21. Darnell Jackson

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Darnell Jackson

Δημοσίευσηαπό palok » Πέμ 21 Δεκ 2017, 07:41

Βλέπει γήπεδο,δίνει ασσίστ αλλά κάνει και πολλά λάθη (προϊόν και της νοοτροπίας του που περιέγραψα σε ένα άλλο μου ποστ). Αυτοί οι Αμερικάνοι που είναι nba material μπορούν να κάνουν πολλά στην Ελλάδα αν θέλουν να ακούσουν και να δουλέψουν.

Ps: χτες θα ματσαρε πολύ καλά με τον Κάρτερ τζουνιορ
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Darnell Jackson

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 21 Δεκ 2017, 08:22

MANIAKOS έγραψε:Παιξταρα φαινεται
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29884
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Darnell Jackson

Δημοσίευσηαπό theodorosstefan » Πέμ 21 Δεκ 2017, 08:26

θα τραβαει και τον αντιπαλο ψηλο εκτος ρακετας γιατι εχει και το μακρινο σουτ

Στάλθηκε από το SM-J110H μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
theodorosstefan
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Δευτ 29 Δεκ 2014, 00:21

Re: Darnell Jackson

Δημοσίευσηαπό che4 » Πέμ 21 Δεκ 2017, 08:37

Chuck Norris έγραψε:μπα ? προλαβε ο ζαντος να ανοιξει τοπικ?



είχε ινσαιντ ινφορμεισον επειδή δεν μπαναρει ποτέ τον πρόεδρο και περίμενε με το κουμπί στο χέρι
Άβαταρ μέλους
che4
 
Δημοσιεύσεις: 7248
Εγγραφή: Σάβ 16 Οκτ 2010, 20:27

Re: Darnell Jackson

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Πέμ 21 Δεκ 2017, 08:38

Συν 5E
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Darnell Jackson

Δημοσίευσηαπό Chuck Norris » Πέμ 21 Δεκ 2017, 11:39

Καταξοδευτηκες παλι πρόεδρε ... παίκτη απο την προτελευταία της γαλλίας μας εφερες
Winnin is like deodorant - it comes up and a lot of things don't stink
Άβαταρ μέλους
Chuck Norris
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιουν 2015, 20:29
Τοποθεσία: Πόλη με μια ομάδα

Re: Darnell Jackson

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 21 Δεκ 2017, 12:51

Σποραδικές φήμες θέλουν τον Πρόεδρο (Che4) να δραστηριοποιείται προσφάτως στην αγορά των μηχανημάτων οδοποιίας, οπότε, για μια αρχική δοκιμή, συμφωνήθηκε να έρθει στον Π.Α.Ο.Κ. (αν ο Μπράιαντ ήταν "φορτηγό") o Darnell the...
Εικόνα :lol: :lol: :lol: :lol:
...επενδύοντας φυσικά και κάποια extra κεφάλαια απ τα δικά του, άλλων μεγαλοεπενδυτικών φαν(τ)ς...
MANIAKOS έγραψε:Συν 5E

:D :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Darnell Jackson

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 21 Δεκ 2017, 13:53

ινπαοκ

Τις πρώτες του δηλώσεις ως παίκτης του ΠΑΟΚ έκανε ο Νταρνέλ Τζάκσον λίγες ώρες μετά την υπογραφή του συμβολαίου του με τον Δικέφαλο.

Ο 32χρονος Αμερικανός μίλησε στο επίσημο σάιτ της «ασπρόμαυρης» ΚΑΕ για την πρόκληση που έχει μπροστά του, τις περσινές αναμετρήσεις του με τον ΠΑΟΚ ως παίκτης της Rosa Radom, αλλά και την αγωνιστική κατάσταση στην οποία βρίσκεται.

Αρχικά τόνισε: «Νιώθω πραγματικά ευλογημένος και τυχερός για τη νέα πρόκληση που ανοίγεται μπροστά μου. Είμαι ενθουσιασμένος που είμαι πλέον μέλος του ΠΑΟΚ».

Για τους αγώνες της Rosa Radom με τον ΠΑΟΚ: «Από τα περσινά παιχνίδια της Rosa Radom με τον ΠΑΟΚ θυμάμαι ότι στο πρώτο ματς είχαμε παίξει εξαιρετικά και είχαμε κερδίσει, αλλά στη Θεσσαλονίκη, ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος και νίκησε δίκαια».

Για το τι μπορεί να προσφέρει στην ομάδα: «Νιώθω ότι μπορώ να δώσω πολλά πράγματα στην ομάδα του ΠΑΟΚ. Θα προσπαθήσω να προσαρμοστώ όσο καλύτερα και όσο γρηγορότερα μπορώ για να παίξω το παιχνίδι μου με τον τρόπο που θα βοηθήσει την ομάδα να παίρνει νίκες. Θα δουλέψω σκληρά για να δώσω ό,τι μπορώ».

Για την αγωνιστική κατάσταση στην οποία βρίσκεται: «Είμαι σε καλή φόρμα, αλλά θα χρειαστώ μερικές προπονήσεις για να βρω αγωνιστικό ρυθμό. Υπάρχει διαφορά από την καλή φυσική κατάσταση και τον ρυθμό που χρειάζεσαι για να παίζεις σε αγώνες. Θεωρώ πάντως ότι γρήγορα θα φτάσω στο επίπεδο που βρίσκονται οι υπόλοιποι παίκτες του ΠΑΟΚ».

O Νταρνέλ Τζάκσον, ο οποίος αναμένεται στη Θεσσαλονίκη στις αρχές της ερχόμενης εβδομάδας, θα αγωνίζεται με τον αριθμό «21».
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 21. Darnell Jackson

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 21 Δεκ 2017, 14:30

Εικόνα
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 21. Darnell Jackson

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 21 Δεκ 2017, 14:33

Εικόνα
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 21. Darnell Jackson

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 21 Δεκ 2017, 15:31

Επικός Αποστόλης για άλλη μια φορά.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29884
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 21. Darnell Jackson

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 22 Δεκ 2017, 21:15

Κρίμα καλη συνεχεια
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 21. Darnell Jackson

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 22 Δεκ 2017, 21:47

Εικόνα
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89927
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 21. Darnell Jackson

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 25 Δεκ 2017, 19:44

Τζάκσον : Μια ζωή γεμάτη δράματα

Ο νέος παίκτης του ΠΑΟΚ έχει περάσει πολλά περισσότερα από όσα μπορεί να αντέξει ένας άνθρωπος…

Στο πλούσιο βιογραφικό του Νταρνέλ Τζάκσον περιλαμβάνονται αρκετές διακρίσεις, όπως ο κολεγιακός τίτλος με το Κάνσας και οι τέσσερις σεζόν στο ΝΒΑ δίπλα σε αστέρες όπως ο Λεμπρόν Τζέιμς και ο Σακίλ Ο’Νιλ.

Στην προσωπική του ζωή όμως, ο νέος παίκτης του ΠΑΟΚ, έχει περάσει πολύ περισσότερα από όσα μπορεί να αντέξει ένας άνθρωπος…

ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΕΓΙΝΕ ΣΥΝΗΘΕΙΑ

Ο πατέρας του, ο οποίος δεν ζούσε μαζί με την υπόλοιπη οικογένεια και δεν είχε απομακρυνθεί από τα παιδιά του, σκοτώθηκε από αστυνομικούς στην Οκλαχόμα, ενώ ο θείος του δολοφονήθηκε δεχόμενος απανωτά χτυπήματα με σφυρί στο πρόσωπο. Όσο ήταν στο λύκειο, βρήκε το πτώμα ενός συμμαθητή του στο σχολείο, ενώ με το που έφυγε για τις σπουδές του στο Κάνσας, έμαθε ότι ένας στενός οικογενειακός φίλος πυροβολήθηκε στο κεφάλι από μέλη μιας συμμορίας. Τα τραγικά γεγονότα όμως, δεν σταματάνε εδώ…

Τον Μάιο του 2005, ένας μεθυσμένος οδηγός προκαλεί ένα τροχαίο. Στο άλλο αυτοκίνητο βρισκόταν η γιαγιά του, που έχασε τη ζωή της και η μητέρα του, Σόουν, η οποία τραυματίστηκε πολύ σοβαρά.

Η ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΤΟΥ


Για αρκετά χρόνια η μητέρα του έπαιρνε καθημερινά παυσίπονα χάπια, προκειμένου να αντέξει τον πόνο. Στις 25 Μαρτίου του 2010, ο αδερφός του, Έβαν και η αδερφή του, Έπονι, τον ενημέρωσαν ότι η μητέρα του βρέθηκε νεκρή σε ηλικία 41 ετών από υπερβολική δόση χαπιών. Ο Νταρνέλ Τζάκσον άφησε το Κλίβελαντ, στο οποίο βρισκόταν εκείνη την περίοδο ως παίκτης των Καβαλίερς και πήγε αμέσως στο σπίτι της μητέρας του. «Είδα τα χάπια με τα οποία αυτοκτόνησε η μητέρα μου», δήλωσε σε συνέντευξη του μερικά χρόνια αργότερα ο Νταρνέλ Τζάκσον, για να συμπληρώσει: «Είχε αφήσει ένα γράμμα. Δεν το έχω διαβάσει ακόμα γιατί νιώθω ότι θα τρελαθώ, θα το κάνω όμως μια μέρα και μετά θα το κάψω».

Ο ΡΟΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ

Στις 5 Ιανουαρίου του 2007, στα μέσα δηλαδή, της τρίτης του χρονιάς στο κολέγιο, ο Νταρνέλ Τζάκσον πήρε την απόφαση να αφήσει το Κάνσας και να επιστρέψει την Οκλαχόμα για να βρίσκεται κοντά στην μητέρα του. Όταν πληροφορήθηκε την απόφαση του παίκτη του, ο τεχνικός του Κάνσας, Μπιλ Σελφ, ο οποίος πρόσφατα έγινε μέλος του Hall of Fame, πήρε μαζί με έναν συνεργάτη του το αεροπλάνο για να τον επισκεφθεί στο πατρικό του.

«Νομίζω ότι πρέπει να φύγω. Από τότε που ήρθα στο Κάνσας, τίποτα δεν πάει καλά στη ζωή μου», είπε ο Τζάκσον στον Σελφ, ο οποίος τον αγκάλιασε και του είπε: «Δεν ευθύνεσαι για τίποτα από όσα συμβαίνουν».

«Η αγκαλιά του προπονητή μου άλλαξε τον τρόπο που έβλεπα τα πράγματα. Ένιωθα ξανά ασφαλής και άνετος και ήθελα να γυρίσω πίσω στη ομάδα», δήλωσε νέος παίκτης του ΠΑΟΚ, που έναν περίπου χρόνο αργότερα είδε την επιλογή του να δικαιώνεται καθώς κατέκτησε τον τίτλο στο NCAA στην τέταρτη και τελευταία του χρονιά ως παίκτης του Κάνσας.

Ο ΤΙΤΛΟΣ ΣΤΟ ΝCAA ΜΕ ΤΟ ΚΑΝΣΑΣ


Το πρωτάθλημα του 2008

Ο Νταρνέλ Τζάκσον ήταν ένα από τα βασικά γρανάζια της πρωταθλήτριας ομάδας του Κάνσας το 2008, καθώς τελείωσε τη σεζόν 2007-2008 με 10.5 πόντους και 6 ριμπάουντ κατά μέσο όρο, ενώ στον τελικό με αντίπαλο το Μέμφις (στο οποίο αγωνιζόταν ένας πρώην «ασπρόμαυρος», ο Ρόμπερτ Ντόζιερ) είχε 8 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Ο Τζάκσον γίνεται ο τέταρτος παίκτης που έχει κατακτήσει κολεγιακό πρωτάθλημα και θα φορέσει τη φανέλα του ΠΑΟΚ, μετά τους Ντιν Γκάρετ, Έντμουντ Σόντερς και Λι Χάμφρεϊ και ο τρίτος απόφοιτος του Κάνσας, μετά τον Κένι Γκρέγκορι και τον Τζέι Αρ Γκίντενς, με τον οποίο, μάλιστα, υπήρξαν συμπαίκτες.

Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΝΤΑΡΝΕΛ ΤΖΑΚΣΟΝ

Το ΝΒΑ, η Ρόζα Ράντομ και η Μπουζαλάκ


Το 2008 Νταρνέλ Τζάκσον έγινε ντραφτ από τους Μαϊάμι Χιτ στο νούμερο 52 και αγωνίστηκε στο ΝΒΑ με τις φανέλες των Κλίβελαντ Καβαλίερς, Μιλγουόκι Μπακς και Σακραμέντο Κινγκς. Έχει παίξει για δύο χρονιές στην Κίνα, ενώ στην Ευρώπη έχει αγωνιστεί σε Ουκρανία, Τουρκία, Πολωνία και Γαλλία.

Έχει αντιμετωπίσει τον ΠΑΟΚ ως παίκτης της Ρόζα Ράντομ στο περσινό Basketball Champions League, μετρώντας 12 πόντους και 8 ριμπάουντ στο ματς της Πολωνίας και 9 πόντους και 13 ριμπάουντ στο «Παλατάκι».

Φέτος, ξεκίνησε στην γαλλική Μπουζαλάκ με την οποία είχε 10.6 πόντους (49.1% στα δίποντα, 47.4% στα τρίποντα και 71.4% στις βολές) και 4.7 ριμπάουντ. Σύμφωνα με δηλώσεις του προπονητή του Κλοντ Μπεργκό, ο Τζάκσον αποχώρησε γιατί το αγωνιστικό του στιλ δεν ταιριάζει στο γαλλικό πρωτάθλημα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46909
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 21. Darnell Jackson

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 25 Δεκ 2017, 20:12

Με τέτοιο "βιογραφικό", τον κόβω να γίνεται άμεσα πουλαίν του...................kat.... :D :opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες