Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

ΜVP

Πασχαλακης
4
5%
Ματος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βαρελα
7
8%
Μαλεζας
39
45%
Κρεσπο
16
19%
Κανιας
3
3%
Μαουριτσιο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πελκας
8
9%
Λημνιος
1
1%
Καμπος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κουλουρης
5
6%
Σακχοβ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μπισεσβαρ
2
2%
Τσιμιροτ
1
1%
 
Σύνολο ψήφων : 86

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό astrachan » Κυρ 17 Δεκ 2017, 22:42

hasio_john έγραψε:Εγώ τον έβλεπα να τους λέει ΣΥΝΕΧΕΙΑ ν' ανέβουν ψηλά. Έβλεπα τον Πέλκα να φωνάζει το ίδιο, έβλεπα τον Λημνιό και αυτός να το κάνει!


Μάλλον μόνο εγώ κι εσύ το είδαμε.Το ίδιο συνέβη και στο παιχνίδι με την ζελα.Η οπισθοχώρηση είναι εμφανής αλλά μάλλον είναι θέμα νοοτροπίας κι όχι ζητούμενο.


Στάλθηκε από το TA-1020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
"Η αναγκη ειναι η μητεÏ
Άβαταρ μέλους
astrachan
 
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2008, 10:23
Τοποθεσία: Μεξικό

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Δευτ 18 Δεκ 2017, 04:24

Ειπώθηκε και σε συνεντεύξεις παικτών μετά τον αγώνα, ότι αφού δεν μπήκε 2ο γκόλ κι επειδή με μιά στραβοκλωτσιά μπορείς να δεχτείς γκόλ (βλέπε Λάρισα), γύρισαν πίσω.

Το έχω εξηγήσει (δικιά μου άποψη), ότι ομάδα που ΔΕΝ σκοράρει, αγχώνεται. Ειδικά οι αμυντικοί που αρχίζουν τα διωξίματα αντί να κρατάνε μπάλα. Δεν έχει να κάνει με τον προπονητή. Γι αυτό και αυτοί που φώναζαν τους άλλους είναι οι επιθετικοί. Το πρόβλημά μας είναι στο γκόλ και στην τελική. Οταν κάνεις 20 τελικές και βάζει γκόλ σε αναμπουμπούλα ο Μαλεζάς, τότε οπισθοχωρείς (είναι καθαρά ψυχολογικό). Αυτό το τελευταίο το έχει πει πολλάκις ο Λουτσέσκου.

Οποιος ψάχνει να βρεί εξήγηση για το πρόβλημα του φετινού ΠΑΟΚ πρέπει να αναρωτηθεί γιατί έχουμε τόσους ποιοτικούς παίκτες στο ρόστερ αλλά στην πλειοψηφία τους άγκολους. Είναι ποδοσφαιρική ανωμαλία τα τελευταία 2 χρόνια πρώτος σκόρερ σου να είναι ο δεξιός μπάκ! Εδώ ο δεύτερος βασικός μας φόρ δεν έχει γκόλ σε ροή αγώνα σε 1 χρόνο, ενώ κάνει τέλεια όλες τις άλλες δουλειές γύρω γύρω από την περιοχή. Φέρνουμε πολύ καλόν ακραίο από την τουρκία με καλή τρίπλα και τρεξίματα ο οποίος δεν βρίσκει εστία με τίποτα. Αν βάλουμε και τους Καντουρί, Κάνιας, Τσίμιροτ, όλοι μαζι ζήτημα να έχουν 1 γκόλ! Για μένα καί οι τρείς πολύ ποιοτικοί παίκτες...
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4466
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Δευτ 18 Δεκ 2017, 07:08

astrachan έγραψε:
hasio_john έγραψε:Εγώ τον έβλεπα να τους λέει ΣΥΝΕΧΕΙΑ ν' ανέβουν ψηλά. Έβλεπα τον Πέλκα να φωνάζει το ίδιο, έβλεπα τον Λημνιό και αυτός να το κάνει!


Μάλλον μόνο εγώ κι εσύ το είδαμε.Το ίδιο συνέβη και στο παιχνίδι με την ζελα.Η οπισθοχώρηση είναι εμφανής αλλά μάλλον είναι θέμα νοοτροπίας κι όχι ζητούμενο.


Στάλθηκε από το TA-1020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Εγώ νομίζω πως αυτό (το να μένει πισω η ομάδα) προκαλείτε από τα 2 cb που δεν ανεβαίνουν και αναγκάζουν όλες τις γραμμές να είναι πίσω
Για μένα οι φοβικοί είναι αυτοί που ορίζουν τις αποστάσεις και όταν ο αντίπαλος έχει την μπάλα τις αποστάσεις της οριζει η τελευταία γραμμή άμυνας. Για να είναι τακτικά σωστός ο Κάνιας ο Τσιμιροτ πρέπει να έχει συγκεκριμένη απόσταση από αυτήν για να βγαίνουν τα «τρίγωνα» αμυντικής κάλυψης.
Μπορεί να φταίει το ότι τα περισσότερα γκολ τα έχουμε φάει στην κόντρα όταν η άμυνα ήταν στο κεντρο και οι χώροι για τρεχαλατζήδες επιθετικούς πολλοί (Βαρέλα - Μαλεζα σε ταχύτητα δεν τους λές και αντιλόπες)
Είναι και η ατυχία που με εμάς ο επιθετικός θα πιάσει το καλύτερο σουτ στην μια και μοναδική ευκαιρία τέλος πάντων είναι όλα μαζί.
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 18 Δεκ 2017, 08:06

astrachan έγραψε:
hasio_john έγραψε:Εγώ τον έβλεπα να τους λέει ΣΥΝΕΧΕΙΑ ν' ανέβουν ψηλά. Έβλεπα τον Πέλκα να φωνάζει το ίδιο, έβλεπα τον Λημνιό και αυτός να το κάνει!


Μάλλον μόνο εγώ κι εσύ το είδαμε.Το ίδιο συνέβη και στο παιχνίδι με την ζελα.Η οπισθοχώρηση είναι εμφανής αλλά μάλλον είναι θέμα νοοτροπίας κι όχι ζητούμενο.


Στάλθηκε από το TA-1020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Εγω πιστευω πως η νοοτροπια μπολιαζεται στις προπονησεις εδω και 4 μηνες, οχι εν ωρα αγωνα να ζητας πραγματα που δεν τα εχεις δειξει. Επιθετικα δεν μπορει ο προπονητης να δειξει κατι κι ας εχουμε πολυ καλους παικτες. ΑΜυνα ειμαστε καλα, δυστυχως μεχρι εκει ξερει ο ρουμανος οποτε με αυτο θα πορευτουμε.
Dimg4
 

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 18 Δεκ 2017, 08:44

Τι ακριβώς να τους δείξει στην προπόνηση; Πώς να κρατάνε μπάλα αφού σκοράρουν; Θέλει προπόνηση αυτό και ειδική προετοιμασία;

Τι φάση δηλαδή; Στην προπόνηση τους λέει "μετά το γκολ γυρνάμε πίσω" και στον αγώνα τους λέει "πάμε μπροστά παλικάρια";
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 18 Δεκ 2017, 09:21

Τι να τους δειξει στην προπονηση?
αυτο στο 2.12 λεγεται δουλεμενη επιθεση. Παικτες που εχουν εντολες πως να κινηθουν
[youtube]www.youtube.com/watch?v=BQ0yen3b55o&t=296s[/youtube]

Οdi, οχι δε θελει προπονηση να κρατανε τη μπαλα. Αυτο αρκει δηλαδη, να βλεπεις παικτες να κρατανε τη μπαλα να περναει η ωρα? :lol:
Νομιζα ο προπονητης ειναι για να δουλευει συστηματα
Dimg4
 

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 18 Δεκ 2017, 09:29

Προφανως και εννοώ να κρατάνε την μπάλα και συνεχίσουν να επιτίθενται. Μην λέμε τα αυτονόητα.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11050
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 18 Δεκ 2017, 09:30

Ναι χαβαλε κανω relax, φυσικα θελει εντολες και δουλεια προπονητη για να το κανουν αυτο! απο ποτε δεν ισχυει κατι τετοιο?
Dimg4
 

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 18 Δεκ 2017, 10:28

Fun Fact, με την είσοδο του Bisewar ο ΠΑΟΚ πίεζε τα τρία στόπερ του Πλατανιά με τους Πέλκα-Κουλούρη-Diego (ο τελευταίος βέβαια, πιο πολύ τους αγριοκοίταζε τους στόπερ, παρά τους πίεζε)
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Πλατανιάς-ΠΑΟΚ 0-1 MVP Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Δευτ 18 Δεκ 2017, 11:09

Τέλος από εδώ έχουμε κύπελλο

MVP ο Μαλεζάς.
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10190
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης