Βόλλεϋ 2017/18

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό k8ou » Σάβ 03 Μαρ 2018, 19:44

Απλά φέτος έτσι όπως είναι η ομάδα,με αυτά τα κενά το βλέπω απίθανο να κάνεις το θαύμα ακόμη κ τον καλύτερο προπονητή να φέρεις.
Δλδ αν παίξουμε με τις γριές στους ημιτελικούς είστε σίγουροι 100% οτι θα περάσουμε?
k8ou
 
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 19:16

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Κυρ 04 Μαρ 2018, 00:01

ο κολκας γραφει οτι παμε λογικα για αλλαγη ριτσι.
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Κυρ 04 Μαρ 2018, 00:12

Ο Πόλκας δεν ήξερε καν ποιον έχουμε προπονητή...
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Κυρ 04 Μαρ 2018, 00:17

k8ou έγραψε:Απλά φέτος έτσι όπως είναι η ομάδα,με αυτά τα κενά το βλέπω απίθανο να κάνεις το θαύμα ακόμη κ τον καλύτερο προπονητή να φέρεις.
Δλδ αν παίξουμε με τις γριές στους ημιτελικούς είστε σίγουροι 100% οτι θα περάσουμε?


Όσο σίγουροι είναι και οι γαύροι ότι θα το πάρουν...
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Descartes » Κυρ 04 Μαρ 2018, 00:49

Είμαι απογοητευμένος από τη Διοίκηση από τον κόσμο που δεν στηρίζει, από τη χαλάρωση που δείχνει η ομάδα, από τον Προπονητή...

Έχει αποδειχθεί οτι ο Κατσαρης δεν ανέχεται τέτοιες νοοτροπίες.

Ημιτελικό θα παίξουμε με το Φοίνικα Σύρου. Δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα τους περάσουμε.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 04 Μαρ 2018, 00:56

Τον Ρίτσι, μετά και τις σημερινές του δηλώσεις, προσωπικά τον θεωρώ θέμα λίγων ημερών να αντικατασταθεί...
Μην με ρωτάτε το γιατί, δεν ξέρω, είναι απλά θέμα προσωπικής διαίσθησης...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό k8ou » Κυρ 04 Μαρ 2018, 01:42

HOOL4IGAN έγραψε:
k8ou έγραψε:Απλά φέτος έτσι όπως είναι η ομάδα,με αυτά τα κενά το βλέπω απίθανο να κάνεις το θαύμα ακόμη κ τον καλύτερο προπονητή να φέρεις.
Δλδ αν παίξουμε με τις γριές στους ημιτελικούς είστε σίγουροι 100% οτι θα περάσουμε?


Όσο σίγουροι είναι και οι γαύροι ότι θα το πάρουν...


πιστεύω,φίλε μου,οτι φέτος έμαθαν απο αυτα που έπαθαν 3 χρόνια και κάναν τις κινήσεις που έπρεπε (και μέσα και έξω απο το γήπεδο).
Το θέμα είναι εσύ τι έκανες,η διοίκηση που δεν έκανε τις σωστές κινήσεις και ο κόσμος που δεν αγκάλιασε την ομάδα.
γράφουν και λένε όλοι οτι αν πάρουμε φέτος το πρωτάθλημα στο ποδόσφαιρο θα είναι το πιο αντρίκιο πρωτάθλημα,όχι μάγκες το πιο αντρίκιο το πήρες πέρσι μέσα στου ρέντη....
k8ou
 
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 19:16

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Τρικυμίας » Κυρ 04 Μαρ 2018, 10:45

Συμφωνώ.

Πέρα από τα λάθη που έγιναν, η ομάδα δεν εκτιμήθηκε όσο της άξιζε και δεν θα μπορεί πάντα να βγάζει άσους από το μανίκι της.
Να συζητούν οι φίλαθλοι, πάντα για τ' όνομά σου
Άβαταρ μέλους
Τρικυμίας
 
Δημοσιεύσεις: 804
Εγγραφή: Σάβ 17 Ιαν 2015, 23:24

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Odi » Κυρ 04 Μαρ 2018, 11:40

Δεν έγραψα χθες από τα νεύρα μου. Ομάδα κακή, ασύνδετη, χωρίς προσανατολισμό, χωρίς μπλοκ πέραν των 2 σετ που πήραμε. Ανεξήγητες αλλαγές με τον Κουμεντάκη να ξεχνιέται στον πάγκο και τον Ραμόν να μπαίνει μόνιμα κρύος και να φορτώνεται επιθέσεις σερί, Στίγγα και Παντακίδη βιδωμένους στον πάγκο, ανεξήγητη αλλαγή του Ουτσίκοφ στο 2ο σετ για να πάρει κρίσιμη επίθεση ο Σακόγλου (!!) και γενικά ένα τουρλουμπούκι άνευ προηγουμένου χωρίς καμιά λογική και χωρίς νόημα.

Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει στην ομάδα, αλλά μου θυμίζει έντονα τα σκηνικά πριν την αλλαγή Κάλμα πέρυσι.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό jimbo43 » Κυρ 04 Μαρ 2018, 13:43

Descartes έγραψε:Είμαι απογοητευμένος από τη Διοίκηση από τον κόσμο που δεν στηρίζει, από τη χαλάρωση που δείχνει η ομάδα, από τον Προπονητή...

Έχει αποδειχθεί οτι ο Κατσαρης δεν ανέχεται τέτοιες νοοτροπίες.

Ημιτελικό θα παίξουμε με το Φοίνικα Σύρου. Δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα τους περάσουμε.


Μερικές "σκέψεις" μετά τη χθεσινή απογοήτευση...

Στα Play Off 1-8, απ' ό,τι φαίνεται, που δεν έχει κριθεί ακόμα δηλαδή, μ΄έναν από

Μ.Α.Σ Νίκη Αιγινίου
Α.Ο.Π.Κηφισιάς
Α.Π.Φ.Σ.Ηρακλής Χαλκίδας
Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός

Ημιτελικό κυπέλλου με Ηρακλή (με "κλήρωση"), ή με τον γάβρο. Αποκλείεται να πέσουμε με τον βάζελο.

Θυμίζω, χωρίς σχόλιο, πως πριν από το παιχνίδι με τον Φοίνικα, ο Ρίτσι είχε δηλώσει:

Οι αγώνες που έρχονται στο πρωτάθλημα δεν έχουν τη μεγάλη βαθμολογική πίεση αλλά είναι οι αγώνες που θέλω να δω αλλαγή νοοτροπίας στην ομάδα από τους ίδιους τους παίκτες.


Βλέπω το περσινό ρόστερ, και σε σύγκριση με το φετινό είσαι...

Χειρότερα απ΄ό,τι φαίνεται στον Λίμπερο (Γκαράς vs. Παπαδημητρίου που τραυματίστηκε ούτως ή άλλως). Ο Κωνσταντινίδης φιλότιμος, αλλά...
Καλύτερα στον Πασαδόρο αλλά ο Valkiers διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος/τραυματισμού (;) ή αδιαφορίας. Ο Τερζής είναι ψυχάρα, αλλά φτάνει αυτό από μόνο του;
Κεντρικούς είχες Παντακίδη, Ανδρεάδη, Σμαραγδή (που ουσιαστικά δεν έπαιξε στους τελικούς), Τακουρίδη, τώρα έχεις Παντακίδη (που είναι τραυματίας), Στίγγα (πότε θα αρχίσει να παίζει back-to-back παιχνίδια;), Τακουρίδη και Πελεκούδα.
Διαγώνιους είχες Starovic (που δεν...) και Σακόγλου που έκανε μεγάλο παιχνίδι στον 5ο τελικό, τώρα έχεις Uchikov (από τον οποίο -λόγω hype και ασχετοσύνης μου- περίμενα 30 πόντους σε κάθε ματς) και Σακόγλου που παίζει ελάχιστα.
Ακραίους πέρυσι είχες Σωτηρίου, Παπαδόπουλο, Shafranovich και Dante, φέτος Κουμεντάκη, Σωτηρίου, Shafranovich και Gion. O Dante coasted during the regular season, και μετά έκανε ένα, άντε δύο απίστεύτα παιχνίδια πέρυσι. Ο Shafra ήταν αλάθανστος στο 5ο τελικό. Θα μπορέσει να το ξανακάνει; Ο Κουμεντάκης μπορεί να αντέξει την πίεση των τελικών (αν φτάσουμε);

Κλέινω, πάλι χωρίς σχόλιο, με τις δηλώσεις του Gion στις 30 Ιανουαρίου:
Τώρα που γνωρίζω ότι θα παραμείνω στην ομάδα, έχω περισσότερη ηρεμία και συγκέντρωση….και πιστεύω ότι η απόδοση μου θα ανεβαίνει κάθε εβδομάδα.
Άβαταρ μέλους
jimbo43
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό k8ou » Κυρ 04 Μαρ 2018, 17:43

jimbo43 έγραψε:
Descartes έγραψε:Είμαι απογοητευμένος από τη Διοίκηση από τον κόσμο που δεν στηρίζει, από τη χαλάρωση που δείχνει η ομάδα, από τον Προπονητή...

Έχει αποδειχθεί οτι ο Κατσαρης δεν ανέχεται τέτοιες νοοτροπίες.

Ημιτελικό θα παίξουμε με το Φοίνικα Σύρου. Δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα τους περάσουμε.


Μερικές "σκέψεις" μετά τη χθεσινή απογοήτευση...

Στα Play Off 1-8, απ' ό,τι φαίνεται, που δεν έχει κριθεί ακόμα δηλαδή, μ΄έναν από

Μ.Α.Σ Νίκη Αιγινίου
Α.Ο.Π.Κηφισιάς
Α.Π.Φ.Σ.Ηρακλής Χαλκίδας
Γ.Α.Σ. Παμβοχαϊκός

Ημιτελικό κυπέλλου με Ηρακλή (με "κλήρωση"), ή με τον γάβρο. Αποκλείεται να πέσουμε με τον βάζελο.

Θυμίζω, χωρίς σχόλιο, πως πριν από το παιχνίδι με τον Φοίνικα, ο Ρίτσι είχε δηλώσει:

Οι αγώνες που έρχονται στο πρωτάθλημα δεν έχουν τη μεγάλη βαθμολογική πίεση αλλά είναι οι αγώνες που θέλω να δω αλλαγή νοοτροπίας στην ομάδα από τους ίδιους τους παίκτες.


Βλέπω το περσινό ρόστερ, και σε σύγκριση με το φετινό είσαι...

Χειρότερα απ΄ό,τι φαίνεται στον Λίμπερο (Γκαράς vs. Παπαδημητρίου που τραυματίστηκε ούτως ή άλλως). Ο Κωνσταντινίδης φιλότιμος, αλλά...
Καλύτερα στον Πασαδόρο αλλά ο Valkiers διανύει περίοδο ντεφορμαρίσματος/τραυματισμού (;) ή αδιαφορίας. Ο Τερζής είναι ψυχάρα, αλλά φτάνει αυτό από μόνο του;
Κεντρικούς είχες Παντακίδη, Ανδρεάδη, Σμαραγδή (που ουσιαστικά δεν έπαιξε στους τελικούς), Τακουρίδη, τώρα έχεις Παντακίδη (που είναι τραυματίας), Στίγγα (πότε θα αρχίσει να παίζει back-to-back παιχνίδια;), Τακουρίδη και Πελεκούδα.
Διαγώνιους είχες Starovic (που δεν...) και Σακόγλου που έκανε μεγάλο παιχνίδι στον 5ο τελικό, τώρα έχεις Uchikov (από τον οποίο -λόγω hype και ασχετοσύνης μου- περίμενα 30 πόντους σε κάθε ματς) και Σακόγλου που παίζει ελάχιστα.
Ακραίους πέρυσι είχες Σωτηρίου, Παπαδόπουλο, Shafranovich και Dante, φέτος Κουμεντάκη, Σωτηρίου, Shafranovich και Gion. O Dante coasted during the regular season, και μετά έκανε ένα, άντε δύο απίστεύτα παιχνίδια πέρυσι. Ο Shafra ήταν αλάθανστος στο 5ο τελικό. Θα μπορέσει να το ξανακάνει; Ο Κουμεντάκης μπορεί να αντέξει την πίεση των τελικών (αν φτάσουμε);

Κλέινω, πάλι χωρίς σχόλιο, με τις δηλώσεις του Gion στις 30 Ιανουαρίου:
Τώρα που γνωρίζω ότι θα παραμείνω στην ομάδα, έχω περισσότερη ηρεμία και συγκέντρωση….και πιστεύω ότι η απόδοση μου θα ανεβαίνει κάθε εβδομάδα.


Ωραία η ανάλυσή σου φίλε μου και η σύγκριση μεταξύ των δυο ομάδων. Το κυριότερο θέμα είναι οτι εδώ και 4 περίπου αγώνες παίζεις το μεγαλύτερο χρόνο του παιχνιδιού με 2 ξένους. Ήταν μεγάλο λάθος που δεν αντικατέστησες τον Γκιον με κεντρικό τύπου Λι,θα πω οτι και αρκετοί απο εδώ μέσα μαζί κι εγώ να θέλαμε να μείνει ο Γκιον, αλλά φαίνεται οτι η λογική του να μείνει και να παίζεις με αυτό το στυλ δεν θα βγεί ή δεν μας έχει βγει ακόμη. Ο Ουτσίκοφ είναι ένας πολύ καλός παίχτης αλλά όχι ο παίχτης που θα σου πάρει μόνος του παιχνίδι, είναι παίχτης συνόλου,αν μπορώ να το πω αυτό γιατί δε σκαμπάζω και πολλά απο βόλει. Δυστυχώς δεν γυαλίζει το μάτι τους φέτος των παιχτών και ίσως αυτό είναι που μας πονάει.

ΥΓ το φαιναλ φορ του κυπέλλου μάλλον πάει για μετά τα πλει οφ...
k8ou
 
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 19:16

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Descartes » Δευτ 05 Μαρ 2018, 22:10

ΓΙΑΤΙ τους τη χαρίσες ρε Τσαλοπουλε για τα περσινά? Γιατί?

ΚΟΥΦΑΛΑ. Μήπως είχαν δίκαιο αυτοί που σου γύρισαν την πλάτη και δεν πατάνε στο γήπεδο?

Είμαι ΕΞΑΛΛΟΣ αυτή τη στιγμή.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό jimbo43 » Τρί 06 Μαρ 2018, 11:50

k8ou έγραψε:
ΥΓ το φαιναλ φορ του κυπέλλου μάλλον πάει για μετά τα πλει οφ...


Μιας και δεν υπάρχει τόπικ κυπέλλου:

Δε θα γίνει στη Γλυφάδα το F4 του βόλεϊ!
To Final Four του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών με τη συμμετοχή του Ολυμπιακού, του ΠΑΟΚ, του Παναθηναϊκού και του Ηρακλή θα διεξαχθεί στις 21-22 Απριλίου αλλά χωρίς να είναι ακόμα γνωστή η έδρα. Απορρίφθηκε η Ρόδος.


http://www.sdna.gr/volei/kypello-elladas-andron/article/441135/de-ua-ginei-sth-glyfada-to-f4-toy-bolei
Άβαταρ μέλους
jimbo43
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό revolution1976 » Τρί 06 Μαρ 2018, 15:03

Descartes έγραψε:ΓΙΑΤΙ τους τη χαρίσες ρε Τσαλοπουλε για τα περσινά? Γιατί?

ΚΟΥΦΑΛΑ. Μήπως είχαν δίκαιο αυτοί που σου γύρισαν την πλάτη και δεν πατάνε στο γήπεδο?

Είμαι ΕΞΑΛΛΟΣ αυτή τη στιγμή.


Μεγάλο δίκιο δυστυχώς.Συμφωνώ απόλυτα
Μη μου λές ποιός να φύγει,να μου λές ποιός να έρθει στη θέση του
Άβαταρ μέλους
revolution1976
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 20:29
Τοποθεσία: Kαλαμαριά

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Hermann » Σάβ 10 Μαρ 2018, 23:13

3-0 τον Εθνικο.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3481
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες