Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 04 Φεβ 2017, 12:52

Πλεον αν παρουμε χαρακτηριστικά κ οχι θεςη αυτο που λειπει ειναι μεσος που σκοράρει
Κ ιςως φορ περιεγεριεακο με τριπλα που ιςως να ναι ο μυστα

Οποτε καλα παμε

Σιγουρα κενά θα βγουνε , ιςως κπς νέος να μη βγει πχ
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό johnys999 » Σάβ 04 Φεβ 2017, 12:58

Θα ήμουν πολύ πιο σίγουρος ότι η ομάδα θα βγάλει άνετα το ζόρικο πρόγραμμα που έρχεται χωρίς απώλειες αν είχαμε αποκτήσει έναν ακόμα εξτρέμ, κι ας ήταν και δευτερεύουσα λύση ή επένδυση. Κατά τ άλλα ο Γενάρης πήγε σχετικά καλά, αν σκεφτούμε πόσο περίεργα ξεκίνησε με τη μεταγραφή Ροντρίγκεζ.
johnys999
 
Δημοσιεύσεις: 1024
Εγγραφή: Σάβ 30 Μάιος 2015, 21:39

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 04 Φεβ 2017, 13:01

υπαρχει και ο αιγύπτιος, υπάρχει και ο πελκας που μπορεί να παρει ματς εκεί, γενικά. λύσεις υπαρχουν. :mrgreen:

MANIAKOS έγραψε:Σιγουρα κενά θα βγουνε , ιςως κπς νέος να μη βγει πχ


ξεσυνηθίσαμε μανιακε. 8-)

αν καπου επικεντρώνω θεμα για το καλοκαίρι είναι στο κέντρο, όπως λεει ο μανιακος αλλά και στα σεντερ μπακ με τον μαλεζα (πολυ καλος φετος!) να εχει ακομα ενα χρονο στην πλατη του... μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν πολλά (πάρα πολλά βασικά) τσικό απο πίσω που έρχονται και αν μη τι άλλο δείχνουν οτι ίσως μπορέσουν αν διεκδικήσουν μια θέση στο ροστερ (σε πρωτη φαση)
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 04 Φεβ 2017, 13:26

johnys999 έγραψε:Θα ήμουν πολύ πιο σίγουρος ότι η ομάδα θα βγάλει άνετα το ζόρικο πρόγραμμα που έρχεται χωρίς απώλειες αν είχαμε αποκτήσει έναν ακόμα εξτρέμ, κι ας ήταν και δευτερεύουσα λύση ή επένδυση. Κατά τ άλλα ο Γενάρης πήγε σχετικά καλά, αν σκεφτούμε πόσο περίεργα ξεκίνησε με τη μεταγραφή Ροντρίγκεζ.

Η μεταγραφική περίοδος Ιανουαρίου πήγε μία χαρά τώρα το στοίχημα είναι τουλάχιστον 2 από τούς τρεις να δέσουν μέ τήν ομάδα τότε θα λέμε ότι οι μεταγραφές πέτυχαν απόλυτα
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Asimos » Σάβ 04 Φεβ 2017, 13:30

ElMechanico έγραψε:Ίσως το καμπανάκι είναι για το Σέρβο Σάκη Παπάζογλου...

Δε θέλω να το πιστέψω πως θα δώσουν έστω κι ένα ευρώ επιπλέον για σέντερ φορ. Όχι ότι με νοιάζουν τα λεφτά του Σαββίδη .Αντιπαθώ τους οπαδούς-λογιστές. Το θέμα μου είναι πως έδωσαν 2 μύρια για έναν παίκτη που αποκλείεται να βοηθήσει σε μεγάλο βαθμό φέτος. Αισθάνονται κι αυτοί πως δεν καλύφθηκαν μ'αυτή την επιλογή.Όσο πίσω σε φυσική κατάσταση και να είσαι ,αν δυο μέτρα γομάρι δεν μπορείς να πάρεις κεφαλιά,τότε τι να περιμένουμε; Ότι θα ντριμπλάρεις και θα μοιράζεις σακούλες στους αμυντικούς; Πως; Περπατώντας; Αυτά τα είδατε όλοι αλλά διστάζετε να τα γράψετε...

Για μένα, θα το ξαναπώ, πως η λύση είναι πολύ απλή. Λέγεται Μυστακίδης για βασικό φορ . Και άσε τον Πρίγιοβιτς να μπαίνει ως αλλαγή του για τα τελευταία 10 λεπτά.

Άντε να κάνουμε και καμιά κριτική.Πήξαμε στα γλυκόλογα και στα μέλια τόσες μέρες...


Αυτά τα διαμάντια, από όποια συλλογιστική κι αν γεννιούνται πρέπει να μένουν καρφωμένα ως επιτομή της μπαμπεσιάς, όχι επειδή αποκλείεται να βγει καδρόνι ο 1,91, αλλά επειδή από τη κωλοσφιξάδα του ο στημένος δεν περίμενε καν τη πρώτη στραβή. Διότι, η καλοπροαίρετη κριτική εκτός του ότι συντάσεται διαφορετικά περιμένει στοιχειωδώς τον κατάλληλο χρόνο.

Και λίγοι την είπανε στον περίεργο.
Asimos
 

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 04 Φεβ 2017, 13:33

K_geo έγραψε:αντι περευρα στο ροστερ θα ειναι ο μυστακιδης αφου υπαρχει πλεον και ο αιγύπτιος


Το αυτό πιστεύω και εγώ και πιθανότατα και ο IVIC, οπότε στην κατάστρωση πλάνου αξιοποίησης και ανέλιξης Μυστακίδη, χαιρέτησε ο Φανούρης, που όντως δεν θα του δινόταν πλέον πολύς χρόνος συμμετοχής.

Με Περέϊρα δεν μπορώ να φανταστώ πως θα μπορούσε να εξελιχθεί ο Γιάννης, που τον θεωρώ σημαντικότερο "περιουσιακό" στοιχείο της Ομάδας.
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Σάβ 04 Φεβ 2017, 13:39

Sera4 έγραψε:συγνωμη ρε παιδια για να καταλαβω επειδη ειμαι και χαζουλης...

βγαινει ο φιλος και μας λεει
..........
και αυτο το αποκαλουμε αντιθετη αποψη...δεν με νοιαζει αν η γνωμη του ειναι οτι ο σερβος ειναι σακης παπαζογλου ή δεν πηδαει ουτε την κυρα του...γνωμη του να την ................

αλλα σας παρακαλω πολυ οχι και τετοιο ποσταρισμα να το αποκαλουμε αντιθετη αποψη...οταν παιζουν στα μεσα της ρουφιανιας αρδολογηματα και στο φορουμ αντιθετη αποψη...

ε ειπαμε αλλα ολα εχουν και τα ορια τους...



απο αυτο και μονο ο τυπος εχει καποιο προβλημα.....
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
αυτην την γυναικα δεν γινετε να μην την πηδας.....

...........

εγω καλα το ειπα οταν .....εσκασε...με αυτο το nikename μπροστα στην μουρη μου οτι κατι δεν παει καλα με αυτον

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5947
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 04 Φεβ 2017, 13:47

Σωστος ο καρπουζας. :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 04 Φεβ 2017, 13:47

Εκτιμώ ότι είναι πολύ αχάριστος όποιος Π.Α.Ο.Κ.τσής είναι δυσαρεστημένος μετά κι απ αυτήν την μεταγραφική περίοδο, ενώ ήρθαν στην ομάδα το 7, το 9 και το 11... :D :opaokara: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό GettaRobott » Σάβ 04 Φεβ 2017, 13:50

γιατι δεν το κλειδωνετε ρε παιδια το θρεντ ?αφου δεν θα παρουμε αλλο παικτη
Άβαταρ μέλους
GettaRobott
 
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 09:21

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό paok x.m. » Σάβ 04 Φεβ 2017, 13:51

Sera4 έγραψε:συγνωμη ρε παιδια για να καταλαβω επειδη ειμαι και χαζουλης...

βγαινει ο φιλος και μας λεει
-οτι αυτοι που δωσανε τα 2 μυρια αισθάνονται οτι δεν καλύφθηκαν μ'αυτή την επιλογή. (αληθεια εχει καποια πληροφορια το παλικαρι να τη μοιραστει μαζι μας)
-οτι εμεις τα βλεπουμε ολα αυτα αλλα δισταζουμε να μιλησουμε (να ειναι καλα ο θαρραλεος που βγηκε μπροστα και κανονισε για ολους μας)

και αυτο το αποκαλουμε αντιθετη αποψη...δεν με νοιαζει αν η γνωμη του ειναι οτι ο σερβος ειναι σακης παπαζογλου ή δεν πηδαει ουτε την κυρα του...γνωμη του να την πει παει στο διαολο (αν και τετοια κριση τηρουμενων των αναλογιων καθεται λιγο περιεργα) ...

αλλα σας παρακαλω πολυ οχι και τετοιο ποσταρισμα να το αποκαλουμε αντιθετη αποψη...οταν παιζουν στα μεσα της ρουφιανιας αρδολογηματα και στο φορουμ αντιθετη αποψη...

ε ειπαμε αλλα ολα εχουν και τα ορια τους...



Θα συμφωνησω με τον sera4 οτι το παλικαρι δεν εμεινε στην κριτικη ( ελεος για παιχτη που δεν ειδες ) αλλα εβγαλε αυθαιρετα συμπερασματα για την διοικηση και για την κοινη γνωμη που απο την στιγμη που ειναι ανυποστατα , για μενα δειχνει οτι θελει να περασει "κλιμα" !! Αυτα πρεπει να κοπουν τουλαχιστον οσο αφορα το forum που ειναι οαση για μερικους απο εμας.ειδικα οταν δεν μιλαμε για κριτικη ( ακομα και κακοβουλη) αλλα για παραποιηση αληθειας. Ιςως βεβαια γιατι ειναι καινουργιος επρεπε να περιμενουμε και ενα ακομα παρομοιο "ατοπημα" αλλα αυτο ειναι δουλεια των antmin και δεν μας πεφτει εμας λογος.

Οι αποψεις ειναι ολες θεμιτες αλλα να αφορουν πραγματικες παραμετρους. Η δημιουργια κλιματος ( δεν θελω να δω τι θα ελεγε ο συγκεκτριμενος για τον παιχτη αν εχανε εστω μια φαση ) και λεω μια αποψη εχει μεγαλη διαφορα
Σε ευχαριστουμε ζαγορακη για ολα!!!!
paok x.m.
 
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: Πέμ 28 Φεβ 2008, 22:00

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 04 Φεβ 2017, 13:53

Chuck Norris έγραψε:Ναι όλος ο κόσμος του ΠΑΟΚ ήθελε γρήγορο μπουκαδορο επιθετικό, μόνο που η ΠΑΕ δεν αγοράζει παίκτες ανάλογα με το πώς τους θέλουν οι οπαδοι αλλά ο προπονητής. Από την στιγμή που ο προπονητής ήθελε τέτοιο στυλ παίκτη τέτοιο πήραμε! Άμα κάνει τις δουλειές που θέλει ο προπονητής στο γήπεδο καλό είναι να κρατάμε κλείσε το στόμα μας γιατί σημασία έχει το καλό τις ομάδας και όχι το τι θέλουμε εμείς.


Συμφωνώ απόλυτα μεν, αλλά αυτό το κάνουμε οι περισσότεροι, μόνο όταν τα αποτελέσματα είναι θετικά...
Τα αποτελέσματα επαναλαμβάνω και όχι η αγωνιστική πρόοδος της ομάδας στο χορτάρι...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Odi » Σάβ 04 Φεβ 2017, 13:56

GettaRobott έγραψε:γιατι δεν το κλειδωνετε ρε παιδια το θρεντ ?αφου δεν θα παρουμε αλλο παικτη


Γιατί οι μτεγραφές τελειώνουν στις 12 Φλεβάρη.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Σάβ 04 Φεβ 2017, 14:18

GettaRobott έγραψε:γιατι δεν το κλειδωνετε ρε παιδια το θρεντ ?αφου δεν θα παρουμε αλλο παικτη

παιρνουμε τσικο. 3 μεχρι στιγμης, 2 απο πανθραξ και ο τσιγγος.

επισης:

Odi έγραψε:Γιατί οι μτεγραφές τελειώνουν στις 12 Φλεβάρη.


8-)
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Mεταγραφές Χειμώνα 2016-2017 ΙΙ

Δημοσίευσηαπό joshua » Σάβ 04 Φεβ 2017, 14:49

Εγω εχω πει πως επιθετικη τριαδα για την επομενη χρονια θα ηθελα Πριγιοβιτς,Μυστακιδη και εναν μπαλαντερ,περιφερειακο,να παιζει σε ολες τις θεσεις της επιθεσης και να ειναι η πινελια ποιοτητας και προσωπηκοτητας.Καπως ετσι ο Εντουαρντο μοιαζει ιδανικος και αν μαλιστα εχει προταθει σε limit down τιμης τοτε γιατι να μην αποκτηθει τωρα?
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες