Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Τρί 03 Οκτ 2017, 14:45

Δεν θελω να το παιξω ξυπνιος, αλλα η αντιμετωπιση του Σαββιδη ως θυματος και κατ' επαναληψη αποπλανημενου ανθρωπου που δεν ξερει τι του γινεται, που τον εχουν πιασει κοτσο τα λαμογια που συνδιοικουν την παε τρωγωντας τα λεφτα του, που του την φερνουν σκαρτα οι προεδροι αλλων ομαδων, διοτι δεν ηξερε τον ποιον τους και αλλες τετοιες αηδιες, ειναι τραγικη. Υποτιμαει και το μεγεθος του Σαββιδη και τη νοημοσυνη οσων την εκφερουν.

Εχετε ιδεα ποιο ειναι το μεγεθος του Σαββιδη? Ειναι δυνατον να τον αντιμετωπιζετε ως καποιον αφελη που απαντες εκμεταλλευονται ? Στρουθοκαμηλιζετε μαγκες. Αντι να του ασκησετε κριτικη για τα οποια λαθη του, τον δικαιολογειτε με ανοητα προσχηματα.

Συγγνωμη για το υφος μου αλλα με το συγκεκριμενο θεμα, καθε φορα, βγαινω απο τα ρουχα μου. Ελεος δηλαδη.Φτανει.
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Τρί 03 Οκτ 2017, 14:55

αρδ ... αρδ ... αρδ .... αρδ ... αρδdog

Μονόδρομος για τον ΠΑΟΚ η αποχώρηση καλών ποδοσφαιριστών τον Γενάρη.

Ο Ιβάν Σαββίδης αγαπάει τον ΠΑΟΚ και το δείχνει με κάθε τρόπο από τότε που έχει αναλάβει την ομάδα.

Ο ισχυρός άνδρας του Δικεφάλου του Βορρά αναμένεται να καλύψει ακόμα μία αύξηση Μετοχικού Κεφαλαίου, φτάνοντας με αυτήν σχεδόν τα 100 εκατ. ευρώ στο διάστημα της ιδιοκτησίας του στην ομάδα.

Είναι πράγματι εντυπωσιακό αυτό το νούμερο και αποδεικνύει περίτρανα την... τρέλα του Ιβάν Σαββίδη για τον ΠΑΟΚ, κάτι που του αναγνωρίζεται και από τον κόσμο.

Πλέον, όμως, με το Financial Fair Play δεν φτάνει να έχει κάποιος... μεγάλο πορτοφόλι και να ξοδεύει χρήματα, αλλά πρέπει να έχει προνοήσει ώστε να υπάρχουν ισοσκελισμένα έσοδα με έξοδα.

Έτσι, λοιπόν, για να το πετύχει αυτό ο Ιβάν Σαββίδης και να είναι σύμφωνος με τις επιταγές της UEFA, έχει δώσει εντολή να προχωρήσουν οι πωλήσεις καλών και βασικών ποδοσφαιριστών του Δικεφάλου τον Ιανουάριο, προκειμένου να φανούν έσοδα στα ταμεία της ΠΑΕ.

Κάτι τέτοιο μπορεί να μην αρέσει στους φίλους της ομάδας, όμως είναι αναγκαίο για να έρθουν σε μια ισορροπία τα έξοδα με τα έσοδα της «ασπρόμαυρης» ΠΑΕ και να μην υπάρξει μελλοντικό πρόβλημα με την αδειοδότηση του συλλόγου.
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τρί 03 Οκτ 2017, 15:24

Και ποιοι θα μπορούσαν να είναι δηλαδή οι καλοί και ΒΑΣΙΚΟΙ παίκτες που θα φύγουν;

Αυτοί π ήρθαν πριν ένα μήνα, ο μόνος φορ π έχουμε ή ο Τσιμιροτ π όλο το καλοκαίρι ήθελε να φύγει και δεν έβρισκε πρόταση;

Ας φύγει ο Λεοβατς.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 03 Οκτ 2017, 15:29

Αληθεια σχολιαζετε εδω μεσα δημοσιευμα του μεγαλυτερου οτιναναι σαιτ του πλανητη;
Δεν υπαρχει κατι που να μην το εχουν βγαλει απο το μυαλο τους,σκαρφιζονται οτιδηποτε μπορει να δωσει κλικς.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Τρί 03 Οκτ 2017, 15:49

Γιατί έχεις πρόβλημα με το φερέγγυο αυτό site που οι μισοί αρθρογράφοι του είναι ΠΑΟΚτσάκια? :lol:

Ρε συ Μπάνε, που είδες την συζήτηση.
Απλά τέθηκε το άρθρο μιας και δεν περιέχει φανερές τρολιές και μοιάζει ...κάπως σοβαρό!
Ας το διαψεύσει κάποιος που γνωρίζει για να ηρεμήσουμε. Αυτό με τo Finanial Fair Play δεν το γνωρίζω πως παίζετε, παρά μόνο στο PlayStation :lol:

Υ.γ. Και από άλλο τόπικ που βλέπω αδερφέ Ομπάνε, μάλλον στραβοξύπνησες σήμερα.
Πες ποιος σε πείραξε να το σκίσουμε το τομάρι!
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 03 Οκτ 2017, 15:56

Μια χαρά "μάγκας" είναι ο Ιβάν, αλλιώς φυσικά δεν θα ήταν αυτός που είναι ως οικονομικό-επιχειρηματικό μέγεθος!!

Τα θέματα του, αυτά που τρελαίνουν τον κάθε νοήμονα Π.Α.Ο.Κ.τσή οπαδό, ακόμα και πολλούς που αδιαφορούν ή στρουθοκαμηλίζουν επειδή "κοιτάξτε λίγο τι έχουν πάθει οι συμπολίτες για να καταλάβετε από τι μας έχει γλιτώσει", είναι, πάντα κατά την προσωπική μου άποψη, τα ακόλουθα:

Πρώτο και βασικότατο είναι ότι μιλάει 9 φορές στις 10 σαν πολιτικός της εποχής-10ετίας Μαυρογυαλούρου, τάζοντας πράγματα στον λαό που σίγουρα δεν έχει δείξει να υπάρχει στρατηγική, έστω και λανθασμένη, για να επιτευχθούν!!

Δεύτερον είναι ότι πλην της Γκοντσάρεβα, του Γκαγκάτση, του Πουρλιοτόπουλου, των δικηγόρων της Π.Α.Ε. Μπίρδα-Μαυρομάτη και του Κυριάκου, τους οποίους κρατάει ανεξήγητα σταθερούς παρά τα όσα αποδεδειγμένα λάθη έχουν κάνει επανειλημμένα, βλαπτικά για ολόκληρο τον οργανισμό Π.Α.Ο.Κ. και τους ποδοσφαιριστές που (όποιοι κι αν είναι αυτοί διαχρονικά στα πέντε χρόνια που βρίσκεται στον Π.Α.Ο.Κ.) θεωρεί "παιδιά" του, κακομαθαίνοντας τους δίχως να έχουν πληρώσει ποτέ καμιά αγωνιστική ζημιά απ όσες έχουν προκαλέσει στον Π.Α.Ο.Κ., όλους τους άλλους τους θεωρεί κάτι σαν δούλους του, οι οποίοι οφείλουν φυσικά να κάνουν αυτά που εκείνος τους προστάζει...
Ειδικά σε πρώην Προέδρους, τεχνικούς διευθυντές, προπονητές και γενικούς αρχηγούς της ομάδας, έχει επιδείξει μια υπέρ του δέοντος και ανηλεή ανθρωποφαγία, ξηλώνοντας τους επειδή ένα πρωινό ξύπνησε "με τον κώλο πάνω" και πίνοντας το τσάι του είδε ότι η καύλα του να είναι Πρωταθλητής με τον Π.Α.Ο.Κ. δεν έχει ακόμα επιτευχθεί...
Έχουν αποτελέσει μαξιλαράκια-ασπίδες για πάρτη του κι έχουν εκδιωχθεί (είτε κομψά είτε άκομψα) κάποιοι παγκόσμιας φήμης ποδοσφαιράνθρωποι, να μην αναφέρομαι στα ονόματα μιας και όλοι τα γνωρίζουμε...
Μέχρι κι ο Μεγαλέξανδρος του Π.Α.Ο.Κ., ο Γιώργαρος ο Κούδας, ο άνθρωπος που κατάφερε με τις συμβουλές του να τον "έχει σε καταστολή" την περσινή χρονιά, ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΝΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ μετά από 14 ολόκληρα χρόνια, έχει απομακρυνθεί από δίπλα του, σιωπώντας μέσα στην λήθη της Ιστορίας, γιατί δεν τον αναζήτησε κανένας για να τον ρωτήσει κάποια πράγματα, έστω κι αν δεν έπαιρνε ευθείες απαντήσεις για προφανείς λόγους τακτ...

Τρίτον, οι επιλογές προσώπων για διάφορες θέσεις απ τις προαναφερόμενες "αναλώσιμες" είναι πολλές φορές από τραγικές και δίχως καμιά απολύτως λογική (κυρ Νίκος ο ξεσκονιστής των συμβολαίων) έως ακόμα και προκλητικές με τον τρόπο που αποφασίζονται (Στανόιεβιτς μετά πρόταση του κολλητού-"σύμβουλου" του Σβόνκο Βούκιτς)...
Δεν ξεχνάω την εποχή που ήθελε να μας κουβαλήσει στον Π.Α.Ο.Κ. τον Κάκο, ποιον? Τον Κάκο, ναι αυτόν, τότε μάλιστα που τον υπερασπιζόμασταν εδώ μέσα μονάχα ο Dinos_Liverpool κι εγώ (άντε πιθανά κι ο KOSTAS54 κι ο Eorptol, οι οποίοι όμως υπερασπίζονταν/αι πάντα και για τα πάντα σχεδόν τυφλά την Π.Α.Ε.) γράφοντας "αφήστε πρώτα ρε παιδιά να δούμε μήπως αυτή είναι μια κίνηση κάποιας συγκεκριμένης στρατηγικής για το πιθανό μελλοντικό καλό της ομάδας και μιλάμε-κρίνουμε-ανεβαίνουμε στο κάγκελο μετά"...
Τραγική είναι και η τελευταία πρόσληψη προπονητή-υπαλλήλου της ξανθούλας, επί 3 ολόκληρα χρόνια μάλιστα, ενός συλλόγου με πρωτεργάτη του έναν άνθρωπο που όλοι μας βρίζουμε εδώ και χρόνια, έχοντας τον κατατάξει με όσα πεπραγμένα του έχουμε δει-κρίνει στο παρελθόν, σαν την πρώτη (απ τις πολλές) υπηρέτρια του χοντρέμπορα...

Τέταρτον και τελευταίο αφήνω το επικοινωνιακό κομμάτι και το θέμα ΑΡΔ που "παροικούν την Ιερουσαλήμ", πολλοί απ τους οποίους έχουν δώσει τόσα και τέτοια δικαιώματα που δεν θα πρεπε καν να περνάνε σε ακτίνα 5 χιλιομέτρων απ τον Ναό της Τούμπας και όμως χαίρουν από εμπιστοσύνη μέχρι και εκτίμηση στα σπλάχνα της, στα γραφεία της!!!!
Βέβαια είναι οι ίδιοι αυτοί οι "κύριοι", που αρκετές φορές με τις κωλοτουμπίτσες και τα προπαγανδιστικά τους τσιτάτα καλύπτουν και τις τρεις παθογένειες του μεγαλομετόχου μας αλλά και όλες της Π.Α.Ε., σαν να βρίσκονται σε διατεταγμένη υπηρεσία, βιάζοντας την λογική πολλών από εμάς, αλλά τι λέω? Βιάζοντας την μοναδική απλή λογική...

Αστείες δικαιολογίες λοιπόν για όλα τα παραπάνω τρωτά σημεία του Ιβάν Σαββίδη του λόγου μου δεν ανέχομαι πια!
Γιατί όλα τα παραπάνω είναι υπαρκτά, όσο κι αν κάποιοι τα ξεχνάνε, αποδεδειγμένα με πράξεις-αποφάσεις του και μειώνουν κατά πολύ την σοβαρότητα και το μεγαλείο του Π.Α.Ο.Κ. που προσωπικά ονειρεύομαι από παιδί μικρό...

Επειδή το σεντόνι παραμάκρυνε κι επειδή δεν μ αρέσει να αφορίζω, σε κάποιο μεταγενέστερο μου post θα γράψω τι θα έκανα πλέον εγώ αν ήμουν Ιβάν Σαββίδης για να διορθώσω (έστω ένα) μεγάλο μέρος των παθογενειών μου!!!!

:pano:
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Τρί 03 Οκτ 2017, 16:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό skalon » Τρί 03 Οκτ 2017, 16:04

Οι ποινές για παραβίαση του ffp ξέρει κανένας ποιές είναι?
Απ' όσα διαβάζω για την Pari SG, κινδινεύουν λέει με πρόστιμο (χρηματικό). Οι άνθρωποι έδωσαν 350 εκ. για μεταγραφές και ένας θεός ξέρει πόσα για συμβόλαια και θα σκεφτούν ένα πρόστιμο (όσο και αν είναι αυτό).... Βαθιά νυχτωμένοι κάποιοι.
Πουθενά όμως δεν ακούστηκε για αδειοδότηση κλπ, όπως κλείνει το περιβόητο "ρεπορτάζ" του ΠΑΟΚ.

ΥΓ: Ο Σαββίδης, σίγουρα, δεν είναι ούτε άσχετος ούτε τρελός. Κάτι άτομα όμως σαν τον Κούγια και το Μάνταλο πως τους επιτρέπει όχι μόνον να κυκλοφορούν στο ποδόσφαιρό, αλλά και να ασχολούνται με τον ΠΑΟΚ?
Ας μου εξηγήσει κάποιος, γιατί σπάω το κεφάλι μου καιρό τώρα!
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό efthimis_paok » Τρί 03 Οκτ 2017, 20:05

Εικόνα

Μια πόλη, μια ομάδα, μια θρησκεία, ένας προτζέκτορας :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
efthimis_paok
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ 2011, 21:50

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό aspromaura ioannina » Τρί 03 Οκτ 2017, 23:40

Να αγιασει το στομα σου ή ορθοτερα το πληκτρολογιο σου ρε Γκοραν! Μπραβο σου εισαι μαγκιτης και ρεαλιστης. Τα του Καισαρος τω Καισαρι.
Άβαταρ μέλους
aspromaura ioannina
 
Δημοσιεύσεις: 1689
Εγγραφή: Κυρ 31 Ιαν 2016, 00:48

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 04 Οκτ 2017, 00:06

goran 64 έγραψε:Μια χαρά "μάγκας" είναι ο Ιβάν, αλλιώς φυσικά δεν θα ήταν αυτός που είναι ως οικονομικό-επιχειρηματικό μέγεθος!!

Τα θέματα του, αυτά που τρελαίνουν τον κάθε νοήμονα Π.Α.Ο.Κ.τσή οπαδό, ακόμα και πολλούς που αδιαφορούν ή στρουθοκαμηλίζουν επειδή "κοιτάξτε λίγο τι έχουν πάθει οι συμπολίτες για να καταλάβετε από τι μας έχει γλιτώσει", είναι, πάντα κατά την προσωπική μου άποψη, τα ακόλουθα:

Πρώτο και βασικότατο είναι ότι μιλάει 9 φορές στις 10 σαν πολιτικός της εποχής-10ετίας Μαυρογυαλούρου, τάζοντας πράγματα στον λαό που σίγουρα δεν έχει δείξει να υπάρχει στρατηγική, έστω και λανθασμένη, για να επιτευχθούν!!

Δεύτερον είναι ότι πλην της Γκοντσάρεβα, του Γκαγκάτση, του Πουρλιοτόπουλου, των δικηγόρων της Π.Α.Ε. Μπίρδα-Μαυρομάτη και του Κυριάκου, τους οποίους κρατάει ανεξήγητα σταθερούς παρά τα όσα αποδεδειγμένα λάθη έχουν κάνει επανειλημμένα, βλαπτικά για ολόκληρο τον οργανισμό Π.Α.Ο.Κ. και τους ποδοσφαιριστές που (όποιοι κι αν είναι αυτοί διαχρονικά στα πέντε χρόνια που βρίσκεται στον Π.Α.Ο.Κ.) θεωρεί "παιδιά" του, κακομαθαίνοντας τους δίχως να έχουν πληρώσει ποτέ καμιά αγωνιστική ζημιά απ όσες έχουν προκαλέσει στον Π.Α.Ο.Κ., όλους τους άλλους τους θεωρεί κάτι σαν δούλους του, οι οποίοι οφείλουν φυσικά να κάνουν αυτά που εκείνος τους προστάζει...
Ειδικά σε πρώην Προέδρους, τεχνικούς διευθυντές, προπονητές και γενικούς αρχηγούς της ομάδας, έχει επιδείξει μια υπέρ του δέοντος και ανηλεή ανθρωποφαγία, ξηλώνοντας τους επειδή ένα πρωινό ξύπνησε "με τον κώλο πάνω" και πίνοντας το τσάι του είδε ότι η καύλα του να είναι Πρωταθλητής με τον Π.Α.Ο.Κ. δεν έχει ακόμα επιτευχθεί...
Έχουν αποτελέσει μαξιλαράκια-ασπίδες για πάρτη του κι έχουν εκδιωχθεί (είτε κομψά είτε άκομψα) κάποιοι παγκόσμιας φήμης ποδοσφαιράνθρωποι, να μην αναφέρομαι στα ονόματα μιας και όλοι τα γνωρίζουμε...
Μέχρι κι ο Μεγαλέξανδρος του Π.Α.Ο.Κ., ο Γιώργαρος ο Κούδας, ο άνθρωπος που κατάφερε με τις συμβουλές του να τον "έχει σε καταστολή" την περσινή χρονιά, ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΝΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ μετά από 14 ολόκληρα χρόνια, έχει απομακρυνθεί από δίπλα του, σιωπώντας μέσα στην λήθη της Ιστορίας, γιατί δεν τον αναζήτησε κανένας για να τον ρωτήσει κάποια πράγματα, έστω κι αν δεν έπαιρνε ευθείες απαντήσεις για προφανείς λόγους τακτ...

Τρίτον, οι επιλογές προσώπων για διάφορες θέσεις απ τις προαναφερόμενες "αναλώσιμες" είναι πολλές φορές από τραγικές και δίχως καμιά απολύτως λογική (κυρ Νίκος ο ξεσκονιστής των συμβολαίων) έως ακόμα και προκλητικές με τον τρόπο που αποφασίζονται (Στανόιεβιτς μετά πρόταση του κολλητού-"σύμβουλου" του Σβόνκο Βούκιτς)...
Δεν ξεχνάω την εποχή που ήθελε να μας κουβαλήσει στον Π.Α.Ο.Κ. τον Κάκο, ποιον? Τον Κάκο, ναι αυτόν, τότε μάλιστα που τον υπερασπιζόμασταν εδώ μέσα μονάχα ο Dinos_Liverpool κι εγώ (άντε πιθανά κι ο KOSTAS54 κι ο Eorptol, οι οποίοι όμως υπερασπίζονταν/αι πάντα και για τα πάντα σχεδόν τυφλά την Π.Α.Ε.) γράφοντας "αφήστε πρώτα ρε παιδιά να δούμε μήπως αυτή είναι μια κίνηση κάποιας συγκεκριμένης στρατηγικής για το πιθανό μελλοντικό καλό της ομάδας και μιλάμε-κρίνουμε-ανεβαίνουμε στο κάγκελο μετά"...
Τραγική είναι και η τελευταία πρόσληψη προπονητή-υπαλλήλου της ξανθούλας, επί 3 ολόκληρα χρόνια μάλιστα, ενός συλλόγου με πρωτεργάτη του έναν άνθρωπο που όλοι μας βρίζουμε εδώ και χρόνια, έχοντας τον κατατάξει με όσα πεπραγμένα του έχουμε δει-κρίνει στο παρελθόν, σαν την πρώτη (απ τις πολλές) υπηρέτρια του χοντρέμπορα...

Τέταρτον και τελευταίο αφήνω το επικοινωνιακό κομμάτι και το θέμα ΑΡΔ που "παροικούν την Ιερουσαλήμ", πολλοί απ τους οποίους έχουν δώσει τόσα και τέτοια δικαιώματα που δεν θα πρεπε καν να περνάνε σε ακτίνα 5 χιλιομέτρων απ τον Ναό της Τούμπας και όμως χαίρουν από εμπιστοσύνη μέχρι και εκτίμηση στα σπλάχνα της, στα γραφεία της!!!!
Βέβαια είναι οι ίδιοι αυτοί οι "κύριοι", που αρκετές φορές με τις κωλοτουμπίτσες και τα προπαγανδιστικά τους τσιτάτα καλύπτουν και τις τρεις παθογένειες του μεγαλομετόχου μας αλλά και όλες της Π.Α.Ε., σαν να βρίσκονται σε διατεταγμένη υπηρεσία, βιάζοντας την λογική πολλών από εμάς, αλλά τι λέω? Βιάζοντας την μοναδική απλή λογική...

Αστείες δικαιολογίες λοιπόν για όλα τα παραπάνω τρωτά σημεία του Ιβάν Σαββίδη του λόγου μου δεν ανέχομαι πια!
Γιατί όλα τα παραπάνω είναι υπαρκτά, όσο κι αν κάποιοι τα ξεχνάνε, αποδεδειγμένα με πράξεις-αποφάσεις του και μειώνουν κατά πολύ την σοβαρότητα και το μεγαλείο του Π.Α.Ο.Κ. που προσωπικά ονειρεύομαι από παιδί μικρό...

Επειδή το σεντόνι παραμάκρυνε κι επειδή δεν μ αρέσει να αφορίζω, σε κάποιο μεταγενέστερο μου post θα γράψω τι θα έκανα πλέον εγώ αν ήμουν Ιβάν Σαββίδης για να διορθώσω (έστω ένα) μεγάλο μέρος των παθογενειών μου!!!!

:pano:
Επειδή έχεις σε μεγάλη εκτίμηση την παραγοντικη γνώση του Γιώργου Κουδα..... Για πες μου όταν ήταν πανίσχυρος διοικητικά δίπλα στον κουμπάρος¬ του μπατατουδη τι πέτυχε ο Γιώργος Κουδας;

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 04 Οκτ 2017, 00:31

Είδες να γράφω πουθενά αυτό που ισχυρίζεσαι για "παραγοντική γνώση" ρε συ Πτολεμαίο?
Καταλαβαινόμαστε άραγε? Στην ιστορία του Γιώργαρου του Κούδα έχω άπειρη εκτίμηση, αλλά και στην τεράστια εμπειρία του, όσον αφορά ολόκληρο τον οργανισμό που λέγεται Π.Α.Ο.Κ., για πάνω από 50 χρόνια μάλιστα!!!!
Το ότι μπορούσε με αυτήν την εμπειρία του να καταστείλει τις ανθρωποφαγικές τάσεις του Ιβάν υπερασπίζομαι, ΟΚ?
Πράγμα που αποδείχτηκε έμπρακτα, όταν κράτησε τον Ίβιτς, τότε που έβγαλε τις βρώμες φάτσα φόρα στο γυαλί...

Εσύ πας και συγκρίνεις Μπατατούδη με Σαββίδη, ή έστω και τις εποχές τους, για να δείξεις τι δηλαδή για τον Κούδα?
Δεν σε πιάνω, αλήθεια το λέω...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 04 Οκτ 2017, 08:18

Βάζει άλλα 15 εκατομμύρια!

ινπαοκ - 04. Οκτωβρίου 2017 09:00 Νίκος Τοσκίτσης

Διεξήχθη την Τρίτη η Γενική Συνέλευση των των μετόχων της ΠΑΕ ΠΑΟΚ με σημαντικότερη είδηση την προκήρυξη της Αύξησης Μετοχικού Κεφαλαίου.

Πρόεδρος στη ΓΣ ήταν ο Μάκης Γκαγκάτσης, γραμματέας ο νομικός της ΠΑΕ Αχιλλέας Μαυρομάτης, ενώ στην αίθουσα της Τούμπας βρέθηκαν η Μαρία Γκοντζάρεβα, ο Δημοκράτης Παπαδόπουλος και μικρομέτοχοι.

Σύμφωνα με την απόφαση που πάρθηκε το μετοχικό κεφάλαιο της εταιρίας θα αυξηθεί κατά 15 εκατομμύρια ευρώ, ποσό που θα βάλει ο ίδιος ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89363
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 04 Οκτ 2017, 09:21

obanebane έγραψε:Αληθεια σχολιαζετε εδω μεσα δημοσιευμα του μεγαλυτερου οτιναναι σαιτ του πλανητη;
Δεν υπαρχει κατι που να μην το εχουν βγαλει απο το μυαλο τους,σκαρφιζονται οτιδηποτε μπορει να δωσει κλικς.
Συμφωνώ

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 04 Οκτ 2017, 09:24

goran 64 έγραψε:Είδες να γράφω πουθενά αυτό που ισχυρίζεσαι για "παραγοντική γνώση" ρε συ Πτολεμαίο?
Καταλαβαινόμαστε άραγε? Στην ιστορία του Γιώργαρου του Κούδα έχω άπειρη εκτίμηση, αλλά και στην τεράστια εμπειρία του, όσον αφορά ολόκληρο τον οργανισμό που λέγεται Π.Α.Ο.Κ., για πάνω από 50 χρόνια μάλιστα!!!!
Το ότι μπορούσε με αυτήν την εμπειρία του να καταστείλει τις ανθρωποφαγικές τάσεις του Ιβάν υπερασπίζομαι, ΟΚ?
Πράγμα που αποδείχτηκε έμπρακτα, όταν κράτησε τον Ίβιτς, τότε που έβγαλε τις βρώμες φάτσα φόρα στο γυαλί...

Εσύ πας και συγκρίνεις Μπατατούδη με Σαββίδη, ή έστω και τις εποχές τους, για να δείξεις τι δηλαδή για τον Κούδα?
Δεν σε πιάνω, αλήθεια το λέω...
Κουμπάρος του μπατατουδη δεν είναι ο Κουδας; επί μπατατουδη δεν έκοβε και έραβε; φυσικά απολυτος σεβασμός στον παίκτη Κουδα, αλλά έχει παρελθόν στα διοικητικά γκοραν και όχι καλό παρελθόν......

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Ιβάν Σαββίδης ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 04 Οκτ 2017, 11:29

Κατάλαβα...
Ίσως θέλεις να στρουθοκαμηλίσεις, μην κοιτάζοντας στα στραβά του Σαββίδη και προβάλλοντας το "κακό διοικητικό" παρελθόν του Κούδα, ο οποίος όμως σαν σύμβουλος του Ιβάν ήταν καταλυτικός για την περσινή επιτυχία-Κύπελλο!!!!
Ελεύθερα αδερφέ... :(
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες