Vladan Ivic

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Θα θέλατε να παραμείνει στο τιμόνι της ομάδας?

ΝΑΙ
129
72%
ΟΧΙ
49
28%
 
Σύνολο ψήφων : 178

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 17 Φεβ 2017, 16:32

flash4 έγραψε:Φίλε γκόραν, ο ίβιτς χρεώνεται την ήττα εκ του αποτελέσματος επειδή διάλεξε αυτό το σύστημα με αυτούς τους παίκτες και επειδή οι αλλαγές που έκανε δε βοήθησαν την ομάδα. Δεν είναι κακό να το επισημάνουμε. Τον ίβιτς τον θέλει πάνω από το 90% του κόσμου, χθες ήταν σε κακή μέρα όμως, το ξέρει κι ο ίδιος και όλοι πιστεύουμε ότι θα μάθει από τα λάθη του.


Μακάρι να είναι όπως τα λες αδερφέ μου, το εύχομαι ολόψυχα να κάνω λάθος...

Όμως, 30.000 τεμάχια είχε χθες μέσα στοιβαγμένα σαν την παστή σαρδέλα, λάθος κάνω??? Διάδρομος και σκαλιά δεν φαινόντουσαν απ την τηλεόραση που το κυαλάριζα προσωπικά το ματσάκι, σωστά???

Το 90% τους λοιπόν που λες ότι γουστάρουνε Βλάντο, 27.000 δηλαδή, άντε να σε κάνω και ακόμα 10% σκόντο για το πιθανό "στατιστικό λάθος", 24.000 λοιπόν "αρέσκοντες" οφείλουν να είναι αυτήν την Κυριακή στις 17:15 στα τσιμέντα για να δουν το δημιούργημα αυτού του προπονητή που γουστάρουν...Έτσι δεν πάει???

Άντε να δούμε λοιπόν...Είμαι πολύ περίεργος αν θα μετρήσω πάνω απ τους μισούς απ αυτούς που λέω... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Marianov6 » Παρ 17 Φεβ 2017, 17:03

Μια μερα μετα η πικρα ειναι σαν να μην περασαν 5 λεπτα αλλα το μυαλο εχει καθαρισει πλεον. Ενταξει, δεν ειμαι ο θεος του ποδοσφαιρου, μπορει και να ξερω λιγοτερα απ'ολους εδω μεσα, δεν εχει σημασια για μενα αυτο.

3-5-2, 5-3-2, 4-4-2, 8-9-10 κτλ κτλ
Για μενα, υπαρχει το συστημα (Formation) και η τακτικη (Tactical approach). Εχτες που ειπα οτι φταιει ο Ιβιτς δεν ηταν για το συστημα. Το συστημα κρινεται επιτυχημενο 'η αποτυχημενο ΜΕΤΑ το παιχνιδι, οποτε ολοι εμεις αλλα και ο Ιβιτς ο ιδιος ειμαστε μετα Χριστον προφητες πανω σε αυτο. Αν μου αρεσε οταν ειδα οτι θα παιξουμε με 3-5-2? Οχι. Σε αυτο ομως που φταιει ο Ιβιτς για μενα ειναι ως προς την τακτικη προσεγγιση του αγωνα. Και η τακτικη προσεγγιση ξεκιναει απο την προετοιμασια. Ναι, ξερω οτι παιζαμε με την Σαλκε και επειδη παιζω στοιχημα σε σοβαρο επιπεδο, ποτε δεν υποτιμαω κανεναν και ποτε δεν παρασυρομαι απο το συναισθημα, ψυχρα οπως σε πολλα στη ζωη μου.

Καταρχην, απο την στιγμη που η ομαδα ειναι τρενο και παει σαν τα bullet train για την ακριβεια, ηταν λαθος για εμενα να κοψει αυτη την φορα. Δεν επρεπε να φοβηθει το παιχνιδι τοσο και το συστημα δεν εχει να κανει με αυτο. Η νοοτροπια ηταν λαθος και πιθανολογω οτι αυτο περασε στις προπονησεις τις τελευταιες ημερες, διαφορετικα δεν μπορω να το εξηγησω γιατι ειμασταν τοσο κοτες. Σε αυτο που δεν κατηγορω τον Ιβιτς ειναι στην ελειψη παθους που δειχναν οι παιχτες κατι που ηταν το αλφα και το ωμεγα στους τελευταιους αγωνες, αμφιβαλλω αν ηταν οδηγια Ιβιτς αυτο. Επρεπε λοιπον για μενα τον κανενα να εκμεταλευτει την Τουμπα των πρωτων λεπτων τοτε που ολοι ειναι ακομα ενθουσιασμενοι και να τους πατησει κατω για 20 λεπτα.

Χαθηκε η ψυχολογια καποια στιγμη που οδηγησε σε πολλα τακτικα λαθοι, γι'αυτο και χασαμε το κεντρο. Ηταν προφανες οτι ελειπε απο εκει αυτος ο μιστερ "εχω μονιμως 70 σφυγμους no matter what". Αποτελεσμα αυτου ηταν το να ειμαστε ασυνδετοι στις γραμμες μας. Ποσσες φορες ο Μπισε σηκωσε τα χερια γιατι ηταν ελευθερος και ποσες εχανε την μπαλλα γιατι απεναντι στην Σαλκε πηγαινε μονος του παραπανω απ'οτι χρειαζοταν γιατι νομιζε οτι επαιζε με την Βεροια.

Αποφασιζεις σαν προπονητης να χτυπησεις στο κεντρο, μεσα ειμαι με τα χιλια. Με τους παιχτες που εχεις βαλει μεσα ομως δεν υπαρχει λογικη. Ο Κλαους δεν κανει για τακτικη αντεπιθεσεων. Ο Μπισεβαρ ναι μεν ηταν για να κρατησει μπαλλα αλλα ουτε στηριγμα ειχε αλλα ουτε και πλαγιους να την σπασει. Για μενα ουτε ο Μπισε επρεπε να ξεκινησει.

Δεν γραφω αλλα γιατι ηδη ειναι πολλα και επειδη δεν ειμαι ο παντογνωστης, μπορει να γραφω και βλακειες. Απλα, κουβεντα να κανουμε. Formation vs Tactics λοιπον, η τακτικη μετραει για μενα, εκει ηταν το πιο σοβαρο προβλημα. Σορρυ για το σεντονι παιδια.

Υ.Γ.: Το αποτελεσμα δεν εχει σημασια, ουτε και η Βεροια που ερχεται για να αρπαξει. Αυτο που εχει σημασια σημερα ειναι τα αποδυτηρια, να μην χαθει αυτο που εχει χτιστει. Κανε λιγο πισω αν χρειαστει, ισως ειναι καλυτερα για να σπρωξεις με πιο πολυ δυναμη μπροστα.
Marianov6
 
Δημοσιεύσεις: 1187
Εγγραφή: Παρ 22 Ιαν 2016, 22:12

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό theogiannitsa » Παρ 17 Φεβ 2017, 17:05

goran 64 έγραψε:Καλά τώρα...Μ αρέσει που κατηγορούμαι, οπότε ας το συζητήσουμε...
Κάτσε λοιπόν εσύ αδερφέ μου και συνοπαδέ @PAOK_Antarctica και κατηγόρησε εμένα ότι λέω χαζομάρες, παρ όλο που αυτά που αναφέρεις για αποδόμηση κ.τ.λ. του Ίβιτς δεν τα είπα/έγραψα πουθενά μάλιστα...

Καθίστε κι εσύ κι όλοι όσοι συμφωνούν μαζί σου λοιπόν να μας εξηγήσετε την άποψη σας, το γιατί δηλαδή το 3-5-2 ήταν ένα "φοβικό" σύστημα που "μπέρδεψε" την ομάδα μας τόσο που να μην θέλετε να το ξαναδείτε, δίχως να λαμβάνετε καν υπ όψιν σας την απουσία του σημαντικότερου μοχλού του 4-5-1 που παίζουμε συνήθως, του Κάνιας, όπως επίσης και την ανετοιμότητα ενός επίσης βασικότατου γραναζιού αυτού του συστήματος, του Τζάλμα, λόγω του πολύ πρόσφατου τραυματισμού του... :shock:

Καθίστε να λέτε ότι έπρεπε να πιέσουμε ψηλά, με στόχο τους τρεις στόπερς των αντιπάλων για να "τα χάσουν" (επειδή, ω Θεέ, έτσι είπε ο Σταφυλίδης), μην λαμβάνοντας υπ όψιν σας φυσικά ότι η δικιά μας η ομάδα είναι αυτή που περνάει την φυσιολογικότατη κοιλιά (κούραση-μπούκωμα) της του Φεβρουαρίου, παίζοντας συνεχόμενα απ τον Ιούλιο, με σκοπό βέβαια να φορμαριστεί για το υπόλοιπο του Κυπέλλου και του Πρωταθλήματος, όντας στην καλύτερη δυνατή της κατάσταση στα play off τον Μάιο που έρχεται, πετυχαίνοντας τους πιο ρεαλιστικούς, αλλά και πιο συμφέροντες για όλους μας, στόχους της τότε!!!!

Ότι ο Μάτος δεν βλέπει μπροστά του απ το σκάσιμο, όπως κι ο Τσίμιροτ, ο Μπίσεσβαρ κι ο Σάκχοφ...Ότι ο Λέοβατς αγωνίστηκε για 80+ λεπτά με σπασμένη μύτη, δίχως να μπορεί να πάρει κανονική αναπνοή απ αυτήν!!!!

Κι όλα τα παραπάνω μάλιστα, ενώ η Σάλκε, η Schalke04, μια γερμανική και καταξιωμένη ποδοσφαιρικά ομάδα, κάτοχος μάλιστα ευρωπαϊκού τίτλου, προέρχεται από ενός μήνα ξεκούραση λόγω χειμερινής διακοπής της Bundesliga και βρίσκεται πλέον σε περίοδο πλήρους φόρμας μετά από 5-6 επίσημους αγώνες που έχει δώσει όλους κι όλους μετά απ αυτήν!!!! Η Σάλκε που ενισχύθηκε στις μεταγραφές εκεί που πονούσε ως τον Δεκέμβρη κι αυτή λόγω τραυματισμών και η ενίσχυση της αυτή αποδείχθηκε ως τώρα "λαγός απ το καπέλο" του προπονητή της!!!!

Αφήστε στην άκρη τελείως την κούραση του Μπίσεσβαρ (ποιος άλλος θα μπορούσε να "παράγει" παιχνίδι στην θέση τους χθες, ώστε να βάζαμε έστω και ένα γκολ???), ο οποίος με το ανελέητο pressing των πολύ πιο φρέσκων και πολύ πιο ταχυδυναμικών Γερμανών ή μη παιχτών της Σάλκε δεν μπορούσε ούτε μια φάση να δημιουργήσει, παρ όλες τις φιλότιμες προσπάθειες του, ψάχνοντας ποιον θα έπρεπε να χρησιμοποιήσει ο Βλάντο στην αρχική 11άδα...

Αφήστε στην άκρη τον αντίπαλο προπονητή (πολύ διαβασμένος αλήθεια) που έριχνε μόνιμα δυο παίχτες πάνω σε Τσίμιροτ, Σάκχοφ και Μπίσε, ώστε το transition μας να είναι σχεδόν ανύπαρκτο, ειδικά μετά το 20-25...

Καθίστε να ψάχνετε τα λάθη του νεαρού και άπειρου Ίβιτς, λες κι εσείς είστε όλοι οι εμπειρότεροι προπονητές του κόσμου, κάνοντας απλά συζήτηση και δίνοντας του πιθανά έτσι κουράγιο για την συνέχεια!!!!

Κι εγώ τα βλέπω φυσικά, δεν ζω ούτε σε γυάλα, ούτε ονειρεύομαι Παραδείσους με ουρί, ρύζια και μέλια!!!!
Δεν βλέπω όμως κανένα όφελος να τα συζητάω, ειδικότερα δε μην συζητώντας κι όλες τις αντίξοες συνθήκες (σχετικά με αυτήν την πολύ πιο προηγμένη γερμανική ποδοσφαιρική ομάδα που λέγεται Σάλκε) με τις οποίες βρέθηκε να σχεδιάσει αυτούς τους αγώνες του Π.Α.Ο.Κ. απέναντι της!!!!

Αυτά, έτσι απλά για την συζήτηση που κάνουμε εδώ μέσα, στο μεγαλύτερο οπαδικό forum του Π.Α.Ο.Κ.!!!! ;)

:pano: :nairepaok:
theogiannitsa
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ 01 Ιαν 2017, 22:59

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό theogiannitsa » Παρ 17 Φεβ 2017, 17:05

goran 64 έγραψε:Καλά τώρα...Μ αρέσει που κατηγορούμαι, οπότε ας το συζητήσουμε...
Κάτσε λοιπόν εσύ αδερφέ μου και συνοπαδέ @PAOK_Antarctica και κατηγόρησε εμένα ότι λέω χαζομάρες, παρ όλο που αυτά που αναφέρεις για αποδόμηση κ.τ.λ. του Ίβιτς δεν τα είπα/έγραψα πουθενά μάλιστα...

Καθίστε κι εσύ κι όλοι όσοι συμφωνούν μαζί σου λοιπόν να μας εξηγήσετε την άποψη σας, το γιατί δηλαδή το 3-5-2 ήταν ένα "φοβικό" σύστημα που "μπέρδεψε" την ομάδα μας τόσο που να μην θέλετε να το ξαναδείτε, δίχως να λαμβάνετε καν υπ όψιν σας την απουσία του σημαντικότερου μοχλού του 4-5-1 που παίζουμε συνήθως, του Κάνιας, όπως επίσης και την ανετοιμότητα ενός επίσης βασικότατου γραναζιού αυτού του συστήματος, του Τζάλμα, λόγω του πολύ πρόσφατου τραυματισμού του... :shock:

Καθίστε να λέτε ότι έπρεπε να πιέσουμε ψηλά, με στόχο τους τρεις στόπερς των αντιπάλων για να "τα χάσουν" (επειδή, ω Θεέ, έτσι είπε ο Σταφυλίδης), μην λαμβάνοντας υπ όψιν σας φυσικά ότι η δικιά μας η ομάδα είναι αυτή που περνάει την φυσιολογικότατη κοιλιά (κούραση-μπούκωμα) της του Φεβρουαρίου, παίζοντας συνεχόμενα απ τον Ιούλιο, με σκοπό βέβαια να φορμαριστεί για το υπόλοιπο του Κυπέλλου και του Πρωταθλήματος, όντας στην καλύτερη δυνατή της κατάσταση στα play off τον Μάιο που έρχεται, πετυχαίνοντας τους πιο ρεαλιστικούς, αλλά και πιο συμφέροντες για όλους μας, στόχους της τότε!!!!

Ότι ο Μάτος δεν βλέπει μπροστά του απ το σκάσιμο, όπως κι ο Τσίμιροτ, ο Μπίσεσβαρ κι ο Σάκχοφ...Ότι ο Λέοβατς αγωνίστηκε για 80+ λεπτά με σπασμένη μύτη, δίχως να μπορεί να πάρει κανονική αναπνοή απ αυτήν!!!!

Κι όλα τα παραπάνω μάλιστα, ενώ η Σάλκε, η Schalke04, μια γερμανική και καταξιωμένη ποδοσφαιρικά ομάδα, κάτοχος μάλιστα ευρωπαϊκού τίτλου, προέρχεται από ενός μήνα ξεκούραση λόγω χειμερινής διακοπής της Bundesliga και βρίσκεται πλέον σε περίοδο πλήρους φόρμας μετά από 5-6 επίσημους αγώνες που έχει δώσει όλους κι όλους μετά απ αυτήν!!!! Η Σάλκε που ενισχύθηκε στις μεταγραφές εκεί που πονούσε ως τον Δεκέμβρη κι αυτή λόγω τραυματισμών και η ενίσχυση της αυτή αποδείχθηκε ως τώρα "λαγός απ το καπέλο" του προπονητή της!!!!

Αφήστε στην άκρη τελείως την κούραση του Μπίσεσβαρ (ποιος άλλος θα μπορούσε να "παράγει" παιχνίδι στην θέση τους χθες, ώστε να βάζαμε έστω και ένα γκολ???), ο οποίος με το ανελέητο pressing των πολύ πιο φρέσκων και πολύ πιο ταχυδυναμικών Γερμανών ή μη παιχτών της Σάλκε δεν μπορούσε ούτε μια φάση να δημιουργήσει, παρ όλες τις φιλότιμες προσπάθειες του, ψάχνοντας ποιον θα έπρεπε να χρησιμοποιήσει ο Βλάντο στην αρχική 11άδα...

Αφήστε στην άκρη τον αντίπαλο προπονητή (πολύ διαβασμένος αλήθεια) που έριχνε μόνιμα δυο παίχτες πάνω σε Τσίμιροτ, Σάκχοφ και Μπίσε, ώστε το transition μας να είναι σχεδόν ανύπαρκτο, ειδικά μετά το 20-25...

Καθίστε να ψάχνετε τα λάθη του νεαρού και άπειρου Ίβιτς, λες κι εσείς είστε όλοι οι εμπειρότεροι προπονητές του κόσμου, κάνοντας απλά συζήτηση και δίνοντας του πιθανά έτσι κουράγιο για την συνέχεια!!!!

Κι εγώ τα βλέπω φυσικά, δεν ζω ούτε σε γυάλα, ούτε ονειρεύομαι Παραδείσους με ουρί, ρύζια και μέλια!!!!
Δεν βλέπω όμως κανένα όφελος να τα συζητάω, ειδικότερα δε μην συζητώντας κι όλες τις αντίξοες συνθήκες (σχετικά με αυτήν την πολύ πιο προηγμένη γερμανική ποδοσφαιρική ομάδα που λέγεται Σάλκε) με τις οποίες βρέθηκε να σχεδιάσει αυτούς τους αγώνες του Π.Α.Ο.Κ. απέναντι της!!!!

Αυτά, έτσι απλά για την συζήτηση που κάνουμε εδώ μέσα, στο μεγαλύτερο οπαδικό forum του Π.Α.Ο.Κ.!!!! ;)

:pano: :nairepaok:

+++++++++++ απειρα
theogiannitsa
 
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ 01 Ιαν 2017, 22:59

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό alp920 » Παρ 17 Φεβ 2017, 17:28

goran δεν προσπαθώ να σου χρεώσω τον όρο αποδόμηση,εξάλλου στο post μου μιλάω για αποδόμηση και κακόπιστη κριτική.Δεν ισχυρίστηκα τίποτε σε προσωπικό επίπεδο.
Και για να γίνεται κουβέντα,δεν αντιλήφθηκα κανένα μέλος του φόρουμ,ή έστω σχεδόν κανένα από χθες το βράδυ να περίμενε στην γωνία τον ίβιτς για να του την πέσει.Απλή ποδοσφαιρική κριτική(και με αρκετές εκδηλώσεις στήριξης) είδα από απλούς οπαδούς ,σε πολύ νορμάλ πλαίσια και τίποτε παραπάνω.Γιατί αυτό είναι κακό?
Και φυσικά κανείς από εμάς δεν είναι προπονητής και εννοείται ότι είχε να διαχειριστεί ένα κάρο προβλήματα,καθώς το παιχνίδι με την σάλκε ήρθε στην χειρότερη δυνατή στιγμή από θέμα timing.
Εγώ προσωπικά δεν είμαι ευχαριστημένος και από τον ίδιο αναφορικά και ΜΟΝΟ για το χθεσινό παιχνίδι για λόγους που έχω αναφέρει σε προηγούμενο posτ.
Εγώ προσωπικά όμως είμαι ευχαριστημένος από την συνολική παρουσία του. Ο ίδιος άνθρωπος είμαι.
Δηλαδή τι κακό κάνω πχ εγώ με το να κάνω απλά μια κριτική για το χθεσινό βράδυ? Τί ζημιά του προκαλώ?
Απλά επισημαίνω ότι(κατά την γνώμη μου πάντα) δεν ήταν καλός χθες,τελειώσαμε και πάμε παρακάτω...
Απλά προσπαθώ να καταλάβω που είναι το πρόβλημα όταν κάποιος λέει την άποψη του,έστω και αν δεν έχει πτυχίο προπονητικής.Απλός οπαδός είμαι αδελφέ.Ένας απλός οπαδός.Δεν μπορώ να κρίνω αυτό που βλέπω? Ή έστω αυτό που νομίζω ότι βλέπω? Γιατί?
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 1999
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Φαντασμα » Παρ 17 Φεβ 2017, 18:01

Αυτο που λεει ο Marianov6 συμφωνώ γενικά αλλα ειδικα σε αυτο που λεει για τον αρχικο ενθουσιασμο και την εξυπνη τακτικη του να μπεις με χιλια και να παρεις τον ενθουσιασμο της κερκιδας μιας που και ενθουσιωδεις ειμαστε αλλα και οι παιχτες το χρειαζονταν ενα nitro-boost στο ξεκινημα. Ειναι κι άλλα αλλα δεν εχει και τοσο σημασια μπροστα στο εξωφθαλμο της υποθεσης οτι δλδ φοβηθηκε. Καλυτερα που εφαγε 3 (και οχι 1), ετσι δεν προκειται να την ξαναπαθει. Ειναι εξυπνος ανθρωπος και φιλοδοξος, θεωρω οτι ηταν πολυ καλο (και ακριβο) μαθημα το χτεσινο. Επιμενω στην κριτικη και στην πιεση. Ποτε των ποτων ανθρωπος δεν θα καταφερει τιποτα στην ζωη του σε υψηλο επιπεδο εαν δεν δοκιμαστει σε σκληρες ακομα και αδικες συνθηκες. Οι οπαδοι οφειλουν να επαναπροσδιορισουν την εννοια της κριτικης και της στηριξης που ειναι τα θεμελια μιας υγιους κοινωνιας και μιας αποδοτικης οικονομιας και να μην τις μπερδευουν με τις αλλοφρονες φωνες των αγραμματων ερτζιανων και λοιπων καφρων. Και ΠΟΤΕ μην ξεχναμε οτι στην οικονομια του ΠΑΟΚ ο οπαδος ειναι παντα ο χαμενος στην πλατη του οποιου μαθαινουν ολοι...και ο οποιος εδω και δεκαετιες "πειναει" επειδη η εγκληματικη οργανωση καταβροχθιζει εις βαρος του χωρις να τον προστατευει κανενας...το λιγοτερο που δικαιουται ειναι να αρθρωσει φωνη ειλικρινη απεναντι σε οσα βλεπει.
Κριτικα. Οχι επικριτικα. Εαν δεν ξεχωριζουμε την ειλικρινη σταση με την υποκρισια και την κατακριση τοτε εχουμε διαφθαρει πληρως σαν λαος και τελειωσαμε. Δεν το πιστευω.
Φαντασμα
 
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τετ 11 Ιαν 2017, 13:31

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 17 Φεβ 2017, 18:26

GettaRobott έγραψε:Όταν εγώ είχα πει στο τσατ ότι η ομάδα θέλει έναν μεγάλο ξενο προπονητή εσείς ειχατε πέσει να με φαυε

Sent from mTalk


Περιμενες 14 ματς που παει τρενο η ομαδα για να τα πεις αυτα ε? Ποιον μεγαλο ξενο ρε φιλε, η σαλκε ηταν ανωτερη ετσι απλα. Σταδιακα θα μεγαλωσει ο ΠΑΟΚ.
Dimg4
 

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Παρ 17 Φεβ 2017, 18:46

Βλαντο.....αυτο που με πειραξε περισσοτερο ειναι το γεγονος πως δεν αλλαξες αυτο που εβλεπαν,σχεδον,ολοι...τη διαταξη!

Οπως ειπαν πολλοι,παθημα για μαθημα!

Ειμαι σιγουρος πως με εσενα στον παγκο θα κανουμε πολλα και σπουδαια πραγματα!!!

ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ,ΠΛΕΟΝ,ΤΑ ΠΑΙΓΝΙΔΙΑ!ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΗΣ ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗΣ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!

ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ!!!
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό nasos66 » Παρ 17 Φεβ 2017, 19:31

Μετα από 75 χαρτια του Ιβαν,και μετα από 15 μεταγραφες φετος παιζεις με 3/5 του αξονα Γλυκο-Μαλεζα-Κλαους.

Στηριζεις από την αρχη της χρονιας τον Πελκα που δεν είναι ετοιμος,κυριως τακτικα αλλα και σε νοοτροποια,και ολοι τρωμε παπα για το χοντρο τον Βισεσβαρ με τα σουβλάκια,στηριζεις τον Μυστακιδη στα ακρα ενώ δεν την εχει,δεν την ξερει τη θεσει,τακτικα αλλου παταει και αλλου βρίσκεται,ενω μπορει να παιξει μονο 2ος επιθετικος,κατι που δεν κανεις συχνα φετος,στηριζεις Μαλεζα ο οποιος είναι 2 επίπεδα κατω από το μεσο ορο της ομαδας,ενω θα μπορουσες να δωσεις παιχνίδια στον Πουγουρα,στηριζεις τον Κλαους εις βαρος του Κουλουρη ο οποιος είναι καλυτερος του Κλαους από την αρχη της σεζον,αλλα δεν του δινεις ρυθμο για να στηρίξεις τον Κλαους,
ενώ τα ιδια εχεις κανει και με τον Γλυκο σε σχεση με τον Βρικιτς.

Αυτους που δεν κατεβήκανε να παιξουνε με την φιορεντινα ακομα τους βαζεις στην 11αδα.

Παιζεις 4-3-3 η 4-2-3-1 από την αρχη της σεζον και πας στο πιο σοβαρο αγωνα με 3-5-2 και εξω τους βασικους ακραιους σου.Τοτε γιατι τους πηρες?Ειναι ο Μυστακιδης καλυτερος από Καμπος και Ενρικε?

Τελικα βλεπω ότι υπαρχουν στρατηγικοι συμβουλοι που στηριζουν δημοσια παιχτες(ενώ δεν είναι ο ρολος τους),αλλα για αλλα θεματα δεν φαινεται να δινουν την απαραιτητη ενημερωση στον Ιβαν.

Βλεπω ότι εγινε μεγαλη ζημια,και μακαρι να κανω λαθος.

Βλεπω και καποιους να γραφουν σε διαφορα σαιτ για τον πολύ καλο και διασωθεντα Μαλεζα!!!!!Στηριξει και κλιμα για ανανεωση συμβολαιου είναι η φαση καθαρα πλεον.
nasos66
 
Δημοσιεύσεις: 586
Εγγραφή: Δευτ 10 Αύγ 2015, 09:56

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Παρ 17 Φεβ 2017, 19:49

Στηρίζει από την αρχή τον Πέλκα? Βλέπεις ΠΑΟΚ????
Ούτε αποστολή μέχρι τον Δεκέμβριο.
Τελευταία επεξεργασία από KOSTAS54 και Παρ 17 Φεβ 2017, 19:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 17 Φεβ 2017, 19:50

Σοβαρά τώρα nasos66;
Τελευταία επεξεργασία από Sick Bastard και Παρ 17 Φεβ 2017, 19:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό gpaok » Παρ 17 Φεβ 2017, 19:51

nasos66 έγραψε:Μετα από 75 χαρτια του Ιβαν,και μετα από 15 μεταγραφες φετος παιζεις με 3/5 του αξονα Γλυκο-Μαλεζα-Κλαους.

Στηριζεις από την αρχη της χρονιας τον Πελκα που δεν είναι ετοιμος,κυριως τακτικα αλλα και σε νοοτροποια,και ολοι τρωμε παπα για το χοντρο τον Βισεσβαρ με τα σουβλάκια,στηριζεις τον Μυστακιδη στα ακρα ενώ δεν την εχει,δεν την ξερει τη θεσει,τακτικα αλλου παταει και αλλου βρίσκεται,ενω μπορει να παιξει μονο 2ος επιθετικος,κατι που δεν κανεις συχνα φετος,στηριζεις Μαλεζα ο οποιος είναι 2 επίπεδα κατω από το μεσο ορο της ομαδας,ενω θα μπορουσες να δωσεις παιχνίδια στον Πουγουρα,στηριζεις τον Κλαους εις βαρος του Κουλουρη ο οποιος είναι καλυτερος του Κλαους από την αρχη της σεζον,αλλα δεν του δινεις ρυθμο για να στηρίξεις τον Κλαους,
ενώ τα ιδια εχεις κανει και με τον Γλυκο σε σχεση με τον Βρικιτς.

Αυτους που δεν κατεβήκανε να παιξουνε με την φιορεντινα ακομα τους βαζεις στην 11αδα.

Παιζεις 4-3-3 η 4-2-3-1 από την αρχη της σεζον και πας στο πιο σοβαρο αγωνα με 3-5-2 και εξω τους βασικους ακραιους σου.Τοτε γιατι τους πηρες?Ειναι ο Μυστακιδης καλυτερος από Καμπος και Ενρικε?

Τελικα βλεπω ότι υπαρχουν στρατηγικοι συμβουλοι που στηριζουν δημοσια παιχτες(ενώ δεν είναι ο ρολος τους),αλλα για αλλα θεματα δεν φαινεται να δινουν την απαραιτητη ενημερωση στον Ιβαν.

Βλεπω ότι εγινε μεγαλη ζημια,και μακαρι να κανω λαθος.

Βλεπω και καποιους να γραφουν σε διαφορα σαιτ για τον πολύ καλο και διασωθεντα Μαλεζα!!!!!Στηριξει και κλιμα για ανανεωση συμβολαιου είναι η φαση καθαρα πλεον.


Γκρινια και ανουσιο κραξιμο ειναι η φαση καθαρα πλεον...
Ηθελες δηλαδη Πουγγουρα χθες αντι για Μαλεζα; εσν το 352 εχθες απεδιδε και η ομαδα θωρακιζοταν και επερνε αποτελεσμα,οπως και το εχει ξανακανει φετος, εσυ θα εγραφες σημερα; πεσ μου ειλικρινα...
Ο Μυστακιδης στα τελευταια παιχνιδια ηταν διακριθεις παντα ως ωεξτρεμ....που το λαθοςνα ξεκινησει;; εανν ειναι καλυτερος του ενρικε; θα δουμε... εαν ειναι πιο ετοιμος απο τον καμπος που ελειπε 3 βδομαδες;; προφανως ναι!!
Γλυκος....προφανως το λες για ανεκδοτο οτι ειναι χειροτερος του μπρικιτς που ειδαμε....
Μπισεσβαρ... εχεις χασει επεισοδια απο τοτε που καποιοι σαν και εσενα τον χλευαζαν λεγοντας τον χοντρο.
Ψαξτο, παιζει να εχεις μεινει μονος...
Τωρα για κλαους και κουλουρη...πως να το κανουμε, ο κλαους εχει παιξει σε αλλα 50 παιχνιδια σαν το χθεσινο...σε πολλα δε εβαλε και γκολ, μας αρεσει δεν μας αρεσει. Πονταρε στην εμπειρια του...δεν πηγε τιποτα ουτε χθες στον Κλαους οπως και σε ΚΑΝΕΝΑΝ αλλον. Δηλαδη αμα ειχαμε μεσα χθες Κουλουρη, ποσες ακριβως φασεις θα τελειωνε καλυτερα; αυτες που ΔΕΝ ειχαμε; η θα τριπλαρε μονος του 3 και θα τις δημιουργουσε;;

Το παιχνιδι χθες απλα...δεν πηγε. Πως το λενε,,,σε παιχτες και προπονητη. Αντι να κραξετε αμεσως, καλο θα ηταν να το δειτε λιγο διαφορετικα. Λαθη εγιναν ΚΑΙ απο τον Ιβιτς, οπως ας πουμε ο σακχοφ, που θα ηταν νομιζω καλυτερα να εβαζε χαριση. Ομως....παμε παρακατω. Αγαπηστε την ερμη την ομαδα λιγο ρε γαμωτη μου...
gpaok
 
Δημοσιεύσεις: 1910
Εγγραφή: Τρί 22 Ιούλ 2008, 15:31

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό nasos66 » Παρ 17 Φεβ 2017, 20:00

gpaok έγραψε:
nasos66 έγραψε:Μετα από 75 χαρτια του Ιβαν,και μετα από 15 μεταγραφες φετος παιζεις με 3/5 του αξονα Γλυκο-Μαλεζα-Κλαους.

Στηριζεις από την αρχη της χρονιας τον Πελκα που δεν είναι ετοιμος,κυριως τακτικα αλλα και σε νοοτροποια,και ολοι τρωμε παπα για το χοντρο τον Βισεσβαρ με τα σουβλάκια,στηριζεις τον Μυστακιδη στα ακρα ενώ δεν την εχει,δεν την ξερει τη θεσει,τακτικα αλλου παταει και αλλου βρίσκεται,ενω μπορει να παιξει μονο 2ος επιθετικος,κατι που δεν κανεις συχνα φετος,στηριζεις Μαλεζα ο οποιος είναι 2 επίπεδα κατω από το μεσο ορο της ομαδας,ενω θα μπορουσες να δωσεις παιχνίδια στον Πουγουρα,στηριζεις τον Κλαους εις βαρος του Κουλουρη ο οποιος είναι καλυτερος του Κλαους από την αρχη της σεζον,αλλα δεν του δινεις ρυθμο για να στηρίξεις τον Κλαους,
ενώ τα ιδια εχεις κανει και με τον Γλυκο σε σχεση με τον Βρικιτς.

Αυτους που δεν κατεβήκανε να παιξουνε με την φιορεντινα ακομα τους βαζεις στην 11αδα.

Παιζεις 4-3-3 η 4-2-3-1 από την αρχη της σεζον και πας στο πιο σοβαρο αγωνα με 3-5-2 και εξω τους βασικους ακραιους σου.Τοτε γιατι τους πηρες?Ειναι ο Μυστακιδης καλυτερος από Καμπος και Ενρικε?

Τελικα βλεπω ότι υπαρχουν στρατηγικοι συμβουλοι που στηριζουν δημοσια παιχτες(ενώ δεν είναι ο ρολος τους),αλλα για αλλα θεματα δεν φαινεται να δινουν την απαραιτητη ενημερωση στον Ιβαν.

Βλεπω ότι εγινε μεγαλη ζημια,και μακαρι να κανω λαθος.

Βλεπω και καποιους να γραφουν σε διαφορα σαιτ για τον πολύ καλο και διασωθεντα Μαλεζα!!!!!Στηριξει και κλιμα για ανανεωση συμβολαιου είναι η φαση καθαρα πλεον.


Γκρινια και ανουσιο κραξιμο ειναι η φαση καθαρα πλεον...
Ηθελες δηλαδη Πουγγουρα χθες αντι για Μαλεζα; εσν το 352 εχθες απεδιδε και η ομαδα θωρακιζοταν και επερνε αποτελεσμα,οπως και το εχει ξανακανει φετος, εσυ θα εγραφες σημερα; πεσ μου ειλικρινα...
Ο Μυστακιδης στα τελευταια παιχνιδια ηταν διακριθεις παντα ως ωεξτρεμ....που το λαθοςνα ξεκινησει;; εανν ειναι καλυτερος του ενρικε; θα δουμε... εαν ειναι πιο ετοιμος απο τον καμπος που ελειπε 3 βδομαδες;; προφανως ναι!!
Γλυκος....προφανως το λες για ανεκδοτο οτι ειναι χειροτερος του μπρικιτς που ειδαμε....
Μπισεσβαρ... εχεις χασει επεισοδια απο τοτε που καποιοι σαν και εσενα τον χλευαζαν λεγοντας τον χοντρο.
Ψαξτο, παιζει να εχεις μεινει μονος...
Τωρα για κλαους και κουλουρη...πως να το κανουμε, ο κλαους εχει παιξει σε αλλα 50 παιχνιδια σαν το χθεσινο...σε πολλα δε εβαλε και γκολ, μας αρεσει δεν μας αρεσει. Πονταρε στην εμπειρια του...δεν πηγε τιποτα ουτε χθες στον Κλαους οπως και σε ΚΑΝΕΝΑΝ αλλον. Δηλαδη αμα ειχαμε μεσα χθες Κουλουρη, ποσες ακριβως φασεις θα τελειωνε καλυτερα; αυτες που ΔΕΝ ειχαμε; η θα τριπλαρε μονος του 3 και θα τις δημιουργουσε;;

Το παιχνιδι χθες απλα...δεν πηγε. Πως το λενε,,,σε παιχτες και προπονητη. Αντι να κραξετε αμεσως, καλο θα ηταν να το δειτε λιγο διαφορετικα. Λαθη εγιναν ΚΑΙ απο τον Ιβιτς, οπως ας πουμε ο σακχοφ, που θα ηταν νομιζω καλυτερα να εβαζε χαριση. Ομως....παμε παρακατω. Αγαπηστε την ερμη την ομαδα λιγο ρε γαμωτη μου...


Αυτό σου φτανει?

Μετα από 75 χαρτια του Ιβαν,και μετα από 15 μεταγραφες φετος παιζεις με 3/5 του αξονα Γλυκο-Μαλεζα-Κλαους.
nasos66
 
Δημοσιεύσεις: 586
Εγγραφή: Δευτ 10 Αύγ 2015, 09:56

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 17 Φεβ 2017, 20:20

πω τα πράγματα είναι πιο σοβαρά απ ότι νόμιζα τελικά
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Vladan Ivic

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Παρ 17 Φεβ 2017, 20:28

Έπαιξες.
Παιζεις με
Γλύκο, Κρεσπο, Κάνιας, Μπίσεσβαρ, Πρίγιοβιτς.
Αυτό σου φτάνει.
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες