Răzvan Lucescu

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Δευτ 19 Φεβ 2018, 14:09

navigator11 έγραψε:
Dimg4 έγραψε:Μπραβο ρε μπραβο.... δε σε πιστευα καθολου... αλλα εισαι μαγκας τελικα


Το ζήτημα είναι να κρατήσει την ομάδα στο ίδιο τουλάχιστον επίπεδο σοβαρότητας! Η επόμενη τετράδα αγώνων είναι όλο το πρωτάθλημα. Υπάρχει ένας δικαιολογημένος ενθουσιασμός για την εν γένει εικόνα και αποτελεσματικότητα της ομάδας το τελευταίο διάστημα. Δείχνει πραγματικά να διαχειρίζεται μέχρι τώρα πολύ καλά την όλη κατάσταση. Οι επόμενοι 4 αγώνες κυριολεκτικά μπορούν να τον εκτοξεύσουν σαν προπονητή στη συνείδηση όχι μόνο των δικών μας οπαδών αλλά και όλης της χώρας. Η πίεση πλέον μεγαλώνει επικίνδυνα. Αν αντεπεξέλθουμε, για εμένα θα έχει αποδείξει ότι σε σχέση με όποιο άλλο εγχείρημα ποδοσφαιρικό καταπιάστηκε στο παρελθόν ξεπέρασε τον εαυτό του. Του χρόνου, ειδικά αν συμμετέχουμε στο τσουλου, θα πρέπει να φτιάξει το αγγλικό του! Να τα λέμε όλα ... Ούτε καν σαν του Τσίπρα δεν μπορείς να τα χαρακτηρίσεις. :lol:


ας του παρουν εναν μεταφραστη να μιλαει στη γλωσσα του να μην ξεφτυλιζεται ετσι ο ανθρωπος.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5902
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 19 Φεβ 2018, 14:17

Όταν ανακοινώσαμε την πρόσληψη σου ψιλοξενερωσα να σου πω αλήθεια.Στην πορεία και μετά απο κάποιες γκέλες που απογοητεύτηκα άρχισες να μου βγάζεις ένα κράμα Santos-Bologni.Συμπλήρωσε και μια δόση Scotsik και γράψε ιστορία Σε πιστεύω
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Ksenitemenos4 » Δευτ 19 Φεβ 2018, 14:45

σε παρακαλω, τα αγγλικα του ειναι καλυτερα ακομα και απο του υπευθυνου επικοινωνιας της ΠΑΕ! :D :lol: :opaokara:
Ksenitemenos4
 
Δημοσιεύσεις: 2739
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 23:21

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό vs40 » Δευτ 19 Φεβ 2018, 15:20

Μια χαρά κατανοητός είναι ο Λουτσέσκου. Ο μεταφραστής του είναι αστείος (Tσονάακας). Αγγαρεία κάνει και ούτε τα μισά δε μεταφράζει. Ο παλιός μεταφραστής μας (επί Τούντορ) ήταν αστέρι. Τώρα δεν ξέρω ακριβώς τι ρόλο έχει στην ΠΑΕ, αλλά δείχνει αναβαθμισμένος.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5220
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 19 Φεβ 2018, 15:35

Εγώ πάλι με τον μεταφραστή δε βλέπω να υπάρχει θέμα. Όσο δηλαδή έχω ακούσει, οκ μου φαίνεται. Απλά λίγο τα βλαχοαγγλικά του κοουτς ακούγονται ολίγον τι άσχημα :mrgreen:

Βέβαια, στα παπακια μας! Εμείς για να πάρει το νταμπλ τον προσλάβαμε και τον στηρίζουμε διακριτικά τόσον καιρό ... :D :nairepaok:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό axristeas » Δευτ 19 Φεβ 2018, 15:42

vs40 έγραψε:Μια χαρά κατανοητός είναι ο Λουτσέσκου. Ο μεταφραστής του είναι αστείος (Tσονάακας). Αγγαρεία κάνει και ούτε τα μισά δε μεταφράζει. Ο παλιός μεταφραστής μας (επί Τούντορ) ήταν αστέρι. Τώρα δεν ξέρω ακριβώς τι ρόλο έχει στην ΠΑΕ, αλλά δείχνει αναβαθμισμένος.


Τον μεταφραστη τον εφερε ο ιδιος ο λουτσεσκου απο την ξανθη
Άβαταρ μέλους
axristeas
 
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: Τρί 09 Αύγ 2016, 17:54

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Δευτ 19 Φεβ 2018, 18:50

μαϊ ναμε ιζ σολανο ρονδρικιεζ αντ καμ φρομ μεχικο
αϊ χαβε του πιστολας αντ κιλ βερι πιπολ φρομ μανι
μπατ γιου μαϊ φρεν αϊ κιλγιου φρομ νοτινκ

ενταξη μωρε ...

τα βασικα να ξερεις τον καταλαβαινεις

:lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5947
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό zoran » Δευτ 19 Φεβ 2018, 20:37

Ραζβαναρε μας εχεις τρελάνεις ολους. Εκει που δε σε γούσταρε κανείς το χεις κάνει κ σε λίγο θα σαι μαζι με τον Μπανε πάνω στο paokmania κεντρικη σελίδα. Μου έχουν γίνει ψύχωση οι γκριμάτσες σου και νιώθω σαν να γεννήθηκες εδω στην Τουμπα.
Νιώθω ότι κυβερνάς το μυαλό μου , μεινε για παντα εδω κ φερε κ τον μπαμπα για βοηθο.

Respect άρχοντα
Ξερετε εγω εχω μεγαλη εμπιστοσυνη στην Παναγια, να το γνωριζετε......
Εσεις το χετε αλλιως, εγω το χω αλλιως...
Τι να κανουμε τωρα ;;;
Άβαταρ μέλους
zoran
 
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Δευτ 13 Οκτ 2008, 21:29

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό zoran » Δευτ 19 Φεβ 2018, 20:45

Πήγα τωρα Κεντρική σελιδα...σαν να σε βλεπω... ..με τον Μπανε τον Κουδα κ το Ζαγορακη... Εισαι εκει με το φουλαρι και το σκουφο !!!! φερε το νταμπλ κ η Ιστορια θα γραψει πολλές αραδες για σενα
Άβαταρ μέλους
zoran
 
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Δευτ 13 Οκτ 2008, 21:29

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Alastor » Τρί 20 Φεβ 2018, 14:18

το ζορικο προγραμμα ξεκιναει απο τωρα μεχρι τελους. Εδω θα φανει αν ειμαστε πρωταθλητες η οχι.Καλες οι νικες με Λαρισες κλπ,αλλα με Ατρομητο,γαυρο,κουλα,Αστερα θα φανει τι απιδια πιανουμε.

Ευχομαι τον Μαιο να ειμαστε νταμπλουχοι και να γινουν μαζικες κωλοτουμπες απ'ολους μας

:pano:
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 20 Φεβ 2018, 14:40

Κακό, βέβαια, δεν κάνει να πιστωθεί στον Ρουμάνο το ότι αυτά τα μετριομικρά παιχνίδια, που ... ετσιθελικά στη σκέψη μας μόνο κερδίζαμε (πολλές) άλλες χρονιές, φέτος, έστω και με αρκετές βαθμολογικές απώλειες μέχρις ενός σημείου, κερδίζονται και με καλές εμφανίσεις 8,5 στις 10 φορές. Αυτά τα ... αυτονόητα θέλουν πολλή δουλειά και σύνεση για να καθίστανται αυτονόητα. Και καθώς φαίνεται ο προπονητής οδηγεί την ομάδα στην επιθυμητή νοοτροπία. Δε χρειάζεται να περιμένουμε την (μέσα στην ποδοσφαιρική ζωή) πιθανή στραβή μην τυχόν και γράψουμε κάτι καλό.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Ale » Τρί 20 Φεβ 2018, 15:20

Άλλο ο χαβάς που κάνουμε και άλλο η κωλοτούμπα.
Για να κάνω τόλουπ, πρέπει να δω τον μαστραπά και να ζητάει μετά ο ίδιος να ανανεώσει.
Μέχρι τότε, έχει πολύ δρόμο.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό ο τζο ο νάγκμπε » Τρί 20 Φεβ 2018, 16:10

Για μένα ισχύουν αυτά που φαινόταν ήδη από τα ματς με γαύρο και άεκ εκτός. Στο πρώτο ο ΠΑΟΚ είχε 50% κατοχή και 6 έναντι 3 τελικές. Στο δεύτερο ο ΠΑΟΚ είχε 60-40 κατοχή ΚΑΙ στο διάστημα που έπαιζε με ισαριθμία και η τελευταία τελική της αεκ ήταν κάπου στο 29. Με δύο μήνες παρουσία του προπονητή η ομάδα ήταν ήδη συμπαγής και καλή αμυντικά. Δεν υπάρχουν θαύματα, τα όσα συμβαίνουν έκτοτε ήταν η λογική συνεχεια μιας ομάδας που δούλευε σωστά και δενόταν. Δε χρειάζεται να είμαστε του ύψους ή του βαθους: Ο Λουτσέσκου είναι ένας σοβαρός προπονητής και έξυπνος άνθρωπος με ιδιαίτερη ικανότητα στη διαχείριση παιχτών και στη νοοτροπία. Αρκούσε να δει κανείς τον πανηγυρισμό των παικτών στα Γιάννενα και τη συμπεριφορά του Μπίσεσβαρ στον πάγκο όταν δεν έπαιζε. Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι μέχρι τέλους, έχει δρόμο ακόμα, θα παίξουν πολλοί παράγοντες ρόλο, αλλά η ομάδα φαίνεται οτι δουλεύει καλά.
Άβαταρ μέλους
ο τζο ο νάγκμπε
 
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευτ 03 Μαρ 2014, 15:01

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 20 Φεβ 2018, 16:51

Αυτό το τις μέτριες τις κερδίζαμε έτσι και αλλιώς που το είδατε..... Χάναμε πάρα πολλές φορές βαθμούς από αυτές τις ομάδες και στην τουμπα αλλά ειδικά εκτός.... Αν έχουμε ξανακάνει τέτοιο σερί εντός εκτός να μην πιστωσουμε τίποτε στον κόουτς.......
Όταν πάρει το νταμπλ δεν θα κάνουμε απλά κολοτουμπα η κολοτουμπα πρέπει να έχει γίνει ήδη με το σερί......
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 20 Φεβ 2018, 16:54

[quote="navigator11"]Κακό, βέβαια, δεν κάνει να πιστωθεί στον Ρουμάνο το ότι αυτά τα μετριομικρά παιχνίδια, που ... ετσιθελικά στη σκέψη μας μόνο κερδίζαμε (πολλές) άλλες χρονιές, φέτος, έστω και με αρκετές βαθμολογικές απώλειες μέχρις ενός σημείου, κερδίζονται και με καλές εμφανίσεις 8,5 στις 10 φορές. Αυτά τα ... αυτονόητα θέλουν πολλή δουλειά και σύνεση για να καθίστανται αυτονόητα. Και καθώς φαίνεται ο προπονητής οδηγεί την ομάδα στην επιθυμητή νοοτροπία. Δε χρειάζεται να περιμένουμε την (μέσα στην ποδοσφαιρική ζωή) πιθανή στραβή μην τυχόν και γράψουμε κάτι καλό.[/quote
Έτσι είναι
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες