Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Ταινίες, Μουσική, Games και ότι αλλό σχετικό...

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 19 Ιουν 2017, 12:59

τα προβληματα αρχιζουν οταν στο τραπεζι προκυψουν κ αλλοι τακτισιανς.εκει ελλοχευει ο κινδυνος στο τελος να τρως κοντοσουβλι βουτηγμενο στην κοακολα η και σε πολυ χειροτερα.
υγ.τεοντ αν εισαι της ποσοτητας εισαι ευκολος αντιπαλος.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό simba » Δευτ 19 Ιουν 2017, 13:02

Πσοο θεουλης εισαι ρε Κεν :lol: :lol:


Υ.Γ. δε σχολιασες το αφιερωμα που εκανα στο alter ego σου :(
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Δευτ 19 Ιουν 2017, 13:02

@ κεν

αυτό πίστευε κι άλλος και τελικά έκρυβε το πιάτο κάτω από το τραπέζι

τρου στορυ
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 19 Ιουν 2017, 13:03

ποιο αφιερωμα?που?
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 19 Ιουν 2017, 13:04

teod1980 έγραψε:@ κεν

αυτό πίστευε κι άλλος και τελικά έκρυβε το πιάτο κάτω από το τραπέζι

τρου στορυ

φλωρος.υπαρχουν και τα scare tactics.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Δευτ 19 Ιουν 2017, 13:06

barlow4 έγραψε:
buffalobill4 έγραψε:Θελετε να σας πω για γαστροπαμπ στο haggerston?

προφανως.που ειναι αυτο?στο λονδινο η στο πορτσμουβο?

Λονδίνο. Ορια debauvoir με haggerston. Ψιλοhipstero περιοχη πλεον μετα το ανελεητο gentrification που εγινε πριν 10 χρονια σε μια απο τις πιο κακοφημες συνοικιες (hackney). Ακομα παντως υπάρχει μεγάλη μουσουλμανικη και καραιβικανικη κοινοτητα.
http://dukesbrewandque.com

Στικι ριμπς να κολλας ολοκληρος και ale δικια τους θολη. Ανεπιφύλακτα
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 19 Ιουν 2017, 13:08

α ρε λονδιναρα.δυο πολεις υπαρχουν σε αυτον τον πλανητη.κωνσταντινουπολη και λονδινο.
αρρωστια οι φωτογραφιες μπιλ..
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό simba » Δευτ 19 Ιουν 2017, 13:11

Κασπαροφ του τραπεζιου, μεγαλεξανδροι της μαχης της μασας.. :lol:



Υ.Γ. Στο link
viewtopic.php?f=17&t=7093&start=60#p1318466
Άβαταρ μέλους
simba
 
Δημοσιεύσεις: 10160
Εγγραφή: Πέμ 05 Φεβ 2009, 22:34

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 19 Ιουν 2017, 13:14

χαχα τωρα ειδα το λινκ!
vegetarian bacon χαχαχα τι παικταρας!
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Δευτ 19 Ιουν 2017, 13:16

Στη Θάσο πάντως από τα καλύτερα κατσικάκια που έχω φάει, πέρα από αυτά που σουβλίζει ο φαδερ μου, ήταν στο χωριό Θεολόγος.

εδώ

Αξίζει παρότι σε νησί να πάει κάποιος να φάει, αρκεί βέβαια να προσέξει λίγο με τις σφήκες μην την πάθει σαν τον πρόεδρο της Κόστα Ρίκα
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 19 Ιουν 2017, 13:42

barlow4 έγραψε:ανεβασε καμια φωτο ρε τολη να τρελαθουμε.
να ληστεψουμε καμια κωλοτραπεζα να παμε.


Τι φωτό; Ποιος έχει καιρό να βγάζει σέλφις κλπ ενώ μπρστά γιαμ γιαμ έχει φαγητό;
Τσεκάρετε στα webpages των μαγαζιών. :opaokara: :opaokara:

Και να πάμε Βραζιλία και στις περίφημες τσουρασκαρίες. Οι βραζιλιάνοι γκάουτσος ψήνανε τα γελάδια με τον κάτωθι τρόπο.
Κατ αρχήν βάζανε φωτιά κομμάτια κορμών δέντρων και όταν αυτό το κομμάτι ¨καρβούνιαζε¨, το σηκώνανε όρθιο και καρφώνανε πλάι του μία σούβλα με κομμάτι κρέας και κάθε λίγο τη γυρίζανε τη σούβλα να ψηθούν και οι άλλες πλευρές. Έτσι το λίπος έπεφτε στο έδαφος.
Η πολιτική στις τσουρασκαρίες είναι all you can eat (ποτά έξτρα)
Λοιπόν, καλά τα διάφορα της αλυσίδας Fogo de Chão, αλλά σαν το Porcão (γουρουνάκι) στο Φλαμένγκο του Ρίο δεν είχε. Κατ΄αρχήν η τοποθεσία, στην παραλία πάνω και φάτσα μόστρα το Sugarloaf και δεξιά (αν βρεις τραπέζι έξω) το Corcovado με το τελεφερίκ να τα ενώνει.
Όταν με πήγε η ντόπια αρραβωνιάρα κολλητού, με είχε προειδοποιήσει : "Δε θα φας πρωινό στο ξενοδοχείο και την προηγούμενη μέρα θα έχεις φαει μονο σαλάτες και φρούτα. Πρέπει να πεινάς!"
Κάθεσαι και ενώ έχει και salad bar, sushi bar και λοιπές μαμακίες πρέπει να συγκεντρωθείς στο πρότζεκτ. Βλέπεις μεγάλο αριθμό σερβιτόρων να κυκλοφορούν με μία σούβλα από διαφορετικό κομμάτι κρέατος έκαστος και ένα λεπίδι στο άλλο χέρι να κόβουν κομμάτι μέσα στο πιάτο σου.
Ααα, σου δίνουν με το που κάθεσαι μία κάρτα, από τη μία πράσινη (σημάδι στους σερβιτόρους να έρχονται) και από την άλλη κόκκινη να σε αφήσουν να φας.
Δεν έχω ξαναφύγει από μαγαζί δυστυχισμένος που δεν μπορούσα να φάω άλλο...

Και απο αγγλόφωνο σχόλιο στο trip advisor το οποίο θα μπορούσα να το προσυπογράψω:
This restaurant is a crime against humanity because it makes you realize how inadequate you are as a human being." This is what my friend said as we slowly entered into a meat coma. We tried the sirloin, top sirloin, filet mignon, chicken, sausage, chicken heart, and some other beef cut. We stopped after a good 45 minutes of stuffing our face and when we were chatting with the table next to us they were serving meats we hadn't tried!! I was in food envy but literally could not put another piece of food in my mouth.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό skalon » Δευτ 19 Ιουν 2017, 13:55

tolis01 έγραψε:Αποστόλη, μέχρι πότε ήσουν Πιερία; Πρόλαβες και το κορυφαίο των κορυφαίων παραθαλάσσιο bar/club MICHEL στην Πλάκα; 8-)


Τι μου θύμισες ρε φίλε τώρα....
Κορυφαίο μπαρ τη δεκαετία του '90!
Μετά έφυγα και εγώ από την περιοχή...
Την προηγούμενη βδομάδα ρωτούσα για την τύχη του ένα φίλο μου που βρέθηκε προς τα εκεί, αλλά δυστυχώς δεν μπορούσαμε να συννενοηθούμε (πιθανότατα γιατί έκλεισε)!
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό skalon » Δευτ 19 Ιουν 2017, 14:05

Επειδή βλέπω πολλά σχόλια για κατσικάκι,... τα καλύτερα στη ζωή μου τα έχω φάει στη Σκύρο!

Τα παϊδάκια - σκέτα λουκούμια!!!!
Το λεμονάτο μπουκιά και συγχώριο. Και δεν είναι θέμα μαγαζιού, αλλά νησιού. Σε όλες σχεδόν τις ταβέρνες είναι εκπληκτικά. Τα κατσίκια στο νησί είναι παντελώς ελέυθερα και πίνουν (απ' ότι λέγεται) θαλασσινό νερό. Ως αποτέλεσμα η γεύση τους ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

Και μιλώντας για Σκύρο, κορυφαίες ταβέρνες του νησιού: ο ΛΑΜΠΡΟΣ (για κρεατικά και ψάρια) και ο ΣΤΕΛΙΟΣ (για κρεατικά και ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ αστακομακαρονάδα).
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 19 Ιουν 2017, 14:14

skalon έγραψε:
tolis01 έγραψε:Αποστόλη, μέχρι πότε ήσουν Πιερία; Πρόλαβες και το κορυφαίο των κορυφαίων παραθαλάσσιο bar/club MICHEL στην Πλάκα; 8-)


Τι μου θύμισες ρε φίλε τώρα....
Κορυφαίο μπαρ τη δεκαετία του '90!
Μετά έφυγα και εγώ από την περιοχή...
Την προηγούμενη βδομάδα ρωτούσα για την τύχη του ένα φίλο μου που βρέθηκε προς τα εκεί, αλλά δυστυχώς δεν μπορούσαμε να συννενοηθούμε (πιθανότατα γιατί έκλεισε)!


Το MICHEL έκλεισε το 1999 αν δεν απατώμαι, βασικά το ¨κλείσανε¨ κάτι βλάκες τσοπαναραίοι αντίπαλοι λόγω ναρκωτικών.
Με την ηλίθια λογική ¨να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα¨, μη βλέποντας πως είχαν και τα δικά τους μαγαζιά κόσμο. Φυσικά με το που έκλεισε, δεν πάτησε ψυχή τα δικά τους.
Ο Μιχάλης (εξ ου και MICHEL) που το έτρεχε μετά πήρε το Μύλο στην Πλάκα, που ενώ ήταν μπιτσόμπαρο, τις νυχτες το γύρναγε στο κλαμπιν.
Τώρα στην Πιερία παίζει το ΝΝΟΤΟ και το Μπαράκι (σε φάση ανάλογη MICHEL). Αρχαίο μαγαζί και αυτό, αλλά στα 90ς ήταν πιο ζευγαρέ φάση.
Καλό ήταν τότε και το υπερυψωμένο μπαράκι Shark ενός κάμπινγκ, που αν έπεφτες σε καιρό με όμορφα τουριστικά γκρουπ..χεχεχε
Αλλά MICHEL δεν ήταν τίποτε. Με διαφορά το καλύτερο στη Β. Ελλάδα. Και όχι πως είχε καμιά περίεργη πόρτα κλπ. Τίποτε. ¨Πόρτα¨ ήταν ο κόσμος του, που ήθελε να περάσει όμορφα και να χορέψει.
Επικά τα πάρτυ γενεθλίων που διοργάνωνε την 1η Πέμπτη κάθε Αυγούστου.
Ένα Σάββατο ο κόσμος δεν έφευγε, ο DJ το είχε γυρίσει στο πιο chill (να πάει κι αυτός σπίτι του), ο κόσμος εκεί, πάνω στα βραχάκια ή στη βάρκα-μπαρ, να βλέπει τη χαραυγή σιγά σιγά, κι ο δισκοκαβαλάρης παίρνει το μικρόφωνο και λέει :¨Δε φεύγετε, ε; Θα σας δείξω!¨ Και ακολουθεί ένα από τα καλύτερα dance προγράμματα που έχω ακούσει ποτέ μου.
Έχω φιλοξενήσει αρκετό κοσμό τα καλοκαίρια (και αλλοδαπούς/ές), αλλά τέτοια στενοχώριααπο κόσμο άσχετο με την περιοχή που έκλεισε το συγκεκριμένο μαγαζί, δεν έχω ξαναδεί.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Δε χορεύει νηστικό αρκούδι..

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 19 Ιουν 2017, 14:25

μπραβο ρε τολη!παντα τετοια!(και τα βραζιλιανικα και τα κατερινιωτικα)
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ψυχαγωγία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες