ΠΑΟΚ- Νέα ΑΕΚ 19:30 11/3 PAOKmania Web Radio - NS1

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ- Νέα ΑΕΚ 19:30 11/3 PAOKmania Web Radio - NS1

Δημοσίευσηαπό simba » Τετ 14 Μαρ 2018, 15:25

Α, ετσι το εξελαβα αρχικα, kos.

Ακομα παραμενεις τσιπρο-παραπλανημενος δλδ? :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: ΠΑΟΚ- Νέα ΑΕΚ 19:30 11/3 PAOKmania Web Radio - NS1

Δημοσίευσηαπό simba » Τετ 14 Μαρ 2018, 15:42

Ανακοίνωση εξέδωσαν οι ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ αναφορικά με τα γεγονότα των ημερών.
Αναλυτικά τα όσα αναφέρει η «ασπρόμαυρη» ΠΑΕ:

Είναι νικητές στο γήπεδο κι αυτό δεν αλλάζει. Οι παίκτες του ΠΑΟΚ τοποθετούνται επίσημα για τα γεγονότα της Τούμπας και τις προεκτάσεις τους.

Είναι αδύνατον όλη αυτή η συζήτηση που έχει ανοίξει για τον ΠΑΟΚ, να μην επηρεάζει και εμάς τους ποδοσφαιριστές της ομάδας. Φαίνεται πως ο δικός μας κόπος έχει μικρότερη σημασία από εκείνον των συναδέλφων μας στις υπόλοιπες ομάδες. Διότι εμείς που ουδέποτε προκαλέσαμε με δηλώσεις, χειρονομίες ή τη στάση μας στο γήπεδο «θέλουμε να κερδίσουμε έναν τίτλο στα χαρτιά».

Εμείς που ήμασταν πρώτοι, με 16 σερί νίκες και – βάσει απόδοσης – φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου. Πλέον, όμως, κανείς δεν ενδιαφέρεται και δεν μιλά για το ποδόσφαιρο.

Κανείς δεν θα μας πει ποτέ γιατί έπρεπε να διεκδικούμε το πρωτάθλημα χωρίς δικαίωμα ήττας επειδή αντίπαλοι επέλεξαν να μην μας αντιμετωπίσουν στο γήπεδο.

Κανείς δεν θα μας πει γιατί μας αρνήθηκαν – χωρίς υπόδειξη – ένα κανονικότατο γκολ που θα μας έφερνε πάλι πρώτους στη βαθμολογία, έστω και με ένα παιχνίδι λιγότερο.

Kανείς δεν θα μας εξηγήσει γιατί η προσπάθειά μας δεν αξίζει τον τίτλο ή έστω την διεκδίκησή του στα ίσια και μέσα στο γήπεδο.

Επιχειρούν να στρέψουν την κοινή γνώμη εναντίον του Προέδρου μας, επιμένοντας σε μια κακή εικόνα και όχι στην ουσία. Ξεχνούν ότι ο Ιβάν Σαββίδης έφερε τους καλύτερους ποδοσφαιριστές και τον καλύτερο προπονητή στον ΠΑΟΚ και φτιάχνει μια ομάδα ικανή να πρωταγωνιστεί δίχως τακτικές του παρελθόντος.

Ξεχνούν ή προσπαθούν να ξεχάσουν πολλά, αλλά όχι εμείς. Ο Ιβάν Σαββίδης είναι ένας απίστευτος εργοδότης, ένας δεύτερος πατέρας για όλους εμάς. Έχει συγχωρήσει και μας έχει υποστηρίξει σε πολλά λάθη κι εμείς σήμερα είμαστε εδώ για να υπερασπιστούμε τη δική του τιμή.

Θεωρούμε τις συντονισμένες επιθέσεις στο πρόσωπό του ως μια ξεκάθαρη τακτική να μειώσουν την δυναμική του ίδιου, του ΠΑΟΚ και τη δική μας. Θα επιθυμούσαμε να απαντήσουμε μόνο στο γήπεδο, αλλά τελευταία μας το απαγορεύουν.

Ο ΠΑΟΚ θα μάχεται μέχρι τελευταία στιγμή για αυτά που του αξίζουν, ανεξάρτητα από το τελικό αποτέλεσμα. Κι αυτό είναι η δέσμευσή μας απέναντι τον κ. Σαββίδη και φυσικά τον κόσμο μας.

Με τιμή,

Ποδοσφαιριστές ΠΑΕ ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: ΠΑΟΚ- Νέα ΑΕΚ 19:30 11/3 PAOKmania Web Radio - NS1

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τετ 14 Μαρ 2018, 15:49

navigator11 έγραψε:
Mīngus έγραψε:Ωραία τώρα που βγήκε το κατηγορητήριο υπάρχει κάποιος που μπορεί να απαντήσει γιατί με βάση το φα καλείται ο ΠΑΟΚ και όχι η ΑΕΚ;
Αν δεν πάρουμε την ομάδα από τον ελληνικό βούρκο, κάθε χρόνο θα βλέπουμε τα ίδια, εφόσον εμφανιζόμαστε με αξιώσεις εντός γηπέδων.


Η απάντηση είναι το "μα επειδή έχει αθηναϊκές πινακίδες" από την αντίστροφη.



μου υπενθυμιζεις οτι οι συντοπιτες Αμαν δεν μπηκαν στον κοπο να σατυρισουν το ιδιο επιτυχημενα το αντιστροφο...
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ- Νέα ΑΕΚ 19:30 11/3 PAOKmania Web Radio - NS1

Δημοσίευσηαπό tasso85 » Τετ 14 Μαρ 2018, 15:51

εγω ας κανω εναν τυχαιο παραλληλισμο



Την περίοδο 1955-1959 ο Ραούφ Ντενκτάς ανέλαβε ως εισαγγελέας την προώθηση πολλών υποθέσεων εναντίον Ελληνοκυπρίων αγωνιστών της ΕΟΚΑ που οδηγούντο από τους 'Άγγλους στα δικαστήρια και πέτυχε την καταδίκη πολλών. Μεταξύ αυτών των υποθέσεων ήταν και η καταδίκη του ήρωα Μιχαλάκη Καραολή, που καταδικάστηκε σε θάνατο και εκτελέστηκε.


tasso85
 
Δημοσιεύσεις: 2371
Εγγραφή: Δευτ 06 Δεκ 2010, 11:32

Re: ΠΑΟΚ- Νέα ΑΕΚ 19:30 11/3 PAOKmania Web Radio - NS1

Δημοσίευσηαπό simba » Τετ 14 Μαρ 2018, 15:53

Με λυπει παντως το γεγονος που κανεις στις ανακοινωσεις δε γραφει το αυτονοητο..

Οτι ο Ιβαν, βλεποντας την επιθεση των παικτων της αντιπαλου εις βαρος των διαιτητων που τους οδηγησε ν'αλλαξουν την αποφαση τους, μπηκε στο γηπεδο να προστατεψει την ομαδα και να μας οδηγησει στα αποδυτηρια, αρνουμενος ακομα μια κλοπη...
Και οτι καταδικαζεται για μια εικονα, για κατι που οπως δηλωσαν οι ιδιοι οι παραγοντες της αντιπαλου, δε γνωριζαν παρα μονο οταν μπηκαν στα αποδυτηρια...
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: ΠΑΟΚ- Νέα ΑΕΚ 19:30 11/3 PAOKmania Web Radio - NS1

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τετ 14 Μαρ 2018, 15:55

gergeo4 έγραψε:σας απαντάω επειδή μου έκανε μεγάλη εντύπωση η ερώτησή σας. Εννοείται ΟΧΙ. Σκεφτείτε κάτι πολύ απλό. Πως να ξέρω εγώ από τον πάγκο αν είναι οφσάιντ ή όχι; Ούτε μόνιτορ έχω για να δω τη φάση, ούτε οι σπίκερς παίρνουν θέση για να ακούσω τι θα πουν. Άρα πως να τους πω κάτι τέτοιο; Αν είναι δυνατόν. Το μόνο που με ρώτησαν άλλωστε από τον πάγκο ήταν τι έχει δείξει ο διαιτητής όταν πήγαν να διαμαρτηρηθούν οι παίκτες της ΑΕΚ. Αν δηλαδή άλλαξε την απόφασή του. Και επειδή τον είδα να σηκώνει το χέρι και την ίδια στιγμή τον Μπάρκα να πανηγυρίζει τους είπα ότι έδειξε οφσάιντ. Δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να πάρω τέτοια ευθύνη. Δεν έχω λόγο. Εγω στη Nova εργάζομαι. Οχι στην ΑΕΚ. Σας ευχαριστώ για την επικοινωνία. Και πάλι συγγνώμη για την ώρα.

Είναι κρίμα πάντως να κατηγορούν κάποιοι, λέγοντας πράγματα που δεν ισχύουν, δίχως να γνωρίζουν και ειδικά δίχως να σκέφτονται το αυτονόητο. Ότι δεν είναι δυντον να το ξερω.

βογιατζακης



καλο το παραμυθι αλλα δεν εχει ...ενδοεπικοινωνια
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ- Νέα ΑΕΚ 19:30 11/3 PAOKmania Web Radio - NS1

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Τετ 14 Μαρ 2018, 15:57

Eν τω μεταξύ ο σπίκερ λέει είναι εκτεθειμένος ο Μαουρίσιο. Τι δεν παίρνουν θέση. Όσα ψέματα έχουμε ακούσει σε 2 βδομάδες μαζεμένα, δεν τα έχουμε ακούσει στη ζωή μας ολόκληρη.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6273
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: ΠΑΟΚ- Νέα ΑΕΚ 19:30 11/3 PAOKmania Web Radio - NS1

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Τετ 14 Μαρ 2018, 15:57

Μας βγάζουν στο απόσπασμα. Στημένους ώς συνήθως.

Θα απέχω για κάποιο διάστημα, γιατί αυτό που γίνεται δύσκολα αντέχεται. Δυστυχώς δεν υπάρχει προκοπή για αυτόν τον τόπο. Ποιό ποδόσφαιρο τώρα, δουλευόμαστε; Τα διέλυσαν όλα ...
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4467
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: ΠΑΟΚ- Νέα ΑΕΚ 19:30 11/3 PAOKmania Web Radio - NS1

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τετ 14 Μαρ 2018, 16:03

giapas έγραψε:
pxp920 έγραψε:Πήγαμε από το +4 με εντός έδρας εναντίον των δυο ανταγωνιστών μας και δεν καταφέραμε να τελειώσουνε αμφότερα τα παιχνίδια και ανταυτου να πάρουμε -6 (;) έκαστος. Είναι για να τρελενεσαι. Πραγματικά δε ξέρω ποια είναι η λύση, αν υπάρχει


Sent from my iPhone using Tapatalk


Αυτό είναι ιστορία να τη λέμε στα εγγόνια μας.
Στο +4 ,λίγες αγωνιστικές πριν το τέλος .... είχαμε από -6 σε κάθε αγωνιστική.


Αντε ν μαζευτουμε ν μιλησουμε για ροστερ, φερ πλευ, μεταγραφες, πωλησεις, προπονητη.

Τι νοημα εχουν ολα αυτα
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ- Νέα ΑΕΚ 19:30 11/3 PAOKmania Web Radio - NS1

Δημοσίευσηαπό kos » Τετ 14 Μαρ 2018, 16:04

simba έγραψε:Α, ετσι το εξελαβα αρχικα, kos.

Ακομα παραμενεις τσιπρο-παραπλανημενος δλδ? :mrgreen:


δεν τον ψηφισα ποτε μου. στην πορεια με κερδισε. λιγο ο καρανικας, λιγο η σχολη χιλ, λιγο οτι γραφουμε και οι δυο με mont blanc, λιγο οτι παμε και δυο στην ιδια μονη του αγιου ορους. ειναι τοσα πολλα αυτα που μας ενωνουν...
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4924
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: ΠΑΟΚ- Νέα ΑΕΚ 19:30 11/3 PAOKmania Web Radio - NS1

Δημοσίευσηαπό gpap » Τετ 14 Μαρ 2018, 16:04

Απο το πρωί είμαι Αθήνα για δουλειά κ τώρα είμαι αεροδρόμιο. Όλη μέρα μέσα στο αυτοκίνητο άκουγα αθηναϊκά ραδιόφωνα. Το τι λένε εδω κάτω δεν περιγράφεται.
Ο πορτοσάλτε το πρωί μιλούσε για το άβατο του Μακεδονία Παλάς, το οποίο είναι πιο ισχυρό απο το άβατο των Εξαρχείων. Θα μου έφευγε το τιμόνι.
Ένας άλλος, υποστήριξε πως λόγω ΠΑΟΚ θα αποκλεικλειστούν οι ομάδες κ η εθνικη απο το ποδόσφαιρο.
Ένας τρίτος είπε πως η διακοπή του πρωταθλήματος ήταν κίνηση στήριξης της κυβέρνησης στον Σαββίδη, για να μην μπορεί η αθλητική δικαιοσύνη να επιβάλει άμεσες τιμωρίες.
Όλοι εδω κάτω θεωρούν τον υποβιβασμό δεδομένο.
Η σπέκουλα και η προπαγάνδα έχει ξεφύγει.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: ΠΑΟΚ- Νέα ΑΕΚ 19:30 11/3 PAOKmania Web Radio - NS1

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 14 Μαρ 2018, 16:05

sic-4 έγραψε:
navigator11 έγραψε:
Mīngus έγραψε:Ωραία τώρα που βγήκε το κατηγορητήριο υπάρχει κάποιος που μπορεί να απαντήσει γιατί με βάση το φα καλείται ο ΠΑΟΚ και όχι η ΑΕΚ;
Αν δεν πάρουμε την ομάδα από τον ελληνικό βούρκο, κάθε χρόνο θα βλέπουμε τα ίδια, εφόσον εμφανιζόμαστε με αξιώσεις εντός γηπέδων.


Η απάντηση είναι το "μα επειδή έχει αθηναϊκές πινακίδες" από την αντίστροφη.



μου υπενθυμιζεις οτι οι συντοπιτες Αμαν δεν μπηκαν στον κοπο να σατυρισουν το ιδιο επιτυχημενα το αντιστροφο...


Κι ούτε πρόκειται να το κάνουν. Των ποτών ποτέ. Επειδή πρόκειται για τουλάχιστον εξίσου υποκριτές με τους ... βιολιτζήδες. Μην πω περισσότερο.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17955
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: ΠΑΟΚ- Νέα ΑΕΚ 19:30 11/3 PAOKmania Web Radio - NS1

Δημοσίευσηαπό simba » Τετ 14 Μαρ 2018, 16:08

γινεται λογω ΠΑΟΚ να επελθει ενα γκρεξιτακι 10ετες?

να δουμε τους εγκληματιες που τα τσεπωνουν και θελουν τις ομαδες για πολιτικη πιεση, τι θα κανουν...


Υ.Γ. Kos, καλο :mrgreen:

Αλλα ρε συ, δε γινεται να πιστευεις στις προθεσεις αυτου του εκτρωματος, επειδη και καλα δε θελει αφραγκουζο κ χοντρο, θα πιεσει να μην τιμωρηθουμε πολυ...Ειναι δυνατον, μετα απο οσα εγιναν και οσα λεει ο υπουργος του?
Τελευταία επεξεργασία από simba και Τετ 14 Μαρ 2018, 16:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: ΠΑΟΚ- Νέα ΑΕΚ 19:30 11/3 PAOKmania Web Radio - NS1

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τετ 14 Μαρ 2018, 16:11

Το συμπληρωματικο φα θα το παρουμε η ειναι κιντερ εκπληξη
Και ποτε συνιστα υπαιτιοτητα ομαδας;
Ρε τι ζουμε την μπανανια μου μεσα
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ- Νέα ΑΕΚ 19:30 11/3 PAOKmania Web Radio - NS1

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 14 Μαρ 2018, 16:13

Μια χαρά θα το πάρουμε , μισή ώρα πριν την εκδίκαση.
Τι να το κάνεις νωρίτερα, σάμπως έχεις κανά έννομο συμφέρον ;

Βασικά είσαι ένοχος μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου , τι να το κάνεις το συμπληρωματικό φα.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9420
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες