Daniel Bigas Alsina - Τ.Δ. Ακαδημιών

Γενική συζήτηση για όλα τα θέματα που αφορούν την ομάδα νέων...

Re: Daniel Bigas Alsina - Τ.Δ. Ακαδημιών

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 20 Ιούλ 2017, 22:03

Welcome.
Μακάρι να πετύχουμε σαν Ακαδημία με την προσφορά σου.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Daniel Bigas Alsina - Τ.Δ. Ακαδημιών

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Παρ 21 Ιούλ 2017, 00:35

Bienvenido Dani! Εύχομαι να αλλάξεις κάποια πράγματα στις ακαδημίες και να αναβαθμιστούν...

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Daniel Bigas Alsina - Τ.Δ. Ακαδημιών

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Κυρ 27 Αύγ 2017, 09:38

περασε κοντα 1,5 μηνας και ακομα δεν ειδαμε την περιφημη παρουσιαση σου...εισαι ασχημαντρας και ντρεπεσαι το γυαλι ή μηπως να βγαλουμε κανενα amber alert? :ugeek:
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13625
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Daniel Bigas Alsina - Τ.Δ. Ακαδημιών

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 27 Αύγ 2017, 09:59

http://www.paokfc.gr/nea/20170826-oi-an ... -upodomis/

Αναφέρεται το όνομα του αλλά παρουσίαση δεν είδαμε.
Δεν πειράζει.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Daniel Bigas Alsina - Τ.Δ. Ακαδημιών

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 28 Αύγ 2017, 01:10

Ο Αλσίνα είναι "υπό την εποπτεία του Γενικού Διευθυντή ακαδημιών Βαγγέλη Πουρλιοτόπουλου" λέει... :shock: :shock:
Μάλιστα, μάλιστα... :roll: :roll:


Υ.Γ. Τότε ρε παίδες τι περιμένουμε τζάμπα & βερεσέ να παρουσιαστεί κιόλας? :? Ως "εποπτευόμενος" υπεύθυνος? :evil:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Daniel Bigas Alsina - Τ.Δ. Ακαδημιών

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 28 Αύγ 2017, 01:33

Δώστε του τα κλειδιά, το μαχαίρι, το καρπούζι, το μαστίγιο, το καρότο, την εποπτεία, το τιμόνι, το γενικό κουμάντο και το άγιο δισκοπότηρο. Άντε να τελειώνουμε με της βλαχοελληνικές μαλακισμένες νοοτροπίες!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46404
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Daniel Bigas Alsina - Τ.Δ. Ακαδημιών

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Δευτ 28 Αύγ 2017, 11:48

Και, το σημαντικότερο, δώστε του κίνητρο.
Το γεγονός ότι ήρθε κάποιος με τέτοιο βιογραφικό να δουλέψει στις υποδομές μας, έχει τον κίνδυνο (από τη στιγμή που η θέση του δεν είναι στην πρώτη γραμμή της δημοσιότητας ώστε να έλεγχεται καθημερινά) να κολλήσει την ελληνική χαλαρότητα και το δημοσιουπαλληλίκι. Μετρήσιμοι στόχοι με πλάνο και κίνητρα για να τους πετύχει.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Daniel Bigas Alsina - Τ.Δ. Ακαδημιών

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 12 Ιαν 2018, 13:00

Είμαι πολύ περίεργος να δω αν καταφέρει να παραμείνει μέσα απ την ήδη προαναγγελθείσα αναδόμηση ή αν τον βγάλουν κι αυτόν άχρηστο και τον στείλουν σούμπιτο, δίνοντας την θέση του, π.χ. στον κοντό ή σε κάναν Γ.Χ.!!!!

Πολύ περίεργος όμως...ΑΝ φυσικά είναι ακόμα εδώ, μιας και εδώ και 6 μήνες δεν ακούσαμε τίποτα γι αυτόν!!!! :o

Κατά τα άλλα, οι "δημοσιογράφοι-ρεπόρτερς του Π.Α.Ο.Κ." κάνουν πολύ καλά την δουλειά τους... :lol: :lol: :lol: :lol: :evil:



Υ.Γ. Αλλά τι είναι αυτά που λέω? Το D.N.A. του Π.Α.Ο.Κ. πάνω απ όλα, μωρέ τώρα μμμμωωωωρρρρέέέέ... :ugeek:

Υ.Γ. 2...Ήμουν περίπου σίγουρος για την "πορεία" του, αλλά αφού άνοιξα και το topic του...'kataramenos είναι ο άλλος, εκείνος ο "5", σε λέει μετά... :(
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Daniel Bigas Alsina - Τ.Δ. Ακαδημιών

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 23 Ιαν 2018, 15:21

Ωπ...Επιτέλους...Κάποιο σημάδι "ζωής" για τον Ισπανό αθλητικό Διευθυντή των ακαδημιών μας?
............................................................................
Αλλαγή προσώπων στις ακαδημίες του Π.Α.Ο.Κ.!!!
Εικόνα
Τρίτη, 23 Ιανουαρίου 2018 13:54...
Από thessports.gr:

Η ΠΑΕ Π.Α.Ο.Κ. δίνει ιδιαίτερη βαρύτητα στις ακαδημίες κάτι το οποίο αποτυπώνεται τόσο από το προσωπικό που διαθέτει, όσο και από τις συνεχείς αναφορές και δράσεις των τμημάτων υποδομής.

Ο Ισπανός αθλητικός διευθυντής Ντάνιελ Μπίγκας Αλσίνα αποφάσισε να αλλάξει τρία πρόσωπα που έχουν πόστο στις ακαδημίες. Δύο που θα έρθουν είναι οι Δημήτρης Ορφανός :o και Αλέξανδρος Αλεξιάδης. :?


Από thessports.gr Κατηγορία: Ρεπορτάζ Π.Α.Ο.Κ. | Μ.Μ.Ε.
Ετικέτες ακαδημίες Π.Α.Ο.Κ.

..........................................................................
Μάλιστα... :ugeek:
Για να δούμε στην συνέχεια και την "τρίτη αλλαγή", όπως επίσης και το ποιοι είναι οι 3 "προς αποχώρηση"... 8-)


Υ.Γ. Νομίζω ότι πρώτη φορά αποφασίζει κάτι ο Ισπανός και όχι ο Γενικός Διευθυντής των ακαδημιών μας... :roll: ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Daniel Bigas Alsina - Τ.Δ. Ακαδημιών

Δημοσίευσηαπό The_Stalker » Τρί 23 Ιαν 2018, 15:58

Χμμ...
Ο Αλεξιάδης ήταν στον ΠΑΟΚ κι επανέρχεται. Δεν ξέρω πόσο καλός ήταν στη δουλειά του, οπότε δεν έχω άποψη.
Ο Ορφανός από την άλλη, ως τι ακριβώς έρχεται στον ΠΑΟΚ; Έχει κάποια άλλη ποδοσφαιρική ιδιότητα εκτός του παλαίμαχου; Ή έρχεται ως γιος του μπαμπά του; Απ' όσα τουλάχιστον εγώ γνωρίζω, ούτε προπονητής είναι, ούτε γυμναστής, ούτε τίποτα. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Όσο για τον anonymous-afantous-alalous Αλσίνα, μέχρι να γίνει επώνυμος, ορατός και λάλος, πάλι τίποτα δεν μπορούμε να πούμε. Με τον προϊστάμενό του αλήθεια, τι γίνεται;
Άβαταρ μέλους
The_Stalker
 
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:20

Re: Daniel Bigas Alsina - Τ.Δ. Ακαδημιών

Δημοσίευσηαπό berry » Τρί 23 Ιαν 2018, 16:52

Φτιαξτε ακαδημια προπονητικο κεντρο στην π@υταν@ την αθηνα!
...γιατι απο παιδια μας παλαβωσε η ασπρομαυρη στολη! ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΠΑΟΚ ΛΕ ΟΛΕ ΟΛΕ
berry
 
Δημοσιεύσεις: 1035
Εγγραφή: Τρί 04 Φεβ 2014, 21:08

Re: Daniel Bigas Alsina - Τ.Δ. Ακαδημιών

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τρί 23 Ιαν 2018, 17:26

!!!!

Τι είπες τώρα!!??

Τον είχα ξεχάσει τελείως αυτό τον άνθρωπο.

Που είναι; Είναι Θεσσαλονίκη; Έχει κάνει κάποια δήλωση; (Οχι οτι είναι υποχρεωτικό αλλά ε πως να το κάνουμε, δε φέρνουμε συχνά απ τη Μπάρτσα στελέχη).

Μακάρι να δουλεύει καλά, τι να πω. Άλλωστε στον ΠΑΟΚ σχεδόν ποτέ δεν έχουμε εμπιστοσύνη στους ανθρώπους των ακαδημιών και στους τερματοφύλακές μας. Δεν ξέρω τι είδους μικρόβιο είναι αυτό.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Daniel Bigas Alsina - Τ.Δ. Ακαδημιών

Δημοσίευσηαπό Demir » Τρί 23 Ιαν 2018, 17:36

berry έγραψε:Φτιαξτε ακαδημια προπονητικο κεντρο στην π@υταν@ την αθηνα!

Υπάρχει προπονητικό κέντρο στην Αθήνα ..
https://m.facebook.com/ΠΑΟΚ-Academy-Athens-Cosmos-Club-435405943180222/?locale2=el_GR
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7948
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Daniel Bigas Alsina - Τ.Δ. Ακαδημιών

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Τρί 23 Ιαν 2018, 19:09

The_Stalker έγραψε:Ο Ορφανός από την άλλη, ως τι ακριβώς έρχεται στον ΠΑΟΚ; Έχει κάποια άλλη ποδοσφαιρική ιδιότητα εκτός του παλαίμαχου; Ή έρχεται ως γιος του μπαμπά του; Απ' όσα τουλάχιστον εγώ γνωρίζω, ούτε προπονητής είναι, ούτε γυμναστής, ούτε τίποτα. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.


Ερχεται ως δικο μας παιδι.Αυτο φτανει και περισευει για να μπεις στο δημοσ... εεε στην παε ΠΑΟΚ.
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: Daniel Bigas Alsina - Τ.Δ. Ακαδημιών

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 23 Ιαν 2018, 19:17

Χρειάζεται και ολίγον DNA όμως...Έστω κι απ τον μπάρμπα σου κι ας μην είναι κι απ την......Κορώνη... :ugeek:


Υ.Γ. Αν όντως δεν είναι γυμναστής ή έστω τυπικά (με πτυχείο) προπονητής, θα....................καταρρεύσω... :twisted:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ομάδα Νέων

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης