Χάντμπολ 2017 - 2018

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 17 Οκτ 2017, 16:42

Ο αγώνας θα μεταδοθεί από το PAOKmania Web Radio!

Π.Α.Ο.Κ. - Δούκα 17:00 - ΔΑΚ Ευόσμου

Εισιτήριο αγώνα 5€, εισιτήριο διαρκείας 15€.

Ομάδα.......................Αγώνες......Ν....Ι....Η......ΓΥ.....ΓΚ

1. Διομήδης Άργους............4...........4....0....0......103....83
2. γαύρος........................4...........3....1....0......111....72
3. Π.Α.Ο.Κ.......................3...........2....1....0......89......60
4. Δούκας........................3...........3....0....0......78......58
5. Φίλιππος Βέροιας...........4...........2....0....2......102.....83
6. Α.Ε.Κ..........................4...........2....0....2......101.....84
7. Αερωπός......................4...........2....0....2......89......97
8. Χ.Α.Ν.Θ.......................4...........2....0....2......95......118
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 17 Οκτ 2017, 17:24

Εκτιμώ ότι αν επιθετικά ξεπεράσουμε τα 22-23 γκολ, θα είμαστε οι νικητές, στην πρώτη φετινή ήττα του Δούκα... :shock:

Η ομάδα ως τώρα έχει αποδείξει ότι, όταν τρέξει στην αντεπίθεση ή σε γρήγορες επιθέσεις σε 2ο χρόνο, "κεντάει"...
Γι αυτόν ακριβώς τον λόγο, μεγάλη σημασία θα έχει η καλή απόδοση των τερματοφυλάκων μας, ώστε να τρέξουμε!!

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 17 Οκτ 2017, 19:46

Πως γινεται να ειμαστε πανω από τον Δούκα ενώ έχουμε ισοπαλία ; :o
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29797
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 17 Οκτ 2017, 19:59

Μαλακία δικιά μου... :mrgreen:



Θ......ΟΜΑΔΑ..............Β.........ΑΓ..........Ν.....Ι....Η......ΓΥ.....ΓΚ

1. Διομήδης Άργους......8..........4...........4....0....0......103....83
2. γαύρος..................7..........4...........3....1....0......111....72
3. Δούκας..................6..........3...........3....0....0......78......58
4. Π.Α.Ο.Κ.................5..........3...........2....1....0......89......60
5. Φίλιππος Βέροιας......4.........4...........2....0....2......102.....83
6. Α.Ε.Κ....................4..........4...........2....0....2......101.....84
7. Αερωπός................4..........4...........2....0....2......89......97
8. Χ.Α.Ν.Θ.................4..........4...........2....0....2......95......118
Συκιές 2
Καματερό & Δράμα 1
Πανελλήνιος 0
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 18 Οκτ 2017, 12:42

Σε 3 ώρες.... Π.Α.Ο.Κ ΓΕΡΑ, ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΑΝΑ!!!!

Ζωντανά στο PAOKmania Web Radio!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 18 Οκτ 2017, 14:40

Ξεκινάμε για Παλατάκι!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό flash4 » Τετ 18 Οκτ 2017, 14:50

Από τώρα στο μπάσκετ; :roll:
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 18 Οκτ 2017, 15:50

Ξεκινάει η μετάδοση από τον Εύοσμο!


www.paokmania.caster.fm
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τετ 18 Οκτ 2017, 17:48

Συγχαρητηρια στην ομαδα που τελικα επικρατησε τον ΑΣΕ Δούκα με 28-21...
:nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok: :opaokara:
:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Τετ 18 Οκτ 2017, 18:55

Μπραβο!

Εν αρχη ην ο ΠΑΟΚ
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό flash4 » Τετ 18 Οκτ 2017, 20:14

Εξαιρετική εμφάνιση, μπράβο στην ομάδα!
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Τετ 18 Οκτ 2017, 20:37

ΜΠΡΑΒΟ στην ομάδα μας αλλά και στα ΑΔΕΡΦΙΑ που για άλλη μια φορά ήταν εκεί... :pano: :opaokara: :pano:
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 19 Οκτ 2017, 00:58

28-21 και Π.A.O.K. γερά, γερά, Πρωτάθλημα ξανά!!!!
Εικόνα

:nairepaok:

Ωραίος αγώνας, με πολύ πάθος, πολύ εμφατική νίκη, κυριολεκτικά γίγαντες οι Κοτανίδης και λαός του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

:pano:

Λεπτομέρειες για τον αγώνα, αύριο, πρώτα ο Θεός... :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 19 Οκτ 2017, 14:25

Πρώτα απ όλα θέλω να αναφερθώ στην χθεσινή παγκόσμιας κλάσης εμφάνισης του τερματοφύλακα μας...Λοιπόν:
Κώστας Κοτανίδης κύριοι...Τρομερά μεγάλη η συμβολή του χθες, στο να μείνει ο Δούκας στα 21 γκολ μόνο...

Εικόνα

Αληθινός κέρβερος χθες κάτω απ τα δοκάρια μας!!!!
Αν δεν κάνω λάθος, 4 πέναλτι, τουλάχιστον 4 τετ α τετ και πολλά σουτ απ τα 9 μέτρα έβγαλε ο παλίκαρος!!!!

Πάντα τέτοιες εμφανίσεις παλικάρι μου...ΜΠΡΑΒΟ!!!!

:nairepaok:

Παραθέτω λοιπόν και την χθεσινή συνέντευξη του στον Libero (πολύ καλές ερωτήσεις, να σημειώσω, κατ εμένα):

Για τη δική του απόδοση είπε: «Το άθλημα είναι συλλογικό δεν είναι ατομικό. Ήμουν καθοριστικός, αυτή είναι η αλήθεια. Η άμυνα βοήθησε κι εγώ τα έβγαλα, ήταν μία συνεργασία με την ομάδα. Η άμυνα βοηθάει στο 50% σίγουρα και το υπόλοιπο είναι ο τερματοφύλακας, η ικανότητα του».

Για το αν η εξαιρετική άμυνα και η απόδοση του έδωσε τη νίκη: «Ο τερματοφύλακας είναι κομμάτι της άμυνας, είμαστε ένας οργανισμός. Ο ένας βοηθάει τον άλλο. Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι μία ομάδα που βασιζόμαστε στην άμυνα».

Για το πολύ ψηλό σκορ σε ένα ντέρμπι: «Σημαίνει ότι βγάλαμε το 100% μέσα στο γήπεδο και ο αντίπαλος δεν μπόρεσε να μας ακολουθήσει. Εμείς κρατήσαμε τον υψηλό ρυθμό και τη σφιχτή άμυνα και λύγισε ο αντίπαλος. Είναι καλά σημάδια για την κατάσταση μας».

Για το παιχνίδι με τον πουστόγ@υρο που προηγήθηκε: «Αφού κρατήσαμε το αήττητο με τις ομάδες να μην είναι ακόμα τόσο έτοιμες, κι αυτή η ισοπαλία με τον πουστόγ@υρο ήταν ένα θετικό αποτέλεσμα. Το πρόσημο στη χρονιά μέχρι στιγμής είναι θετικό».

Για το χτεσινό (18/10) παιχνίδι: «Ήταν ένα παραδοσιακό ντέρμπι. Είχαμε απέναντι μας μία ομάδα, αλλά ήμασταν τόσο σταθεροί εμείς που δεν τους επιτρέψαμε να είναι ανταγωνιστικοί ως το τέλος».

Για το αν ο τίτλος φέτος είναι «μάχη» για τρεις (Π.Α.Ο.Κ., Ολυμπιακός, ΑΕΚ): «Οι τρεις ομάδες έχουν θεωρητικά το καλύτερο μπάτζετ, αλλά αυτό δεν αρκεί για το πρωτάθλημα. Θα πρωταγωνιστήσουν, αλλά κανείς δεν ξέρει τι θα συμβεί στο τέλος».

Για τον στόχο του ΠΑΟΚ και των παικτών του για τους ευρωπαϊκούς αγώνες: «Τα ευρωπαϊκά παιχνίδια είναι ίσως ο Νο1 στόχος για κάθε αθλητής. Παίζει με ξένες ομάδες, σε βλέπει άλλος κόσμος. Έχουμε έξτρα κίνητρο να κάνουμε όσο το δυνατόν μεγαλύτερη πορεία».

Για την παρουσία των τρελών οπαδών του Π.Α.Ο.Κ.: «Εμένα μου δημιούργησε αίσθηση, γιατί είμαι νέο μέλος της ομάδας. Έπαιζα σε επαρχιακές ομάδες, μαζεύαμε κόσμο, αλλά όχι με τέτοιο μοναδικό παλμό, όπως αυτός που δημιούργησαν χτες οι οπαδοί του Π.Α.Ο.Κ. Σίγουρα είναι κάτι που μας βοηθάει πολύ και χαιρόμαστε που το έχουμε».

Από inpaok.com

.....................................................................................................................................................

Επιπλέον λοιπόν, απ τα λεγόμενα του, διαπιστώνω ότι είναι ένας αθλητής που βάζει πάνω απ αυτόν την ομάδα...
Όσο για τις απαντήσεις του για τα του αγώνα, είναι τέτοιες που με βγάζουν απ την υποχρέωση να γράψω άποψη...

Εν κατακλείδι, χθες ο αγώνας-ντέρμπι κερδήθηκε για τέσσερις βασικούς λόγους:
1...Το βάθος του ποιοτικού ρόστερ μας (που δεν είχε ο Δούκας) και η σωστή διαχείριση του απ τον προπονητή μας!
2...Το πάθος που έδειξαν όλοι οι παίχτες μας που αγωνίστηκαν και για όσο χρόνο, δίχως λεπτό "εκπτώσεων"...
3...Την (σχετικά για καθημερινή και ώρα-17:00-) μαζική παρουσία του φλογερού κόσμου μας που το μετέδωσε...
4...Την εκπληκτική απόδοση του τερματοφύλακα μας Κώστα Κοτανίδη...

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που πρέπει να στηρίξουμε μαζικά και τον προπονητή μας Στέλιο Σεϊρεκίδη!!!!

:pano:


Υ.Γ. Πολύ ελπιδοφόρα η παρουσία του νεαρού Καλόμοιρου, έστω και για λίγο χρόνο στο τέλος της αναμέτρησης!!!!

Υ.Γ. 2...Τελικά όταν η ομάδα "έτρεξε", λόγω κούρασης του αντιπάλου, τότε ξέφυγε η διαφορά και κλείδωσε το ματς!

Υ.Γ. 3...Για να καταλάβετε πόσο ανάγκη μας έχουν δίπλα τους, μάλιστα σε κάθε αγώνα, αυτά τα παλικάρια, θα σας εκμυστηρευτώ ένα sms που μου στειλε μέλος της ομάδας, δίχως να γράψω όμως ποιος και επιτρέψτε το μου...
"Γρηγόρη σ ευχαριστούμε που ήρθες...Σε περιμένουμε και στα άλλα"... :shock: Μετά γίνεται να μην είμαι πάντα εκεί? ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό kayde » Πέμ 19 Οκτ 2017, 14:52

Χιλια μπραβο στην ομαδαρα χαντμπολ και δικαιωνονται και οσοι λεγαν για εδρα πιο κεντρικα στη πολη,αλλη δυναμικη και στηριξη.Θα σας ακουστει καπως,αλλα -οπως και για μενα που δεν εχω μεταφορικο- βοηθαει πολυ.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2099
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες