Χάντμπολ 2016-2017

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 23 Απρ 2017, 07:28





Η επίμαχη φάση...




Μιλάμε για κλεψιά. Ξεκάθαρη κλοπή, από διαιτητές έμπειρους, διεθνείς και τα @@ μας κουνιούνται.

Μπορεί να έγιναν τα όποια λάθη από τον προπονητή, μπορεί να ήμασταν άστοχοι στο 2ο ημίχρονο (κυρίως στα πρώτα λεπτά), μπορεί οτιδήποτε... Αλλά τη νίκη την αξίζαμε. Για 30 λεπτά δεν υπήρχε χανούμι στο γήπεδο.
Το να λέμε ότι φταίμε εμείς κτλ, ουσιαστικά μπαίνει στην ίδια κατηγορία με το "κάνε ομάδα και μετά μίλα για διαιτησία". Ξεκάθαρη κλοπή. Θα σας τα πει καλύτερα ο έφορος του τμήματος...

"Διαιτητές σε εντεταλμένη υπηρεσία ..."

Ο έφορος της ομάδας χάντμπολ, Γρηγόρης Πετρίδης, μετά το τέλος του αγώνα με την αεκ δήλωσε ...

Για τα όσα έγιναν στα τελευταία 15 δευτερόλεπτα είπε: "Σύμφωνα με τον κανονισμό, στα 30 τελευταία δευτερόλεπτα σε κάθε επίθεση που γίνεται, ο διαιτητής οφείλει να αφήσει το παιχνίδι να εξελιχθεί! Η αεκ σήμερα έκανε στο παιχνίδι απανωτά πέναλτι τα οποία ο διαιτητής δεν τα έδινε, αυτό σημαίνει ότι κάθε προσπάθεια να ανακόψει την επίθεση είναι πέναλτι. Αυτό λέει σαφώς ο κανονισμός (Α10, 2α). Από την άλλη πλευρά όσες φορές ο ΠΑΟΚ, έφευγε στην επίθεση, έκοβε την επίθεση, δεν σταματούσε τον χρόνο ως όφειλε να κάνει. Το έκανε δύο φορές και την 3η ενώ ο ΠΑΟΚ είχε 10" δεν δίνει το καταφανέστατο πέναλτι με αποτέλεσμα να τελειώσει ο χρόνος, τον οποίον είχε δει. (σ.σ Διαβάστε ΕΔΩ τον κανονισμό που αναφέρει ο έφορος του ΠΑΟΚ, σελίδα 5. Μέσες άκρες, ο διαιτητής είτε δεν έπρεπε να διακόψει το παιχνίδι ενώ είχαμε ευκαιρία για την επίτευξη τέρματος, είτε έπρεπε να καταλογίσει πέναλτι υπερ του ΠΑΟΚ!)

Στην έναρξη της επανάληψης σε μια φάση χωρίς καμιά ουσία στα 12" σήκωσαν παθητικό, ενώ όταν η αεκ έκανε ολόκληρη επίθεση γυρίζοντας την μπάλα δεν έδειξε παθητικό! Είμαι σίγουρος ότι ο διαιτητής ήταν σε εντεταλμένη υπηρεσία. Δεν θέλουνε τον ΠΑΟΚ στην τετράδα οι ομάδες που είναι σε αυτήν. Μία ομάδα κρατάει τα σκήπτρα στη Βόρεια Ελλάδα και βαλθήκανε λυτοί και δεμένοι να κρατήσουν τον ΠΑΟΚ χαμηλά. Ο ΠΑΟΚ δεν θα υποχωρήσει θα παραμείνει ψηλά, θα κάνουμε την έντασή μας και θα δούνε όλοι τι έκαναν σήμερα οι διεθνείς αυτοί διαιτητές που αφήσανε τον ΠΑΟΚ εκτός. Ντροπή τους!"



Όταν οι διαιτητές πάνε έτσι στα αποδυτήρια, μισή ώρα μετά τη λήξη του αγώνα, κάτι δεν πήγε καλά!!


Εικόνα



Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Taseos » Κυρ 23 Απρ 2017, 08:18

Εν δυο εν δυο
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό flash4 » Κυρ 23 Απρ 2017, 13:56

Μπορεί να έγιναν τα όποια λάθη από τον προπονητή, μπορεί να ήμασταν άστοχοι στο 2ο ημίχρονο (κυρίως στα πρώτα λεπτά), μπορεί οτιδήποτε... Αλλά τη νίκη την αξίζαμε. Για 30 λεπτά δεν υπήρχε χανούμι στο γήπεδο.
Το να λέμε ότι φταίμε εμείς κτλ, ουσιαστικά μπαίνει στην ίδια κατηγορία με το "κάνε ομάδα και μετά μίλα για διαιτησία". Ξεκάθαρη κλοπή. Θα σας τα πει καλύτερα ο έφορος του τμήματος...

Διαφωνώ, όσο υπήρχε το χανούμι στο πρώτο ημίχρονο άλλο τόσο υπήρχε και ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο. Το να τους δίνεις την ευκαιρία να μπουν στο παιχνίδι επιδεικνύοντας χαλαρότητα για μεγάλο χρονικό διάστημα δεν δικαιολογείται. Στην επίμαχη φάση το φάουλ γίνεται πίσω από το κέντρο και οι παίκτες μας το εκτελούσαν πιο μπροστά, οπότε το λάθος ήταν ότι δε σταμάτησε ο χρόνος. Αν σταματούσε βέβαια ο χρόνος θα οργανώνονταν οι άλλοι καλύτερα στην άμυνα, οπότε μιλάμε υποθετικά. Στο υπόλοιπο παιχνίδι η διαιτησία ήταν 50-50. Εγώ μένω στην αστάθεια που παρουσίασε η ομάδα μέσα στη σεζόν και την αδυναμία διαχείρισης κλειστών παιχνιδιών. Επίσης θα ήθελα να μας πούνε οι υπεύθυνοι γιατί έδιωξαν τον Αλβανό (δε θυμάμαι να διέψευσαν τα όσα είχε πει).
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 23 Απρ 2017, 14:22

Όσον αφορά το 50-50, υπάρχει ένα πέναλτι στον Κυπραίο ή τον Παλάσκα που δεν δίνεται, στο 2ο ημίχρονο, του οποίου έχω ΑΚΡΙΒΩΣ το στιγμιότυπο (τυχαία). Και δεν είναι μόνο αυτή η φάση..!

Εικόνα


44, ο Κυπραίος είναι.
Δεν φαίνεται ξεκάθαρα στη φωτογραφία, μπορείς να το δεις στο βίντεο του αγώνα, αλλά υπάρχει τράβηγμα φανέλας πριν το άλμα..

Επιμένω 100% ότι αξίζαμε νίκη, το χανούμι δε βρέθηκε μπροστά στο σκορ ΠΟΤΕ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 24 Απρ 2017, 12:09

Μονάχα θλίψη και οργή μου προκαλεί το ότι τα κοράκια μας αντιμετωπίζουν σαν χωριό, ακόμα ΚΑΙ στο handball...

Υγρά μπουρνούζια & ζεστές παντόφλες ρε γ@μιόλες...

:evil: & :twisted: ...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Δευτ 29 Μάιος 2017, 22:38

«Ο έφορος του τμήματος χάντμπολ του Α.Σ. ΠΑΟΚ, κ.Γρηγόρης Πετρίδης, συναντήθηκε σήμερα Δευτέρα 29/5 με τους αθλητές της ομάδας.

Αφού προηγήθηκαν συζητήσεις, συμφώνησαν όλοι να ανανεώσουν τη συνεργασία τους με το Δικέφαλο.

Όλοι οι παίκτες ήταν θετικοί και δεν είχαν καμία αντίρρηση στο να παραμείνουν στην ομάδα και έτσι θα συνεχίσουν να φορούν την ασπρόμαυρη φανέλα.

Από τη συνάντηση του τμήματος απουσίαζαν οι Γρηγόρης Σανίκης και Δημήτρης Μπαντής, με τους οποίους αναμένεται να γίνουν συζητήσεις μέσα στις επόμενες ημέρες.

Το προσεχές διάστημα οι άνθρωποι του τμήματος θα δουν σε ποια σημεία χρειάζεται ενίσχυση η ομάδα ώστε να προχωρήσουν στις ανάλογες κινήσεις».
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 06 Ιουν 2017, 18:23

Ο Προπονητής του τμήματος Χάντμπολ του ΠΑΟΚ, Νίκος Γεωργιάδης, αποτελεί παρελθόν από την ομάδα όπως ανακοίνωσε πρίν από λίγο ο ΑΣ..

Ο Νίκος Γεωργιάδης κατέκτησε ένα πρωτάθλημα(2015) και 2 κύπελλα με τον ΠΑΟΚ, το 2015 στο Παλατάκι και φέτος στην Κοζάνη αλλά δεν κατάφερε να είναι το ίδιο ανταγωνιστικός στο πρωτάθλημα, με φθίνουσα πορεία και κατάληξη φέτος που δεν πέρασε ούτε στo final 4 του πρωταθλήματος.

Λογικά αναμένουμε σε σύντομο χρονικό διάστημα την ανακοίνωση του νέου προπονητή του τμήματος Χάντμπολ του ΠΑΟΚ με την ομάδα ήδη να έχει ανανεώσει ένα πολύ μεγάλο μέρος του περυσινού της ρόστερ..

Αναλυτικότερα η λιτή ανακοίνωση:

"Ο Α.Σ. ΠΑΟΚ, ενημερώνει για τη λήξη της συνεργασίας με τον προπονητή του Τμήματος Χάντμπολ Ανδρών κ. Νίκο Γεωργιάδη.

Κατά τη διάρκεια της τριετούς αυτής συνεργασίας, το Τμήμα Χάντμπολ πέτυχε να φέρει στο Σύλλογο ένα νταμπλ και ένα κύπελλο.

Ευχαριστούμε τον κ. Γεωργιάδη για την προσφορά του και του ευχόμαστε κάθε επιτυχία στην προσωπική και επαγγελματική του πορεία."

ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΟΣ
ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ
ΟΜΙΛΟΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΩΝ
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 07 Ιουν 2017, 14:53

Μάλιστα... Αλλαγές προπονητών παντού.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό flash4 » Τετ 07 Ιουν 2017, 15:22

Η αλήθεια είναι ότι η ομάδα δεν απέδωσε φέτος βάση δυναμικής και ρόστερ. Τώρα, ελπίζω να υπάρχει πλάνο που να στηρίζει αυτήν την κίνηση.
Τελευταία επεξεργασία από flash4 και Τετ 07 Ιουν 2017, 15:34, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό dimitris1408 » Τετ 07 Ιουν 2017, 15:30

Κατά την γνώμη μου σωστή η αλλαγή προπονητη. Δυστυχώς όλη την χρονιά παρουσιασε μεγάλη αστάθεια η ομάδα, σε πολλά βρέθηκε να κυνηγάει διαφορες μεχρι το τελευταίο σφύριγμα με θεωρητικά κατώτερες ομάδες και τον Ιανουάριο με τις μεταγραφές σαν να μπερδεύτηκε ασχετά που εν τέλει σχεδον μόνο τον Σανίκη είδαμε.

Δυστυχώς ο Λοίζος που φευγει ήταν ο καλύτερος μας παίχτης (κατά την γνωμη μου καλύτερος τφ στην ελλάδα) και δεν ξέρω αν η επιστροφή μπουκοβίνα μπορει να καλύψει το κενό ή η επιστροφή γουργούμη (δεν ξερω σε τι κατάσταση βρισκεται, οταν εφυγε ηταν χειροτερος του λοιζου)

Ο πετρίδης μιλησε για 2 μεταγραφές οποτε αφού η μια είναι του τερματοφλυλακα ελπιζω σε μεταγραφή δ. ιντερ γιατι ο βεσελινκοβιτς παρότι ήταν πρωτος σκορερ κατα πρωτον είναι ευκολο να τον μπλοκαρεις κατα δευτερον σε περιπτωσεις αιφνιδιασμου ειναι παρα πολυ αργος. γενικα εκτος των εξτρεμ εχουμε πολυ μεγαλο μεσο ορο ηλικιας.

Δυστυχως δεν ειμαι πολυ αισιόδοξος, μακαρι ο νεος προπονητης να βελτιώσει το ηδη υπαρχον ροστερ και να επιστρεψουμε στο πρωταθλημα. Η εισοδος ολυμπιακου με προβληματιζει παρα πολυ βλεποντας πως λειτουργει σε υπολοιπα αθληματα που ενεπλάκησε (συνηθως αποροφώντας την πρωταθλητρια ομαδα της προηγουμενης χρονιας) και με πολυ μεγαλυτερο μπατζετ απο τον ανταγωνισμο. Μακαρι η ομαδα να με διαψευσει οπως το 2015.
dimitris1408
 
Δημοσιεύσεις: 292
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιουν 2009, 18:38

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 07 Ιουν 2017, 15:47

Θαρρώ ότι η επιστροφή Σεϊρεκίδη θα ήταν η σωστότερη επιλογή κι όχι επειδή είναι προσωπικός γνωστός μου...
Ξέρει καλά την ομάδα μας (αποδείχθηκε στην δυσκολία που αντιμετωπίσαμε πέρσι απέναντι στην πολύ νεανική και άπειρη ομάδα του Φίλιππου σε όλους τους αγώνες πλην του πρώτου θαρρώ), είναι έμπειρος και καλός κόουτς...

Έχει πανηγυρίσει μαζί μας τίτλο Πρωταθλήματος αν δεν κάνω λάθος (την φέρανε και στην Τούμπα γυρίζοντας την μάλιστα στις κερκίδες τότε για να την χαρεί κι ο λαός) και φυσικά έχει μεγάλη θέληση να μας ξαναοδηγήσει στην πρώτη θέση, μιας και είναι απ τα νεανικά του χρόνια και Π.Α.Ο.Κ.τσής κι αυτό θα είναι το στοίχημα του...

Μακάρι όποια κίνηση γίνει να αποδειχθεί καλή για την ομάδα όμως, μιας και πρέπει να επανέλθουμε στην πρωτιά!

Πάντως, όπως και να χει, εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να στηρίξουμε με παραπάνω παρουσία μας στην Μίκρα!!!!

:nairepaok:


Υ.Γ. Τα κοράκια έπαιζαν που έπαιζαν τον Π.Α.Ο.Κ. σφαγιαστικά, κυρίως μέσα στην Αθήνα αλλά κι εδώ, οπότε, τώρα με την είσοδο του τραβελόγαυρου στο Πρωτάθλημα, τα "φοβάμαι" ακόμα περισσότερο μην λυσσάξουν σε βάρος μας, με τυχόν ακόμα μεγαλύτερα αίσχη μάλιστα...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 07 Ιουν 2017, 16:43

Με Μπουκοβίνα στην εστία δεν φοβόμουν. Πολύ καλός τερματοφύλακας πέρσι που ήταν σε εμάς! Αν επιστρέψει, μόνο χειρότερος δεν θα είναι, αφού είναι νεαρός άρα και εξελίξιμος. Ο Λοΐζος με ενέπνεε την ίδια σιγουριά εφέτο.

Ο Slobo φεύγει;;;; Γαμώτο.. Πολύ γκολτζής από τα 9 μέτρα, ίσως ο μόνος με τέτοιο βρωμόχερο στην ομάδα, πλην Σανίκη. Αν του χρόνου παίξουμε πιο επιθετικά, θέλεις και σουτ από μακριά, για κάποιες επιθέσεις που θα θέλει ο προπονητής να τελειώνουν γρήγορα..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό SubZer0 » Τετ 07 Ιουν 2017, 17:07

goran 64 έγραψε:Θαρρώ ότι η επιστροφή Σεϊρεκίδη θα ήταν η σωστότερη επιλογή κι όχι επειδή είναι προσωπικός γνωστός μου...
Ξέρει καλά την ομάδα μας (αποδείχθηκε στην δυσκολία που αντιμετωπίσαμε πέρσι απέναντι στην πολύ νεανική και άπειρη ομάδα του Φίλιππου σε όλους τους αγώνες πλην του πρώτου θαρρώ), είναι έμπειρος και καλός κόουτς...

Έχει πανηγυρίσει μαζί μας τίτλο Πρωταθλήματος αν δεν κάνω λάθος (την φέρανε και στην Τούμπα γυρίζοντας την μάλιστα στις κερκίδες τότε για να την χαρεί κι ο λαός) και φυσικά έχει μεγάλη θέληση να μας ξαναοδηγήσει στην πρώτη θέση, μιας και είναι απ τα νεανικά του χρόνια και Π.Α.Ο.Κ.τσής κι αυτό θα είναι το στοίχημα του...

Μακάρι όποια κίνηση γίνει να αποδειχθεί καλή για την ομάδα όμως, μιας και πρέπει να επανέλθουμε στην πρωτιά!

Πάντως, όπως και να χει, εμείς είμαστε υποχρεωμένοι να στηρίξουμε με παραπάνω παρουσία μας στην Μίκρα!!!!

:nairepaok:


Υ.Γ. Τα κοράκια έπαιζαν που έπαιζαν τον Π.Α.Ο.Κ. σφαγιαστικά, κυρίως μέσα στην Αθήνα αλλά κι εδώ, οπότε, τώρα με την είσοδο του τραβελόγαυρου στο Πρωτάθλημα, τα "φοβάμαι" ακόμα περισσότερο μην λυσσάξουν σε βάρος μας, με τυχόν ακόμα μεγαλύτερα αίσχη μάλιστα...

:opaokara:
+μφωνώ!
I'm not a player, I'm the game.
Άβαταρ μέλους
SubZer0
 
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Κυρ 12 Μαρ 2017, 00:10

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 08 Ιουν 2017, 13:54

Ο Κώστας Γουργούμης θα είναι ο βασικός τερματοφύλακας της ομάδας χάντμπολ του ΠΑΟΚ τη νέα σεζόν.
Οι άνθρωποι του Δικεφάλου τα έχουν βρει σε όλα με τον έμπειρο γκολκίπερ, ο οποίος θα αντικαταστήσει τον Νίκο Λοΐζο.
Με αυτόν τον τρόπο, οι ασπρόμαυροι έκλεισαν άμεσα την εκκρεμότητα που υπήρχε κάτω από τα γκολπόστ και πλέον στρέφονται σε περαιτέρω ενίσχυση του ρόστερ.
Το όνομα του Πέτρου Μπουκοβίνα υπάρχει πάντα στη λίστα του ΠΑΟΚ, για να αποτελέσει δίδυμο με τον Γουργούμη στην εστία των Κυπελλούχων Ελλάδος.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Χάντμπολ 2016-2017

Δημοσίευσηαπό K_geo » Πέμ 08 Ιουν 2017, 17:03

λογικά Σεϊρεκίδης, λογικά γουργούμης, θα ήθελα βέβαια στο τέρμα να δω μπουκοβίνα.

εικόνα του γουργούμη τον καιρό που έλειπε δεν έχω, αλλά επειδή είναι σχεδόν...σειρά μου, θυμάμαι ότι είναι ενας τερματοφύλακας αξιοπρεπής κατω απο τα δοκάρια αλλά με καλύτερη πάσα απο τον (κακό σε αυτόν τον τομέα) λοϊζο..

απο την άλλη θεωρώ ότι ο μπουκοβίνας είναι πιο εξελίξιμος, πιο "ολοκληρωμένος" και μπορεί να γίνει ο καλύτερος Έλληνας τερματοφύλακας τα επόμενα χρόνια...

όσον αφορά τον Βεσελίνοβιτς ναι, είναι μια ιδιάζουσα περίπτωση που κυρίως δεν βοηθάει στην άμυνα (όχι τόσο στην κόντρα). Αναλογιζόμενος μάλιστα τις πολλές αλλαγές που έκανε ο Γεωργιάδης κατα την περυσινή χρονιά, στη διάρκεια των αγώνων, θα ήθελα να δω φέτος ένα πιο ¨γεμάτο" σχήμα με παίχτες ικανούς και στις τρείς φάσεις του παιχνιδιού (επίθεση αμυνα αντεπίθεση).

Επίσης, αν δεν ανανεώσει ο Σανίκης θεωρώ εκ των ουκ ανευ την ενίσχυση στο αρ.ίντερ γιατί ο Παλάσκας καλό χρυσός αλλά δεν νομίζω ότι μπορεί να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο σε εναν ΠΑΟΚ-πρωταθλητή..

Δεν ξερω αν η -πιθανή- έλευση Σεϊρεκίδη μπορεί να μας φέρει τον ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ Ζούλφιτς, δεξί εξτρέμ, του Φιλίππου, κατ εμε το καλύτερο δεξί εξτρέμ στην Ελλάδα πέρυσι, απελευθερώνοντας τον γρήγορο και σχετικά ολοκληρωμένο παίχτη Κυπραίο...

σε αναμονή της ολοκλήρωσης του ρόστερ και φυσικά πρώτα της έλευσης του νέου μας προπονητή...
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες