Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Ό,τι άλλο κρίνετε απαραίτητο προς συζήτηση και δεν έγκειται στις παραπάνω Θεματικές Ενότητες...

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό prist64 » Τρί 18 Απρ 2017, 23:15

kataramenos5 έγραψε:Μονο πρωινο καφε το μαγαζι τελευταια.Παπα βγαλε κανα μεζε ρε ,για φουντο παμε.



Ασε ρε κατ,πρωινος καφες χωρις τον Αποστολη
και τον 0,56l φραπε του δεν εχει νοημα
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 19 Απρ 2017, 07:26

Σερνομαστε τα πρωινα.Αυτοι εκει στο τσατ μας κρατανε ομηρους μεχρι αργα οι αλητες.Τα καλυτερα παιδια εχουν χαλασει.

ΥΓ Ντροπη σας ρε.

ΥΓ2 Α,καλημερα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό gamt » Τετ 19 Απρ 2017, 09:11

Χρόνια Πολλά, Χριστός Ανέστη σε όλους.
Ελπίζω η Ανάσταση νάρθει φέτος για την ομάδα μας με ένα τίτλο.
gamt
 
Δημοσιεύσεις: 368
Εγγραφή: Δευτ 02 Ιαν 2017, 10:09

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 19 Απρ 2017, 10:31

Χριστός Ανέστη (καλημέρα) Π.Α.Ο.Κ.τσάκια!!!!

Με υγεία, δύναμη, επιμονή και αισιοδοξία για όλους μας!!!!

Αληθώς ανέστη και χρόνια πολλά και καλά @gamt...
Η Ανάσταση, με έναν τίτλο φέτος όπως λες-εύχεσαι, αναμένεται για τον λαό μας και μάλιστα τον ποδοσφαιρικό...
Η ομάδα μας, ο Π.Α.Ο.Κ., ζει και βασιλεύει απ την ίδρυση του και για πάντα, μιας και είναι ιδέα-αρχές-ιδανικά!!!!

:nairepaok:

prist64 έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:Μονο πρωινο καφε το μαγαζι τελευταια.Παπα βγαλε κανα μεζε ρε ,για φουντο παμε.



Ασε ρε κατ,πρωινος καφες χωρις τον Αποστολη
και τον 0,56l φραπε του δεν εχει νοημα


Όντως πάτερ, έχεις δίκαιο...
Πολύ πιθανά κάνει αποτοξίνωση για λίγο ο αδελφός Απόστολος όπως έκανε κι άλλοτε...Περιμένουμε να επιστρέψει πάντως (γερός να είναι), ώστε να μάθουμε κι αν προθυμοποιήθηκε-μας έκανε την χάρη να ανάψει (και) φέτος το εθιμοτυπικό κεράκι για το forum κι όλους μας στην Παναγιά της Τήνου, Μεγάλη η Χάρη Της και Βοήθεια μας/του...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 19 Απρ 2017, 10:33

kataramenos5 έγραψε:Σερνομαστε τα πρωινα.Αυτοι εκει στο τσατ μας κρατανε ομηρους μεχρι αργα οι αλητες.Τα καλυτερα παιδια εχουν χαλασει.

ΥΓ Ντροπη σας ρε.

ΥΓ2 Α,καλημερα.


Ναι καλά..."Τραβάτε με κι ας κλαίω"... :D :opaokara: :opaokara:

:nairepaok:


Υ.Γ. Αληθώς Ανέστη (καλημέρα)... 8-)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 20 Απρ 2017, 10:33

Χριστός Ανέστη (καλημέρα) Π.Α.Ο.Κ.τσάκια!!!!

Με υγεία, δύναμη, επιμονή, υπομονή και αισιοδοξία για όλους...

Και με δράση, με μπόλικη δράση...
Διαπιστώνοντας τα προβλήματα, έστω κι αν αυτό γίνεται εμπεριστατωμένα, κανένα δεν λύνεται δίχως δράση!!!!
Το "ωχ αδερφέ, εγώ θα σώσω τον κόσμο?" αποτελεί την μέγιστη έκφραση της φυγοπονίας με κάλυψη-απόκρυψη...
Το "έχει ο Θεός" και το "σφάξε με Αγά μου να αγιάσω" δε, μάλλον αποτελούν τις μέγιστες εκφράσεις μιας καμουφλαρισμένης θρησκόληπτης μοιρολατρίας, διεκδικώντας κάτι δίχως όμως να έχουμε προσφέρει πιο πριν...
Γιατί, ναι μεν "έχει ο Θεός", αλλά "αν δεν κουνήσουμε κι εμείς τα χέρια και τα πόδια μας" παραμένουμε στάσιμοι...
Γιατί μπορεί να αγιάσει κάποιος που σφάχτηκε απ τον Αγά, αλλά σε περίπτωση που του έχει πρώτα εναντιωθεί!!!!

Συντάσσομαι λοιπόν με το ανάλογο post του PAOKonios1974 σε άλλο topic, συγχαίροντας τον παράλληλα γι αυτό!!!!


Υ.Γ. Αναρωτιούνται κάποιοι αν θα καλημερίζω τα Π.Α.Ο.Κ.τσάκια-μέλη-επισκέπτες του forum μας με "Χριστός Ανέστη" για 50 μέρες, έως και την Κυριακή της Αναλήψεως του Κυρίου δηλαδή, ίσως γιατί τους φαίνεται γραφικό ή βαρετό... Παρότι δεν είμαι θρησκόληπτος ή έστω και βαθιά θρησκευόμενος, κάποια πράγματα που έχουν αποβεί κτήση-παιδεία μου απ την οικογένεια μου δεν τα αλλάζω...Συνηθίζουμε λοιπόν εμείς να το κάνουμε τουλάχιστον μέχρι την Κυριακή του Θωμά, ακόμα και με ανθρώπους που συναντάμε καθημερινά, οπότε έτσι θα συνεχίσω να κάνω κι εδώ...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 20 Απρ 2017, 13:32

goran 64 έγραψε:Χριστός Ανέστη (καλημέρα) Π.Α.Ο.Κ.τσάκια!!!!

...............................
Υ.Γ. Αναρωτιούνται κάποιοι αν θα καλημερίζω τα Π.Α.Ο.Κ.τσάκια-μέλη-επισκέπτες του forum μας με "Χριστός Ανέστη" για 50 μέρες, έως και την Κυριακή της Αναλήψεως του Κυρίου δηλαδή, ίσως γιατί τους φαίνεται γραφικό ή βαρετό... Παρότι δεν είμαι θρησκόληπτος ή έστω και βαθιά θρησκευόμενος, κάποια πράγματα που έχουν αποβεί κτήση-παιδεία μου απ την οικογένεια μου δεν τα αλλάζω...Συνηθίζουμε λοιπόν εμείς να το κάνουμε τουλάχιστον μέχρι την Κυριακή του Θωμά, ακόμα και με ανθρώπους που συναντάμε καθημερινά, οπότε έτσι θα συνεχίσω να κάνω κι εδώ...



Εμ, πεστο ντε για τι εγω νομησα οτι:
α) Το χασε εντελως ο Γρηγορακης
β) Αλλη μια μερα της μαρμοτας ξεκινησε απ την αρχη
γ) Εχεις βαλει καποιο Bot (google it κατι θα βρεις) για να γραφει στο φορουμ και κολλησε
δ) ολα τα παραπανω.
:twisted: :lol:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό tsou » Πέμ 20 Απρ 2017, 14:03

Εικόνα

ναι κράζουμε, μας λέτε μερικοί γκρινιάρηδες, μίρλες κτλ. μπορεί να κράζουμε παίχτες που βλέοπουμε ότι αδιαφορούν ή είναι λίγοι για να πάνε τον ΠΑΟΚ ψηλά, αλλά αυτή η εικόνα λέει την μεγαλύτερη αλήθεια και μην την ξεχνάει ποτέ κανείς.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2151
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 20 Απρ 2017, 21:20

Καποτε εδω μεσα σερβιριζε μεζεδες ο παπας, κρασια ο σομελιε και πνιγαμε το καημο μας με τις ..πενιες μιας Feder Stratocaster.Το πρωι εβλεπες τους παπουδες να πινουν φραπε 0,56l ,τα μικρα να λεν τις πρωτες τους λεξουλες(Βυ-ζ-για) ενα κουζουλο να μας εξομολογειται τον ερωτα του για μια εσπρεσιερα...Ωραιος κοσμος...Μετα, "αλλος για Χιο τραβηξε κι αλλος για Βρετανια.." . Ερημωσε το μαγαζι (περα απο κατι γραφικους παλιογερους..) μας κλεψαν και την τηλεοραση.... Παραπονο.



Πειτε(γραψτε) ενα γεια ρε δε θα σας πιαστει το χερι.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό prist64 » Πέμ 20 Απρ 2017, 21:48

Γεια
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 20 Απρ 2017, 22:04

Γειά σου παπά...
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 21 Απρ 2017, 09:52

Χριστός Ανέστη (καλημέρα) Π.Α.Ο.Κ.τσάκια!!!!

Με υγεία, δύναμη, επιμονή, πίστη και αισιοδοξία για όλους μας!!!!

kataramenos5 έγραψε:Καποτε εδω μεσα σερβιριζε μεζεδες ο παπας, κρασια ο σομελιε και πνιγαμε το καημο μας με τις ..πενιες μιας Feder Stratocaster.Το πρωι εβλεπες τους παπουδες να πινουν φραπε 0,56l ,τα μικρα να λεν τις πρωτες τους λεξουλες(Βυ-ζ-για) ενα κουζουλο να μας εξομολογειται τον ερωτα του για μια εσπρεσιερα...Ωραιος κοσμος...Μετα, "αλλος για Χιο τραβηξε κι αλλος για Βρετανια.." . Ερημωσε το μαγαζι (περα απο κατι γραφικους παλιογερους..) μας κλεψαν και την τηλεοραση.... Παραπονο.



Πειτε(γραψτε) ενα γεια ρε δε θα σας πιαστει το χερι.


+ 1...

Καλά τα λες του λόγου σου, μα ποιος σ ακούει??? :evil:

kataramenos5 έγραψε:
goran 64 έγραψε:Χριστός Ανέστη (καλημέρα) Π.Α.Ο.Κ.τσάκια!!!!

...............................
Υ.Γ. Αναρωτιούνται κάποιοι αν θα καλημερίζω τα Π.Α.Ο.Κ.τσάκια-μέλη-επισκέπτες του forum μας με "Χριστός Ανέστη" για 50 μέρες, έως και την Κυριακή της Αναλήψεως του Κυρίου δηλαδή, ίσως γιατί τους φαίνεται γραφικό ή βαρετό... Παρότι δεν είμαι θρησκόληπτος ή έστω και βαθιά θρησκευόμενος, κάποια πράγματα που έχουν αποβεί κτήση-παιδεία μου απ την οικογένεια μου δεν τα αλλάζω...Συνηθίζουμε λοιπόν εμείς να το κάνουμε τουλάχιστον μέχρι την Κυριακή του Θωμά, ακόμα και με ανθρώπους που συναντάμε καθημερινά, οπότε έτσι θα συνεχίσω να κάνω κι εδώ...



Εμ, πεστο ντε για τι εγω νομησα οτι:
α) Το χασε εντελως ο Γρηγορακης
β) Αλλη μια μερα της μαρμοτας ξεκινησε απ την αρχη
γ) Εχεις βαλει καποιο Bot (google it κατι θα βρεις) για να γραφει στο φορουμ και κολλησε
δ) ολα τα παραπανω.
:twisted: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:
:twisted:


Υ.Γ. Τι είναι το "google it"??? :? :roll: :mrgreen:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό potamda » Παρ 21 Απρ 2017, 13:40

goran 64 έγραψε:

Υ.Γ. Αναρωτιούνται κάποιοι αν θα καλημερίζω τα Π.Α.Ο.Κ.τσάκια-μέλη-επισκέπτες του forum μας με "Χριστός Ανέστη" για 50 μέρες, έως και την Κυριακή της Αναλήψεως του Κυρίου δηλαδή, ίσως γιατί τους φαίνεται γραφικό ή βαρετό... Παρότι δεν είμαι θρησκόληπτος ή έστω και βαθιά θρησκευόμενος, κάποια πράγματα που έχουν αποβεί κτήση-παιδεία μου απ την οικογένεια μου δεν τα αλλάζω...Συνηθίζουμε λοιπόν εμείς να το κάνουμε τουλάχιστον μέχρι την Κυριακή του Θωμά, ακόμα και με ανθρώπους που συναντάμε καθημερινά, οπότε έτσι θα συνεχίσω να κάνω κι εδώ...


Αληθώς Ανέστη Γρηγόρη!
Χαίρομαι για αυτά που έγραψες και τον τρόπο που σκέφτεσαι.
Αν μου επιτρέπεις μόνο μια διόρθωση. Τον χαιρετισμό "Χριστός Ανέστη" τον λέμε για 40 ημέρες (όσο διαρκεί η εορτή της Ανάστασης) μέχρι την Τετάρτη της απόδοση της εορτής του Πάσχα, δηλαδή την παραμονή της μεγάλης γιορτής της Αναλήψεως. Η γιορτή της Αναλήψεως πέφτει πάντα Πέμπτη και συγκεκριμένα φέτος 25 Μαΐου.
Se non la ami quando perde non amarla quando vince...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 5126
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2009, 18:52
Τοποθεσία: όπου γης και πατρίς...

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό BigBaby » Παρ 21 Απρ 2017, 17:42

goran 64 έγραψε:Υ.Γ. Αναρωτιούνται κάποιοι αν θα καλημερίζω τα Π.Α.Ο.Κ.τσάκια-μέλη-επισκέπτες του forum μας με "Χριστός Ανέστη" για 50 μέρες, έως και την Κυριακή της Αναλήψεως του Κυρίου δηλαδή, ίσως γιατί τους φαίνεται γραφικό ή βαρετό... Παρότι δεν είμαι θρησκόληπτος ή έστω και βαθιά θρησκευόμενος, κάποια πράγματα που έχουν αποβεί κτήση-παιδεία μου απ την οικογένεια μου δεν τα αλλάζω...Συνηθίζουμε λοιπόν εμείς να το κάνουμε τουλάχιστον μέχρι την Κυριακή του Θωμά, ακόμα και με ανθρώπους που συναντάμε καθημερινά, οπότε έτσι θα συνεχίσω να κάνω κι εδώ...


Copy & Paste το κανεις ρε ...φαλα....σε καταλαβα πλεον.
Δεν κολλησε ο υπολογιστης! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
BigBaby
 
Δημοσιεύσεις: 1222
Εγγραφή: Τετ 22 Οκτ 2014, 23:36

Re: Καφενείο ΠΑΟΚΜΑΝΙΑ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 21 Απρ 2017, 20:24

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!
Μόλις επέστρεψα από Τήνο. Εύχομαι να είμαστε όλοι καλά!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89363
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενική Συζήτηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες