Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό dtown » Πέμ 15 Ιουν 2017, 23:42

Δηλαδη αν πεσουμε με τον Βαζελο ημιτελικο κυπελλου ξερω εγω στο παλατακι οπως το 2015,εσεις τι λετε ο ψυχακιας ο Τρακης που δεν αφηνει μιση κουπα να πεσει κατω θα τον αφησει τον Χαραλαμποπουλο να παιξει?Εγω λεω οχι..Στα ματς πρωταθληματος κοντρα σε αυτους θα παιζει?απλα για να δειξω και ενα πρακτικο προβλημα του δανεισμου..Δεν γινεται να παρουμε δανεικο απο γαυροβαζεολυς,ειναι απιστευτα μειωτικο..Το θεωρουσα τραγικο οταν παιρναμε τον Ξανθοπουλο καποτε δανεικο και επι Ζαγορακη στη μπαλα τον Μπιδη και εναν αλλον που ουτε θυμαμαι,το ιδιο και τωρα..
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Παρ 16 Ιουν 2017, 10:13

palok έγραψε:
Ιάσονας έγραψε:4 Χρυσικόπουλος Μαργαρίτης, Βασιλόπουλος ή έστω Μανωλόπουλος


φοβερά αδύναμος στο 4, βασικά ελέω παντελούς ΑΣΤΑΘΕΙΑΣ όλων των παραπάνω. ούτε αξιόπιστο σουτ απέξω σαν να χες gecevski ή fitzpatrick ρεθύμνου, ούτε άμυνα, ούτε rebound. Βασικά με προβληματίζει αρκετά η θέση αυτή και η αλήθεια είναι οτι αν αποκτηθεί και βασικός αμερικανός σε αυτήν, ο Λίνος πολύ πιθανό να χαθεί. Αλλά ΟΚ δεν θα γίνουμε και η νταντά του Λίνου...


Πιστεύω πως αν εξαιρέσεις τα κτηνοτεσσάρια του βάζελου (Γκιστ Σιγκλετον Φώτση) με Λίνο το ριμπάουντ το έχεις σε σχέση με ότι υπάρχει στην υπόλοιπη λίγκα που είναι τραγική δλδ οι άλλοι είχαν Πριντεζη Σάκοτα Ντραγκισεβιτς Φιτζπάτρικ κλπ
Με Βασιλόπουλο έχεις πολλά περισσοτερα από το ριμπάουντ.
Ενα όνομα που θα μπορούσε υπό προυποθέσεις να παίξει είναι και ο Φώτσης...
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό paok_basket » Παρ 16 Ιουν 2017, 10:35

Εμένα θα μου άρεσε ο Τσαϊρέλης στο 4.
Να έχεις Μαργαρίτη, Λίνο, Τσαϊρέλη με τον τελευταίο να βοηθάει και στο 5 σε ορισμένα σχήματα.
Και με αυτόν τον τρόπο πας για 2 ξένους στο 5, οπότε δεν θα χρειαστείς να πληρώσεις υπεραξίες τύπου Σαρικόπουλου που ζητάει 80-100 χιλιάρικα χωρίς να έχει παίξει σοβαρό μπάσκετ στη ζωή του.
Άβαταρ μέλους
paok_basket
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Παρ 15 Απρ 2016, 15:55

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό dtown » Παρ 16 Ιουν 2017, 12:09

paok_basket έγραψε:
Μια χαρά χρονιά είχε ο Κατσίβελης στην Αστάνα πάντως με γύρω στις 7+ πόντους, 4+ ασίστ και 3+ ριμπάουντ στα ματς της καλύτερης από το ελληνικό πρωτάθλημα VTB..

Το πρόβλημα σε αυτή την τριάδα (που νομίζω οτί χτίζεται έτσι για να αναλάβει πρωταγωνιστικό ρόλο ο Κόνιαρης), είναι το σουτ και όχι η δημιουργία.. αυτό λύνεται με τους Αμερικανους που θα έρθουν περιφέρεια..


Αν ο Μιλιενοβιτς επαιζε 30 λεπτα στην Αστανα οπως ο Κατσιβελης θα τα επιανε αυτα τα νουμερα?Εγω πιστευω πανω κατω ναι..Στην ACB 5 ποντους,3 ασσιστ ειχε σε λιγοτερα λεπτα..Ξερεις ποιος αλλος κανει μια χαρα καριερα στην vtb σε ομαδα αναλογου επιπεδου με την Αστανα?Ο αξεχαστος Τζαστιν Γκρει..

Τελος παντων δεν θα με χαλουσε ο Κατσιβελης ως αντι Τσοχλας..αλλα αυτη η ελληνικη τριαδα που ονειρευονται στον ασσο ειναι καταστροφικη και παλι θα γκρινιαζουμε τον Δεκεμβριο που δεν εχουμε ασσο
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 16 Ιουν 2017, 17:38

dtown έγραψε:αλλα αυτη η ελληνικη τριαδα που ονειρευονται στον ασσο ειναι καταστροφικη και παλι θα γκρινιαζουμε τον Δεκεμβριο που δεν εχουμε ασσο


αυτό διαβάζω τώρα στο basketplus από arenapress. ΑΣΤΕΙΟ. Δεν υπάρχει στο σύγχρονο μπάσκετ 3 άσσοι και 2 δυάρια. Εκτός αν μου πείς οτι θα παίξεις κάποιου είδους μπάσκετ μακριά από αυτό των γαυροβάζελων. Αν στηρίξεις την επίθεσή σου στο κεντρικό pick"roll όπως κάνει το 90% των ελλήνων προπονητών, θες 5 ενεργά γκαρντ να παίζουνε αυτή την επίθεση. ας πούμε στο γαύρο θές αθηναίου-μάντζαρη-σπανούλη-γκρίν-γοουότερς (χάκετ). προσοχή δεν υπάρχει το αν ναι ρε αυτοί είναι γαύρος και τους παίρνουνε! όχι, και εσύ παίρνεις, ας πούμε κατσίβελης-τσόχλας-κόνιαρης-όντουμ και μονρό ξερω γω (μην κολλάτε στα ονόματα).

αν μου πεί ο παπαθεοδώρου οτι θα παίζει με ενδιάμεσα και συνεχόμενα μικρά screens Και turn out, μείνε με τον sibert. ή φέρε τον bogdanovic να γίνεις fener.

σε αυτή την 3αδα (αν πάρεις τον κατσίβελη) θές κοντό διάβολο, όπως ο μαύρος της φενέρ. και χόλστον έχω λαίμαι

Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό dtown » Παρ 16 Ιουν 2017, 19:36

«Δεν γνωρίζουμε τίποτε» έλεγαν χθες στον ΠΑΟΚ για το θέμα που προσπαθεί αρχικά ο Παναθηναϊκός με τις διαρροές του να πετύχει. Να κρατήσει ικανοποιημένους δύο τουλάχιστον παίκτες του που δεν παίζουν ή παίζουν ελάχιστα. Γιατί ο Λούντζης, καλός-χρυσός, αλλά δεν μπορεί ακόμα να παίξει Α1…

Ο λόγος για Χαραλαμπόπουλο, Μποχωρίδη… Στον ΠΑΟΚ υποστηρίζουν ότι δεν είχαν καμιά επαφή με τον Παναθηναϊκό για αυτό το θέμα, ούτε με τον ατζέντη των δύο παικτών, που όλως τυχαίως έχει πελάτη και τον Παπαθεοδώρου. «Δεν μπορούμε να μιλάμε υποθετικά. Αν βγει στην αγορά ο Χαραλαμπόπουλος, είναι δυνατόν να τον αγνοήσεις; Τώρα δεν υπάρχει κάτι, έχει συμβόλαιο μέχρι το 2025, αν διαφοροποιηθεί η σχέση του παίκτη με τον Παναθηναϊκό, θα δούμε» έλεγαν στο «Παλατάκι», ωστόσο δεν φάνηκε να ενοχλεί η πιθανότητα δανεισμού, κόντρα και στο θυμικό φίλων του ΠΑΟΚ που δεν «χωνεύει» εύκολα δανεισμούς από τους πλούσιους της Αθήνας. Ελεύθερο πάντως το νεαρό μπορεί να τον αρπάξει ομάδα με δυνατό ταμείο, αφού πρόκειται για ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα στην ηλικία του στην Ευρώπη.

Πληροφορίες αναφέρουν ότι αρχικά όντως από τον Παναθηναϊκό είχε γίνει μια πρώτη κουβέντα, πολύ ασαφής όμως και δεν είχε αποκλειστικά στόχο τον ΠΑΟΚ. Μετά το τέλος του οδυνηρού για τον Δικέφαλο φετινού παιχνιδιού με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ, ο Μάνος Παπαδόπουλος στους διαδρόμους των αποδυτηρίων έλεγε σε Πρέλεβιτς, Γαλατσόπουλο, Ζουρνατζίδη ότι τα νέα τα παιδιά της ομάδας του πρέπει να παίζουν και θα ήταν ωραίο αν πήγαιναν να το κάνουν στον ΠΑΟΚ. Και εννοούσε Χαραλαμπόπουλο, Μποχωρίδη. Μέχρι εκεί…

Τώρα που η σεζόν τελείωσε και η ευφορία κυριαρχεί στους πρασίνους (κανείς δεν μπορεί να πει τίποτε στον Πασκουαλ περί διαχείρισης αφού πήρε τη κούπα) λογικό είναι να προκύπτουν τα σενάρια. Και ο ΠΑΟΚ εύκολα κολλά σε αυτά και λόγω σχέσης Παπαθεοδώρου, Χαραλαμπόπουλου (και Μποχωρίδη). Και ο ΠΑΟΚ δεν θα είχε κανένα πρόβλημα να δώσει φανέλα στους δύο παίκτες για μια διετία (λόγου χάρη…), ώστε οι «πράσινοι» να τους πάρουν πίσω παιγμένους και πιο έτοιμους (κυρίως τον ξανθομάλλη).

http://www.basketplus.gr/index.php/a1-e ... E%B5%CE%B9

αυτο το αρθρο και ειδικα τα υπογραμμισμενα μου ανεβασαν την πιεση..
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 16 Ιουν 2017, 20:04

Όπου φτωχός και η μοίρα του.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 16 Ιουν 2017, 20:19

Palok, πρέπει κάποια στιγμή να μιλήσουμε στο ραδιόφωνο για το μπάσκετ. Όχι ακριβώς εκπομπή, αλλά μια συζήτηση ρε παιδί μου, ανοιχτή για κάθε ενδιαφερόμενο φυσικά, γύρω από το παρόν και το μέλλον της Κ.Α.Ε., κυρίως αγωνιστικά, μιας και ήρθε πλέον καινούριος προπονητής...

Θα εμπλουτιστεί φυσικά η κουβέντα αν μπουν και άλλοι που αγαπούν το μπάσκετ του Π.Α.Ο.Κ.! Και ας μην ασχολούνται τώρα, καλό είναι να ακούσουμε τι θα τους έφερνε πίσω (λέω εγώ τώρα) στο Παλατάκι...

Απλώς πείτε με μέρα και ώρα που μπορείτε και αν μπορώ κι εγώ (χρειάζεται να υπάρχει mod μέσα) να γίνει! :)


Απλώς εσένα, Θωμά, σε θέλω στη συζήτηση γιατί θα βοηθήσεις πάρα πολύ στην οικονομία αυτής, καθώς ξέρεις πολλά για το ελληνικό και ευρωπαίικο μπάσκετ! Εγώ πέρα από την αγάπη μου για τον Π.Α.Ο.Κ. και συνεχή παρακολούθηση του τμήματος τα τελευταία 3 χρόνια, δεν έχω κάτι άλλο να προσφέρω στη κουβέντα..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46420
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 16 Ιουν 2017, 21:35

λαβράκια το ανάγνωσμα 1

Ας πούμε καταφέρνεις και δίνεις 60 χιλιάρικα στο γιαννόπουλο και τον φέρνεις. Επουδενί δε λέω οτι προτιμώ τον Χάρη από αμερικανό αλλά λέω. Σου μένουν λίγα να κλείσεις τη θέση. Nα θέλει παραπάνω από 2.5 χιλιάρικα το μήνα ο ιπτάμενος τύπος από NCAA DII που έκανε τα πρώτα του βήματα στην Ευρώπη στη Φινλανδία σε μια ομάδα που λέγεται Salon Vilpas?

http://basketball.realgm.com/player/Des ... mary/83539



Αντέχει ο ΠΑΟΚ τέτοιους παίκτες?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Σάβ 17 Ιουν 2017, 11:03

palok έγραψε:λαβράκια το ανάγνωσμα 1

Ας πούμε καταφέρνεις και δίνεις 60 χιλιάρικα στο γιαννόπουλο και τον φέρνεις. Επουδενί δε λέω οτι προτιμώ τον Χάρη από αμερικανό αλλά λέω. Σου μένουν λίγα να κλείσεις τη θέση. Nα θέλει παραπάνω από 2.5 χιλιάρικα το μήνα ο ιπτάμενος τύπος από NCAA DII που έκανε τα πρώτα του βήματα στην Ευρώπη στη Φινλανδία σε μια ομάδα που λέγεται Salon Vilpas?

Αντέχει ο ΠΑΟΚ τέτοιους παίκτες?


Δε νομιζω οτι ο Γιαννόπουλος παίρνει στο Ρεθυμνο 60 χιλιάρικα ή οτι ζητάει 60.
Το 30 με ταβάνι 40 είναι πιο πιθανό.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό dtown » Σάβ 17 Ιουν 2017, 14:07

Σημερα διαβαζω για Ζαρρα και Τσαιρελη..Επειδη το εχω παρει αποφαση οτι αμερικανους δεν θα παρουμε φετος και θα παρει σαρκα και οστα με κατι χρονια καθυστερηση το οραμα του Λαζου Παπαδοπουλου για ΠΑΟΚ μονο με ελληνες ιδου το ροστερ..η ελληνικη dream team απο τα λιντλ

Κονιαρης Κατσιβελης Τσοχλας
Μποχωριδης(δανεικος) Ζαρρας
Χαραλαμμποπουλος(δανεικος) Χρυσικοπουλος
Μαργαριτης Τσαιρελης
Σαρικοπουλος Γλυνιαδακης
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 17 Ιουν 2017, 18:27

λαβράκια το ανάγνωσμα 2

πόσα να θέλει αυτός ο τύπος, ύψους 1.98, hinesοειδές, forward/center δλδ., τελείωσε το 15 το Murray State έχοντας 19 πόντους-10.5 rebounds (adjusted) και φέτος έβγαλε το ψωμί του στην ProB (Boulazac) έχοντας 15.9 πόντους-6.7 rebounds?







Αντέχει ο ΠΑΟΚ τέτοιους παίκτες?
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό desperando » Σάβ 17 Ιουν 2017, 21:35

Palok για τον μποχωριδη τι άποψη έχεις
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 17 Ιουν 2017, 22:17

rien de special που λένε και στο χωριό μου αλλά ΟΚ προφανώς Και έχει potential: ψηλό κορμί (τουλάχιστον ΨΗΛΟφέρνει), καλό wingspan, βλέπει γήπεδο, έμαθε να παίζει άμυνα, να είναι πιο δυναμικός και να έχει αυτοπεποίθηση. Κατα τα άλλα αν με ρωτάς για ταχύτητα, έκρηξη και αξιόπιστο σουτ, νομίζω είναι μέτριος (σε τοπ επίπεδο). Αν τον θέλω ελεύθερο στον ΠΑΟΚ? φυσικά.

PS: +φωνώ και σε ένα προηγούμενό σου comment για πολύ δυναμική περιφέρεια αμυντικά με carter-odum-κόνιαρη (ή κατσίβελη). Κάτι ανάλογο θεωρώ οτι πρέπει να γίνει και στο ζωγραφιστό με παίκτες τύπου Basabe-Crubally-Hogue.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές Μπάσκετ Π.Α.Ο.Κ. 2016-2017

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 18 Ιουν 2017, 23:22

λοιπόν χωρίς πολλά πολλά και μετά από πολλή σκέψη, η επιλογή μου για τη θέση 1 είναι αυτός:



θα επιστρέψω στα λαβράκια από αύριο.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες