Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 05 Σεπ 2017, 15:55

Αυτα ειναι πανυγυρτζθδικα για μενα
Η ουσια ειναι να ματωσεις για καθε τρίποντο
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 05 Σεπ 2017, 16:36

Χρειαζόμαστε καθαρό 6ρι και 3ρι, εκτός αν μας βγει ο Λεβέκ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 05 Σεπ 2017, 17:24

Alastor έγραψε:Παντως αν γινοταν αντιστοιχο poll στο τελος της σεζον,τα αποτελεσματα πιστευω θα ταν αρκετα διαφορετικα.



Θα ειχαμε 9/11 δηλαδη;
Ρωταω γιατι συνηθως οι πρωταθλητες διαθετουν τους καλυτερους,στη χωρα μας δε γινοταν αλλα απο φετος θα γινει και αυτο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 05 Σεπ 2017, 17:25

MANIAKOS έγραψε:Αυτα ειναι πανυγυρτζθδικα για μενα
Η ουσια ειναι να ματωσεις για καθε τρίποντο



Πολυ σωστα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τρί 05 Σεπ 2017, 17:34

Alastor έγραψε:κοιτα πολλοι ψηφιζουν με οπαδικα κριτηρια η λογω ονοματος. Πχ ο Μπερμπατοφ θα ταν πρωτος τετοια εποχη πριν 2 χρονια ενω αν ψηφιζαν στο τελος της χρονιας θα ταν τελευταιος,καταλαβες.


Μα δεν θα ηταν καθολου παραλογο να ψηφιζαν πρωτο τον Μπερμπατοφ. Το παραλογο ειναι αυτο που τελικα εγινε με τον παικτη.
Το ερωτημα ομως ειναι ποιος νομιζετε οτι εχει περισσοτερες πιθανοτητες να ειναι ο καλυτερος. Ε η σωστη απαντηση θα ηταν ο Μπερμπατοφ σε εναν τετοιο ερωτημα πριν 2 χρονια. Σιγουρα στο τελος της σαιζον τα αποτελεσματα θα ειναι διαφορετικα γιατι εκει το ερωτημα θα ειναι διαφορετικο. Εκει θα πρεπει να κρινεις, οχι να προβλεψεις.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5902
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Τρί 05 Σεπ 2017, 17:53

omerta76 έγραψε:Πρωτάθλημα: Επειδή βλέπω μία ψύχωση με αυτό και οι ψυχώσεις δεν κάνουν καλό, μόνο αν αναπτυχθείς σωστά θα μπορέσεις να πάρεις Πρωτάθλημα που δεν θα είναι διάττων αστέρας. Το πήρα δηλαδή φέτος γιατί έδωσε ο πρόεδρος και 30 εκ, αλλά του χρόνου πάπαλα. Αν οργανωθείς, το Πρωτάθλημα θα έρθει σαν μία φυσιολογική εξέλιξη...
Τι από όλα αυτά γίνονται στην ΠΑΕ; Δεν γνωρίζω, σίγουρα βλέπω πολλά βήματα μπροστά αλλά ενδεχομένως με μία μεγάλη αγωνιστική επιτυχία να φανούν κ περισσότερο.


Επικέντρωσες, όπως πρέπει...
:opaokara:
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1638
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό zepos4 » Τρί 05 Σεπ 2017, 18:30

obanebane έγραψε:
Alastor έγραψε:Παντως αν γινοταν αντιστοιχο poll στο τελος της σεζον,τα αποτελεσματα πιστευω θα ταν αρκετα διαφορετικα.



Θα ειχαμε 9/11 δηλαδη;
Ρωταω γιατι συνηθως οι πρωταθλητες διαθετουν τους καλυτερους,στη χωρα μας δε γινοταν αλλα απο φετος θα γινει και αυτο.

Εγώ πάντως έχω 8 στα 11. Και χωρίς να το βλέπω οπαδικα. Εκτός από δεύτερο στόπερ, αριστερό μπακ και εξαρι δεν μπορώ να βρω καλύτερες μονάδες από τους δικούς μας. Αλλά βέβαια το ποδόσφαιρο δεν είναι μονάδες αλλά σύνολο. Μακάρι να δέσουμε γρήγορα. Νομίζω πως θα δούμε πολύ ωραία πράγματα φέτος.
zepos4
 
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Σάβ 22 Αύγ 2015, 11:19

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 05 Σεπ 2017, 18:40

Εν μερη σχετικο με τις μεταγραφες,το sdna διεξαγει ενα poll οπου λεει ποιον θα διαλεγατε για την 11αδα της ομαδας σας απτους Big 4.

Τα αποτελεσματα μεχρι στιγμης δειχνουν πως με μεγαλη διαφορα σε σχεση με τους υπολοιπους προτιμαται ο Ρευ στην θεση του τερματοφυλακα, ο Ματος για δεξι μπακ και οι δεξιοι και αριστεροι ακραιοι μας Βιερινια και Μακ.

Αντιθετως εκει που μακραν υστερουμε σε σχεση με τους αλλους ειναι στην θεση του αριστερου μπακ οπου ο Λεοβατς καταλαμβανει την τελευταια θεση στην προτιμηση και στην θεση του καθαρου κοφτη.

Ζαμπρανο,Καντουρι και Μαουρισιο ειναι ψηλα στις προτιμησεις,ωστοσο δεν εχουν παιξει ακομα επισημο αγωνα οποτε οι προτιμησεις ειναι και καθαρα οπαδικες η λογω ονοματος.


Το να ψηφίζουν, όλοι αυτοί που ψηφίζουν, δίχως αρκετούς απ τους υποψήφιους (όλων των ομάδων) να τους έχουν δει να παίζουν, ούτε σε 6-7 επίσημους αγώνες με τις νέες ομάδες τους, κάνει τα αποτελέσματα απλά αδιάφορα... :roll:

Για τα δικά μου τα μυαλά φυσικά, μην με παρεξηγήσετε κιόλας... :geek:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό logios » Τρί 05 Σεπ 2017, 21:18

Πρόβλεψη είναι ρε παιδιά, το λέει η λέξη.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
logios
 
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: Πέμ 20 Νοέμ 2008, 22:01

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 06 Σεπ 2017, 06:35

Βρε με το ζορι να μας δημιουργησουν αγχος καποιοι.Να περιμενουμε να περασουν οι μερες καρτερικα μην τυχον και γινει κανα εγκλημα και αποχωρησουν πακετο οι Τσιιροτ,Μπισεσβαρ.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 06 Σεπ 2017, 07:44

Αν δεν δημιουργήσουν φήμες οι ΑΡΔ τι θα κάνουν τώρα που τελείωσαν οι μεταγραφές;
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89366
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Τετ 06 Σεπ 2017, 07:46

Εγώ για να θεωρήσω κάτι σαν έγκλημα θα είναι απαραίτητη προϋπόθεση ο άλλος να μη θέλει να φύγει. Γιατί εάν θέλει να φύγει και τον κρατάς με το ζόρι, χαΐρι δεν γίνεται. Ο Τσίμι, π.χ. δεν με έχει πείσει ότι θέλει διακαώς να παραμείνει. Εάν έρθει μία καλή πρόταση (είτε οικονομική, είτε από προηγμένο πρωτάθλημα), πιστεύω ότι θα πετάξει και τη σκούφια του.

Άρα, πρώτα θα δω τι και πώς και μετά, κύριε Τζος, θα μιλήσω για εγκλήματα...

;)
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 06 Σεπ 2017, 08:27

Κι εγώ διαφωνώ .
Αν είναι παίκτες που έχουν απαίτηση να είναι συνεχώς βασικοί , τότε έγκλημα είναι να μείνουν όχι να φύγουν.

Γενικά μου φαίνεται μικρής σημασίας το τι θα κάνει ο Μπις και ο Τσιμι
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 06 Σεπ 2017, 08:35

Όχι παιδιά δεν πάει έτσι.Αλοιμονο αν μια ομάδα είναι έρμαιο στην αμφιβολία και την διάθεση η μη του κάθε παίκτη.Εκτος του ότι δεν πρόκειται να γίνει ομάδα ποτέ καθώς κάθε ικανός παίκτης,κάθε παίκτης με φιλοδοξίες θα την κάνει με ευκολία,κάτι που έχουμε πληρώσει ήδη,δείχνει και ότι σαν οργανισμός αποτυγχανουμε να δώσουμε κίνητρο σε παίκτες να παραμείνουν στην ομάδα και να πετύχουν τις φιλοδοξίες τους μέσω αυτής.Δεν θα σταθώ καν στο ότι με αυτό τον τρόπο θα απαιτούνται κάθε χρόνο 10 μεταγραφές.
Τελευταία επεξεργασία από joshua και Τετ 06 Σεπ 2017, 09:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2017 ΙΙΙ

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Τετ 06 Σεπ 2017, 08:57

ΟΚ, διαφωνούμε.
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες