Γυναικείο Μπάσκετ 2017-2018

Γυναικείο Μπάσκετ 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 27 Ιουν 2017, 13:11

Μετά την πολύ σημαντική ανανέωση της Λύμουρα, περιμένουμε να δούμε και άλλες σημαντικές κινήσεις, για να καταφέρουμε αυτό που χρόνια προσπαθούν και οι άντρες μπασκετμπολίστες, δηλαδή να εδραιωθούμε ως 3η δύναμη στο ελληνικό μπάσκετ και να κοντράρουμε ίσως τους άλλους δύο. Τώρα με τη κατάρρευση του Α.Σ. βάζελος, υπάρχει δυνατότητα...


Για να μάθετε πώς θα στηρίξετε την ομάδα, πέρα από την παρουσία στο γήπεδο, δείτε το link στην υπογραφή μου, σας το δίνω και εδώ. http://forum.paokmania.gr/viewtopic.php?f=5&t=444&p=1322371#p1322371
Για διαρκείας Α.Σ. δεν έχω ακούσει κάτι, αλλά πιθανότατα θα βγει πάλι. Τις 2 τελευταίες φορές, κόστιζε 30€ και τα κάλυπτε ΟΛΑ.




ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΟΚΑΡΑ!!!! :opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο Μπάσκετ 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 03 Ιούλ 2017, 10:57

Η πρώτη μεταγραφή...
http://www.paokmania.gr/items/127912-brittany-lewis-i-proti


Brittany Lewis η πρώτη (vid)


Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Μπάσκετ Γυναικών ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ ανακοινώνουν τη συμφωνία με την μπασκετμπολίστρια Brittany Lewis, η οποία θα ενισχύσει τον Σύλλογο για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018.

Η Brittany Lewis είναι γεννημένη το 1989, έχει ύψος 1.88 και αγωνίζεται στη θέση forward. Η αθλήτρια έχει εμπειρία από ευρωπαϊκό μπάσκετ, αφού την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο συμμετείχε στο Πρωτάθλημα της Σλοβακίας με την ομάδα Samorin.

Η αθλήτρια είναι απόφοιτη του πανεπιστημίου Louisiana Tech, ενώ το 2013 έγινε draft για το WNBA.
Η Brittany Lewis έχει διπλή υπηκοότητα, τόσο των Ηνωμένων Πολιτειών, όσο και του Μπαχρέιν.

Δείτε video με στιγμιότυπα της:



(Τα βίντεο δεν υπήρχαν στο site του Α.Σ. από το οποίο βγήκε και η τελευταία πρόταση, αλλά τα videos υπάρχουν στο YouTube...)






Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο Μπάσκετ 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 13 Ιούλ 2017, 07:39

Ανανέωσε η Μαγαλιού!

Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το Τμήμα Μπάσκετ Γυναικών ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ ανακοινώνουν τη συνέχιση της συνεργασίας με την αθλήτρια Αφεντούλα Μαγαλιού για δεύτερη συνεχή χρονιά!

Η Αφεντούλα Μαγαλιού, γεννηθείσα το 1979 και με ύψος 1.68, αγωνίζεται στις θέσεις point guard και shooting guard και θα ενισχύσει την ομάδα και την επόμενη σεζόν.

Καλή επιτυχία Αφεντούλα!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο Μπάσκετ 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 19 Ιούλ 2017, 18:43

Η ΚΑΡΑΚΟΥΛΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ




Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το Τμήμα Μπάσκετ Γυναικών ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με την αθλήτρια Βάια Καρακούλια για την αγωνιστική περίοδο 2017-2018.

Η αθλήτρια είναι γεννηθείσα του 1998 και αγωνίζεται στις θέσεις 4, 5. Η Βάια έχει αγωνιστεί με τις ομάδες του Ηρακλή Κοζάνης, Απόλλωνα Πτολεμαΐδας, καθώς και του Ηρακλή, ενώ από το 2013 μέχρι και σήμερα αποτελεί μέλος της Εθνικής Ομάδας (κορασίδων, νεανίδων και φέτος νέων γυναικών).

Καλή Επιτυχία!!




Το '98 ε; Χμ.

Παίζει τεσσαροπεντάρι, αλλά είναι δεκάρι... ;)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο Μπάσκετ 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 22 Ιούλ 2017, 05:22

Στον ΠΑΟΚ η Kierra Mallard!


Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το Τμήμα Μπάσκετ Γυναικών ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με την αθλήτρια Kierra Mallard, η οποία έχει ύψος 1.88, αγωνίζεται στις θέσεις Power Forward & Center και θα
ενισχύσει την ομάδα κάτω από το καλάθι την αγωνιστική περίοδο 2017-2018.

Η αθλήτρια μετά την διεκπεραίωση των σπουδών της, οπότε και αγωνίστηκε στο NCAA με το Texas Tech, αγωνίστηκε σε ομάδες της Ευρώπης, στη Γαλλία και στη Γερμανία, μετά αγωνίστηκε στην Αυστραλία, ενώ την τελευταία χρονιά αγωνίστηκε στην Ιταλία.

Η παίκτρια έχει λάβει πολλές διακρίσεις στην καριέρα της με την σεζόν 2014 να είναι η καλύτερη αφού πήρε τον τίτλο της παίκτριας της σεζόν, της σημαντικότερης παίκτριας, της πιο επιθετικής και του καλύτερου center στην Bundesliga North.

Την περασμένη αγωνιστική σεζόν, η Kierra είχε μέσο χρόνο συμμετοχής 33', μέσο όρο πόντων 13.7, ποσοστό επιτυχίας δίποντων κοντά στο 50%, ποσοστό τρίποντων 40% και μέσο όρο rebound 5.


Η μεταγραφή της αθλήτριας επιτεύχθηκε μετά από πολύωρες συζητήσεις και μεγάλη προσπάθεια της ομάδας μας να την αποκτήσει, καθώς υπήρχε μεγάλη ζήτηση, που αποδίδεται στο ταλέντο και τις πολύ καλές αποδόσεις της αθλήτριας!

Καλωσήρθες στην οικογένεια του ΠΑΟΚ Kierra!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο Μπάσκετ 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 04 Αύγ 2017, 04:10

Στις Νεάνιδες του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ η Αθηνά Λέξα !


Η Αθηνά (1,74m) είναι γεννημένη το 2002 και αγωνίζεται στην θέση των γκαρντ.

Ήρθε στην ομάδα του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ από τον Αστέρα Ιπποδρομίου και αποτελεί ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα της ηλικίας της στον χώρο του γυναικείου μπάσκετ!

Αθηνά καλώς όρισες στην οικογένεια του ΠΑΟΚ !

Σου ευχόμαστε τα καλύτερα !
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο Μπάσκετ 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 13 Αύγ 2017, 02:47

http://www.paokwbc.gr/2017/08/blog-post_12.html

Προπονητής Ατομικής Ανάπτυξης των τμημάτων μπάσκετ Νεαρών ηλικιών ο Δημήτρης Ιωαννίδης


Ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη συνεργασίας με τον προπονητή Δημήτρη Ιωαννίδη.

Το αναπτυξιακο πρόγραμμα μπάσκετ κοριτσιών της ομάδας μας όντας ενα από τα καλύτερα προγράμματα στην Ελλάδα τροφοδοτώντας συνεχώς αθλήτριες σε εθνικές ομάδες και Πανεπιστήμια της Αμερικής ενισχύει το προπονητικό του staff με την προσθήκη του Κοουτς Ιωανιδη .

Σύντομο βιογραφικό:
Ο Δημητρης Ιωαννιδης είναι γεννημένος στις 28/2/1974 και ειναι απόφοιτος ΤΕΦΑΑ με μεταπτυχιακές σπουδές στην Κύπρο επάνω στην Ψυχολογία.

Έχει διετελέσει προπονητής σε πολλα τμηματα γυναικών (ΕΟΣ, Χανια,Αρης), ενώ εδώ και αρκετά χρόνια έχει εξειδικευτεί στην ατομική βελτίωση των νεαρών αθλήτων και αθλητριών.

Καλως ήρθες Δημητρη!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο Μπάσκετ 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 13 Αύγ 2017, 02:52

Η ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΔΑ «ΜΠΟΜΠΕΡ» ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ!


Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ και το τμήμα Μπάσκετ Γυναικών ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ανακοινώνουν την έναρξη της συνεργασίας με την 24χρονη Αμερικανίδα guard Κεάνι Αλμπάνεζ.

Η αθλήτρια, ύψους 1.78, την προηγούμενη σεζόν αγωνίστηκε στον Αθηναϊκό, ενώ πρόπερσι αγωνιζόταν με τη φανέλα του Παναθηναϊκού.

Την προηγούμενη σεζόν, η Αμερικανίδα guard ήταν 1η στα κλεψίματα και 10η σκόρερ του πρωταθλήματος, ενώ σε 22 αγώνες στην Α1 είχε κατά μέσο όρο 15.1 πόντους, 4.1 ριμπάουντ, 2.1 ασίστ και 2.7 κλεψίματα.

Καλωσήλθες Κεάνι στον ΠΑΟΚ!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο Μπάσκετ 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 13 Αύγ 2017, 03:11

Γυναίκες έτοιμες για όλα

Ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ θέλει να αποκτήσει και πάλι πρωταγωνιστικό ρόλο στο πρωτάθλημα της Α1 και να «χτυπήσει» τις υψηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα, κάτι που φαίνεται και από τις κινήσεις του στο μεταγραφικό ρόστερ.

Την περσινή σεζόν τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν όπως θα ήθελαν οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ, αφού μετά από μια επιτυχημένη χρονιά που είχε προηγηθεί με την είσοδο στην 4αδα του πρωταθλήματος και τη συμμετοχή στο Final-4 του Κυπέλλου, ο Δικέφαλος πάλεψε μέχρι την τελευταία αγωνιστική για την αποφυγή των playouts, ενώ αποχαιρέτησε νωρίς το θεσμό του Κυπέλλου.

Τη φετινή σεζόν άπαντες στον ΠΑΟΚ επιθυμούν να δουν και πάλι την ομάδα να πρωταγωνιστεί σε πρωτάθλημα και κύπελλο και να επιστρέφει στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Οι κινήσεις που έγιναν στο ρόστερ της ομάδας δείχνουν το δρόμο για τους παραπάνω στόχους. Οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ ανανέωσαν τη συνεργασία τους με δύο παίκτριες που η παρουσία τους ήταν καταλυτική την περασμένη σεζόν.
Ο λόγος για την Λολίτα Λύμουρα, η οποία προέρχεται και από τις εξαιρετικές εμφανίσεις στο Eurobasket με τη φανέλα της Εθνικής Ελλάδας, αλλά και της πολύπειρης Τούλας Μαγαλιού.

Την ίδια ώρα, όσον αφορά το θέμα των ξένων παικτριών, ο ΠΑΟΚ προχώρησε σε επιλογές από το πάνω... ράφι και έκλεισε παίκτριες που μπορούν να κάνουν τη διαφορά στο πρωτάθλημα της Α1.

Η «μπόμπερ» Κεάνι Αλμπάνεζ με θητεία σε Παναθηναϊκό και Αθηναϊκό, η Κιέρα Μάλαρντ που θα αποτελέσει την «κολόνα» του Δικεφάλου κάτω από την ρακέτα και η Μπρίτανι Λιούις με «παραστάσεις» από ευρωπαϊκά πρωταθλήματα.

Παράλληλα, ο ΠΑΟΚ διατήρησε το ελληνικό στοιχείο με την ανανέωση και απόκτηση ταλαντούχων παικτριών.

Ανθούλα Ταρπάγκου και Κατερίνα Κουλουμπή θα φοράνε και τη νέα σεζόν τη φανέλα του Δικεφάλου, ενώ με τα «ασπρόμαυρα» θα αγωνίζονται και οι Μάρω Τράντα, Φαίη Κωτούλα, Βάγια Καρακούλα και Ιωάννα Κριμίλη.

Τέλος, ο ΠΑΟΚ προχώρησε σε κινήσεις που ενισχύουν τα ρόστερ του και στα τμήματα υποδομής με στόχο την επιστροφή στις επιτυχίες σε επίπεδο ΕΚΑΣΘ, αλλά και σε πανελλήνιο επίπεδο, με γνώμονα το μέλλον και τη στελέχωση της πρώτης ομάδας με παίκτριες από τα «σπλάχνα» του συλλόγου.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο Μπάσκετ 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 22 Αύγ 2017, 07:51

https://www.agapotobasket.gr/gynaikeio-basket/item/6173-me-panathinaiko-stin-premiera-o-protathlitis-olympiacos


Είναι το πρόγραμμα της Α1, αλλά είμαι από κινητό και δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνω τώρα!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο Μπάσκετ 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 15 Σεπ 2017, 02:53

http://www.paokwbc.gr/2017/09/nouveau.html

Ευχαριστήριο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στον Ηλία Βιολίδη, ιδιοκτήτη του « NOUVEAU ».


Ο γενικός αρχηγός του τμήματος, Βασίλης Αγγελίδης ευχαριστεί για την αμέριστη προσφορά και συμπαράσταση στο τμήμα και τον ΠΑΟΚ τον Ηλία Βιολίδη ιδιοκτήτη του «NOUVEAU».

Στην εκδήλωση στην οποία τιμήθηκε ο κ. Βιολίδης (φώτο Βιολίδης - Αγγελίδης) παραβρέθηκε και ο αντιπρόεδρος του ΠΑΟΚ ΑΣ Δημοκράτης Παπαδόπουλος

Ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ και το καφέ « NOUVEAU» συνεχίζουν με μεγάλη επιτυχία την συνεργασία του για 7η συνεχόμενη χρονιά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο Μπάσκετ 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 15 Σεπ 2017, 03:04

Ζαντός έγραψε:https://www.agapotobasket.gr/gynaikeio-basket/item/6173-me-panathinaiko-stin-premiera-o-protathlitis-olympiacos


Είναι το πρόγραμμα της Α1, αλλά είμαι από κινητό και δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνω τώρα!





Πρόγραμμα Α1 Γυναικών 2017-2018


http://www.basket.gr/files/draft/women-a1.htm


Οι αγώνες του Π.Α.Ο.Κ. Kyana:



15/10/2017
Πρωτέας Βούλας - Π.Α.Ο.Κ.


22/10/2017
Π.Α.Ο.Κ. - Παναθλητικός Συκεών


29/10/2017
βάζελος - Π.Α.Ο.Κ.


05/11/2017
Π.Α.Ο.Κ. - Νίκη Λευκάδας


19/11/2017
γαύρος - Π.Α.Ο.Κ.


26/11/2017
Π.Α.Ο.Κ. - γαύρος Βόλου

03/12/2017
Εσπερίδες Καλλιθέας - Π.Α.Ο.Κ.

10/12/2017
Φάρος Κερατσινίου - Π.Α.Ο.Κ.

17/12/2017
Π.Α.Ο.Κ. - Δάφνη Αγίου Δημητρίου

07/01/2018
Πανιώνιος - Π.Α.Ο.Κ.

14/01/2018
Π.Α.Ο.Κ. - Αθηναϊκός Βύρωνα

21/01/2018
Π.Α.Ο.Κ. - Πρωτέας Βούλας

28/01/2018
Παναθλητικός Συκεών - Π.Α.Ο.Κ.

04/02/2018
Π.Α.Ο.Κ. - βάζελος

17/02/2018
Νίκη Λευκάδας- Π.Α.Ο.Κ.

25/02/2018
Π.Α.Ο.Κ. - γαύρος

04/03/2018
γαύρος Βόλου - Π.Α.Ο.Κ.

11/03/2018
Π.Α.Ο.Κ. - Εσπερίδες Καλλιθέας

18/03/2018
Π.Α.Ο.Κ. - Φάρος Κερατσινίου

01/04/2018
Δάφνη Αγίου Δημητρίου - Π.Α.Ο.Κ.

22/04/2018
Π.Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος

29/04/2018
Αθηναϊκός Βύρωνα - Π.Α.Ο.Κ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο Μπάσκετ 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 15 Σεπ 2017, 03:30

ΔΥΝΑΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ


Δυνατό φιλικό στα πλαίσια της προετοιμασίας του, με αντίπαλο την Εθνική Ομάδα Ενόπλων Δυνάμεων, δίνει ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ το Σάββατο 16 Σεπτεμβρίου στις 12:00 το μεσημέρι στο PAOK Sports Arena.

Στην Εθνική Ομάδα Ενόπλων Δυνάμεων αγωνίζονται μεγάλα ονόματα του ελληνικού γυναικείου μπάσκετ και το γεγονός αυτό από μόνο του δείχνει τη σοβαρότητα του φιλικού αγώνα.

Κατά τα άλλα, κανονικά και χωρίς προβλήματα συνεχίζεται η προετοιμασία της ομάδας υπό την επίβλεψη του προπονητή Βασίλη Μασλαρινού.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο Μπάσκετ 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 08 Οκτ 2017, 14:57

Προκριθήκαμε στη φάση των 8, με νίκη επί του Σπόρτιγκ με 66-40. (Δεκάλεπτα: 13-22, 24-36, 34-48, 40-66.)

Απούσα η Keany Albanez, ενώ η Keira Mallard τραυματίστηκε στο πόδι την ώρα του αγώνα.




ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης): Τσαφαρά 6, Παυλοπούλου 2, Φουράκη Β. 2, Πριόνα 3(1), Κριμιτζά 2, Σαλιάι, Ιωαννίδου 5(1), Δανδουλάκη Μ. 6, Καραμπάτσου, Δανδουλάκη Α., Κάραλη 2, Φουράκη Σ. 12.

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ (Μασλαρινός):
Κωτούλα 12(1), Λύμουρα 4, Μαγαλιού 5(1), Μάλαρντ 9, Κουλουμπή 4, Κριμίλη 5(1), Ταρπάγκου 9(1), Τράντα 3(1), Λούις 11, Καρακούλα 4, Στεργίου.


Τα αποτελέσματα της δεύτερης φάσης:


Παρασκευή 06/10

Νίκη Λευκάδας-πουστόγαυρος 50-88


Κυριακή 08/10

πουστόγαυρος Βόλου-Παναθλητικός 63-54

Σπόρτιγκ-ΠΑΟΚ 40-66


Πανσερραϊκός-Πανιώνιος 34-82

Πρωτέας Βούλας-Παναθηναϊκός 69-32

Πυλαία-Φάρος Κερατσινίου 48-80

Εργάνης 14.30 Αθηναϊκός-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Πόντας, Σκαλτσής (Γολεγού) Live streaming

Καλυβίων 18.30 ΓΑΣ Καλυβίων-Εσπερίδες Ραχιώτης, Φραγκούλη (Ζώης)




69-32 ο Πρωτεύς Βούλας, η ομάδα που θα αντιμετωπίσουμε την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος, σε μια βδομάδα, τον κατεστραμμένο βάζελο...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Γυναικείο Μπάσκετ 2017-2018

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 16 Οκτ 2017, 05:27

Πρεμιέρα με το δεξί!

Σε ένα παιχνίδι, που στην εξέλιξή του αποδείχθηκε γκραν γκινιολ, ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ πήρε σπουδαίο διπλό στην έδρα του Πρωτέα Βούλας με 71-73 στην πρεμιέρα της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκει στον Δικέφαλο, ο οποίος με πλουραλισμό στις επιθετικές του λύσεις κατάφερε να το κλείσει προηγούμενος με 25-38. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πρωτέας προσπάθησε να κάνει την αντεπίθεσή του και να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση, αλλά τον τελευταίο λόγο είχε η Keani Albanez, η οποία με ένα προσωπικό καλάθι έδωσε το ροζ φύλλο αγώνα στην ομάδα του Δικεφάλου.

Πρώτη σκόρερ για τον ΠΑΟΚ η Brittany Lewis με 34 πόντους και 14 ριμπάουντ, ενώ και η Λύμουρα έκανε μία πολύ καλή εμφάνιση με 13 πόντους.

Α.Ο. Πρωτέας Βούλας – ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ: 71-73

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 14-18, 25-38, 45-54, 71-73

ΠΑΟΚ KYANA (Mασλαρινός): Κωτούλα, Λύμουρα 13 (2), Μαγαλιού 3, Κουλουμπή 3, Κριμίλη 4 (1), Ταρπάγκου 8, Τράντα 3, Λιούις 34, Καρακούλια 1, Αλμπάνεζ 4.

Στην επόμενη αγωνιστική ο Δικέφαλος υποδέχεται στο Παλατάκι την ομάδα του Παναθλητικού Συκεών.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Επόμενο

Επιστροφή στο Γυναικεία τμήματα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες