Τεχνική Κολύμβηση & Καλλιτεχνική Κολύμβηση

Τεχνική Κολύμβηση & Καλλιτεχνική Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 26 Αύγ 2017, 19:35

25 Αυγούστου 2017


ΙΔΡΥΣΗ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ




Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ καλωσορίζει στην οικογένειά του το Τμήμα Συγχρονισμένης Κολύμβησης.

Από το 1926 μέχρι και σήμερα η δυναμική της ομάδας του Α.Σ. ΠΑΟΚ αναγνωρίζεται διεθνώς κατέχοντας υψηλή θέση μεταξύ των αθλητικών συλλόγων. Θέλοντας να συμβάλει τα μέγιστα για άλλη μια φορά στο κομμάτι του αθλητισμού, ο Α.Σ. ΠΑΟΚ αποφάσισε για πρώτη φορά να δημιουργήσει το Τμήμα Συγχρονισμένης Κολύμβησης ώστε να προάγει περαιτέρω το ιδεώδες του μαζικού αθλητισμού με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Η συνάντηση ενός καταξιωμένου αθλητικού συλλόγου με ένα εκ των πιο απαιτητικών και συνάμα καλαίσθητων αθλημάτων όπως της Συγχρονισμένης Κολύμβησης ευελπιστούμε να παράγει ένα ξεχωριστό και ιδιαίτερο αποτέλεσμα για τις αθλήτριές του.

ΣΤΟΧΟΙ ΟΜΑΔΑΣ:
Ακολουθώντας την πολιτική που εδώ και χρόνια έχει θεσπίσει ο Α.Σ. ΠΑΟΚ, η Ομάδα της Συγχρονισμένης Κολύμβησης έχει ως στόχο να μάθει στα παιδιά με την αρωγή έμπειρων και καταξιωμένων προπονητριών την αξία του αθλήματος. Η σκληρή δουλειά, η αντοχή και ο υγιεινός τρόπος ζωής είναι αξίες, τις οποίες θα προσπαθήσουμε να διδάξουμε στα παιδιά ώστε να καταφέρουν να αγαπήσουν το σώμα τους, να αποκτήσουν υγεία, να ψυχαγωγηθούν αλλά και να κατακτήσουν την κορυφή με καθημερινή προσπάθεια. Τέλος, στόχος της ομάδας είναι να μεταλαμπαδεύσει στις αθλήτριες αξίες όπως η συνεργασία, η ομαδικότητα και η κοινωνικοποίηση που θα προκύψουν μέσα από τη σκληρή προπόνηση.


Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως τον πρόεδρο του ΠΑΟΚ κύριο Κατσαρή Αθανάσιο καθώς και τον κύριο Ελευθεριάδη Γιάννη Γενικό Αρχηγό και Υπεύθυνο Υγρού Στίβου, για την υποστήριξη και την καθοδήγηση στο νέο μας ξεκίνημα.


Ως νέα Έφορος της Ομάδας Συγχρονισμένης Κολύμβησης του ΠΑΟΚ, η Άννα Καραβασίλη δήλωσε στο acpaok.gr: Θα ήθελα να αναφέρω ότι η προσπάθεια μας για τη δημιουργίας μίας ομάδας με αξίες και κανόνες είναι μεγάλη. Ο μεγαλύτερος στόχος είναι ομαδικά να προάγουμε το αίσθημα του αθλητισμού και να προσπαθούμε συνεχώς να αυξάνουμε την πρόοδο των αθλητριών, σε ένα περιβάλλον που περικλείεται από μία εξέχουσα και έμπειρη προπονητική ομάδα αθλητριών με όρεξη για δουλειά και ικανότητες στην επικοινωνία με τα παιδιά. Η ανιδιοτέλεια και η αγάπη για την ομάδα υπάρχουν ήδη γι’ αυτό και θα αποτελέσουν τα γερά θεμέλια για την δημιουργία της Ομάδας Συγχρονισμένης Κολύμβησης με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Οι προπονήσεις του νεοσύστατου τμήματος του ΑΣ ΠΑΟΚ θα είναι καθημερινές 14:00-17:30 στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο και θα αφορούν κορίτσια από 5 ετών και πάνω. Γενικός αρχηγός θα είναι ο Γιάννης Ελευθεριάδης, έφορος η Άννα Καραβασίλη ενώ προπονήτριες θα αναλάβουν οι Κυριακή-Μιχαέλα Κωστράκη και Ζωή Φουντούκη. Για περισσότερες πληροφορίες ο κάθε ενδιαφερόμενος μπορεί να απευθυνθεί στα τηλέφωνα: 6944531705 (έφορος Άννα Καραβασίλη), 2310988000 (γραφεία ΑΣ ΠΑΟΚ).
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Συγχρονισμένη Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 26 Αύγ 2017, 19:43

Καλορίζικο και με πολλές επιτυχίες...

:pano:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Συγχρονισμένη Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 26 Αύγ 2017, 19:50

Μακάρι! Π.Α.Ο.Κ. παντού, επιτυχίες παντού!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Συγχρονισμένη Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Σάβ 26 Αύγ 2017, 19:59

Μονο γυναικειο το τμημα;

Σεξιστες
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11404
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Συγχρονισμένη Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 26 Αύγ 2017, 20:49

Γιατί ρε, υπάρχουν άντρες που κάνουν συγχορνισμένη κολύμβηση;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Συγχρονισμένη Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Σάβ 26 Αύγ 2017, 20:55

Εννοειται, και εχουν παρει και χρυσα κυριος

http://www.sport24.gr/Sports/OtherSport ... 92561.html
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11404
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Συγχρονισμένη Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 26 Αύγ 2017, 21:13

Μετακινήθηκε στα "υπόλοιπα αθλήματα"!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Συγχρονισμένη Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Σάβ 26 Αύγ 2017, 21:17

(Ειμαστε Ελλαδα, δεν υπαρχει περιπτωση να δεχτουν αντρα στο τμημα, αλλα θα το δεχτω :mrgreen: )
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11404
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Συγχρονισμένη Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 26 Αύγ 2017, 21:39

Ας πάει ένα ΠΑΟΚτσάκι, να παίρνει τα μετάλλια άνευ! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Τεχνική Κολύμβηση & Καλλιτεχνική Κολύμβηση

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 30 Ιούλ 2019, 19:06

Προστέθηκε στο topic και η Καλλιτεχνική Κολύμβηση.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες


Επιστροφή στο Υπόλοιπα αθλήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες