Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Παρ 22 Δεκ 2017, 18:18

Ξερουμε αν ο Τζακσον θα ειναι διαθεσιμος στο Λαυριο στις 30/12;

Βασικα στην ανακοινωση της ΚΑΕ αναφερει πως θα ειναι στην Θεσ/νικη αρχες της εβδομαδας, οποτε λογικα απανταω μονος μου στο ερωτημα μου και λεω πως θα ειναι διαθεσιμος.

Με ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Να ειμαι καλα.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 22 Δεκ 2017, 21:08

Αυτό είναι θέμα Παπαθεοδώρου.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 22 Δεκ 2017, 21:13

Πολλές αλλγες παντως
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 22 Δεκ 2017, 21:25

Ο Καρράς δουλεύει το σώμα του στο γυμναστήριο και διατροφές κτλ! Όσον αφορά τη τεχνική του, δουλεύει εντατικά στις προπονήσεις + κάποιες έξτρα προπονήσεις με τον Λάζαρο Παπαδόπουλο!




DimitrisS έγραψε:Ξερουμε αν ο Τζακσον θα ειναι διαθεσιμος στο Λαυριο στις 30/12;

Βασικα στην ανακοινωση της ΚΑΕ αναφερει πως θα ειναι στην Θεσ/νικη αρχες της εβδομαδας, οποτε λογικα απανταω μονος μου στο ερωτημα μου και λεω πως θα ειναι διαθεσιμος.

Με ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Να ειμαι καλα.




Έτοιμος δημοσιογράφος!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 22 Δεκ 2017, 21:31

Ωχ δουλευει κ τα συνδικαλιστικά;
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 22 Δεκ 2017, 21:42

Ας είναι, μη καταλήξει το πρωτάθλημα με 8 ξένους στα ρόστερ...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό dtown » Σάβ 23 Δεκ 2017, 13:58

ειδα ενα βιντεο απο το περισυνο ΠΑΟΚ-Ροζα Ραντομ,ειναι ολοκληρο στο youtube..Γραψτε ακυρο για το οτι ο Τζακσον ειναι βαρυς που εγραψα προηγουμενως,δεν θυμομουνα τιποτα τελικα.Μια χαρα ειναι το σωμα του,αλλα το προβλημα ειναι οτι διπλα στον Κλαντον που ειναι 2.06 φαινονταν σαφως κοντυτερος.Στα χαρτια και οι δυο ειναι 2.06 αλλα δεν υπαρχει περιπτωση,καπου 202-204 τον κανω..Με αυτα και με αυτα δεν υπαρχει σεντερ που να τα βαζει με τους διαφορους δεινοσαυρους των αντιπαλων.Οχι οτι ειναι πολλοι πλεον αυτοι γενικοτερα,αλλα ακομα και τον Καβαδα ειδαμε πως μονο ο Κλασεν τον αντιμετωπισε τις προαλλες.

Κατα τα αλλα ο Παπαθεοδωρου εκανε δηλωσεις και ξεκαθαρισε οτι δεν θα γινει αλλη μεταγραφη.Ειναι γεματη λεει η περιφερεια.Παλι με τον σταυρο στο χερι,να μπορεις να εχεις 6 ξενους και εσυ συνειδητα να πας με 4.Στο μεταξυ ο βαζελος εχει 7 ξενους και αλλους 2 αμερικανους με ελληνικο διαβατηριο....Το φαντασμα του Λαζου ζει,yankees go home..εοκ και νατο το ιδιο συνδικατο.Φυσικα αν ερθει καμια κατραπακια απο τον Σερελη και καπακι η αναμενομενη ηττα απο τον γαυρο προβλεπω να ξαναψαχνει παικτες ο Τελης σε χρονο dt.. :roll:
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό desperando » Σάβ 23 Δεκ 2017, 16:16

Γιατί πιστεύεις ότι ένας Αμερικανός που παίρνει 5 χιλιάδες τον μήνα είναι καλύτερος απο έναν Έλληνα που παίρνει τα ίδια λεφτά?
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Σάβ 23 Δεκ 2017, 17:34

Δεν είναι αναγκαστικά καλύτερος ένας ξένος τον 5.000 , απλά ορισμένα χαρακτηριστικά παικτών τα βρίσκεις ποιο εύκολα στους αμερικανους.
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Odi » Σάβ 23 Δεκ 2017, 21:21

theodorosstefan έγραψε:εχουμε κενες 2 θεσεις ξενων μετα την αποχωρηση του τρις.. θα κανουμε καμια κινηση?

Στάλθηκε από το SM-J110H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Χωρίς έξτρα χρηματοδότηση δύσκολα.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 23 Δεκ 2017, 21:40

Λ7 υπάρχουν, το είπε ο coach.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 23 Δεκ 2017, 21:46

Και ο Γιωργάκης τα ίδια έλεγε και είδες πώς κατέληξε.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό theo G4 » Κυρ 24 Δεκ 2017, 02:38

Αυτός μια χαρά είναι εμείς που καταλήξαμε .
theo G4
 
Δημοσιεύσεις: 3259
Εγγραφή: Δευτ 30 Μάιος 2011, 08:15

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 24 Δεκ 2017, 12:41

μιας και κλείδωσε το τοπικ του Μπράντον του Τρις, θα πω τη Χριστουγεννιάτικη βλακεία μου εδώ:
εγώ τον συμπαθούσα.
Φάτσα πολύ πολύ συμπαθητική.
Μπρατσάκια ΟΚ.
(αυτά από μια συνάδελφο που τον είδε σε φωτο)
...μπασκετικά πολύ αδικημένος. Του κάναμε την ψυχολογία fucked up, ένα παίκτη που μέχρι και ο σπικερ σε ένα από τα πρώτα Ευρωπαικά εκτός τον ήξερε κι έλεγε ότι αν αφήσεις ελεύθερο τον Μπράντον θα το γράψει...
λοιπόν κανείς σας δεν πρόσεξε ότι έμπαινε κρύος κι έγραφε τα σουτάκια που έπαιρνε. Ποσοστό 45% στα τρίποντα είχε.
Και δεν τον θέλατε.
Παίκτη σκορερ, δεν του δώσαμε ποτέ τη μπάλα όπως πχ στον ΜκΦάντεν, τον Τρακ, τον Ντίλαρντ... να δούμε τι μπορεί να προσφέρει.
Αμπάσκετε λαέ :lol: :lol:

(τώρα λεπτομέρειες περι σκεπτομενου ομαδικου μπασκετ, ριμπαουντ, αμυνα, και άλλα μικρά κι ασήμαντα δεν ξέρω...
αυτό που ξέρω είναι ότι αν τον είχα συμπαίκτη κάνα Ποσειδώνιο ξερω γω θα παίρναμε τα βρακιά όλων των γατακίων...)

ΥΓ1: σκεφτείτε αν είχαμε κρατήσει ΜακΦάντεν (έτσι όπως παίζει φέτος) και Κλάντον το καλοκαίρι, τι ξεκίνημα θα κάναμε αντί όσων γραφικών ζήσαμε...
ΥΓ2 πάρτε Κιθ ΤΩΡΑ πριν τον αρπάξει το σκουλίκι
ΥΓ3 : η νέα χορηγία του κουμπάρου του Πανάκα (τυχαίο;) έδωσε ρευστότητα... και τώρα έχεις και τη δυνατότητα και 2 κενές θέσεις ξένων... ε ρε γλέντια, για να δούμε θα μαλακιστούμε πάλι ή θα παίξει ενίσχυση;
ΥΓ 4 εγώ θα έπαιρνα και τον Μπένσον που έφυγε για τα ξένα...
ΥΓ5 : παίζει να έχουμε τόσο ΠΛΗΡΕΣ ρόστερ που δεν χωράει κάπου ξένος;; οι κοντοί είναι πολλοί, στη ρακέτα τα ίδια και με τον Τζάκσον συμπληρώνονται αρκετά, δεν θέλεις να κόψεις χρόνο από τους Ελληνες που παιζουν καλά, σύνθετο πρόβλημα...μήπως να πάρουμε 1 μόνο παίκτη, 3αρι με σουτ και άλμα που να μπορεί να σταθεί και στο 2 ή το 4;;
ή κι 1 βαρύ 5αρι;;

ορίστε άνοιξα μερικά καυτά ζητήματα, έτσι για να έχουμε να "τσακωνόμαστε" γιορτινές μέρες που είναι...να ξυπνήσει λίγο ο κοιμόμενος γίγαντας ο λαός μας...
σκέφτεστε τίποτα καλύτερο;; διακοπές, ελεύθερος χρόνος , ας κάνουμε θεωρητική παρέμβαση-βελτίωση στην ομάδα της καρδιάς μας...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό desperando » Κυρ 24 Δεκ 2017, 13:26

Αν κάτι λείπει αυτή τη στιγμή από την ομάδα ( σε σχέση πάντα με το μπάτζετ της) είναι ένας παίκτης καλός στο isolation.
Δεν υπάρχει ο παίκτης που όταν πας τις επιθέσεις στο τέλος του χρόνου,που θα πάρει την μπάλα και θα ανοίξουν οι αλλοι4 για να παίξει 1 με 1.
Είναι ένα πρόβλημα αυτό και το είδαμε και μες στην Τουρκία όπου σε δύο πολύ κρίσιμες επιθέσεις στο τέλος οι ψηλοί έκλεψαν την μπάλα από τα γκαρτ μας
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Shivaspace, Zatoichi και 6 επισκέπτες