Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 12 Δεκ 2017, 11:54

Ο καλπασμός του ΠΑΟΚ

σδνα - 12 Δεκεμβρίου 2017, 11:31 Μάνος Αντώναρος

Διαβάζω εδώ και καιρό διάφορα άρθρα εναντίον του ΠΑΟΚ.
Φυσικό είναι! Το αθηναϊκό (μας) κατεστημένο δεν ειναι τοσο ευκολο να σηκώσει τα χέρια ψηλά.
Ο ΠΑΟΚ έρχεται… και όποιος δεν ακούει τον καλπασμό του απλώς ειναι βαρυκοος.

Ο Δημήτρης Πέλκας σηκώνειο το κεφάλι εξω από την περιοχή και σουτάρει λες και ειναι Βριαζιλιάνος διεθνής… η μπάλα πάει εκεί που ουτε ο Μπουφόν δεν μπορεί να την ακουμπήσει.

Ο Δημήτρης Πέλκας ντριπμπλάρει όποιον βρει, εκμεταλλεύεται τον χωρο παραληλα με το τέρμα και εντός περιοχής σαν αλλος Ρόμπεν την καταλληλη στιγμή στρίβει και στέλνει τη μπαλα στα δίκτυα.

Δεν μπορω να ξερω αν θα πάρει το πρωτάθλημα γιατι δεν είμαι μάγος… πάντως ο ΠΑΟΚ έρχεται τρένο.

Βοηθησε ο Ιβάν;

Φυσικά!

Ξερετε γιατι;

Οχι μονο επειδή έσταξε χρήματα, αλλά βασικά επειδή έδειξε και δείχνει υπομονή.

Αυτο στα απλλά ελληνικά λεγεται: ασφάλεια.

Προχωρώ στους αθηναϊκούς δρόμους και όλο και περισσότεροι μου λένε για τον ΠΑΟΚ.

Οχι μόνο Θεσσαλονικείς που είναι εδω για διαφορους λόγους…αλλα ανθρωποι που γεννηθηκαν ή μεγαλωσαν στην Αθήνα.

Αυτή ειναι η καινουργια δυναμη που απέκτησε η ομάδα…

Ξεφυγε από το εσωστρεφές -καταστροφικό- τοπικιστικό ενδιαφέρον και απλώθηκε παντού.

Τα social media βοηθηκσαν πολύ. Πέρασαν στον κόσμο τη φιλοσοφία της ομάδας…. αυτο το "ΠΑΟΚ είσαι αφού…" μπορεί να μοιάζει ακατανόητο στ' αυτια του άσχετου… όμως μπήκε στη καρδιά πολλών ανθρωπων που βαρέθηκαν τη μονοκρατορία του Ολυμπιακού, την εμμονή του Παναθηναϊκού στο ένδοξο παρελθόν και το σκαμπανεβσμα των τελευταίων ετών της ΑΕΚ.

Με τον ΠΑΟΚ δεν συμβαίνει τίποτε διαφορετικό είτε πάρουν το πρωτάθλημα είτε δεν το πάρουν η Τούμπα θα'ναι καμίνι. Ο λαός που δεν κανει πίσω.

Σε μια κοινωνία που'χει λιώσει απο φοβο στους καναπέδες το ΠΑΟΚιλίκι είναι το μόνο που αντιστέκεται.

Να σας κάνω μια πρόβλεψη;

Μόλις ο ΠΑΟΚ πάρει το πρωτάθλημα τότε θα ανοίξει πραγματικα το πορτοφολι ο Σαββίδης.

Και τότε θα γίνει χαλασμός.

Δεν ειναι ακόμα η ώρα γιατι η ομάδα ειναι ακόμα στην αρχή της τελικής ευθείας.

Προφανώς το πάθημα του Μπερμπάτωφ έγινε μάθημα…

Ο ΠΑΟΚτσής έχει μάθει να περιμένει…. αυτο είναι ανικητο όπλο.

Ο ΠΑΟΚτσής έχει μάθει να λατρευει την ομάδα του όχι γιατι καμαρωνει στην αιθουσα τροπαίων της ΠΑΕ… αλλά γιατι γυιαλίζει το μάτι στη θεα και μόνο της μαυροασπρης φανέλας.

Αυτό είναι επίσης ενα ανικητο όπλο.

Ο ΠΑΟΚ ξεφυγε επιτέλους από τη μονοσημαντη κόντρα του με τον Αρη και πέταξε ψηλότερα.

Εχω γραψει δεκάδες κομμάτια για τη συγκινηση που μου προκαλεί η αδιαφορία που δείχνουν οι ΠΑΟΚτσήδες στην αδικία… αν πολεμάς όταν σε αδικούν αργά η γρήγορα θα νικήσεις… πόσο πολύ μαλλον τώρα που η ελπίδα σου χαμογελά κατάφατσα.

Δεν ειναι ακριβώς νίκη… είναι κάτι καλύτερο: δικαίωση.

Με μεγάλη ικανοποίηση παρατηρώ ότι η θρησκεια ΠΑΟΚ ξεφυγε απο τα στενα όρια της βορειότερης Ελλάδας και ξεχυθηκε παντού.

Ειμαστε μεσογειακός λαός… ευσυγκινητος…δεν μας αρέσει η έπαρση…. μας συγκινεί όμως η προσπάθεια… η επιμονή.

Ναι, αλλά αυτοί είναι άγριοι, ισχυρίζονται αυτοί που δεν συμφωνούν.

Ναι είναι… αυτοί όμως κρατησαν αναμενο το φως στα πετρινα χρόνια.

Ενταξει…δεν ειναι κομψό…αλλα δεν μιλάμε για σκάκι.

Οποτεδήποτε συνομιλώ -ως τρίτος- με οπαδούς αλλων ομάδων -ποσο πολύ της δικιάς μου του Παναθηναϊκού- μου μιλούν για φάσεις, ενεργειες, νικες ή τίτλους…

Οταν συνομιλώ με ΠΑΟΚτσήδες -ως τρίτος λεμε- μου μιλούν για τον ΠΑΟΚ.

Επειδή ΠΑΟΚ δεν ειναι οι ενδεκα ή η οι 5 που πατανε το χορτάρι η το παρκέ…

Ο ΠΑΟΚ είναιο Οργανισμός Ψυχής…. είναι μια δια βίου καψούρα.

Κανείς καψούρης δεν ασχοληθηκε με την εξωτερική εμφάνιση… του αρκει και τον τρέφει η παρουσία.

Ο ΠΑΟΚ έρχεται….και όποιος δεν ακούει τον καλπασμό του ειναι απλώς βαρύκοος, λεμε.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 12 Δεκ 2017, 23:16

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/1367 ... tzon-korfa

Έριξα μια ματιά στην εν λόγω συνέντευξη του θρυλικού Τεντεν! Είναι απίστευτο το ότι ανέβηκε σε αυτό το χάλι η συνέντευξη. Οκ, είπαμε, το επίπεδο είναι όλο και χειρότερο αλλά, ειλικρινά, δεν έχει τύχει, στο ελάχιστο πλέον που διαβάζω κανένα άρθρο άλλων σαιτς μέσα από την κεντρική, να διαβάσω κείμενο με τόσα λάθη και τσαπατσουλιά! Ενδεικτικό, γνώμη μου, του πόσο σοβαρά παίρνουν τη δουλειά τους αυτά τα χαϊβάνια!
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Hermann » Τρί 12 Δεκ 2017, 23:24

ΑποστόληςΑ έγραψε:Ο καλπασμός του ΠΑΟΚ

σδνα - 12 Δεκεμβρίου 2017, 11:31 Μάνος Αντώναρος

Διαβάζω εδώ και καιρό διάφορα άρθρα εναντίον του ΠΑΟΚ.
...
Ο ΠΑΟΚ έρχεται….και όποιος δεν ακούει τον καλπασμό του ειναι απλώς βαρύκοος, λεμε.


Πάντα ωραίος ο Αντώναρος.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3481
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τρί 12 Δεκ 2017, 23:41

ΑποστόληςΑ έγραψε:Ο καλπασμός του ΠΑΟΚ

σδνα - 12 Δεκεμβρίου 2017, 11:31 Μάνος Αντώναρος

Διαβάζω εδώ και καιρό διάφορα άρθρα εναντίον του ΠΑΟΚ.
Φυσικό είναι! Το αθηναϊκό (μας) κατεστημένο δεν ειναι τοσο ευκολο να σηκώσει τα χέρια ψηλά.
Ο ΠΑΟΚ έρχεται… και όποιος δεν ακούει τον καλπασμό του απλώς ειναι βαρυκοος.

Ο Δημήτρης Πέλκας σηκώνειο το κεφάλι εξω από την περιοχή και σουτάρει λες και ειναι Βριαζιλιάνος διεθνής… η μπάλα πάει εκεί που ουτε ο Μπουφόν δεν μπορεί να την ακουμπήσει.

Ο Δημήτρης Πέλκας ντριπμπλάρει όποιον βρει, εκμεταλλεύεται τον χωρο παραληλα με το τέρμα και εντός περιοχής σαν αλλος Ρόμπεν την καταλληλη στιγμή στρίβει και στέλνει τη μπαλα στα δίκτυα.

Δεν μπορω να ξερω αν θα πάρει το πρωτάθλημα γιατι δεν είμαι μάγος… πάντως ο ΠΑΟΚ έρχεται τρένο.

Βοηθησε ο Ιβάν;

Φυσικά!

Ξερετε γιατι;

Οχι μονο επειδή έσταξε χρήματα, αλλά βασικά επειδή έδειξε και δείχνει υπομονή.

Αυτο στα απλλά ελληνικά λεγεται: ασφάλεια.

Προχωρώ στους αθηναϊκούς δρόμους και όλο και περισσότεροι μου λένε για τον ΠΑΟΚ.

Οχι μόνο Θεσσαλονικείς που είναι εδω για διαφορους λόγους…αλλα ανθρωποι που γεννηθηκαν ή μεγαλωσαν στην Αθήνα.

Αυτή ειναι η καινουργια δυναμη που απέκτησε η ομάδα…

Ξεφυγε από το εσωστρεφές -καταστροφικό- τοπικιστικό ενδιαφέρον και απλώθηκε παντού.

Τα social media βοηθηκσαν πολύ. Πέρασαν στον κόσμο τη φιλοσοφία της ομάδας…. αυτο το "ΠΑΟΚ είσαι αφού…" μπορεί να μοιάζει ακατανόητο στ' αυτια του άσχετου… όμως μπήκε στη καρδιά πολλών ανθρωπων που βαρέθηκαν τη μονοκρατορία του Ολυμπιακού, την εμμονή του Παναθηναϊκού στο ένδοξο παρελθόν και το σκαμπανεβσμα των τελευταίων ετών της ΑΕΚ.

Με τον ΠΑΟΚ δεν συμβαίνει τίποτε διαφορετικό είτε πάρουν το πρωτάθλημα είτε δεν το πάρουν η Τούμπα θα'ναι καμίνι. Ο λαός που δεν κανει πίσω.

Σε μια κοινωνία που'χει λιώσει απο φοβο στους καναπέδες το ΠΑΟΚιλίκι είναι το μόνο που αντιστέκεται.

Να σας κάνω μια πρόβλεψη;

Μόλις ο ΠΑΟΚ πάρει το πρωτάθλημα τότε θα ανοίξει πραγματικα το πορτοφολι ο Σαββίδης.

Και τότε θα γίνει χαλασμός.

Δεν ειναι ακόμα η ώρα γιατι η ομάδα ειναι ακόμα στην αρχή της τελικής ευθείας.

Προφανώς το πάθημα του Μπερμπάτωφ έγινε μάθημα…

Ο ΠΑΟΚτσής έχει μάθει να περιμένει…. αυτο είναι ανικητο όπλο.

Ο ΠΑΟΚτσής έχει μάθει να λατρευει την ομάδα του όχι γιατι καμαρωνει στην αιθουσα τροπαίων της ΠΑΕ… αλλά γιατι γυιαλίζει το μάτι στη θεα και μόνο της μαυροασπρης φανέλας.

Αυτό είναι επίσης ενα ανικητο όπλο.

Ο ΠΑΟΚ ξεφυγε επιτέλους από τη μονοσημαντη κόντρα του με τον Αρη και πέταξε ψηλότερα.

Εχω γραψει δεκάδες κομμάτια για τη συγκινηση που μου προκαλεί η αδιαφορία που δείχνουν οι ΠΑΟΚτσήδες στην αδικία… αν πολεμάς όταν σε αδικούν αργά η γρήγορα θα νικήσεις… πόσο πολύ μαλλον τώρα που η ελπίδα σου χαμογελά κατάφατσα.

Δεν ειναι ακριβώς νίκη… είναι κάτι καλύτερο: δικαίωση.

Με μεγάλη ικανοποίηση παρατηρώ ότι η θρησκεια ΠΑΟΚ ξεφυγε απο τα στενα όρια της βορειότερης Ελλάδας και ξεχυθηκε παντού.

Ειμαστε μεσογειακός λαός… ευσυγκινητος…δεν μας αρέσει η έπαρση…. μας συγκινεί όμως η προσπάθεια… η επιμονή.

Ναι, αλλά αυτοί είναι άγριοι, ισχυρίζονται αυτοί που δεν συμφωνούν.

Ναι είναι… αυτοί όμως κρατησαν αναμενο το φως στα πετρινα χρόνια.

Ενταξει…δεν ειναι κομψό…αλλα δεν μιλάμε για σκάκι.

Οποτεδήποτε συνομιλώ -ως τρίτος- με οπαδούς αλλων ομάδων -ποσο πολύ της δικιάς μου του Παναθηναϊκού- μου μιλούν για φάσεις, ενεργειες, νικες ή τίτλους…

Οταν συνομιλώ με ΠΑΟΚτσήδες -ως τρίτος λεμε- μου μιλούν για τον ΠΑΟΚ.

Επειδή ΠΑΟΚ δεν ειναι οι ενδεκα ή η οι 5 που πατανε το χορτάρι η το παρκέ…

Ο ΠΑΟΚ είναιο Οργανισμός Ψυχής…. είναι μια δια βίου καψούρα.

Κανείς καψούρης δεν ασχοληθηκε με την εξωτερική εμφάνιση… του αρκει και τον τρέφει η παρουσία.

Ο ΠΑΟΚ έρχεται….και όποιος δεν ακούει τον καλπασμό του ειναι απλώς βαρύκοος, λεμε.


Μανο Αντώναρε...παροτι Παναθηναικος μιλας για μας καλυτερα από πολλους ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ!

Γι'αυτο σε θεωρω "αδερφο"μου!!!

ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΠΑΟΚΙΖΕΙΣ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ ΣΕ ΚΟΙΤΑΖΟΥΝ ΣΑΝ ΕΞΩΓΗΙΝΟ!!!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 13 Δεκ 2017, 00:10

Hermann έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Ο καλπασμός του ΠΑΟΚ

σδνα - 12 Δεκεμβρίου 2017, 11:31 Μάνος Αντώναρος

Διαβάζω εδώ και καιρό διάφορα άρθρα εναντίον του ΠΑΟΚ.
...
Ο ΠΑΟΚ έρχεται….και όποιος δεν ακούει τον καλπασμό του ειναι απλώς βαρύκοος, λεμε.


Πάντα ωραίος ο Αντώναρος.
Πραγματικά ακομπλεξαριστος ωραίος χαμουτζης.... Μπράβο Μάνο.....

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 13 Δεκ 2017, 12:07

Έχει κάποια σχέση με τον πάλαι ποτέ υπουργό;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 13 Δεκ 2017, 12:14

Εξ’ απορρήτων σύμβουλος του Σαββίδη ο Αναστασιάδης!!!
Εικόνα
Τετάρτη, 13 Δεκεμβρίου 2017 11:30...
Από metrosport.gr:

Οι άριστες σχέσεις των δύο ανδρών και η απευθείας επικοινωνία τους για θέματα που αφορούν τον Π.Α.Ο.Κ.!!!

Σε άριστο επίπεδο βρίσκονται οι σχέσεις του προέδρου και μεγαλομετόχου της ΠΑΕ Ιβάν Σαββίδη με τον Αγγελο Αναστασιάδη, κάτι το οποίο είχαμε αναφέρει αρκετές φορές στο αναλυτικό ρεπορτάζ της «Μ» τους τελευταίους μήνες.

Μετά την ολοκλήρωση της θητείας του έμπειρου τεχνικού στον Δικέφαλο και τις διαφορετικές τάσεις που είχαν εκφραστεί από τις δύο πλευρές, σταδιακά οι σχέσεις εξομαλύνθηκαν και στο διάστημα που ακολούθησε, αναπτύχθηκαν ισχυροί δεσμοί, ανάμεσα στους δύο άνδρες.

Ενδεικτικό είναι το γεγονός πως ο Σαββίδης εμπιστεύεται τον Αναστασιάδη για πολλά και σοβαρά θέματα τα οποία αφορούν το ποδοσφαιρικό τομέα και ακούει τις απόψεις του με σεβασμό, καθώς έχει διαπιστώσει πως όσα του είχε μεταφέρει στο παρελθόν, αλλά και πρόσφατα, ο Αναστασιάδης στις συζητήσεις που έχουν κάνει κατ' ιδίαν, έχουν ως στόχο να προστατέψουν την επένδυση που έχει κάνει ο μεγαλομέτοχος στον Π.Α.Ο.Κ. τα τελευταία χρόνια.


Από metrosport.gr Κατηγορία: Ρεπορτάζ Π.Α.Ο.Κ. | Μ.Μ.Ε.
Ετικέτες Άγγελος Αναστασιάδης

...................................................................................

"Εξ απορρήτων" μεν, "στην φόρα" όμως δε... :o
Μάλιστα... :roll:
Τώρα ψηθήκαμε για το ντεντεκτιβικό δαιμόνιο των ΑΡΔ... :shock:
Ας μας πουν και ποιος απ τους δύο, ο Ιβάν ή ο Άγγελος, είναι η "πηγή" τους, μπας και τους πιστέψουμε... :ugeek:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Ksenitemenos4 » Τετ 13 Δεκ 2017, 12:37

χιλιες φορες να συμβουλευεται τον αγγελο απο κατι φραγκους και λοιπους ασχετους...
Ksenitemenos4
 
Δημοσιεύσεις: 2739
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 23:21

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 15 Δεκ 2017, 14:13

Ιδού λοιπόν και η διάψευση-κόλαφος για τους ΑΡΔ, οι οποίοι είναι τουλάχιστον άχρηστοι, ανημέρωτοι και δόλιοι:
..........................................................................
Διαψεύδει για ΠΑΟΚ ο Αναστασιάδης!!!
Εικόνα
Παρασκευή, 15 Δεκεμβρίου 2017 11:52...
Από thessports.gr:

Με δηλώσεις του σε ραδιοφωνικό σταθμό της Αθήνας, ο Άγγελος Αναστασιάδης διέψευσε το δημοσίευμα που τον ήθελε να είναι δίπλα στον Ιβάν Σαββίδη, τονίζοντας πως δεν βρίσκεται σε κανένα πόστο και πως κάποιοι για συγκεκριμένους λόγους, αναμοχλεύουν το όνομα του, κάνοντας κακό στην ομάδα.

Aναλυτικά:


«Δεν είμαι τίποτα από όλα αυτά. Δεν ισχύει τίποτα απ' όσα γράφτηκαν. Μόνο κακό κάνουν στον ΠΑΟΚ όσα γράφονται. Δεν μπορεί να βγαίνει κάποιος και να λέει ότι έρχεται ο Αναστασιάδης και κάνει κουμάντο. Με πήραν άνθρωποι και μου είπαν τι γράφεται. Δεν συμβαίνει τίποτα απ' όλα αυτά. Δεν έχω καμία σχέση με τον ΠΑΟΚ. Το αν μιλάω με τον μεγαλομέτοχο δεν έχει καμία σημασία. Δεν έχω κανένα πόστο, αλλά και κανένα λόγο στον ΠΑΟΚ».

Για το πως προέκυψε: «Το όνομα μου συζητήθηκε πέρσι και βγήκαν τα ΜΜΕ και έπαιξε το όνομα μου. Μετά από ένα χρόνο χωρίς να το ξέρω, αναμοχλεύεται το όνομα μου. Τι είναι σύμπτωση; Μπορεί και να είναι...»

...............................................................................
"Σύμπτωση (ΑΡΔ)επαναλαμβανόμενη, παύει να είναι σύμπτωση"...Λέει ο θυμόσοφος Ελληνικός λαός... 8-)
Άντε λοιπόν να δούμε στην συνέχεια, πού το πάνε τα ΑΡΔάκια "μας", με τέτοιου είδους..."αναμοχλεύσεις"... :roll:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Ale » Παρ 15 Δεκ 2017, 14:17

Ας ρωτήσουμε καναν γνωστό από την μετρο να μας πει τί και πώς... :twisted:
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 18 Δεκ 2017, 12:32

Πιάνουν ξανά τα μεταγραφικά Μίχελ-Λουτσέσκου...
Εικόνα
Δευτέρα, 18 Δεκεμβρίου 2017 10:44...
Από metrosport.gr:

Οι δύο άνδρες πιθανότατα θα καθορίσουν την τελική λίστα με τους παίκτες που θα απασχολήσουν την χειμερινή μεταγραφική περίοδο.

Πιθανώς σήμερα θα υπάρξει συνάντηση μεταξύ του Λούμπος Μίχελ και του Ραζβάν Λουτσέσκου, ώστε οι δύο άνδρες να καθορίσουν την τελική λίστα με τους παίκτες που θα απασχολήσουν την χειμερινή μεταγραφική περίοδο, μετά και την έρευνα του αθλητικού διευθυντή του ΠΑΟΚ για στόπερ στο εξωτερικό.

Επί τάπητος θα τεθούν και τα ζητήματα των ποδοσφαιριστών που θα παραχωρηθούν με τη μορφή δανεισμού και που θα αποχωρήσουν, έχοντας παρθεί, σύμφωνα με πληροφορίες, οι σχετικές αποφάσεις.

Οσον αφορά τον Πρίγιοβιτς, δεν φαίνεται να υπάρχει αυτή τη στιγμή η πρόταση που θα δελέαζε τον ΠΑΟΚ να τον παραχωρήσει. Είναι πρώτος σκόρερ της ομάδας, οι άνθρωποι του Δικεφάλου ποντάρουν στα γκολ του μέχρι το φινάλε της σεζόν και μόνο με μία πολύ υψηλή προσφορά είναι διατεθειμένοι να τον πουλήσουν. Υπάρχει, άλλωστε, μπροστά και το Μουντιάλ κατά τη διάρκεια του οποίου ο Σέρβος φορ μπορεί να διακριθεί και να εκτοξεύσει την αξία του.


Από metrosport.gr Κατηγορία: Ρεπορτάζ ΠΑΟΚ | Μ.Μ.Ε.
Ετικέτες Μίχελ-Λουτσέσκου

............................................................................
:idea: Όσο τα ρεπορτΑΡΔ δεν αναφέρουν το Δ.Σ. και τους Ιβάν-Γιώργη, δεν "φοβάμαι" για κάποια "βιαστική" κίνηση!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 03 Ιαν 2018, 11:21

ΓΡΑΦΕΙ Ο Γ.ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ για την μεταγραφή Αζεβέδο: Ρισκάρει πολλά ο ΠΑΟΚ με τον Βραζιλιάνο, ο οποίος λόγω σοβαρών τραυματισμών τα τρία τελευταία χρόνια έχει παίξει μόλις σε 27 ματς!!!

filathlos

Μου προκαλεί μεγάλη εντύπωση η απόφαση του ΠΑΟΚ να πάρει τον Βραζιλιάνο Αζεβέδο.

Υποτίθεται ότι ο δικέφαλος την πάτησε με την απόκτηση του Λεβέκ που ήταν συνεχώς τραυματίας κι αντί να πάει σε μια λύση με υγιή ποδοσφαιριστή για να έχει το κεφάλι του ήσυχο, ρισκάρει πολλά με τον 31χρονο Λατίνο.

Ο Αζεβέδο έχει περάσει πολλούς τραυματισμούς, δύο εκ των οποίων είναι σοβαροί, και τα τελευταία χρόνια έχει λίγες συμμετοχές στο ουκρανικό πρωτάθλημα.

Την περίοδο 2014-15 έπαιξε μόνο σε 6 ματς και την επόμενη σεζόν σε 11, διότι τραυματίστηκε ξανά και απουσίασε περισσότερο από ένα χρόνο!

Επανήλθε τον Απρίλιο του 2017, αλλά δεν υπολογιζόταν για βασικός. Αγωνίστηκε μόλις σε 10 παιχνίδια! Γι' αυτό και τον δίνει η Σαχτάρ. Δεν πήρε αυτά που περίμενε.

Πώς, λοιπόν, ο ΠΑΟΚ επενδύει σε έναν τέτοιο παίκτη και, μάλιστα, σε μια τόσο ευαίσθητη θέση όπως είναι αυτή του αριστερού μπακ που ο ΠΑΟΚ δεδομένα έχει θέμα;

Τι πάει να πει τον πρότεινε ο πατέρας του Λουτσέσκου;

Αυτό που προέχει σε έναν παίκτη είναι να παίζει χωρίς να αντιμετωπίζει προβλήματα.

Τόσοι ποδοσφαιριστές υπάρχουν στο εξωτερικό με γεμάτες σεζόν. Γιατί σώνει και καλά τον Αζεβέδο;

Αγωνιστικά ο Βραζιλιάνος διαθέτει καλά στοιχεία και του αρέσει να παίζει επιθετικά, όμως το ερώτημα είναι σε τι κατάσταση βρίσκεται κι αν είναι διατεθειμένος να βάλει τα πόδια του στη φωτιά.

Σε λίγες ημέρες ξεκινά ο δεύτερος γύρος, ο ΠΑΟΚ κάνει πρωταθλητισμό και δεν έχει χρόνο για πειράματα.

Χρειάζεται έτοιμο παίκτη να μπει στην ομάδα και να βάλει τη σφραγίδα του.

Η μεταγραφή θεωρείται τελειωμένη, οπότε τα περισσότερα λόγια είναι περιττά.

Ο κόσμος του ΠΑΟΚ, όμως, δικαιούται να είναι ενημερωμένος, έτσι ώστε να ξέρει τι μπορεί να περιμένει...


Ευτυχώς για τον κόσμο του ΠΑΟΚ που υπάρχεις κι εσύ κι έτσι μπορεί να ενημερώνεται και να ξέρει τι τον περιμένει (η κούπα).
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 03 Ιαν 2018, 11:29

E ναι φυσικά.
Μας άνοιξε τα μάτια .
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 03 Ιαν 2018, 12:13

Μην σε πω μας τα βγαλε κιόλας... :shock:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Διάφορα άρθρα για τον Π.Α.Ο.Κ.

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Τετ 03 Ιαν 2018, 12:22

Ανδριάντα πρέπει να τον κάνουμε τον άνθρωπο!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες