Τι ακούτε τώρα?? Και όταν λέω τώρα εννοώ τώρα!!

Τι ακούτε τώρα?? Και όταν λέω τώρα εννοώ τώρα!!

Δημοσίευσηαπό efthimis_paok » Σάβ 12 Αύγ 2017, 06:33

Full Moon Dj Night

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170812/0d9acae62287b5017738beecd02fefc4.jpg[/img]

https://soundcloud.com/f-thimis/full-mo ... is-dj-live
Άβαταρ μέλους
efthimis_paok
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ 2011, 21:50

Re: Τι ακούτε τώρα?? Και όταν λέω τώρα εννοώ τώρα!!

Δημοσίευσηαπό ArChAnGeLonfire4 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 07:37

Nothing else.
Άβαταρ μέλους
ArChAnGeLonfire4
 
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Τετ 09 Αύγ 2017, 23:44
Τοποθεσία: City of Archangel's

Re: Τι ακούτε τώρα?? Και όταν λέω τώρα εννοώ τώρα!!

Δημοσίευσηαπό back in black » Σάβ 12 Αύγ 2017, 23:21

The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black
 
Δημοσιεύσεις: 2200
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 20:14

Re: Τι ακούτε τώρα?? Και όταν λέω τώρα εννοώ τώρα!!

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 21 Αύγ 2017, 10:09

Μεγάλε Back τι κομματάρα έβαλες; Που στο καλό την άκουσες, σε τι background?

και κάτι λίγο πιο παλιό -αλλά εξίσου καλό- του ιδίου καλλιτέχνη

Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Τι ακούτε τώρα?? Και όταν λέω τώρα εννοώ τώρα!!

Δημοσίευσηαπό BlackBlockAttack » Τετ 30 Αύγ 2017, 22:37



Φέρνω ζάλη, λυρικά τεχνάσματα και πάλι σου 'κανα τανα-που και μπουρδέλο το κεφάλι σε κόπαναν’ οι ρίμες μου σαν τον Μοχάμεντ Άλι και άμα δε σ'αρέσει άλλαξε κανάλι όπως πρώτα τα flows σκάνε σαν τα βαρελότα στις παραγωγές του Rasta όλοι κάνουνε την κότα κάνει τακουνάκι ο Ματεράτσι στον Ζαμπρότα πετάγεται ο Ντελ Πιέρο κι η μπάλα μπαίνει γκολ kill `em all παλιά όλοι ακούγανε Metallica το ρίξαμε στους μπάφους στα συρτά και τα αμπντάλικα πήγα διακοπές στην Αστυπάλαια και κάηκα με τον Ντε Λα Φου μέσα σε κάτι ψαροκάικα που θα καταλήξει η κουβέντα με το Χάρη του είπα του μαλάκα πως δεν ξέρει να ραπάρει καλύτερα να πιάσει καμιά τίγρη σε σαφάρι να πιεί κανένα γαρο-τσι με τον Μπουτάρη μακάρι να έφερνα εξάρες μ’ ένα ζάρι να σούταρα τη μπάλα και να πήγαινε δοκάρι και μέσα θέλω αβλέπει τη Βίκυ Φλέσσα να με ψήνει να με λιώνει σαν τοστάκι στη φριτέζα έχω σε αφίσα τον Τάκη, τον Φύσσα, τον Ζήση, τον Βρύζα, τη Λίζα κορνίζα θα πάω ν’ αγοράσω τον πύργο στην Πίζα, έμεινε τ'αμάξι γιατί χάλασε το τσοκ διαβάζει η Μαρία συνεχώς Καστοριάδη αυτή θα κάνει ντοκτορά και εγώ βαθιά στον Άδη μήπως παίζει κανά ζεζαλιζέ γι'αυτό το βράδυ;

Ίσως για λόγους ταξικούς, και όχι μόνο,
τρελό μωράκι του ουρανού, για σένα λιώνω
και το κεφάλαιο του Μαρξ, που πήρα στην γιορτή σου
αν του είχες ρίξει μια ματιά, θα ήμουνα μαζί σου.

Είναι τα ρεφρέν μου σουξεδιάρικα το ξέρω, τι να κάνω ρε Μαρία που μακριά σου υποφέρω σ'είδα με ένα μαλάκα στο Suzuki το Pajero να σου απαγγέλει Ελύτη και Μολιέρο μα δε θα βρεις το νόημα μες στον Ουμπέρτο Έκο δε θέλει ο Χατζήγιαννος κομπρέσορα και echo, τσάμπα θέλει να τα δώσει και τον κόσμο να πορώσει απλό ο Βαγγελάκης θέλει πάλι να τα χώσει zero, zero, zero από Μαρόκο, τα μπιτ του Κατωμέρη θα σ' αφήσουνε στον τόπο δε θέλει γρηγοράδα μα το ραπ θέλει τρόπο το ξέρει ο Βαγγελάκης γι'αυτό τον πούλο μόκο τα τραγούδια σας χειρότερα και απ'το φορτούνε φόκο ακούνε τη δισκάρα κ έχουν πάθει κοκομπλόκο mc's κολλάνε εύκολα στον τοίχο με στόκο αναλαμβάνουν άλλοι μην μπαίνετε στον κόπο αν θέλεις να με φτάσεις πιες κανά Red bull Billar (do) a tres bandas και όχι pool που το βρήκες ρε λαμόγιο του κουστούμι πιρ ντε πουλ ό,τι και να κάνεις ο Χάτζη θα'ναι κουλ.

Λοσπούα και πουλέπα και τη κότα λακαμάδες σκάει ο Xατζήγιαννος που κάνει τους ραπάδες τανά-που, τα χώνει και αυτός στο κάπου κάπου του τελείωσαν τα ακόρντα και ξεκίνησε τα μπιτ, μου το είπαν δύο κουμμούνια πως άλλο είναι η τρόικα και άλλο η περεστρόικα, τα βράδια με τακούνια όλοι σε φωνάζουν Μόνικα κινείσαι με ψευδώνυμα σου κλείνουνε το μάτι Γιαννάκη κάτσε φρόνιμα. Welcome to the rock από τον Τζον Μέισον, τρέχεις να γλεντήσεις και φωνάζεις κύριε ελέησον, έριξε χυλόπιτα η Λόλα στον Καρνέισον, σε κυνηγάνε οι ρίμες μου σαν ρόπαλο του baseball. Χι και Φι επιστροφή κινούμαι υπογείως θα με βρεις στα μπιλιαρδάδικα κυρίως ή στους αγανακτισμένους να πίνω καμιά μπύρα να κάνω πάντα τράκα χαρτάκια και αναπτήρα. Με Βύρων Φιδετζή και Σελιμά στο Ιεμά, Ραστά στην παραγωγή θα σε πείσω λακαμά. Άκου τα τραγουδάκια μας και άραξε μήπως παίζει κανά ζεζαλιζέ;


Ίσως για λόγους ταξικούς, και όχι μόνο, τρελό μωράκι του ουρανού, για σένα λιώνω και το κεφάλαιο του Μαρξ, που πήρα στην γιορτή σου αν του είχες ρίξει μια ματιά, θα ήμουνα μαζί σου.


Τρώω τα μακαρόνια σαν τον Καμπαμαρού, τρώω τα μακαρόνια σαν τον Καμπαμαρού, τρώω τα μακαρόνια σαν τον Καμπαμαρού, πήγα τις προάλλες να πάρω μια βερμούδα. Τρώω τα μακαρόνια σαν τον Καμπαμαρού, τρώω τα μακαρόνια σαν τον Καμπαμαρού, τρώω τα μακαρόνια σαν τον Καμπαμαρού, πήγα τις προάλλες να πάρω μια βερμούδα...
Κατσαρής:Αν δεν έρχονταν στον ΠΑΟΚ ο Σαββίδης τη χρονική στιγμή που ήρθε, τώρα δεν θα υπήρχε ούτε ΠΑΟΚ, ούτε ερασιτέχνης. Δεν θα υπήρχαν οι ομάδες που έχουμε. Θα διαλύαμε σιγά-σιγά τα τμήματα.
Άβαταρ μέλους
BlackBlockAttack
 
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Κυρ 07 Ιουν 2015, 08:13

Re: Τι ακούτε τώρα?? Και όταν λέω τώρα εννοώ τώρα!!

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Παρ 01 Σεπ 2017, 09:27

Καλημέρα μια ωραία μέρα που το αφεντικό τρελάθηκε αναμένοντας συνέχεια συναισθήματα something just like this..

The Chainsmokers & Coldplay - Something Just Like This

Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Τι ακούτε τώρα?? Και όταν λέω τώρα εννοώ τώρα!!

Δημοσίευσηαπό back in black » Δευτ 04 Σεπ 2017, 20:13

Καλό βράδυ, σε μια φεγγαρόλουστη βραδυά που επιμένει καλοκαιρινά
The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black
 
Δημοσιεύσεις: 2200
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 20:14

Re: Τι ακούτε τώρα?? Και όταν λέω τώρα εννοώ τώρα!!

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 04 Σεπ 2017, 21:40

back in black έγραψε:

Όταν επιστρατεύεται ένα top model σε ένα αισθησιακό video σημαίνει ότι η ποιότητα του τραγουδιού χρειαζόταν ενίσχυση.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89370
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Τι ακούτε τώρα?? Και όταν λέω τώρα εννοώ τώρα!!

Δημοσίευσηαπό K_geo » Δευτ 04 Σεπ 2017, 23:13

"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Τι ακούτε τώρα?? Και όταν λέω τώρα εννοώ τώρα!!

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 05 Σεπ 2017, 17:34

Δύο αγαπημένα μου κομμάτια από τα eighties
Πρώτα η βελούδινη φωνή της 30χρονης τότε Chrissie Hynde με το συγκρότημά της, τους Pretenders να τραγουδούν ένα υπέροχο slow κομμάτι

The Pretenders - I Go To Sleep 1981

Τελευταία επεξεργασία από ΑποστόληςΑ και Τρί 05 Σεπ 2017, 17:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89370
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Τι ακούτε τώρα?? Και όταν λέω τώρα εννοώ τώρα!!

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 05 Σεπ 2017, 17:38

Και μετά το slow, ένα εκρηκτικό κομμάτι,πάλι από μια γυναίκα:

Joan Jett - I Love Rock n' Roll 1981

Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89370
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Τι ακούτε τώρα?? Και όταν λέω τώρα εννοώ τώρα!!

Δημοσίευσηαπό back in black » Τρί 05 Σεπ 2017, 19:26

Επιμένω, παρά τη " γκρίνια¨ του συνομήλικου μου Αποστόλη
The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black
 
Δημοσιεύσεις: 2200
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 20:14

Re: Τι ακούτε τώρα?? Και όταν λέω τώρα εννοώ τώρα!!

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 05 Σεπ 2017, 19:36

Αν είσαι 55 όπως εγώ είσαι και ο πρώτος!
Δεν ξέρω, αυτήν την περίεργη μουσική την πρωτογνώρισα σε διαφήμιση, νομίζω του Γερμανού (Matilda λεγόταν το τραγούδι). Είναι περίεργη για τα γούστα μου και τα βίντεο κάπως ρομαντικά, που παραπέμπουν σε νεότερες ηλικίες, όπως το Princess.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89370
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Τι ακούτε τώρα?? Και όταν λέω τώρα εννοώ τώρα!!

Δημοσίευσηαπό Mr.Charlie » Τρί 05 Σεπ 2017, 20:15

Η ισχύς εν τη ενώσει - Αίσωπος
Άβαταρ μέλους
Mr.Charlie
 
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: Τετ 04 Ιουν 2014, 17:54

Re: Τι ακούτε τώρα?? Και όταν λέω τώρα εννοώ τώρα!!

Δημοσίευσηαπό The_Stalker » Τρί 05 Σεπ 2017, 20:41

Να βάλω ένα περισσότερο μπιτάτο και λιγότερο τζαζοσουίνγκ από Parov Stelar

Άβαταρ μέλους
The_Stalker
 
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:20

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μουσική

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες