Π.Α.Ο.Κ. - Κόροιβος 92-63 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Petteway
1
8%
Χρυσικόπουλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Krubally
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Kόνιαρης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τσόχλας
2
15%
Μαργαρίτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ζάρας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χαραλαμπόπουλος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κατσίβελης
1
8%
Jackson
9
69%
Goss
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Jones
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 13

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κόροιβος 92-63 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 01 Απρ 2018, 15:19

Ε αυτό είναι το προφίλ του μέσου οπαδού στο Παλατάκι.. Οικογένειες με παιδιά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κόροιβος 92-63 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Ale » Κυρ 01 Απρ 2018, 16:54

Μβπ Τσόχλας, γιατί "έσβησε" τον Κάρσον.
:mrgreen:
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κόροιβος 92-63 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 01 Απρ 2018, 17:14

<4
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κόροιβος 92-63 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 01 Απρ 2018, 18:13

και ο faye ταιριάζει πολύ στο στυλ του παπαθεοδωρου. πολύ mobile ψηλός. δεν είναι του γούστου μου αλλά καλή λύση δεν το συζητώ. Αυτόν τον Moore δλδ τον είχε ο Προμηθέας και τον άφησε ελεύθερο (έστω και αν ζήταγε 10 χιλιάρικα το μήνα)?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κόροιβος 92-63 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Κυρ 01 Απρ 2018, 18:58

Έχω πραγματικά απορία να δω που θα πάει του χρόνου ο Μουρ. Η χρονιά που κάνει είναι απίστευτη!!!
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κόροιβος 92-63 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 01 Απρ 2018, 21:51

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΣΑΚΕ

1. ΠΑΟ 20-0
2. ΟΛΥΜΠ 17-4
3. ΛΑΥΡΙΟ 13-8
4. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 13-8
5. ΠΑΟΚ 13-8
6. ΑΕΚ 13-8
7. ΚΥΜΗ 10-11
8. ΚΟΛΟΣΣΟΣ 9-12
9. ΡΕΘΥΜΝΟ 8-13
10 ΓΛ ΦΑΡΟΣ 8-13
11. ΚΟΡΟΙΒΟΣ 6-15
12. ΑΡΗΣ 7-13
13. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 6-15
14. ΤΡΙΚΑΛΑ 3-18
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89364
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κόροιβος 92-63 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 02 Απρ 2018, 09:04

palok έγραψε:και ο faye ταιριάζει πολύ στο στυλ του παπαθεοδωρου. πολύ mobile ψηλός. δεν είναι του γούστου μου αλλά καλή λύση δεν το συζητώ. Αυτόν τον Moore δλδ τον είχε ο Προμηθέας και τον άφησε ελεύθερο (έστω και αν ζήταγε 10 χιλιάρικα το μήνα)?


Καταρχην τον μουρ ο προμηθεας τον αφησε γιατι περυσι επαιζε αρκετα αναρχα και εγωιστικα.....ηθελε μια μπαλα μονος του και εκριναν οτι δεν ταιριαζε στο στυλ της ομαδας παρολο που ειχε δειξει ποσο καλος σκορερ ειναι. Φετος ΟΛΟΙ παραδεχονται οτι ειναι ΑΛΛΟΣ παικτης.Πολυ πιο ωριμος,συγκεντρωμενος κτλ κτλ. Δεν ξερουμε αν ευθυνεται ο Σερελης γι'αυτο ή ο ιδιος ο μουρ παντως φετος ειναι ΑΛΛΟ πραγμα!

Ο Φαγιε μου αρεσε απο την πρωτη του χρονια στην ελλαδα με τον Ικαρο. Νομιζω οτι καποια χρονια τον ηθελε ο Μαρκοπουλος αλλα νομιζω ειχε στραβωσει στο οικονομικο.Ομως θεωρω οτι φετος ειναι καπως πεσμενος και εχει αρκετες μεταπτωσεις στην αποδοση του....ειναι και 33 χρονων πλεον!

Εγω παντως οσο βλεπω την φοβερη χρονια που κανει ο ΣΑΛΟΥΣΤΡΟΣ στον προμηθεα τοσο θα βριζω τον Μαρκοπουλο και γενικα το τοτε τεχνικο επιτελειο της ομαδας που αφησε τετοιο παικτη να φυγει(γιατι το παιδι φαινοταν οτι θα ανεβει επιπεδο). ΕΓΚΛΗΜΑ!

Το ιδιο βεβαια θα λεω παντα και για τον Χαρη Γιαννοπουλο που μας χτυπησε την πορτα και εμεις τον σνομπαραμε!
Αν ειχαμε φετος Σαλουστρο,Γιαννοπουλο και Κασελακη θα ειμασταν αλλη ομαδα!

Ελπιζω ο Ηλιας να φτιαξει τον ελληνικο κορμο που ποτε δεν εφτιαξε ο Μαρκοπουλος!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κόροιβος 92-63 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 02 Απρ 2018, 10:49

Μακάρι να βλεπουμε Έλληνες στην ομάδα και οχι "διερχόμενους" ξένους.
Ο κόουτς Ηλιας παντως στην αρχή της σεζόν έπαιζε με κορμό τους ξένους!
Ακόμη και σε παλιές καλές εποχές η ομάδα έχανε παίκτες. Μπουντουρης, Μπαλογιαννης, Μακαρας, ΜΠΑΝΕ .. (για διάφορους λόγους)! Τώρα πλέον δεν έχουμε και πρεστίζ..
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κόροιβος 92-63 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 02 Απρ 2018, 11:23

Η αληθεια ειναι οτι οι "προγραμματικες δηλωσεις" του Ηλια οταν ηρθε το καλοκαιρι μιλουσαν για κορμο ελληνων παικτων κτλ κτλ.
Τι εφερε ομως ο Ηλιας στην ομαδα; Τον κατσιβελη,τον ζαρα,τον χαραλαμποπουλο δανεικο και τον καρρα που ΔΕΝ παιζει! Αν υποθεσουμε οτι ο κατσιβελης ειναι ο διαδοχος του τσοχλα(που εφτασε τα 35) στην ομαδα, του μαργαριτη που εφτασε τα 36 ποιος ειναι; Κανεις.
Και Blackmagic δεν ειναι μονο οτι οι ξενοι ειναι διερχομενοι αλλα και πολυ μετριας εως κακιστης ποιοτητας.Αν δουμε τι ξενοι εχουν περασει τα τελευταια χρονια απο την ομαδα τοτε θα λεγαμε "χιλιες φορες καλυτερα μετριους ελληνες".
Μην ξεχναμε σε τι επιπεδο ηταν πριν μερικα χρονια παικτες σαν τον Μαργαριτη,τον Χρυσικοπουλο,τον Σαλουστρο,τον Κασελακη κτλ κτλ.
Τα τελευταια χρονια εχω την ιδια αποψη.......ΤΟ ΠΟΛΥ 3 ξενους στο ροστερ......αλλωστε μην ξεχναμε πως το καλυτερο μπασκετ το παιξαμε με μονο 2 ξενους(κουπερ-πειν)!

Υ.Γ. Ο Λανγκφορντ ειναι αγνωριστος......και εμφανισιακα(εχασε πολλα κιλα) αλλα ΚΥΡΙΩΣ ως παικτης που παιζει ΠΟΛΥ χειροτερα απο τοτε που ηταν σε εμας!

Υ.Γ2 Απο ψηλους μιας και αναφερθηκε μου αρεσει πολυ ο Καιζερ της Κυμης που ειναι πολυ αθλητικο 4αρι.....θυμιζει πολυ τον Ντοζιερ που ειχαμε απλα ειναι λιγο κατωτερου επιπεδου.
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κόροιβος 92-63 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 02 Απρ 2018, 11:46

Ποιος Σαλουστρος και ποιος Κασελακης ρε παιδιά,ας είμαστε λίγο σοβαροί.
Μετριοτατοι παίχτες με κανένα χαρακτηριστικό που να τους κάνει να ξεχωρίζουν.
Πιο ρολιστας πεθαίνεις,ίσως ούτε γι'αυτό δεν κάνουν.
Όσο για τον Γιαννόπουλο,πολύ καλός σούτερ,πιστεύω ότι λείπει ένας τέτοιος από την ομάδα,αποτι ξέρω όμως για τα δεδομένα του έχει βασιλικό συμβόλαιο στο Ρέθυμνο που δύσκολα αφήνει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κόροιβος 92-63 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dtown » Δευτ 02 Απρ 2018, 12:12

BlackMagicPAOK έγραψε:Μακάρι να βλεπουμε Έλληνες στην ομάδα και οχι "διερχόμενους" ξένους.
Ο κόουτς Ηλιας παντως στην αρχή της σεζόν έπαιζε με κορμό τους ξένους!
Ακόμη και σε παλιές καλές εποχές η ομάδα έχανε παίκτες. Μπουντουρης, Μπαλογιαννης, Μακαρας, ΜΠΑΝΕ .. (για διάφορους λόγους)! Τώρα πλέον δεν έχουμε και πρεστίζ..



Εγω θελω να βλεπω καλους παικτες ανεξαρτητου εθνικοτητας.Και το αν καποιος ειναι διερχομενος η οχι δεν εχει να κανει απο που ειναι.Ειδαμε ποσο μονιμοι ηταν ο Τσαιρελης και ο Μπογρης πχ η ο Κονιαρης.Τους παικτες τους κρατας με λεφτα που εμεις δεν..Αν καποιος ανεβασει το κασε του με μια καλη χρονια σε εμας, θα την κανει ειτε ειναι Ελληνας ειτε εσκιμωος.
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κόροιβος 92-63 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Δευτ 02 Απρ 2018, 13:03

obanebane έγραψε:Ποιος Σαλουστρος και ποιος Κασελακης ρε παιδιά,ας είμαστε λίγο σοβαροί.
Μετριοτατοι παίχτες με κανένα χαρακτηριστικό που να τους κάνει να ξεχωρίζουν.
Πιο ρολιστας πεθαίνεις,ίσως ούτε γι'αυτό δεν κάνουν.
Όσο για τον Γιαννόπουλο,πολύ καλός σούτερ,πιστεύω ότι λείπει ένας τέτοιος από την ομάδα,αποτι ξέρω όμως για τα δεδομένα του έχει βασιλικό συμβόλαιο στο Ρέθυμνο που δύσκολα αφήνει.


Ναι ενω ο τρις,ο πετεγουει,ο κλασεν,ο κρουμπαλι,ο τειλορ,ο μιλιενοβιτς,ο ντουβνιακ, ο μαρκοβιτς,ο μπαλαμπαν,ο βουτσιτσεβιτς κτλ κτλ. ηταν/είναι παικταραδες!
Χορτασαμε απο ανυπαρκτους αυτα τα χρονια που επειδη ηταν μαυροι ή τελειωνε το επωνυμο τους σε -ιτς νομιζαμε οτι θα ξερουν και μπασκετ!
Συγκεκριμενα για τον Σαλουστρο επειδη τον παρακολουθω απο τον καιρο που ηταν στον Πανιωνιο(πριν ερθει σε εμας) ειναι ενας παικτης που παντα ηταν καλος σε αμυνα και ριμπαουντ και πλεον απο παικτης των 5 ποντων μεσο ορο εχει φτασει στους 10! Ο πετεγουει που ηρθε με την φημη του σκορερ σε εμας εχει 7 και δεν εχει ΟΥΤΕ αμυνα(ουτε για αστειο) ΟΥΤΕ ριμπαουντ(παλι ουτε για αστειο).

Και βεβαιως dtown οτι δεν εχει να κανει με την εθνικοτητα απλα τον ελληνα τον κρατας πιο ευκολα βεβαια. Τωρα αν ανεβει πολυ επιπεδο δεν μπορεις να τον κρατησεις ΑΛΛΑ θα σε χαλουσε να εχεις αλλους 3-4 ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΔΕΣ; Απο την αλλη ο κατσιβελης και ο χρυσικοπουλος δεν ειναι χρησιμα εργαλεια;
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κόροιβος 92-63 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dtown » Δευτ 02 Απρ 2018, 13:52

Ο Μαργαριτης ηταν μοναδικη περιπτωση παιχτη που εκανε το ξεπεταγμα μετα τα 30.Φυσικα δεν θα με χαλουσαν 3-4 τετοιοι αλλα ειναι πολυ πολυ δυσκολο να συμβει.Το ιδιο πραγμα λεμε,και εσυ παραδεχεσαι οτι αν ανεβασουν επιπεδο ουτε τους Ελληνες μπορεις να κρατησεις.Οποτε τι μενει?Ρολιστες στυλ Κατσιβελη,Χρυσικοπουλου,Ζαρα.Καλοι αυτοι αλλα τη διαφορα δεν την κανουν.Ομαδα που στηριζεται στους ελληνες που μπορουμε να πληρωσουμε εμεις θα εχει ταβανι την 4η θεση και αυτη δυσκολα.Την καλυτερη μας χρονια την καναμε οταν βρηκαμε το απολυτο λαυρακι τον Κουπερ και πιασαμε κοροιδα τον Πανιωνιο και τον Λιανο που πληρωνε για εμας τον Πειν..
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κόροιβος 92-63 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 02 Απρ 2018, 23:27

Πράγματι μπορεί και έλληνες να είναι "διερχομενοι", αλλά μου φαίνεται πιο πιθανο να γίνει αυτό με τους αμερικανούς που έρχονται από τις "αλάνες" των ΗΠΑ.. Δυστυχώς καλό παίκτη δεν μπορούμε να κρατήσουμε, λόγω χρημάτων και λόγω περιορισμένης ευρωπαϊκής παρουσίας μας.. Οπότε οι καλοι ρολίστες μπορουν να αποτελεσουν εναν κορμό που να μένει 3-4 χρόνια. Κυρίως ελληνες που ξέρουν ποιες ειναι οι δυνατότητες τους και δεν .. ονειρεύονται μεταγραφή σε ομάδες γιουρολιγκας.
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Κόροιβος 92-63 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 03 Απρ 2018, 17:39

MVP ο Jackson με 9 ψήφους!

Συνέχεια με χανούμι εκτός στις 11/04...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες