90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Οτιδήποτε έχει σχέση με το ένδοξο παρελθόν της ομάδας μας, σε όλα τα αθλήματα και όχι μόνο...

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Δευτ 18 Σεπ 2017, 17:10

Πήρα την έκδοση των 7,5 ευρώ πριν λίγο στα χέρια μου. Κουτί, εξώφυλλα και δισκάκι με στάμπα στη συσκευασία, διάρκεια 97'...
Αναμένω να τελειώσω από τη δουλειά για να το δω...[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170918/9f90166ad176891d2caf9ac90aa0d149.jpg[/img]

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Δευτ 18 Σεπ 2017, 17:48

Πρόχειρο δουλειά το 7.5€ ,ας στο ανοίξει ο Κώστας να μας πει πως είναι και η άλλη έκδοση
Κ εγώ το περίμενα πολύ καιρό.αλλα τώρα ξέμειναν από λεφτά με την έναρξη της σχολικής χρονιάς
Υπομονή μέχρι τις 27
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό karlat85 » Πέμ 28 Σεπ 2017, 19:48

Το ειδα σήμερα κ μπορώ να πω το ευχαριστήθηκα
Αξίζει να δωσει κανεις 7,5 για να το παρει
Φυσικά δεν γίνεται καποιος να συμφωνεί με ολα οσα λέγονται
Το ντοκιμαντέρ μου θύμισε τις ιστορίες που μου έλεγε ο παππους μου,εναν διαφορετικό ΠΑΟΚ απο τον σημερινο,με ενα αλλο οπαδικο κίνημα ,πιο αγνό απο το σημερινο

Υπηρχαν κ σημεία που συγκινήθηκα ,η γυναικα μου με ειπε"Καλα εισαι χαζος ανθρωπέ μου"αλλα που να καταλαβει

Ειδικα οταν λεει ο κ.Κουϊρουκιδης οτι θα εδινε τα παντα γιανα μπορεσει να ξανα παιξει σημερα σε μπροστα αυτον τον λαο,δεν υπαρχουν λογια

ΒΙΖΙΜ ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
karlat85
 
Δημοσιεύσεις: 4304
Εγγραφή: Παρ 18 Δεκ 2009, 14:43
Τοποθεσία: Αριδαια

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 28 Σεπ 2017, 20:37

Θα το πάρω και εγώ

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 21 Οκτ 2017, 12:16

Επιτέλους, σε πρώτη τηλεοπτική προβολή, η ομώνυμη επική ταινία-ντοκιμαντέρ της :pano: Ιστορίας του Π.Α.Ο.Κ., την Πέμπτη 26 Οκτωβρίου 2017, στις 22:05, στην ΕΡΤ3..

:nairepaok:

.............................................................................................................................................................

«90 χρόνια Π.Α.Ο.Κ., νοσταλγώντας το μέλλον»...
Σάββατο, 21 Οκτωβρίου 2017 10:00...
Από sdna.gr:

Το «κύκνειο άσμα» του Νίκου Τριανταφυλλίδη «90 χρόνια Π.Α.Ο.Κ., νοσταλγώντας το μέλλον» μεταδίδει η ΕΡΤ3 σε α΄ προβολή την Πέμπτη, 26 Οκτωβρίου 2017, στις 22:05.

Οι μεγάλοι σταθμοί της ομάδας, η χαμένη πατρίδα και ο ξεριζωμός, το ιστορικό και κοινωνικό φόντο, ξετυλίγονται στον φακό σαν ένα ζωντανό κινηματογραφικό ημερολόγιο, μέσα από τις εξομολογήσεις παλαίμαχων και νέων ποδοσφαιριστών, προπονητών, παραγόντων και πιστών φίλων του Π.Α.Ο.Κ., όπως οι Νότης Τσίντογλου, Γιώργος Κούδας, Κλάους Αθανασιάδης, Ιβάν Σαββίδης, Ευκλείδης Τσακαλώτος κ.α.

Από το γήπεδο της Τούμπας στον Σύνδεσμο Φίλων Π.Α.Ο.Κ. του Ντίσελντορφ, από την Κωνσταντινούπολη στη Λισαβόνα, η κάμερα αποτυπώνει την ιστορία μίας ομάδας που γράφεται αδιάλειπτα στις κερκίδες, το γήπεδο, τους δρόμους των ταξιδιών της και στις αναμετρήσεις με τους μεγάλους της αντιπάλους, αλλά πρωτίστως με τον εαυτό της.

Από sdna.gr Κατηγορία: Ρεπορτάζ Π.Α.Ο.Κ. | Μ.Μ.Ε.
Ετικέτες 90 χρόνια Π.Α.Ο.Κ. Ταινία Π.Α.Ο.Κ.

..........................................................................................................................................................

Μπιζίμ Π.Α.Ο.Κ.!!!! :opaokara: :opaokara: :pano: :nairepaok: :pano: :opaokara: :opaokara:

Δεν πιστεύω ότι θα υπάρξει Π.Α.Ο.Κ.τσής που δεν το χει δει, που να προγραμματίσει έξοδο για κείνη την Πέμπτη...
Πιστεύω, αντίθετα, ότι η ΕΡΤ-3, την μεθεπόμενη Πέμπτη, θα "πιάσει" τα μεγαλύτερα της νούμερα τηλεθέασης ever!!!

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό Sekeris4 » Πέμ 26 Οκτ 2017, 17:15

Μην ξεχνιομαστε ;)
Καλό θα ηταν να υπαρχει και στην κεντρικη :roll:
αρετοπουλος-κομινης-ποντικης.Μας εκλεψαν το πρωταθλημα και παριστανουμε τους πολιτισμενους.Ο σβερκος κοκκινιζει οσο τον χτυπας.
Άβαταρ μέλους
Sekeris4
 
Δημοσιεύσεις: 1938
Εγγραφή: Κυρ 24 Αύγ 2014, 21:48

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Πέμ 26 Οκτ 2017, 17:21

στις 10.05 στην ΕΡΤ3, αμέσως μετά την κλήρωση του Λότο
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Πέμ 26 Οκτ 2017, 17:32

Έχω ρυθμίσει το ξυπνητήρι στο κινητό. :lol: :lol:
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 26 Οκτ 2017, 17:46

Το ίδιο ακριβώς έχω κάνει και του λόγου μου Σπύρο... :lol: :lol: :lol: :lol: :opaokara: :opaokara:

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 26 Οκτ 2017, 17:53

Πωλείται τό dvd και στα seven 7,5 euro

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Πέμ 26 Οκτ 2017, 17:54

Που μυαλό Γρηγόρη.... :lol: :lol: :lol:
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 26 Οκτ 2017, 18:04

Μάλλον μόνο για σουβλακοκοψίδια είμαστε Σπύρο μου και σ αυτά πάλι "με το ζόρι την παίρνουμε την στροφή"! :lol:
Τέσπα, μόλις είδα ότι ανέβηκε ήδη και στην κεντρική, οπότε συγχαρητήρια (και) γι αυτό στην admin team... :pano:

........................................................................................................................................................

"90 χρόνια Π.Α.Ο.Κ. – Νοσταλγώντας το Μέλλον" στην ΕΡΤ3.
Πέμπτη, 26 Οκτωβρίου 2017 18:24...

Σήμερα στις 22:05 το ντοκιμαντέρ για τα 90 χρόνια της ΟΜΑΔΑΡΑΣ ΜΑΣ θα παιχτεί σε πρώτη τηλεοπτική προβολή από την ΕΡΤ3.

Εικόνα

Οι μεγάλοι σταθμοί της ομάδας, η χαμένη πατρίδα και ο ξεριζωμός, το ιστορικό και κοινωνικό φόντο, ξετυλίγονται στον φακό σαν ένα ζωντανό κινηματογραφικό ημερολόγιο, μέσα από τις εξομολογήσεις παλαίμαχων και νέων ποδοσφαιριστών, προπονητών, παραγόντων και πιστών φίλων του Π.Α.Ο.Κ., όπως οι Νότης Τσίντογλου, Γιώργος Κούδας, Κλάους, Ιβάν Σαββίδης, Ευκλείδης Τσακαλώτος κ.α.
Από το γήπεδο της Τούμπας στο Σύνδεσμο Φίλων Π.Α.Ο.Κ. του Ντίσελντορφ, από την Κωνσταντινούπολη στην Λισαβόνα, η κάμερα αποτυπώνει την ιστορία μίας ομάδας που γράφεται αδιάλειπτα στις κερκίδες, στο γήπεδο, στους δρόμους των ταξιδιών της και στις αναμετρήσεις με τους μεγάλους της αντιπάλους, αλλά πρωτίστως με τον εαυτό της.

Ντοκιμαντέρ συμπαραγωγής ΕΡΤ Α.Ε.
Έτος παραγωγής: (2016)

Παραγωγή: Ελληνική
Σενάριο – σκηνοθεσία: Νίκος Τριανταφυλλίδης
Διευθυνση παραγωγής / second unit σκηνοθέτης: Μαρίνα Δανέζη
Διευθυντής φωτογραφίας: Παντελής Μαντζάνας
Μοντάζ: Χρήστος Γάκης
Ηχος: Κώστας Κουτελιδάκης
Πρωτότυπη μουσική :Alex K & Costas C aka Digital Alkemist
Βοηθός σκηνοθέτη: Χρήστος Σαρρής
Sound design – μίξη ήχου: Δημήτρης Μυγιάκης
Ερευνα αρχειακού υλικού: Ηλιάνα Δανέζη – Βασίλης Κοσμόπουλος – Κώστας Πάλλης
Μotion graphics design – Vfx: Κωνσταντίνα Στεφανοπούλου
Εκτέλεση παραγωγής : Μαρίνα Δανέζη για την ΝΙΜΑ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ , Δημήτρης Παπανδρέου για την Fairplay και η ΕΡΤ ΑΕ.
Διάρκει: 95′

Από Admin Team Κατηγορία: Ποδόσφαιρο | Διάφορα
Ετικέτες 90 χρόνια ΠΑΟΚ ντοκιμαντέρ 90 χρόνια ΠΑΟΚ ερτ

..........................................................................................................................................................

Ελπίζω ότι δεν θα το χάσει κανένα Π.Α.Ο.Κ.τσάκι πλέον, τουλάχιστον λόγω άγνοιας της σημερινής προβολής του!!!!

:nairepaok:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό Hermann » Πέμ 26 Οκτ 2017, 20:43

Προβολή της ταινίας απόψε στις 22:05 στην ΕΡΤ3.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3481
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 26 Οκτ 2017, 21:20

Ξεκινησε...
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 90 χρόνια ΠΑΟΚ – Νοσταλγώντας το μέλλον

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 26 Οκτ 2017, 21:30

Το ομάδα υποστηρίζουμε.... Πολύ ωραίο μέχρι τώρα....

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Π.Α.Ο.Κ. - Ρετρό

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες