Πόλο 2017 - 2018

Πόλο 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 27 Ιουν 2017, 05:33

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/127563-proetoimasia-stin-kerkyra-gia-tous-neous


Προετοιμασία στην Κέρκυρα για τους Νέους



Καμπ προετοιμασίας θα διεξαχθεί στην Κέρκυρα από τις 20 έως τις 24 Ιουνίου ενόψει της συμμετοχής της εθνικής Νέων στο αντίστοιχο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης. Αυτό θα λάβει χώρα από τις 5 μέχρι τις 13 Αυγούστου στο Βελιγράδι.

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Τεό Λοράντος, θα πάρει μαζί του στην αποστολή τους: Γιαννόπουλο, Παπασηφάκη, Γαρδίκα, Τρούλο, Τσαχειλίδη, Κάκαρη, Δελαγραμμάτικα, Κουρούβανη, Μουρατίδη, Νικολαϊδη, Τσολακούδη, Σιορδίλη, Καπετανάκη, Μασμανίδη, Λιαπάκη, Γκιουβέτση.



Με bold οι δικοί μας.. Αρχές Αυγούστου ψάχνουμε στα κρατικά κανάλια μπας και υπάρξει μετάδοση του παγκοσμίου!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 27 Ιουν 2017, 13:27

Για να μάθετε πώς θα στηρίξετε την ομάδα, πέρα από την παρουσία στο γήπεδο, δείτε το link στην υπογραφή μου, σας το δίνω και εδώ. http://forum.paokmania.gr/viewtopic.php?f=5&t=444&p=1322371#p1322371
Για διαρκείας Α.Σ. δεν έχω ακούσει κάτι, αλλά πιθανότατα θα βγει πάλι. Τις 2 τελευταίες φορές, κόστιζε 30€ και τα κάλυπτε ΟΛΑ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 10 Ιούλ 2017, 06:47

Πρωταθλητής ο Π.Α.Ο.Κ.!

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Υδατοσφαίρισης παίδων 2017 κατέκτησε η ομάδα Παίδων Υδατοσφαίρισης του Α.Σ. ΠΑΟΚ επικρατώντας του Π.Φαλήρου στον τελικό με 13-4.

Η τελική φάση πραγματοποιήθηκε στο Κολυμβητήριο του Περιστερίου από την Πέμπτη 6/7 έως και την Κυριακή 9/7 και, παρά το άσχημο ξεκίνημα στην πρεμιέρα απέναντι στον Α.Ο.Π. Φαλήρου, όπου οι παίδες μας ηττήθηκαν με 10-9 κατάφεραν στην συνέχεια να κερδίσουν όλους τους αγώνες φτάνοντας στον τελικό.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα:
ΠΑΟΚ - Περιστέρι: 19-6
ΠΑΟΚ - Πανιώνιος: 12-7
ΠΑΟΚ- Νεάπολη: 35-3
ΠΑΟΚ- ΝΟ Βουλιαγγμένης (ημιτελικός): 8-6

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα συμμετείχαν συνολικά 54 ομάδες.

Τέλος αξίζει να αναφερθεί ότι το Πρωτάθλημα των Παίδων σε συνδυασμό με την 4η θέση των ανδρών, το αργυρό μετάλλιο των νέων ανδρών, αλλά και την 5η θέση των εφήβων που ατύχησαν χάνοντας πρακτικά έναν αγώνα μόνο σε όλο το πρωτάθλημα, κατατάσσουν το Τμήμα Υδατοσφαίρισης Ανδρών ουσιαστικά κορυφαίο στην Ελλάδα.

Το ρόστερ της ομάδας Παίδων του Α.Σ. ΠΑΟΚ:

1. ΓΚΟΝΤΟΥΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 
2. ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
3. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 
4. ΙΩΣΗΦ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 
5. ΚΕΦΑΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 
6. ΚΕΧΑΛΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
7. ΚΟΥΓΙΟΥΝΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
8. ΚΥΡΙΑΦΙΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 
9. ΛΟΓIΩΤΑΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
10. ΜΑΝΤΑΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 
11. ΜΠΓΚΕΠΕΡΣΒΙΛΙ ΝΙΚΟΛΟΖ 
12. ΜΠΙΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
13. ΜΠΛΙΜΠΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 
14. ΠΟΛΥΖΟΣ ΟΡΕΣΤΗΣ
15. ΣΓΟΥΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 
16. ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 
17. ΣΤΑΘΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 
18. ΣΥΡΜΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 
19. ΤΡΟΜΠΟΥΚΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ 
20. ΤΣΑΧΙΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 
21. ΦΕΡΜΑΝΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 
22. ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 

Προπονητής: Λ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ
Βοηθός: Γ. Παπαγιαννάκης

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 10 Ιούλ 2017, 12:35

Μπράβο Ρε μάγκες

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Πόλο 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 10 Ιούλ 2017, 18:28

http://acpaok.gr/nea-anakinoseis/item/2 ... F%84%CF%82

Παίκτης του Π.Α.Ο.Κ. ο Μαξίμοβιτς!

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το Τμήμα Πόλο του Δικεφάλου ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας τους με τον αθλητή, Μίλος Μαξίμοβιτς.

O Μαξίμοβιτς είναι 23 ετών, έχει ύψος 1,89 και αγωνίζεται στις θέσεις της περιφέρειας. Ο νέος αθλητής του Δικεφάλου κατάγεται από το Νόβι Σαντ της Σερβίας και έχει περάσει κατά το παρελθόν από τη Βοϊβοντίνα και τη γαλλική Μονπελιέ.

Στα πρώτα του λόγια ως παίκτης του ΠΑΟΚ ο Σέρβος δήλωσε στο acpaok.gr:

"Είμαι ενθουσιασμένος που έρχομαι στον ΠΑΟΚ και θα αγωνιστώ στην Ελλάδα. Θέλω να δώσω το 100% του εαυτού μου σε κάθε αγώνα. Στόχος μας είναι να παραμείνουμε στα υψηλά στάνταρ που κινήθηκε πέρσι η ομάδα και αν είναι δυνατόν να κάνουμε το κάτι παραπάνω. Αντιμετώπισα τον ΠΑΟΚ ως αντίπαλος την περσινή σεζόν, είδα ότι έχει μια πολύ δυνατή ομάδα, έναν καλό προπονητή και ήθελα να δοκιμάσω τις δυνάμεις μου σε αυτό το Σύλλογο".

Για τη μεταγραφή του Μαξίμοβιτς μίλησαν στο acpaok.gr ο έφορος του υδάτινου στίβου, Γιάννης Ελευθεριάδης αλλά και ο προπονητής της ομάδας πόλο, Πάνος Βέργος.

Γιάννης Ελευθεριάδης: "Από τη μεριά της διοίκησης ευχόμαστε το καλύτερο στον νέο αθλητή της ομάδας μας. Ο προπονητής ήθελε τον συγκεκριμένο παίκτη και εμείς ανταποκριθήκαμε άμεσα και υλοποιήσαμε αυτή την επιθυμία του. Τον φέραμε στη Θεσσαλονίκη και σήμερα υπέγραψε και επίσημα. Θέλουμε να κάνουμε μία ομάδα που θα είναι και πάλι μέσα στους στόχους της. Χάρη και στη συμβολή του προέδρου του ΑΣ ΠΑΟΚ, κ.Κατσαρή, που είναι πάντα δίπλα μας, θα προσπαθήσουμε να δημιουργήσουμε ξανά ένα ανταγωνιστικό σύνολο".

Πάνος Βέργος: "Για τον Μίλος δείξαμε ενδιαφέρον εδώ και δύο χρόνια και τελικά φέτος θα συνεργαστούμε. Διαθέτει τα χαρακτηριστικά, τα οποία χρειάζεται η ομάδα για να γίνει ακόμη καλύτερη. Ο πήχης παραμένει πάντα ψηλά".

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 11 Αύγ 2017, 23:14

Από koe.org.gr : Σύμφωνα και με τη σχετική εγκύκλιο της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού, η περίοδος μεταγραφών για το άθλημα της υδατοσφαίρισης εν όψει της αγωνιστικής σεζόν 2017-2018, για όλες τις κατηγορίες, ορίζεται από τις 20/8/2017 έως και τις 20/9/2017.

Για τα υπόλοιπα αθλήματα της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας, κολύμβηση, συγχρονισμένη κολύμβηση, καταδύσεις, ανοιχτή θάλασσα, τεχνική κολύμβηση, οι μεταγραφες θα γίνουν 1/10/2017 έως και 31/10/2017.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 21 Αύγ 2017, 21:59

[url]http://arion.softwebpages.eu/~acpaok/nea-anakinoseis/item/2158-έναρξη-προετοιμασίας-για-την-ομάδα-πόλο[/url]


ΕΝΑΡΞΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΛΟ

Η ανδρική ομάδα πόλο ξεκινάει την προετοιμασία της ενόψει της νέας αγωνιστικής σεζόν 2017-2018.

Η πρώτη συγκέντρωση της ομάδας θα πραγματοποιηθεί στο Εθνικό Κολυμβητήριο την επόμενη Δευτέρα 28 Αυγούστου και ώρα 20:00.

Καλούνται να παραστούν όλοι οι αθλητές που θα στελεχώσουν την ομάδα τη νέα σεζόν.

Καλή αγωνιστική χρονιά!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 26 Αύγ 2017, 19:27

«ΜΠΑΜ» ΜΕ ΓΑΛΑΝΙΔΗ

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Υδατοσφαίρισης Ανδρών ΠΑΟΚ MORRIS ανακοινώνουν τη συμφωνία με τον διεθνή τερματοφύλακα της Εθνικής Ελλάδος, Κώστα Γαλανίδη για τη νέα αγωνιστική περίοδο 2017-2018.

Ο διεθνής τερματοφύλακας την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο αγωνιζόταν στον Παναθηναϊκό, ενώ στο παρελθόν είχε αγωνιστεί στον Πανιώνιο, τον Ολυμπιακό, τη Χίο και τα Χανιά.

Στις πρώτες του δηλώσεις, μετά την επισημοποίηση της συμφωνίας του με τον ΠΑΟΚ, ο Κώστας Γαλανίδης δήλωσε αποκλειστικά στο acpaok.gr.

Πώς αισθάνεσαι που αποτελείς κι εσύ πλέον μέλος της μεγάλης οικογένειας του ΠΑΟΚ;


Ο ΠΑΟΚ είναι ένα από τα μεγαλύτερα ονόματα στο χώρο του αθλητισμού, «σημαιοφόρος» της βόρειας Ελλάδος, ενώ και στο άθλημά μας έχει δείξει τρομερή βελτίωση τα τελευταία χρόνια και ειδικά πέρυσι με την είσοδό του τόσο στην τετράδα του Πρωταθλήματος, όσο και του Κυπέλλου.

Τι ήταν αυτό που σε οδήγησε να έρθεις στον ΠΑΟΚ;

Η «υγεία» που αποπνέει ο Σύλλογος, το μέγεθός του, καθώς και το πραγματικό ενδιαφέρον που έδειξαν για την απόκτησή μου, τόσο ο Πρόεδρος κ. Κατσαρής, όσο και ο Γενικός Αρχηγός κ. Ελευθεριάδης, τους οποίους και ευχαριστώ.

Ποιοι είναι οι προσωπικοί σου στόχοι και οι στόχοι της ομάδας;

Οι προσωπικοί μου στόχοι συμβαδίζουν με τους στόχους της ομάδος, που είναι η σταθεροποίηση του ΠΑΟΚ στις μεγάλες δυνάμεις του ελληνικού πόλο. Περισσότερα λόγια δε χρειάζονται, τα υπόλοιπα μέσα στην πισίνα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 26 Αύγ 2017, 19:29

Τον Γαλανίδη τον είδα πέρσι στον αγώνα με τον βάζελο, όπου είχαν πρωταγωνιστήσει οι δύο τερματοφύλακες.. Δεν έχω άλλο δείγμα, απλώς θυμάμαι ότι ήταν καλός! Το ότι χτυπήσαμε διεθνή παίκτη, μιλάει από μόνο του...


Ο Α.Σ. βάζελος καταστρέφεται και πολλοί θα πηδήξουν από το καράβι, τώρα που βουλιάζει...σε όλα τα αθλήματα..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 08 Σεπ 2017, 02:54

ΣΤΟΧΟΣ ΜΑΣ ΤΑ PLAY-OFFS»

O γεννημένος το 1994 Νικόλας Προσινικλής μιλάει στο acpaok.gr για τους ομαδικούς και προσωπικούς του στόχους με την ομάδα του πόλο ανδρών,για την επιστροφή στις προπονήσεις αλλά και για τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα.


Ποιες είναι οι προσωπικές και ομαδικές φιλοδοξίες σου για νέα αγωνιστική σεζόν που ακολουθεί;

Η προηγούμενη χρονιά μας άφησε μια γλυκιά γεύση καθώς τερματίσαμε τέταρτοι μέσω των play-offs, έτσι και φέτος θέτουμε ως πρωταρχικό μας στόχο τα play-offs, ενώ στην συνέχεια θα στοχεύσουμε για κάτι καλύτερο, γιατί όχι και την τρίτη θέση. Προσωπικός μου στόχος είναι να βοηθήσω την ομάδα όσο περισσότερο μπορώ στον αγωνιστικό τομέα για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά και ο καθένας ξεχωριστά να διακριθεί μέσα απο το σύνολο, καθώς το ομαδικό πνεύμα κυριαρχεί.

Πόσο δύσκολο είναι για έναν αθλητή μετά την διακοπή η επιστροφή και η προσαρμογή στην πισίνα;

Σίγουρα είναι αρκετά δύσκολο αυτό το κομμάτι, αλλά προσωπικά ακόμα και στο διάστημα των διακοπών έβρισκα χρόνο να προπονηθώ αλλά και να κολυμπήσω. Στην περίοδο της προετοιμασίας πάντα υπάρχουν απαιτήσεις αλλά με την σκληρή δουλειά και το καλό κλίμα που υπάρχει στην ομάδα πιστεύω πως μέρα με την μέρα θα ανεβαίνει ο πήχης.

Για τις νέες μεταγραφικές προσθήκες αλλά και για το αν γνωρίζει κάποιους απο αυτούς ως αντιπάλους μέσα απο τα παιχνίδια...

Γνωρίζω πολύ καλά τον νέο μας τερματοφύλακα τον Κώστα Γαλανίδη που αγωνιζόταν στον Παναθηναϊκό, τον Μίλος τον ξέρω απο τις Εθνικές ομάδες όταν είχαμε βρεθεί αντίπαλοι, αλλά και τα για υπόλοιπα παιδιά που ήρθαν μας δίνεται η δυνατότητα μέσω του αθλήματος να γνωριστούμε καλύτερα.

Κατά την διάρκεια ή μετά το τέλος της προετοιμασίας θα ακολουθήσουν οι φιλικοί αγώνες;

Μετά το βασικό στάδιο της προετοιμασίας, συνήθως έχουμε και τους φιλικούς αγώνες, ώστε να δεθούμε και να βρεθούμε μέσα στο γήπεδο. Αυτό που περιμένουμε, ωστόσο, πρώτα απ' όλα είναι να ανοίξει στις 9 Σεπτεμβρίου το Ποσειδώνιο και να επιστρέψουμε στο σπίτι μας...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 15 Σεπ 2017, 03:36

Ο ΠΑΟΚ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ...

Μετά από αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα, η πισίνα του Ποσειδωνίου ανοίγει ξανά τις πύλες της!

Ο ΠΑΟΚ, ο Σύλλογος με τις μεγαλύτερες ακαδημίες κολύμβησης στην Ελλάδα, είναι λογικό να αισθάνεται ανακουφισμένος!

Πλέον τα αναπτυξιακά τμήματα Υποδομών, η αγωνιστική ομάδα κολύμβησης, η συγχρονισμένη κολύμβηση, καθώς και τα τμήματα υδατοσφαίρισης και, ιδιαίτερα η ανδρική ομάδα πόλο επιστρέφουν στη φυσική τους έδρα.

Εχθές, Παρασκευή 8 Σεπτεμβρίου 2017, πραγματοποιήθηκαν τα Εγκαίνια επαναλειτουργίας του κολυμβητηρίου και οι ομάδες σιγά σιγά θα ξεκινήσουν τις προπονήσεις τους εκεί.

Καλή αγωνιστική χρονιά με υγεία σε όλους τους αθλητές μας!









ΝΙΚΟΣ ΠΡΟΣΙΝΙΚΛΗΣ: «ΠΡΩΤΑΡΧΙΚΟΣ ΣΤΟΧΟΣ ΜΑΣ ΤΑ PLAY-OFFS»

O γεννημένος το 1994 Νικόλας Προσινικλής μιλάει στο acpaok.gr για τους ομαδικούς και προσωπικούς του στόχους με την ομάδα του πόλο ανδρών,για την επιστροφή στις προπονήσεις αλλά και για τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα.


Ποιες είναι οι προσωπικές και ομαδικές φιλοδοξίες σου για νέα αγωνιστική σεζόν που ακολουθεί;

Η προηγούμενη χρονιά μας άφησε μια γλυκιά γεύση καθώς τερματίσαμε τέταρτοι μέσω των play-offs, έτσι και φέτος θέτουμε ως πρωταρχικό μας στόχο τα play-offs, ενώ στην συνέχεια θα στοχεύσουμε για κάτι καλύτερο, γιατί όχι και την τρίτη θέση. Προσωπικός μου στόχος είναι να βοηθήσω την ομάδα όσο περισσότερο μπορώ στον αγωνιστικό τομέα για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά και ο καθένας ξεχωριστά να διακριθεί μέσα απο το σύνολο, καθώς το ομαδικό πνεύμα κυριαρχεί.


Πόσο δύσκολο είναι για έναν αθλητή μετά την διακοπή η επιστροφή και η προσαρμογή στην πισίνα;

Σίγουρα είναι αρκετά δύσκολο αυτό το κομμάτι, αλλά προσωπικά ακόμα και στο διάστημα των διακοπών έβρισκα χρόνο να προπονηθώ αλλά και να κολυμπήσω. Στην περίοδο της προετοιμασίας πάντα υπάρχουν απαιτήσεις αλλά με την σκληρή δουλειά και το καλό κλίμα που υπάρχει στην ομάδα πιστεύω πως μέρα με την μέρα θα ανεβαίνει ο πήχης.


Για τις νέες μεταγραφικές προσθήκες αλλά και για το αν γνωρίζει κάποιους απο αυτούς ως αντιπάλους μέσα απο τα παιχνίδια...

Γνωρίζω πολύ καλά τον νέο μας τερματοφύλακα τον Κώστα Γαλανίδη που αγωνιζόταν στον Παναθηναϊκό, τον Μίλος τον ξέρω απο τις Εθνικές ομάδες όταν είχαμε βρεθεί αντίπαλοι, αλλά και τα για υπόλοιπα παιδιά που ήρθαν μας δίνεται η δυνατότητα μέσω του αθλήματος να γνωριστούμε καλύτερα.


Κατά την διάρκεια ή μετά το τέλος της προετοιμασίας θα ακολουθήσουν οι φιλικοί αγώνες;

Μετά το βασικό στάδιο της προετοιμασίας, συνήθως έχουμε και τους φιλικούς αγώνες, ώστε να δεθούμε και να βρεθούμε μέσα στο γήπεδο. Αυτό που περιμένουμε, ωστόσο, πρώτα απ' όλα είναι να ανοίξει στις 9 Σεπτεμβρίου το Ποσειδώνιο και να επιστρέψουμε στο σπίτι μας...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 20 Σεπ 2017, 01:25

http://www.paokmania.gr/stiles/mme/132543-klironei-gia-protathlima-kai-ert


Κληρώνει για πρωτάθλημα και... ΕΡΤ


Μαθαίνει πρόγραμμα ο ΠΑΟΚ το πρωί της Τετάρτης.

Την Τετάρτη 20 Σεπτεμβρίου και ώρα 12:30 θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α1 πόλο των ανδρών, ενώ παράλληλα θα πραγματοποιηθούν και οι βραβεύσεις των κορυφαίων παικτών της προηγούμενης σεζόν.

Στο μεταξύ, μετά το μπάσκετ και το βόλεϊ και το πόλο ανδρών φαίνεται να οδεύει προς την ΕΡΤ, με τη συμφωνία αν τελικά κλείσει να ανακοινώνεται στο πλαίσιο της κλήρωσης από τον πρόεδρο της ΚΟΕ, Δημήτρη Διαθεσόπουλο.

Το πρωτάθλημα πόλο των ανδρών στο οποίο συμμετέχει ο ΠΑΟΚ, τα τελευταία χρόνια καλύπτονταν τηλεοπτικά από τα κανάλια της NOVA
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Σεπ 2017, 00:33

Η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α1 Ανδρών 2017-2018

Η ΚΟΕ σας παρουσιάζει το αποτέλεσμα της κλήρωσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α1 κατηγορίας Ανδρών της περιόδου 2017-2018
, με τις ενδεικτικές ημερομηνίες από τις οποίες κάποιες μπορεί να αλλάξουν ανάλογα με τις υποχρεώσεις των ελληνικών ομάδων στα ευρωπαϊκά κύπελλα, ή και λόγω των υποχρεώσεων των Εθνικών μας ομάδων. Η κλήρωση έγινε το μεσημέρι της Τετάρτης 20/9 στο ξενοδοχείο "London" της Γλυφάδας.

Αναλυτικά:

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018:


Α' ΓΥΡΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14/10


ΠΑΟΚ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΟΦΗ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΝΟ ΧΙΟΥ


2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 21/10

ΠΑΟΚ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΟΦΗ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ


3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 25/10

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΟΦΗ
ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΠΑΟΚ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ


4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 4/11

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΠΑΟΚ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΟΦΗ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ


5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 11/11

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΟΦΗ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΠΑΟΚ


6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 25/11

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΠΑΟΚ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (αυτό είναι ντέρμπι, καλό είναι να υπάρξει παρουσία λαού...μπάσκετ δεν έχει, χάντμπολ παίζει εκτός, γυναικείο μπάσκετ παίζει Κυριακή, χάντμπολ γυναικών δεν παίζει καν)
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΟΦΗ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ


7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 2/12

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΠΑΟΚ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΟΦΗ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ


8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9/12

ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΟΦΗ
ΠΑΟΚ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ


9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16/12

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΟΦΗ …… ΠΑΟΚ


10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 20/12

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΠΑΟΚ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΟΦΗ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ


11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 5/1

ΟΦΗ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΠΑΟΚ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ


Β' ΓΥΡΟΣ

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13/1


ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΠΑΟΚ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΟΦΗ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ


13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 27/1

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΠΑΟΚ
ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΟΦΗ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ


14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 3/2

ΟΦΗ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΠΑΟΚ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ


15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 7/2

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΠΑΟΚ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΟΦΗ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ


16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 24/2

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΟΦΗ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΠΑΟΚ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ


17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 3/3

ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΠΑΟΚ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΟΦΗ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ


18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 23/3

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΠΑΟΚ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΟΦΗ
ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ


19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 31/3

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΟΦΗ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΠΑΟΚ
ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ


20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14/4

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
ΠΑΟΚ …… ΟΦΗ


21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 21/4

ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΠΑΟΚ
ΟΦΗ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ


22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 28/4

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΟΦΗ
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
ΠΑΟΚ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΝΟ ΧΙΟΥ
ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Σεπ 2017, 01:03

Μόνο οι αγώνες του Π.Α.Ο.Κ., αν σας βολεύει καλύτερα:



ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ 2017-2018:



1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14/10

ΠΑΟΚ …… ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ


2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 21/10

ΠΑΟΚ …… ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ


3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 25/10

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ …… ΠΑΟΚ


4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 4/11

ΠΑΟΚ …… ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ


5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 11/11

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ …… ΠΑΟΚ


6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 25/11

ΠΑΟΚ …… ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (αυτό είναι ντέρμπι, καλό είναι να υπάρξει παρουσία λαού...μπάσκετ δεν έχει, χάντμπολ παίζει εκτός, γυναικείο μπάσκετ παίζει Κυριακή, χάντμπολ γυναικών δεν παίζει καν)


7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 2/12

ΝΟ ΧΙΟΥ …… ΠΑΟΚ


8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 9/12

ΠΑΟΚ …… ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ


9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16/12

ΟΦΗ …… ΠΑΟΚ


10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 20/12

ΠΑΟΚ …… ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ


11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 5/1

ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ …… ΠΑΟΚ


12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13/1

ΝΟ ΥΔΡΑΙΚΟΣ …… ΠΑΟΚ


13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 27/1

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ …… ΠΑΟΚ


14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 3/2

ΠΑΟΚ …… ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ


15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 7/2

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ …… ΠΑΟΚ


16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 24/2

ΠΑΟΚ …… ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ


17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 3/3


ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ …… ΠΑΟΚ


18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 23/3


ΠΑΟΚ …… ΝΟ ΧΙΟΥ


19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 31/3

ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ …… ΠΑΟΚ


20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14/4

ΠΑΟΚ …… ΟΦΗ


21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 21/4

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ …… ΠΑΟΚ


22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 28/4


ΠΑΟΚ …… ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Πόλο 2017 - 2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 06 Οκτ 2017, 22:00

Πετυχημένη προετοιμασία στη Σερβία

Επιστροφή στη βάση για τον ΠΑΟΚ MORRIS, ο οποίος μετά από ένα τετραήμερο παραμονής στη Σερβία ολοκλήρωσε την κοινή προετοιμασία με την ομάδα της Βοϊβοντίνα.


Η προετοιμασία κρίνεται απόλυτα επιτυχημένη και περιελάμβανε εκτός των κοινών προπονήσεων και δύο φιλικούς αγώνες, στους οποίους ο Δικέφαλος γνώρισε μία ήττα και μία νίκη με 7-4.

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το Τμήμα Υδατοσφαίρισης ΠΑΟΚ ΜΟRRIS αισθάνονται την ανάγκη να ευχαριστήσουν τη Βοϊβοντίνα για την άψογη φιλοξενία που παρείχε στο τμήμα καθ’ όλη τη διάρκεια της παρουσίας του στη Σερβία.






Αναχωρεί για το ΣΕΔΥ

Η ομάδα του τμήματος Πόλο Ανδρών ΠΑΟΚ MORRIS αναχωρεί το πρωί της Παρασκευής για το 12ο Τουρνουά Υδατοσφαίρισης Σ.Ε.Δ.Υ(Συνδέσμου Ελλήνων Διαιτητών Υδατοσφαίρισης), ένα τουρνουά που αποτελεί πρόβα τζενεράλε του πρωταθλήματος και στο οποίο θα συμμετέχουν 7 ομάδες.

Οι δύο όμιλοι του τουρνουά είναι οι εξής:

Α' όμιλος: πουστόγαυρος, ΠΑΟΚ, Πανιώνιος, ΝΟ Χίου
Β' Όμιλος: Παλαιό Φάληρο, Υδραϊκός, Εθνικός.

Το πρόγραμμα:

Παρασκευή 6 Οκτωμβρίου 2017:

19.00 Α.Ο.Π Φαλήρου - Εθνικός ΟΦΠΦ
20.00 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π - Πανιώνιος ΓΣΣ
21.00 ΠΑΟΚ - Ν.Ο Χίου

Σάββατο 7 Οκτωμβρίου 2017

10.00 πουστόγαυρος - Ν.Ο Χίου
11.00 ΠΑΟΚ - Πανιώνιος ΓΣΣ
12.00 Α.Ο.Π Φαλήρου - Υδραϊκός Ν.Ο

Σάββατο 7 Οκτωμβρίου 2017
18.00 Πανιώνιος ΓΣΣ - Ν.Ο Χίου
19.00 Υδραϊκός Ν.Ο - Εθνικός ΟΦΠΦ
20.00 ΠΑΟΚ - πουστόγαυροςΠ

Κυριακή 8 Οκτωμβρίου 2017

10.00 Α1 - Β2
11.00 Α2 - Β1
12.00 Α3 - Β3

Κυριακή 8 Οκτωμβρίου

17.30 Μικρός Τελικός
18.30 Μεγάλος Τελικός
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες