Βόλλεϋ 2017/18

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Σάβ 10 Φεβ 2018, 19:25

Μην μασατε ρε μαγκες μου.....το σηριαλ θα εχει το γνωστο φιναλε...
Στο τελος της σεζον παλι θα παιξει σε επαναληψει το εργο....
.....sex και βια στα θρανια :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

Υ.Γ. παντως το να εχεις προβλημα στο μπλοκ και να μην παιρνεις ξενο
.την ωρα που τον Ραμον τον εχεις για τον παγκο.....ειναι καπως..
...στην ουσια παιζεις με 3 ξενους και οι αλλοι με 5

Εκτος αν το κανεις για να εχει λιγο παρα πανω αγωνια το πρωταθλημα....κατι σαν γκολ αβαντζο στους αντιπαλους που καναμε μικροι στην μπαλα :opaokara:
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Σάβ 10 Φεβ 2018, 19:29

ταγμα ....

εγω αυτο που ειδα σημερα ειναι οτι η ομαδα μας τους τεσταρισε την ψυχολογια


δεν τους ειδα και πολυ σιγουρους τους γαυρους

οι ...τεμετερον... εκτος απο το πρωτο τα αλλα τα χασανε απο λαθη που δεν εχουν σχεση με την ποιοτητα των παικτων μας...
Τελευταία επεξεργασία από abc_o_ karpouzas και Σάβ 10 Φεβ 2018, 19:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5947
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Hermann » Σάβ 10 Φεβ 2018, 19:40

Μεχρι και ο προπονητης τους εχασε τη ψυχραιμια παντως.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3481
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 10 Φεβ 2018, 20:08

Εκείνοι είχαν απουσίες ή ήταν πλήρεις;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 10 Φεβ 2018, 20:20

Ο προπονητής του Π.Α.Ο.Κ. Ντανιέλε Ρίτσι στις δηλώσεις του είπε πως υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών με τους Βάλκιερς, Τακουρίδη και είπε για τον αγώνα:

«Το αποτέλεσμα είναι δίκαιο. Σπαταλήσαμε το 1ο σετ και μετά το 16-15 του 4ου σετ χάσαμε την αυτοσυγκέντρωση μας. Σίγουρα ο Ολυμπιακός υπερέχει αυτή τη στιγμή από εμάς σε ορισμένα σημεία αλλά δε νομίζω πως έχουμε τεράστιες διαφορές πλέον. Δε μπορούμε να φτάσουμε στο 50-50 έτσι όπως είναι οι ομάδες αλλά εάν φέρουμε τη διαφορά μας στο 45-55 τότε θα έχουμε ελπίδες να πετύχουμε τους στόχους μας. Άλλωστε η πρώτη θέση στην κανονική περίοδο εκ των πραγμάτων δεν ήταν μέσα στους στόχους από τότε που ανέλαβα αλλά έχει γίνει μεγάλη βελτίωση στην ομάδα και αυτό φαίνεται. Όμως εκεί που θέλω να δουλέψω περισσότερο είναι στη νοοτροπία των παικτών που θα μας ανεβάσει επίπεδο. Να ξέρετε πως εάν παίξει μία ομάδα καλά για μιάμιση ώρα έχει πολλές πιθανότητες να νικήσει. Εάν παίξει καλά για δύο ώρες έχει περισσότερες πιθανότητες. Εάν παίξει όπως εμείς σήμερα δεν έχει πιθανότητες. Αυτό είναι μία φιλοσοφία που πρέπει να περάσει στους παίκτες. Έχουμε πρόβλημα με τραυματισμούς των Βάλκιερς, Τακουρίδη. Έρχονται τα ματς με Χάλκμπανκ και Ηρακλή Χαλκίδας που είναι Τρίτη και Παρασκευή και πρέπει να ανασυγκροτηθούμε».


Από volleyleague.gr Κατηγορία: Άλλα Σπορ | Βόλλεϋ
Ετικέτες Ρίτσι

...............................................................................
Μάλιστα...Για να δούμε τι θα δούμε λοιπόν και στην συνέχεια... :ugeek:

:pano:


Υ.Γ. Γαμώ την γκαντεμιά μου μέσα γαμώ πια, σ αυτήν την ομάδα μ αυτούς τους συνεχείς τραυματισμούς... :evil:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Hermann » Σάβ 10 Φεβ 2018, 20:29

Οτι ειμαστε γκαντεμηδες το ξερουμε. Καλυτερα που τραυματιστηκαν τωρα που ειναι νωρις :P

Να παρουν και ανασες.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3481
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό k8ou » Σάβ 10 Φεβ 2018, 20:31

Τους έχει γυρίσει το μάτι αυτούς κάτω. Τους έχουν πωρώσει πολύ για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και δε θα τους βγει σε καλό.

Εμείς,δυστυχώς σπαταλήσαμε πάλι 6 μήνες για να δέσουμε την ομάδα και δε ξέρω αν πάλι θα μας βγει σε καλό.

ΥΓ Ρε ΠΑΛΙΚΑΡΕ Θανο Τερζή εσύ θα μας το φέρεις και φέτος....
k8ou
 
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2015, 19:16

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4- » Σάβ 10 Φεβ 2018, 21:28

abg12d34 έγραψε:ταγμα ....

εγω αυτο που ειδα σημερα ειναι οτι η ομαδα μας τους τεσταρισε την ψυχολογια


δεν τους ειδα και πολυ σιγουρους τους γαυρους

οι ...τεμετερον... εκτος απο το πρωτο τα αλλα τα χασανε απο λαθη που δεν εχουν σχεση με την ποιοτητα των παικτων μας...



Αυτο που εγω κατλαβα ,και ειναι και το συμπερασμα που κατεληξα μετα απο μια ψυχραιμη και βαθια αναλυση του ματς.....καρπουζα μου ειναι οτι...


Ρε θα τους γ@μησω τον πατο...τα πουστρακια....
ΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ-4-
 
Δημοσιεύσεις: 1799
Εγγραφή: Παρ 29 Απρ 2011, 01:09

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Descartes » Σάβ 10 Φεβ 2018, 21:55

Εκνευρίστηκα αφάνταστα με τα πανηγύρια και την ασχετοσύνη του speaker της ΕΡΤ. Δείχνει τον Σωτηρίου και λέει ο "Τζιόν"(το ΒΟΔΙ εννοούσε τον Γκιόν). Δευτέρα πρωϊ θα πάρω τηλέφωνο για παράπονα στη γαμι*λα την ΕΡΤ.

Ο Uchikov είναι ο καλύτερος Διαγώνιος του φετινού Πρωταθλήματος. Παιχνίδι με το παιχνίδι βελτιώνεται. Κρίμα που δεν ήρθε πιο νωρίς, ΜΕΓΑ κρίμα που δεν έγινε η υπέρβαση με έναν κορυφαίο Κεντρικό στη θέση του Γκιόν, που δυστυχώς σε αυτό το επίπεδο ΔΕΝ μπορεί. Ακόμη και με μειονέκτημα αριθμού ξένων θα ήμασταν το φαβορί.

Εξαιρετική εμφάνιση απο Τερζή, πολύ καλός ο Κουμεντάκης, καλός ο Σαφράνοβιτς. Δυστυχώς τα λίμπερο είναι πρόβλημα.

Έτσι όπως έχουν τα πράγματα, το πρωτάθλημα θα είναι δύσκολη υπόθεση αλλά θα κριθεί πλέον στο πρώτο παιχνίδι των Τελικών των Play Off εκτός έδρας. Μπορούμε να τους αιφνιδιάσουμε?

Η εμφάνιση και η διαφορά στα τρία σετ που χάσαμε δεν δικαιολογεί την αισιοδοξία που διαβάζω για γαμ*σια, πο*τσες και άλλα τέτοια. Μακάρι.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Descartes » Κυρ 11 Φεβ 2018, 11:06

goran 64 έγραψε:
Υ.Γ. Γαμώ την γκαντεμιά μου μέσα γαμώ πια, σ αυτήν την ομάδα μ αυτούς τους συνεχείς τραυματισμούς... :evil:


Για τους φετινούς τραυματισμούς, τις θλάσεις και τα τραβήγματα, να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω αν είναι θέμα γκαντεμιάς.

Φέτος οι παίκτες δείχνουν να μη δουλεύουν το ίδιο σκληρά στη φυσική κατάσταση και αυτό φαίνεται στα σώματα τους. Επι Καλμαζίδη οι παίκτες ήταν τούμπανα, ήταν σε εξαιρετική φυσική κατάσταση και ήταν ένας τομέας στον οποίο η ομάδα υπερείχε ΟΛΩΝ των αντιπάλων στην Ελλάδα.

Σαφέστατα και δεν μπορείς με τις προπονήσεις να αποφύγεις τραυματισμούς όπως ρήξη χιαστών (Παντακίδης πρόπερσι) ή εξάρθρωση ώμου (πέρσι Γκόμεζ), ειδικά όταν φαίνεται οτι υπάρχει και κάποιο χρόνιο θέμα. Ωστόσο τα φετινά προβλήματα είμαι πεπισμένος οτι έχουν να κάνουν με το είδος και τη μέθοδο προπόνησης. Συγκεκριμένα, υπάρχουν παίκτες που φαίνονται πιο λεπτοι και παίκτες που φαίνονται σχεδόν υπέρβαροι (μιλάμε για επίπεδα πρωταθλητισμού) σε σύγκριση με πέρσι. Μιλάμε φυσικά για τα ίδια άτομα. Αυτό κάτι δείχνει. Τέλος δεν ξέρω αν ο Παπαγγελόπουλος ήταν όντως τραυματίας.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Παρ 16 Φεβ 2018, 20:52

Καθαρή νίκη με 0-3 μέσα στη Χαλκίδα επί του δυνατού Ηρακλή. Αμφίρροπα και τα 3 σετ. Λογικά η 2η θέση έχει κλειδώσει αφού είναι αδύνατον να βγούμε πρώτοι και σχεδόν αδύνατον να μας πιάσει ο Φοίνικας στη 2η.
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Παρ 16 Φεβ 2018, 21:32

Ετοιμαζόμαστε για το ξεκώλι@σμα των απογόνων του 6ου αμερικανικου στόλου!

Μπράβο στην ομάδα, ειδικά στο δεύτερο σετ που ο Ηρακλής προσπάθησε να μπει στο παιχνίδι.

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 17 Φεβ 2018, 01:27

Σημαντική νίκη. Κάναμε μια γκέλα στον Ηρακλή, φτάνει.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Σάβ 24 Φεβ 2018, 17:33

Γιατι παιζουμε με λιμπερο Σαφρανοβιτς ωρε; :shock:
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Βόλλεϋ 2017/18

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Σάβ 24 Φεβ 2018, 17:56

1-1 σετ

26-24 και 2-1 σετ
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες