Răzvan Lucescu

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό simba » Σάβ 12 Αύγ 2017, 16:05

Ελατε παιδια, μη μπαινουμε παλι στις συγκρισεις με Σαντος..
Επισης, ειναι λαθος να προδιαγραφουμε τι θα κανει στον ΠΑΟΚ επιθετικα εχοντας ως κριτηριο τι εκανε με τα λιμα της ξανθης..Οκ, ευλογο να υπαρχει ενας προβληματισμος, αλλα θα δουμε κιολας.
Παντως, αν υπαρχει ενα μετρο συγκρισης, ειναι η Ραπιντ.
http://www.paokmania.gr/stiles/mme/1304 ... apo-evropi

Κατ'εμε, περα απο 4-5 στοιχεια που εγραψε ο bane1980 και με βρισκουν συμφωνο (κυνικοτητα, πειθαρχια, παθος, γνωση αντιπαλων), ενα στοιχειο αρκετα ελπιδοφορο, ειναι ο γυμναστης του τιμ (αν και δεν εκανε προετοιμασια) που εχει 4-5 σεζον με 45-50 ματς σε καλες ομαδες (αν δειτε το παραπανω λινκ), και κυριως, προσφατη γνωση απο πλειοφ με τη Στεαουα. Οπως και ο βoηθος του.
Τελευταία επεξεργασία από simba και Σάβ 12 Αύγ 2017, 17:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 16:23

bane1980 έγραψε:Το άφησα να παγώσει κάμποσες ώρες και ορίστε τελικά τι πιστεύω (να πω κι εγώ για να μην χάσει η Βενετιά βελόνι...):

Είμαι πολύ αισιόδοξος με το Ρουμάνο.
Όταν έπαιζε το Μάιο δεν ψήθηκα γιατί περίμενα κάποιο μεγάλο όνομα στρατηγό.
Για τα δεδομένα μας όμως πιστεύω τελικά οτι όχι μόνο ταιριάζει, αλλά θα μείνει και αρκετά χρόνια.
Εξηγούμαι:

1) Μου αρέσει οτι φαίνεται οτι επικράτησε το "θέλω" του Μίχελ και όχι του κάθε παρατρεχάμενου συμβούλου payroll wannabe

2) Ξέρει που έρχεται, ξέρει το υλικό, ξέρει τους αντιπάλους, ξέρει τι πρέπει να κάνει για να κερδίσει τίτλο στην Ελλάδα

3) Μπορεί να παίξει σφιχτά και να πάει για το αποτέλεσμα και μόνο (remember who?), κάτι που θα το χρειαστούμε μέσα στη σεζόν. Να το χέσω το φαντεζί ποδόσφαιρο και την κατοχή μπάλας στο τηγάνι, εάν χάσω. Προτιμώ τείχος και με αντεπιθέσεις να τους κλείσω το σπίτι.

4) Είναι σκυλί, παθιάζεται, παλεύει, και δεν μασάει. Τα κόλπα που έκανε σε εμάς, νομίζω θα αρέσει σε πολλούς να τα κάνει στο τηγάνι ή στην Αλεξάνδρας

5) Για το υλικό του και το budget του, είχε καλές περιόδους στη Ξάνθη.

6) Δεν θυμάμαι πότε γλεντήσαμε την Ξάνθη εμείς. Και κλαρίνα μας έκανε και στην Τούμπα μας κέρδισε. Η Ξάνθη. του Φλισκα, του Καραμάνου και του Λισγάρα.

7) Τον βάζελο τον γλέντησε. Μπορεί και με ΠΟΚ.

8) Έχει φιλοδοξία, ο ΠΑΟΚ είναι αναβάθμιση και η ευκαιρία του.

9) Είναι της πειθαρχίας.

10) Το οτι έχει αυτό το επίθετο, γιατί να σημαίνει μόνο κάνει ό,τι κάνει λόγω μπαμπά και να μην σημαίνει και οτι θα έχει τη στήριξη του μπαμπά σε διάφορα θέματα;

Εν ολίγοις, είμαι αισιόδοξος, τον καλωσορίζω και νιώθω ακόμα πιο σίγουρος όταν βλέπω πολλές γνώμες να τον θάβουν ήδη με βασικότερα κριτήρια τα μούτρα του και οτι είναι αντιπαθητικός.

Καλή επιτυχία και σιδεροκέφαλος Ραζβάν.
Αυτό απλά και περιεκτικά όλα τα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε.

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 16:27

Σιμπα, δε γίνεται να συγκρίνουμε όντως ΠΑΟΚ με ξανθη. Επ' ουδενί περιπτώσει. Συμφωνώ απόλυτα. Επαναλαμβάνω, μόλις χτες δήλωσε ο άνθρωπος ότι το ποδόσφαιρο κατοχής δεν τον αφήνει αδιάφορο. Η λογική λέει ότι σε μια ομάδα όπως εμείς και στο πλαίσιο ενός άθλιου ποιοτικά πρωταθλήματος όπως το γραικίσιο θα επιχειρήσει τουλάχιστον σε πολλούς αγώνες να επιβάλλει ... την ορθοταξία. Την ανωτερότητα δηλαδή του ΠΑΟΚ βάσει ποιότητας. Ούτε συγκρίσεις χρειάζονται ούτε τίποτα. Γνωρίζει τα δεδομένα περί ΠΑΟΚ και σουπεργουαουτσελιγκ, οπότε αναμένουμε για αρχή τουλάχιστον κυνισμό και νικηφόρα αποτελέσματα. Ναι, μέχρι ένα σημείο, ιδίως έτσι πως έχει διαμορφωθεί το κλίμα περιμετρικά της ομάδας, αυτά κρίνονται ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ, μην πω ΛΥΤΡΩΤΙΚΑ!!
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Patron » Σάβ 12 Αύγ 2017, 16:40

Μια χαρά επιλογή για ΠΑΟΚ you are, 2-3 players we done. Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν κ ανάλογους κωλους πάμε παρακάτω business as usual στο οικοσύστημα ΠΑΟΚ.
Patron
 
Δημοσιεύσεις: 3184
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2014, 11:16

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό simba » Σάβ 12 Αύγ 2017, 16:43

Ετσι ειναι, αποτελεσματα, ειδικα στην αρχη. Κυνισμος. Και σωστες αποστασεις στις γραμμες, με ισορροπια, πειθαρχια και σωστη αμυντικη λειτουργια. Ειδικα στα δυσκολα. Αυτο μπορει να το κανει? Ευχαριστημενος θα ειμαι.
Στην πορεια, θα ερθει και το καλο ποδοσφαιρο, του πουστη, αρκετη ποιοτητα εχουμε (ειδικα αν προστεθει κι αλλη).
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Παλαιολόγος » Σάβ 12 Αύγ 2017, 18:36

ε θα θελει ενα μηνα τωρα να στρωσει η ομαδα,να δωσει τα στοιχεια του,οποτε αυτο το διαστημα θα ναι ζορικο και για τον ιδιο και για την ομαδα
ευτυχως πεσαμε με χαμηλου επιπεδου ομαδα στην ευρωπη
στην ελλαδα ομως οι γκελες θα στοιχισουν τιτλο

βεβαιως και παλι εγω θεωρω πρεπει να στηριχτει,μου κανει σε εναν καλυτερο ιβιτς
αν και θα δουμε βεβαια και στα μεγαλα καραβια πως τα παει
Τὸ δὲ τὴν πόλιν σοι δοῦναι, οὔτ’ ἐμόν ἐστιν οὔτ’ ἄλλου τῶν κατοικούντων ἐν ταύτῃ· κοινῇ γὰρ γνώμῃ πάντες αὐτοπροαιρέτως ἀποθανοῦμεν καὶ οὐ φεισόμεθα τῆς ζωῆς ἡμῶν
Άβαταρ μέλους
Παλαιολόγος
 
Δημοσιεύσεις: 8528
Εγγραφή: Τρί 22 Σεπ 2015, 12:10

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό axristeas » Σάβ 12 Αύγ 2017, 19:08

Διαβασα απο ΠΑΟΚτσηδικη σελιδα με ονομα που παραπεμπει σε κρυο οτι απαγορευσες τα κινητα στα αποδυτηρια.
Ετσι,πειθαρχια και μη μασας.Εδω ολοκληρος γκουαρντιολα το εκανε
Άβαταρ μέλους
axristeas
 
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: Τρί 09 Αύγ 2016, 17:54

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό donpablo » Σάβ 12 Αύγ 2017, 19:32

Τωρα καταλαβα γιατι σε εφεραν οι απατεωνες.......... για να κρατησεις τον κλαους........ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: βεβαια εχουν σφιξει και τα σαρανταρια
donpablo
 
Δημοσιεύσεις: 268
Εγγραφή: Παρ 28 Ιούλ 2017, 19:22

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 20:37

Διαβάζω στο σχετικό ρεπορτάζ, που κι εσείς προφανώς διαβάσατε:
"Μέσα σε αυτά που θέλει να αλλάξει ο Λουτσέσκου είναι και η χρήση κινητών στον χώρο της προπόνησης. Με το που θα μπαίνει κάποιος στο αθλητικό κέντρο δεν θα υπάρχει τίποτα ανοιχτό σε συσκευή. Και εννοείται πως κανένας δεν θα την έχει στα χέρια του".

Κι αναρωτιέμαι: Δηλαδή μέχρι τώρα, έμπαιναν για προπόνηση, με κινητά στα χέρια ???
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1638
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Σάβ 12 Αύγ 2017, 21:17

Το θέμα δεν είναι αν κάνει ο λουτσεσκου, το θέμα είναι σε πόσο καιρό θα απολυθεί.
Μακάρι ν πετύχει κ να μείνει χρόνια, ωστόσο για τον ένα ή τον άλλο λόγο εγώ πιστεύω ότι είναι συντομα αναλωσιμος
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 13 Αύγ 2017, 00:07

Τη ζωη λεει πρεπει να την παιρνεις οπως σου ρχεται οχι οπως την ονειρευτηκες αν δε θελεις να δυστυχήσεις.Και σ οποια κλοκατσταση βρεθεις να κοιταζεις τι καλο μπορει να βγει απ αυτη.Αφηστε τη μιρλα και τη κλαψα και παμε παρακατω.Σαφως και μας γυρισαν τα μυαλα μ αυτα που εγιναν(παλι) αλλα ειναι λαθος να κολλησουε εκει.Δειτε τη καταστασηαπ την Παρασκευη και μετα(για να μη τρελαθειτε κιολας) και προσπαθηστε να κρινετε ψυχρα και καθαρα αγωνιστικα χωρις να σας επηρεαζει το συναισθημα.
Οπως και να χει ο ρουμανος ειναι ο πιο "ψημενος" απ τους 3 τελευταιους προπονητες που ειχαμε (14 χρονια στους παγκους) σαφως ποιο νορμαλ απο Αγγελο,ποιο ταλαντουχος απο ΓΔ και πιο φιλοδοξος απο Χουμπ.Ειναι σε καλη ηλικια,εχει κανει προετοιμασιες,εχει εμπειρια,ξερει την ελληνικη πραγματικοτητα ,παθιαζεται με την ομαδα του και αγαπημενο συστημα του ειναι το 4-2-3-1 αρα πιο καταλληλος για συνεχιστης του Βλαντο.Σκεφτειται λοιπον ενα πιο εμπειρο βλαντο,με 2-3 καταλληλες προσθηκες στη περσινη ομαδα Αυτο δε θελαμε?


ΥΓ Το πιο βαθυ σκοταδι λεει το κανει πριν να ξημερωσει....
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 13 Αύγ 2017, 00:20

+ 1926...

Αυτός είναι ο :pano: Κατ που (θέλω να) ξέρω...

:nairepaok:



Υ.Γ. Τελικά κάνει δουλειά ο Κάρολος... :D :opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό cellophan » Κυρ 13 Αύγ 2017, 00:38

kataramenos5 έγραψε:Τη ζωη λεει πρεπει να την παιρνεις οπως σου ρχεται οχι οπως την ονειρευτηκες αν δε θελεις να δυστυχήσεις.Και σ οποια κλοκατσταση βρεθεις να κοιταζεις τι καλο μπορει να βγει απ αυτη.Αφηστε τη μιρλα και τη κλαψα και παμε παρακατω.Σαφως και μας γυρισαν τα μυαλα μ αυτα που εγιναν(παλι) αλλα ειναι λαθος να κολλησουε εκει.Δειτε τη καταστασηαπ την Παρασκευη και μετα(για να μη τρελαθειτε κιολας) και προσπαθηστε να κρινετε ψυχρα και καθαρα αγωνιστικα χωρις να σας επηρεαζει το συναισθημα.
Οπως και να χει ο ρουμανος ειναι ο πιο "ψημενος" απ τους 3 τελευταιους προπονητες που ειχαμε (14 χρονια στους παγκους) σαφως ποιο νορμαλ απο Αγγελο,ποιο ταλαντουχος απο ΓΔ και πιο φιλοδοξος απο Χουμπ.Ειναι σε καλη ηλικια,εχει κανει προετοιμασιες,εχει εμπειρια,ξερει την ελληνικη πραγματικοτητα ,παθιαζεται με την ομαδα του και αγαπημενο συστημα του ειναι το 4-2-3-1 αρα πιο καταλληλος για συνεχιστης του Βλαντο.Σκεφτειται λοιπον ενα πιο εμπειρο βλαντο,με 2-3 καταλληλες προσθηκες στη περσινη ομαδα Αυτο δε θελαμε?


ΥΓ Το πιο βαθυ σκοταδι λεει το κανει πριν να ξημερωσει....


Razvan agrees......

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό ArChAnGeLonfire4 » Κυρ 13 Αύγ 2017, 01:22

ΠΑΟΚ εισαι Razvan νίκες με την ΟΜΑΔΑΡΑ ΜΑΣ και δουλεία με την τακτική σου. (Έχεις και τον Πατέρα σου από συμβουλές :D αποκλείεται να μην δε σου δινει "τοσα χροναι Προπονηταρας σε μεγαλα teamclub) ;)
Άβαταρ μέλους
ArChAnGeLonfire4
 
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Τετ 09 Αύγ 2017, 23:44
Τοποθεσία: City of Archangel's

Re: Răzvan Lucescu

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 13 Αύγ 2017, 09:26

Εικόνα
13 Αυγούστου
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες