Χάντμπολ 2017 - 2018

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Σάβ 30 Δεκ 2017, 13:43

Σοκ στον ΠΑΟΚ με Αραμπατζή!
Ο Βαγγέλης Αραμπατζής, εξτρέμ της ομάδας χάντμπολ του ΠΑΟΚ, θα διαβεί την πόρτα του χειρουργείου για ένα πρόβλημα στον αριστερό του καρπό, χάνοντας 3 έως 4 μήνες από την αγωνιστική δράση του Δικεφάλου.

Περαστικά ρε παικταρά και γρήγορα πίσω δυνατός!!
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 30 Δεκ 2017, 14:03

:o
:cry:

Κατ αρχάς περαστικά, όσο γρηγορότερα γίνεται, στον Βαγγέλη μας και να είναι κοντά μας ξανά, έστω στο τέλος!!
Μεγάλη απώλεια, μιας και είναι (και στην εθνική) το βασικό μας δεξί εξτρέμ και ήταν και σε φοβερή κατάσταση...

Δεν ξέρω πότε διαπιστώθηκε το πρόβλημα του και τι είναι, αλλά στους δύο τελευταίους αγώνες μας δεν έπαιξε!!!!
Η λύση της αντικατάστασης του θα αναζητηθεί ανάμεσα στους αριστερόχειρες Κυπραίο και Κολοβό ή ακόμα και στον δεξιόχειρα Νικολαϊδη, έστω και πιο δύσκολα με "ανάποδο" χέρι, λόγω ταχύτητας του στον αιφνιδιασμό... :geek:
Ίδωμεν, αλλά, όπως και να χει, είναι ένα πολύ κακό νέο για την ομάδα, στο κυνήγι των φετινών στόχων της... :evil:



Edit: Μόλις βρήκα ρεπορτάζ απ τις 23 Δεκέμβρη, το οποίο αναφέρει περισσότερες λεπτομέρειες...
...............................................................................................
Προβληματισμός επικρατεί στον Π.Α.Ο.Κ. σχετικά με τη διαθεσιμότητα του Βαγγέλη Αραμπατζή μετά την ολοκλήρωση της διακοπής του πρωταθλήματος. Ο 21χρονος δεξιός εξτρέμ του Δικέφαλου του Βορρά είχε τραυματιστεί στον αριστερό του καρπό στον αγώνα με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ στο αριστερό του χέρι μετά από μια προσπάθεια για σουτ.

Στο διάστημα που ακολούθησε συντηρητική αγωγή που όμως προς το παρόν δεν έχει φέρει τα προσδοκώμενα αποτελέσματα.

Η εβδομάδα των Χριστουγέννων αναμένεται να είναι αρκετά κρίσιμη, αφού υπάρχει φόβος ακόμη και να υποβληθεί σε εγχείρηση στον τένοντα του αριστερού του καρπού, εξέλιξη που σίγουρα δεν είναι επιθυμητή τόσο από τον ίδιο τον αθλητή όσο και από τους ανθρώπους του Π.Α.Ο.Κ.!!!

Μάλιστα, λόγω του τραυματισμού του ο Αραμπατζής δεν μπορούσε να είναι διαθέσιμος και για τις υποχρεώσεις της Εθνικής Ανδρών.


Από e-handball.gr

....................................................................................
Δύναμη, κουράγιο, περαστικά και γρήγορα-σιδερένιος κοντά μας και πάλι...

:nairepaok:
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Σάβ 30 Δεκ 2017, 14:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Σάβ 30 Δεκ 2017, 14:14

Μεγάλη απώλεια. Πολύ καλός παίκτης και πολύ καλό παιδί μιας κ τον γνωρίζω προσωπικά. Κατάφερε να είναι βασικός και στον ΠΑΟΚ και στην Εθνική. Το πρόβλημα εμφανίστηκε στο ματς με την κούλα.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:20

Τέλος ο γουργουμης απο τον ΠΑΟΚ επέλεξε Τουρκία για ένα εξάμηνο.
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2587
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 11 Ιαν 2018, 17:07

Διαψεύστηκε αυτό πλέον, εντός της ημέρας... Βασικά δεν διαψεύστηκε, λένε ότι ήταν να πάει και δεν πήγε, δεν ξέρω τι γίνεται...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 11 Ιαν 2018, 17:49

Λοιπόν... ΑΚΟΥΣΤΕ τη σημερινή του συνέντευξη. Εντάξει, δεν μιλάμε ΧΡΟΝΙΑ τώρα, αλλά ακόμα και λίγο να ασχοληθείς με το χάντμπολ του Π.Α.Ο.Κ. ότι το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι.


- Μάθαμε από τα τουρκικά site και τον μάνατζέρ του ότι ο Γουργούμης υπέγραψε στη Μπούρσα.

- Τα παιδιά απλώς υπογράφουν ένα συμφωνητικό.

- Και τη προηγούμενη φορά συμφωνητικό είχαμε και έφυγε.

- Με είπε ότι γυρίζει πίσω επειδή η κοπέλα του δεν μπορούσε να μείνει στο Βέλγιο.

- Του είπα "μη ξαναφύγεις" και με λέει "όχι όχι, θα μείνω εδώ".

- Όταν σε λέει έτσι ο παίκτης, τι, να καθόμαστε να τα γράφουμε αυτά τα πράγματα; Τι νομίζετε, μήπως οι υπόλοιποι έχουν κάποιο συμφωνητικό; Όλα τα παιδιά παίζουνε με τη καλή τους τη καρδιά!

- Αυτό που μας ενόχλησε είναι ότι δεν ενημέρωσε. (...) Δεν ξέρω τι τον έπιασε.

- Τώρα πριν λίγο με είπαν ότι ίσως το μετάνιωσε, με είπαν ότι ακύρωσε το εισιτήριό του και τελικά δεν πέταξε. ( :lol: )



Τι μας νοιάζει αν η κοπέλα του Γουργούμη δεν αντέχει μακριά του;; Ντροπή! Πες "προσωπικοί λόγοι"!!

Αφού το συμφωνητικό δεν έχει ουσιαστική νόμιμη ισχύ και τα παιδιά δεν είναι καν επαγγελματίες, προς τι τα παράπονα, οι διαρροές στους ΑΡΔ και οι συνεντεύξεις στα ράδια λίγες ώρες μετά, ενώ στο τέλος της συνέντευξης ο ίδιος διαψεύδεται;;;;

Αμ το άλλο;; "Δεν ξέρω τι τον έπιασε" και παράπονα για αθέτιση λόγου;;
Να θυμηθούμε περιπτώσεις Τσακίρη (που κατάλαβαν και οι καρέκλες για ποιον λόγο έφυγε, είναι ζήτημα..ονόματος), Αλβανού και άλλων;;;; Ντεμέκ υπογεγραμμένα συμβόλαια στο συρτάρι που τον Μάιο εξαφανίζονταν;;;
Άντε γιατί..........άντε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 18 Ιαν 2018, 13:37

Χωρίς Τσίλη με Αερωπό!!!
Εικόνα
Πέμπτη, 18 Ιανουαρίου 2018 11:27...
Από inpaok.com:

Την απουσία του Άγγελου Τσίλη έχει να διαχειριστεί ο προπονητής της ομάδας χάντμπολ του Π.Α.Ο.Κ. Βεργίνα TV, Στέλιος Σεϊρεκίδης ενόψει της Σαββατιάτικης (20/1) εντός έδρας αναμέτρησης απέναντι στον Αερωπό Έδεσσας.

Ο Κερκυραίος εξτρέμ, που αποβλήθηκε στον αγώνα με το Διομήδη Άργους, τιμωρήθηκε με ποινή μιας αγωνιστικής και θα απουσιάσει από το ματς του Σαββάτου.

Αυτό σημαίνει ότι ο Τσίλης θα αγωνιστεί κανονικά στο ντέρμπι απέναντι στον Ολυμπιακό στο Ρέντη αλλά και στον προημιτελικό κυπέλλου απέναντι στο Διομήδη.

Αναλυτικά η απόφαση της Αθλητικής Δικαιοσύνης:

Στον αθλητή του Σωματείου «Π.Α.Ο.Κ.» Άγγελο ΤΣΙΛΗ, επιβλήθηκε ποινή αποκλεισμού μίας (1) αγωνιστικής ημέρας από το πρωτάθλημα και το κύπελλο χειροσφαίρισης.


Από inpaok.com Κατηγορία: Ρεπορτάζ ΠΑΟΚ | Μ.Μ.Ε.
Ετικέτες Τσίλης

..........................................................................
Μετά την δεδομένη (λόγω επέμβασης στον καρπό) απουσία του Αραμπατζή, θα στερηθούμε και τον Τσίλη...
Ευτυχώς η τιμωρία του (αν και άδικη κατά την άποψη μου) είναι 1 αγωνιστική και θα παίξει στα πιο κρίσιμα!!!!

Ο Αερωπός έχει δείξει πολύ καλά δείγματα γραφής ως τώρα, έχοντας παρουσιάσει μια πολύ σφιχτή ομάδα...
Ο αγώνας θέλει προσοχή και πλήρη συγκέντρωση, για να φτάσουμε σε μια ακόμα νίκη, μετά από +μηνιαία διακοπή!!

:pano:

Υ.Γ. Πολλά δίκια ο Ζαντός από πάνω...Γνωστά εδώ και χρόνια αρκετά διοικητικά προβλήματα και "αδυναμίες"... :evil:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 20 Ιαν 2018, 13:30

Άντε ποδαρικό σήμερα και στο χάντμπολ!

Ζαντός έγραψε:ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ PAOKmania Web Radio:


Σάββατο 20/01

16:00 Π.Α.Ο.Κ. - Αερωπός Έδεσσας (Χάντμπολ ανδρών)


http://www.paokmania.caster.fm


:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό dimitris1408 » Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:43

Το ματς με τον αερωπο σημερα ειναι 4.30 συμφωνα με την σελιδα του ΑΣ και οχι 4. Δυσκολη η ομαδα απο την εδεσσα γιατι μετα απο τοσο μεγαλη διακοπη δεν ξερουμε τι ρυθμο θα βρει η ομαδα μας.

Σε αλλα νεα και αφου περα απο το πρωταθλημα, εναν απο τους δυο θα βρουμε και στον ημιτελικο του κυπελλου, το χανουμι ενισχυθηκε με τον Ιουλιο Αργυρου (κυπριος πλειμεικερ) του Διομηδη που ηταν ισως ο καλυτερος τους παιχτης και ο γαυρος με εναν μαυροβουνιο, πλειμεικερ και ιντερ αν δεν κανω λαθος, ενω εμεις με την φυγη γουργουμη και κυριως με τον τραυματισμο αραμπατζη ειμαστε αποδυναμωμενοι.
Και αν για τερματοφυλακα λενε οτι θα παρουμε κοινοτικο (ο Κοτανιδης βεβαια θεωρειται δικαιως βασικος) εχω καταλαβει οτι για εξτρεμ θα καλυφθει εσωτερικα με παιχτη με αντιθετο χερι. Παμε ομαδαρα οπως και να χει
dimitris1408
 
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιουν 2009, 18:38

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:53

Ναι, 16:00 ξεκινά η μετάδοση και στις 16:30 ο αγώνας, ξέχασα να το διευκρινήσω..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 20 Ιαν 2018, 16:27

Είμαστε στον αέρα!

www.paokmania.caster.fm
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 20 Ιαν 2018, 17:03

13-12 υπέρ μας
15-12
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29796
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 20 Ιαν 2018, 17:15

Ημίχρονο
19-14 :nairepaok:
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29796
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 21 Ιαν 2018, 11:45

35-25

Γιατί έπαιξε ο Τσίλης...;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 21 Ιαν 2018, 12:06

Συγχαρητήρια για την νίκη απέναντι σε μια δυνατή ομάδα, μετά μάλιστα από χρονικά μεγάλη αγωνιστική απραξία...
Τα φιλικά που δόθηκαν ενδιάμεσα φαίνεται ότι λειτούργησαν ευεργετικά στο να έχει αγωνιστικό ρυθμό η ομάδα...
Το ματς δεν το είδα, ούτε το άκουσα (sorry Ζαντέ, ένεκα η ασθένεια) αλλά με καλύπτουν οι δηλώσεις του κόουτς:
.............................................................................
Εικόνα
Σεϊρεκίδης για ντέρμπι και ενίσχυση:
Σάββατο, 20 Ιανουαρίου 2018 19:38...
Από inpaok.com:

Ικανοποιημένος από την απόδοση των παικτών του ήταν ο προπονητής της ομάδας χάντμπολ του Π.Α.Ο.Κ., Στέλιος Σεϊρεκίδης, ο οποίος αναφέρθηκε και στα ντέρμπι που ακολουθούν για τον Δικέφαλο, αλλά και την ενίσχυση που χρειάζεται στη θέση του τερματοφύλακα.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:

Για τη νίκη απέναντι στον Αερωπό:

«Ήταν δύο σημαντικοί βαθμοί για μας. Βγάλαμε ποιότητα σε μεγάλα διαστήματα του αγώνα και διορθώσαμε γρήγορα κάποια αμυντικά λάθη».

Για τα δύο ντέρμπι που έρχονται:

«Έχουμε το επόμενο 15ημερο δύο πολύ σημαντικά παιχνίδια, πολύ ιδιαίτερα για μας, ένα για το πρωτάθλημα με τον Ολυμπιακό και ένα για το κύπελλο με το Άργος. Πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι για δύο 60λεπτα ώστε να πάρουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα».

Για την θέση του τερματοφύλακα:

«Είμαστε σε αναζήτηση τερματοφύλακα μετά τη φυγή Γουργούμη. Έχουμε κάποιες περιπτώσεις, τις οποίες εξετάζουμε. Ελπίζουμε αν όχι στο Ρέντη, στο Άργος να τον έχουμε μαζί μας».


Από inpaok.com Κατηγορία: Ρεπορτάζ ΠΑΟΚ | Μ.Μ.Ε.
Ετικέτες Στέλιος Σεϊρεκίδης Χαντμπολ ΠΑΟΚ Κώστας Γουργούμης ΠΑΟΚ Αερωπός Έδεσσας

...................................................................................

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες