9. Απόλλων Τσόχλας

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 28 Ιουν 2017, 13:39

Επιτελους ηρθε η καρδια στη θεση της.Θα κοιμομαστε ησυχοι τα βραδια.Γιατι το αργησατε τοσο,γιατι?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26522
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 28 Ιουν 2017, 13:48

Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 28 Ιουν 2017, 14:08

Τσόχλας και Μαργαρίτης έπρεπε να συνεχίσουν και φέτος καθαρά για λόγους συνέχειας και ως σημεία επαφής με τον κόσμο. Ειδικά ο Τσόχλας όμως όχι σαν βασική επιλογή και σίγουρα όχι για 2 χρόνια.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15310
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 28 Ιουν 2017, 14:13

Τον 2ο χρονο μπορεί να μπει σαν βοηθός στο προπονητικό team του coach Μπίδη...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 29 Ιουν 2017, 10:34

Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 29 Ιουν 2017, 11:31

kataramenos5 έγραψε:Επιτελους ηρθε η καρδια στη θεση της.Θα κοιμομαστε ησυχοι τα βραδια.Γιατι το αργησατε τοσο,γιατι?

:mrgreen:
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89220
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Πέμ 29 Ιουν 2017, 12:54

kataramenos5 έγραψε:Επιτελους ηρθε η καρδια στη θεση της.Θα κοιμομαστε ησυχοι τα βραδια.Γιατι το αργησατε τοσο,γιατι?


ΘΕ-ΟΣ :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5494
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Πέμ 29 Ιουν 2017, 13:05

kataramenos5 έγραψε:Επιτελους ηρθε η καρδια στη θεση της.Θα κοιμομαστε ησυχοι τα βραδια.Γιατι το αργησατε τοσο,γιατι?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Απλά το ποστ της χρονιάς!
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 15 Ιούλ 2017, 02:28

Μπορεί να κάνετε χαβαλέ, μπορεί να χάνει μερικά lay-ups αμαρκάριστος, μπορεί να έχει πολλά μούσια, μπορεί να έχει (για κάποιους) ρόλο μασκότ μόνο στην ομάδα, αλλά εγώ γουστάρω που τον γουστάρω.



http://www.paokmania.gr/stiles/mme/128827-sto-plevro-tis-iriannas-o-tsoxlas

Στο πλευρό της Ηριάννας ο Τσόχλας

Η Ηριάννα Β.Λ εκτίει την ποινή 13 ετών στις φυλακές της Θήβας, διότι σύμφωνα με το δικαστήριο κρίνεται ένοχη για την συμμετοχή της στην οργάνωση «Συνωμοσία Πυρήνων της Φωτιάς».

Η καταδίκη αυτή έχει όμως πολλά αιωρούμενα ερωτηματικά, τα οποία τοποθετούν το ερώτημα αν αυτή η καταδίκη είναι μια δικαστική πλάνη..

Η 29χρόνη είναι αριστούχος της Φιλοσοφικής σχολής και σύμφωνα με το βιογραφικό της δεν έχει την παραμικρή σχέση που τις κατηγορίες που την επιβαρύνουν.

39 αθλητές και προπονητές, ανάμεσα τους και ο Απόλλωνας Τσόχλας, εξέδωσαν ανακοίνωση με την οποία τάσσονται στο πλευρό της Ηριάνας.

Η ανακοίνωση:

«Βάζουμε στο μυαλό μας τις αδικίες που έχουμε βιώσει στον χώρο του αθλητισμού. Που δεν μας έπαιρνε ο ύπνος, αρρωσταίναμε που χάναμε άδικα ένα παιχνίδι… Φαντάσου ένα παιχνίδι, μόνο ένα παιχνίδι. Και ‘κει σκεφτόμαστε την Ηριάννα, στερούμενη τόσο άδικα με την πραγματική έννοια της λέξης την ίδια της την ελευθερία, την ίδια της την ζωή. Η αδικία στο πρόσωπο της Ηριάννας είναι αδικία εναντίων όλων μας και μας αφορά όλους.

Η Ηριάννα μπορεί να ήμουν εγώ, μπορεί εσύ, μπορεί τα παιδιά μας».

Μπαρτζώκας Γιώργος (προπονητής)

Κωφίδης Σάββας (προπονητής)

Παππάς Νίκος(καλαθοσφαιριστής)

Λαδάκης Αντώνης (ποδοσφαιριστής)

Τασουλής Χρήστος (ποδοσφαιριστής)

Καλλινικίδης Αβραάμ (καλαθοσφαιριστής)

Πορτουλίδης Νίκος (ποδοσφαιριστής)

Μπαντής Γιώργος (ποδοσφαιριστής)

Τσόχλας Απόλλων (καλαθοσφαιριστής)

Ελευθερόπουλος Δημήτρης (προπονητής)

Μπόγρης Γιώργος(καλαθοσφαιριστής)

Ζιάγκος Βαγγέλης (προπονητής)

Μάρκος Δημήτρης (παλαίμαχος ποδοσφαιριστής)

Μπουκουβάλας Μιχάλης(ποδοσφαιριστής)

Σορώτος Κώστας (προπονητής)

Ζησόπουλος Γιώργος (ποδοσφαιριστής)

Κόρμπος Παναγιώτης (ποδοσφαιριστής)

Πουρσανίδης Ηλίας (παλαίμαχος

ποδοσφαιριστής)

Κάκος Τάσος(διαιτητής)

Παπαδόπουλος Νίκος (ποδοσφαιριστής)

Τσαμπούρης Σάββας (ποδοσφαιριστής)

Γκιζέλης Φώτης (προπονητής)

Μασούρας Γιώργος (ποδοσφαιριστής)

Βαλαώρας Γιάννης (παλαίμαχος ποδοσφαιριστής)

Ιντζόγλου Λευτέρης (ποδοσφαιριστής)

Παντελιάδης Σάκης (ποδοσφαιριστής)

Παραφέστας Τάκης (προπονητής)

Παπαστεριανός Μανώλης (ποδοσφαιριστής)

Ματσούκας Λευτέρης (ποδοσφαιριστής)

Λαγωνικάκης Ανδρέας (παλαίμαχος ποδοσφαιριστής)

Κυριακίδης Ηλίας (ποδοσφαιριστής)

Γκουγκούδης Σπύρος (ποδοσφαιριστής)

Τσινός Γρηγόρης (παλαίμαχος ποδοσφαιριστής)

Παπαγεωργίου Θανάσης (ποδοσφαιριστής)

Μουρατίδης Κώστας (παλαίμαχος ποδοσφαιριστής)

Παπάζογλου Σάββας (παλαίμαχος ποδοσφαιριστής-προπονητής)

Σεραφείδης Στέλιος (παλαίμαχος ποδοσφαιριστής-προπονητής)

Γεωργακόπουλος Γιώργος (ποδοσφαιριστής)

Χριστοφιλέας Τάσος (ποδοσφαιριστής)»




Και πάνω από Μπόγρη..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Σάβ 15 Ιούλ 2017, 09:03

Μπράβο ρε Τσόχλα, ΜΠΡΑΒΟ!
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019
 
Δημοσιεύσεις: 1955
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 11:30
Τοποθεσία: Κομοτηνή

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 15 Ιούλ 2017, 19:08

Ανέβηκε ακόμα περισσότερο στα μάτια μου, θέλω να τον γνωρίσω καλύτερα.. πρέπει να είναι γαμάτος τύπος.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 23 Ιούλ 2017, 05:09

Τις τελευταίες μέρες οι παλιοί της εθνικής Ελλάδος κάνουν ένα χαζό challenge που αφήνουν μουστάκι μόνο και το ποστάρουν στο ιντερνέτ...

Κάντε challenge τον Τσόχλα ρε, να δούμε πόσα απίδια βάνει ο σάκος!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Κυρ 23 Ιούλ 2017, 07:12

pilotos έγραψε:Είχα τάξει ότι θα έπαιρνα διάρκειας.
Μόλις χάσατε ένα

SM-G935F


οποτε εχουμε και λεμε Μπανε. -1 απο πιλοτο, -15 με 20 απο αυτους που ξενερωσαν με τον δανεικο... αρα σου μενουμε 129 ατομα για κερκιδα
Dimg4
 

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 20 Αύγ 2017, 03:17




151 προβολές...η μία είναι δική μου που βρήκα τώρα το video, οι 149 είναι του Άπο και η 1 του Peiners που βλέπει ξανά και ξανά τη φάση στο 2:40!!!!!!!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 07 Σεπ 2017, 02:12

Μόνο η τελευταία ερώτηση αξίζει, τα άλλα είναι τυπικούρες που λέγονται σε τέτοιες συνεντεύξεις...


«Ξεκινάμε με πολύ μεγάλη αισιοδοξία»


Ο Απόλλων Τσόχλας μεταφέρει το κλίμα στην ομάδα πριν την έναρξη της σεζόν

Ο έμπειρος πλέι μέικερ του ΠΑΟΚ στο περιθώριο της κλήρωσης της Basket League, τόνισε ότι εντός της ομάδας υπάρχει μεγάλη αισιοδοξία για τη σεζόν που έρχεται.

Για την κλήρωση και το πρόγραμμα όπως προέκυψε για τον ΠΑΟΚ:

«Όπως κάθε χρόνο, αν το πρόγραμμα είναι καλό θα φανεί πιο μετά. Δεν ξέρουμε την κατάσταση των ομάδων. Η πρώτη εικόνα, πιστεύω πως είναι θετική. Εμείς, κοιτάμε τη δική μας ομάδα. Είμαστε σε μια δύσκολη φάση στην προετοιμασία. Από την Παρασκευή, αλλάζουμε λίγο ρυθμούς, ξεκινάμε με τα φιλικά, παίζουμε στην έδρα μας με τη Γκαζιαντέπ, έχουμε και τα Μαυροσκούφεια μετά, με δύο καλές ελληνικές ομάδες. Θα μπούμε σε αυτή τη διαδικασία, να δούμε πως μπορούμε να βγάλουμε στο γήπεδο αυτά που δουλεύουμε. Έχουμε μια νέα ομάδα, είμαστε πολύ αισιόδοξοι και ανυπομονούμε να ξεκινήσει το πρωτάθλημα και το Κύπελλο».

Για το τι διαφορετικό μπορούν να δώσουν η νέα ομάδα και τα νέα πρόσωπα:

«Είναι πολλά διαφορετικά πράγματα. Είναι νωρίς ακόμα για να κάνουμε τεχνικές αναλύσεις».

Για τον πέμπτο του χρόνο στην ομάδα, ο οποίος είναι ο πρώτος που κάνει προετοιμασία με άλλο προπονητή:

«Όλοι οι προπονητές έχουν διαφορές και όλοι οι παίκτες έχουν διαφορές. Η δική μας δουλειά, είναι να δουλεύουμε σκληρά. Η δουλειά είναι εξίσου σκληρή με τα προηγούμενα χρόνια. Έχουμε βάλει κάποια διαφορετικά πράγματα, τα οποία ελπίζουμε να βγουν στο γήπεδο. Είναι μια χρονιά που ξεκινάει με πολύ μεγάλη αισιοδοξία εντός των κύκλων της ομάδας. Ελπίζω να το περάσουμε και στον κόσμο αυτή την αισιοδοξία, με την εικόνα μας στο γήπεδο και με τα αποτελέσματα μας».

Για την προηγούμενη χρονιά που έκλεισε με αγώνα με τον Άρη και τη νέα που ξεκινάει πάλι με τον Άρη:

«Τι καλύτερο; Ένα ωραίο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, ότι καλύτερο για να ξεκινήσουμε τη χρονιά. Πιστεύω θα κινήσει και το ενδιαφέρον του κόσμου και των καινούργιων παικτών. Ελπίζω να είμαστε εμείς αυτοί που θα προχωρήσουμε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου».

Για το αν έχει κουραστεί φέτος περισσότερο από πέρσι στην προετοιμασία:

«Εγώ… γερνάω κιόλας οπότε κάθε χρόνος που περνάει, κουράζομαι περισσότερο (σ.σ. γέλια). Δεν έχει βγει… κουρασόμετρο για να μετράμε την κούραση! Η κούραση είναι πάντα η ίδια όπως και ο ιδρώτας που χύνουμε».





:lol: :lol: :lol: :lol: Ρε Τσόχλα σατανά...εσύ πρέπει να διαβάζεις Ζαντό, μόνο εσύ και εγώ θα λέγαμε τη λέξη "κουρασόμετρο" σε συνέντευξη...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες