνω τρόπους μετάβασης σε όποιον προορισμό φιλοξενούσε τον Τελικό...
Ήμουν έτοιμος για μια ωραία εκδρομή σε έναν αγώνα, όπου θα υποστήριζα με σθένος την ομάδα μου για την νίκη...
Ήμουν πολύ χαρούμενος που είμαστε για 2η σερί χρονιά σε έναν Τελικό και πίστευα σε ένα back to back Κύπελλο...
Περίμενα με μεγάλη αγωνία να ανακοινωθεί η τελική έδρα του, για να δω αν μπορέσω να εξασφαλίσω εισιτήριο...

Μετά την χθεσινοβραδινή απόφαση σε βάρος μας και υπέρ της χάρτινης ντολμαδοκοκότας άλλαξα τελείως διάθεση...
Πραγματικά στα ασπρόμαυρα @@πάρια μου ειδικά αυτός ο Τελικός, ο φετινός, μετά απ την επιβεβαίωση (δυστυχώς) της άποψης που είχα απ τον Σεπτέμβριο μήνα για το φετινό ΠρωΚτάθλημα που όλοι αποκαλούσαν, αλλά και οι περισσότεροι πίστευαν, "ΤΟ ΠΙΟ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ" από ιδρύσεως επαγγελματικού ποδοσφαίρου στο προτεκτοράτο...
Αποδείχτηκε ότι το φετινό ήταν το πιο ΒΡΩΜΙΚΟ ΠρωΚτάθλημα από πάντα!
Στα @@πάρια μου λοιπόν και το πιο βρώμικο Κύπελλο!


Ελπίζω φυσικά να καταλαβαίνετε ότι δεν έπαψα να θέλω να υποστηρίξω τον Π.Α.Ο.Κ., αλλά με τόση βρωμιά που επικρατεί φέτος, ακόμα και στο Καυτανζόγλειο να τον κουβαλήσουν να γίνει, δεν θα πάω για να μην λερωθώ!!!!

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ-Νέα αεκ 12/05 Cosmotesports

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Τρί 24 Απρ 2018, 10:18

κατεβαινεις τους πατας στο γηπεδο τους πατας κ μια τριαρα ξεγυρισμενη κ τους το βγαζεις ξυνο το χαρτινο , κ του χρονου στα 2 ντερμπυ μετους νοτιους καραγκιοζηδες-περιοδευοντες θιασους τους κανεις εκπληξη με αυτο-κεκλεισμενων γιατι παλι α βρουν τροπο νακανουν τη μπινια τους ,τους πατας απο μια 3αρα παιρνεις κ το πρωταθλημα αηττητος κ αντε να βρουν τροπο μετα , α ρε κ@Λ@γαβρε ποσα θα τρωγες φετος αν γινοταν το ματς...
:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: ΠΑΟΚ-Νέα αεκ 12/05 Cosmotesports

Δημοσίευσηαπό Vet_eranos » Τρί 24 Απρ 2018, 10:21

Asimos έγραψε:Επειδή ειναι αμορφωτα ζωα εδω κατω, λιωμενοι απο την προπαγανδα τα αντεθνικα ειναι το μονο σιγουρο οπλο μας.

Στο πρωτο βουλγαροι γεια σας και ας φαμε -10.




Αυτο...
Κι οχι μονο για τις 12/05 αλλα για ολα τα εκτος...

εδιτ. κ δε χρεαιζετε να το φωναξουν συνεχομενα κ ολοι μαζι, κι ενας φτανει..γιατι κ το ρολο ενας το ριξε
Vet_eranos
 
Δημοσιεύσεις: 718
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 22:11

Re: ΠΑΟΚ-Νέα αεκ 12/05 Cosmotesports

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τρί 24 Απρ 2018, 10:30

Αυτό ακριβώς οδηγός μας σε τελικό στο ΟΑΚΑ πρέπει να είναι το φάιναλ-φορ του βόλεϊ.

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: ΠΑΟΚ-Νέα αεκ 12/05 Cosmotesports

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τρί 24 Απρ 2018, 10:31

Athens έγραψε:προσοχη μας την εχουν στημενη..
η παε να ζητησει εισαγγελεις τοσο στην καθοδο των οπαδων μας οσο και στην εισοδο στο γηπεδο και κατα την διαρκεια και αποχωρηση απ αυτο...
μαγκες ενα να ξερετε δεν τους φτανει η ποινη αυτη που χασαμε το πρωταθλημα θελουν να απαλλαγουν απο μας...\επειδη μας φοβουνται...μην τους κανουμε την χαρη...
το βολλευ εχει εξυπνους παραγοντες το πως διαχειριστηκαν με αποτελεσματικο τροπο το κυπελλο ειναι παραδειγμα προς μιμιση..
μου αρεσε που παικτες και παραγοντες οταν ακουγοτανε αντεθνικο συνθημα πηγαιναν στον διαιτητη και σταματουσε το ματς εστω για λιγα δευτερολεπτα
Αυτό ακριβώς οδηγός μας σε τελικό στο ΟΑΚΑ πρέπει να είναι το φάιναλ-φορ του βόλεϊ.

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: ΠΑΟΚ-Νέα αεκ 12/05 Cosmotesports

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Τρί 24 Απρ 2018, 10:41

Το ξαναγράφω γιατί το πιστεύω ακράδαντα!
Αν μπορούσα θα ζητούσα από τους παίχτες τα εξής...
1) Ούτε χειραψία με τους αντιπάλους. Να τους αγνοήσουν όλοι τους επιδεικτικά στο "τελετουργικό" της έναρξης καθώς και ο αρχηγός στο "στρίψιμο" του κέρματος. Ούτε "λαβαράκια" και λοιπές μαλακίες... αν πρέπει με το ζόρι να το πάρει να το πετάξει αμέσως επιδεικτικά έξω από τον αγωνιστικό χώρο και να μη πάει κανείς να το μαζέψει.
2) Μάτι να γυαλίζει σαν να μην υπάρχει αύριο. Γκολ και "σσσσ" σε κερκίδα και πάγκο.
3) Στην απονομή ο αρχηγός να φοράει μπλουζάκι "Απατεώνες Ενωσίτες Κλέφτες". Να πάρει το κύπελλο και μαζί με όλους τους παίχτες να πάει να το αφήσει μπροστά τους λέγοντας κάτι του τύπου "Βάλτε το μαζί με το άλλο που κλέψατε". Μετά να έρθουν στην κερκίδα να πάρουνε τον πραγματικό τίτλο ΤΙΜΗΣ!
4) Στη συνέντευξη τύπου απλά να πάνε εκεί -γιατί πρέπει-, να πούνε "Σήμερα έγινε το φυσιολογικό, ότι γίνεται όταν μια ομάδα ποδοσφαίρου αντιμετωπίζει στα ίσια στο γήπεδο ένα τσούρμο απατεώνων, ψευτών και κλεφτών. Δεν δεχόμαστε καμία ερώτηση γιατί πρέπει να φύγουμε, δεν μπορούμε να κάτσουμε γιατί φοβόμαστε να μη λερωθούμε από την βρωμιά! Σήμερα ήταν μόνο η αρχή! Ευχαριστούμε."

Προσθέτω και το εξής: Στο πρώτο "Βούλγαροι" παίχτες και παράγοντες πάνε στον 4ο και ζητάνε να σταματήσει επισημαίνοντας του πως στο δεύτερο αντιεθνικό απλά φεύγεις και ζητάς να αδειάσει η κερκίδα τους.

Τους ξεφτιλίζεις δημόσια...

painkiller4 έγραψε:οδηγός μας σε τελικό στο ΟΑΚΑ πρέπει να είναι το φάιναλ-φορ του βόλεϊ.
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3687
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κύπελλο Ελλάδος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες