Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Τρί 18 Οκτ 2016, 19:03

goran 64 έγραψε:Όντως...Καμία απολύτως σχέση δεν έχει ο Κούδας με το σύγχρονο ποδόσφαιρο, τι να μας πει μωρέ τώρα? :? :oops:

Α ρε κατακαημένη Μπάγερν Μονάχου που τόσες "σειρές" του Μεγαλέξανδρου έχουν περάσει απ τον Προεδρικό σου θώκο κι απ τα διοικητικά σου δρώμενα..."μικραίνοντας" σε έτσι και καταντώντας σε σκέτο "χωριό"... :( :cry:


Μικρόψυχοι, ανιστόρητοι και ασεβείς.
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 18 Οκτ 2016, 19:07

@giapas, σε ενημερώνω (αν δεν το ξέρεις) ότι τον Κούδα για σύμβουλο του τον έχει πάρει ο Ιβάν πολύ καιρό τώρα...Προσωπικά λοιπόν βλέπω σχετική βελτίωση και του Ιβάν σαν χαρακτήρα, αλλά και μεγάλη βελτίωση του οργανισμού Π.Α.Ο.Κ. από τότε και επίτρεψε μου σε παρακαλώ να έχω τουλάχιστον την υποψία ότι ο Γιώργαρος συντέλεσε πολύ σε όλα αυτά που βελτιώθηκαν το τελευταίο χρονικό διάστημα!!!! 8-)

Άλλωστε ένας "σοφός" 70χρονος που έχει φάει και τα γήπεδα και τον Π.Α.Ο.Κ., αλλά και την ζωή γενικότερα με το κουτάλι, σαν σύμβουλος του Ιβάν μόνο συμβολικό χαρακτήρα δεν γίνεται να έχει θαρρώ... ;)


Υ.Γ. "Κλείσε τον Π.Α.Ο.Κ. μέσα σου" και τα αυτιά σου στις "σειρήνες" και θα αισθανθείς αμέσως καλύτερα... :shock:
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Τρί 18 Οκτ 2016, 19:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό eorptol » Τρί 18 Οκτ 2016, 19:15

Σεβασμός μόνο για τον Κουδα
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 18 Οκτ 2016, 19:33

Κ γω νομιζω συμβολικά μπήκε
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 18 Οκτ 2016, 19:38

giapas έγραψε:Καμία σχέση δεν έχει ο Κούδας με το σημερινό ποδόσφαιρο. Τι είδους συμβουλές θα δώσει στον Ιβαν δε μπορώ να φανταστώ.

Κι εγώ θεωρώ ότι είναι too old, αλλά δεν ξέρω αν έχει ικανότητες διοίκησης
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Τρί 18 Οκτ 2016, 19:51

Καλά ρε παλικάρια πολύ ειρωνεία για τον Κουδα
Γιατί έτσι;
Απ όσο διαβάζω στη συνεντευξη του δείχνει έξυπνος άνθρωπος
Για παράδειγμα σημειώνει:"ότι λέω με τους παίκτες,μένει μεταξύ μας. Δεν έχει νόημα αυτή η κρίση να δημοσιοποιηται ".
Σε αντίθεση με παλιό παράγοντα του ΠΑΟΚ, ο οποίος ευτυχώς είχε σύντομη θητεία στην τωρινή διοίκηση, που οτί διημειβετο στα αποδυτήρια γραφεία και συμβούλια το πλάσαρε άμεσα στα παπαγαλάκια του..
.
Όσο για την πικρία που βγάζει ο Κουδας ως προς την αργοπορία που επέδειξε στην επιλογή του ίδιου ως συμβουλου ο Σαββίδης θα αναφέρω μόνο το εξης: πόσους εν ζωή παίκτες διαθέτει ο ΠΑΟΚ με τόσο ταλέντο και οι οποίοι να κουβαλούν τη στόφα του πρωταθλητή. Εγώ πιστευω κανένα άλλο!

:pano:
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 18 Οκτ 2016, 19:54

MANIAKOS έγραψε:Κ γω νομιζω συμβολικά μπήκε


MANIAKOS έγραψε:Κ γω νομιζω συμβολικά μπήκε


:shock: :o :shock:

Φαντάζομαι το πρώτο είναι η άποψη σου και το δεύτερο αποτελεί...TROLL... :mrgreen:

Πάντως, έστω κι ανάποδα να είναι...επαναλαμβάνεσαι... :oops: :D
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 18 Οκτ 2016, 20:09

ΑποστόληςΑ έγραψε:
giapas έγραψε:Καμία σχέση δεν έχει ο Κούδας με το σημερινό ποδόσφαιρο. Τι είδους συμβουλές θα δώσει στον Ιβαν δε μπορώ να φανταστώ.

Κι εγώ θεωρώ ότι είναι too old, αλλά δεν ξέρω αν έχει ικανότητες διοίκησης


Τι εννοειτε σχεση με το ποδοσφαιρο;;;δε θεωρω πως θα αναμιχθει σε μεταγραφικα,υποδομες κτλ..

Καποια Ιδανικα,καποιες αξιες μπορει να τις περασει,μπορει να τις εμπνευσει,μπορει να καθοδηγησει.
Σε οργανωτικα ζητηματα,οχι επι του αθλητικου τμηματος,θεωρω πως θα συμβαλλει.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό giannina4 » Τρί 18 Οκτ 2016, 20:20

Η ανάμιξη του (μπορεί να) είναι μόνο motivational/Inspirational και σ'αυτο το κομμάτι έχει να δώσει πράγματα. Αρκεί βέβαια να εξηγησουν και στους παίκτες τι εστι κουδας, γιατί καλά οι ξένοι δεν κατέχουν, αμφιβάλλω και αν τα περισσότερα ελληνοπουλα γνωρίζουν κάτι πέραν του ονόματος.κατα τ' αλλά, κουδας is enough, Δεν είμαι θιασωτης της παλαιμαχολαγνειας, δεν προσδιδουν κάτι άλλο οι παλιές Καραβανες, ο βαζελος την έχει πληρώσει την εξάρτηση του από την ομάδα του γουεμπλει πολλάκις.
giannina4
 
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Σάβ 03 Ιαν 2015, 22:23

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τρί 18 Οκτ 2016, 20:26

όταν ο ίδιος ο Πρόεδρος καταθέτει γραπτώς τους λόγους για τους οποίους ανέλαβε σύμβουλος διοίκησης ο Γ. Κούδας γιατί συζητάμε εδώ μέσα;
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 18 Οκτ 2016, 20:27

Κάποιοι έχουν πιθανά πολλά χρόνια να πατήσουν το πόδι τους στην Τούμπα περνώντας κι από την μπουτίκ!!!! :oops:

Όλοι οι παίχτες του Π.Α.Ο.Κ. όμως, ξένοι και Έλληνες, ευτυχώς περνάνε συχνά και βλέπουν τον Άνθιμο Καψή να σέρνεται έχοντας πιάσει απ την μέση τον "Κούδα-ανεμοστρόβιλο", ο οποίος τον παρασέρνει στο διάβα του!!!! :shock:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό back in black » Τρί 18 Οκτ 2016, 20:27

Goran φίλε μου άνοιξες topic δίκοπο μαχαίρι. Δεν θέλει πολύ να αποδομήσουμε μια απο τις μεγαλύτερες προσωπικότητες, που έχει αναδείξει ο ΠΑΟΚ, τη ζωντανή ιστορία του συλλόγου. Ήδη τα πρωτα τροχιοδεικτικά έπεσαν.
Προσωπικά νομίζω ότι προσθήκες σαν του Κούδα μόνο ώφελος μπορούν να προσφέρουν στον ΠΑΟΚ. Οι μεγάλες ευρωπαικές ομάδες, όπως σωστά παρατήρησες , έχουν δείξει το δρόμο.
Εκτιμώ ότι ο Σαββίδης θέλει δίπλα του τον Κούδα όχι ως ακραιφνώς τεχνοκράτη, γιατί δεν είναι τέτοιος, αλλά και όυτε ως διακοσμητικό στοιχείο, γιατί επίσης δεν είναι τέτοιος. Τον Κούδα τον χρειάζεται για να έχει όποτε χρειάζεται την άποψη ενός ανθρώπου που μεγαλούργησε στο ποδόσφαιρο, που έχει κερδίσει το σεβασμό εχθρών κα9ι φίλων, που μεγάλωσε με τον ΠΑΟΚ και έχει προσωπικότητα.
Του ευχομαι καλή επιτυχία.

ΥΓ Ο Κούδας, όπως και ο Αποστολίδης, αν μη τι άλλο ομιλεί στρωτά Ελληνικά, σε αντίθεση με την πλειοψηφία των ανθρώπων του ποσδοσφαίρου...
The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black
 
Δημοσιεύσεις: 2200
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 20:14

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 18 Οκτ 2016, 20:41

goran 64 έγραψε:
MANIAKOS έγραψε:Κ γω νομιζω συμβολικά μπήκε


MANIAKOS έγραψε:Κ γω νομιζω συμβολικά μπήκε


:shock: :o :shock:

Φαντάζομαι το πρώτο είναι η άποψη σου και το δεύτερο αποτελεί...TROLL... :mrgreen:

Πάντως, έστω κι ανάποδα να είναι...επαναλαμβάνεσαι... :oops: :D

Κατα λαθος
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 18 Οκτ 2016, 20:42

Πολυ σωστος ο προλαλησαντας..το οτι απο αυριο η μιση αρδοκατασταση θα αποδομησει τον Κουδα το ξερουμε..

Αν θελουν μπορει να βοηθησει πολυ..
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 18 Οκτ 2016, 20:49

@back in black φίλε μου, όντως μπορεί να είναι έτσι που το λες ακριβώς..."Δίκοπο μαχαίρι" λοιπόν... :?

Ευκαιρία όμως είναι θαρρώ να δούμε μέσα ΚΑΙ απ αυτό το topic ποιοι οπαδοί μας γνωρίζουν αλλά και πόσο πολύ σέβονται (ή ατυχώς και όχι μερικοί) την ζωντανή Ιστορία του Π.Α.Ο.Κ.!!!! 8-)


Υ.Γ. Συμφωνώ απόλυτα ότι ο Γιώργαρος δεν πρόκειται να κατέχει στον Π.Α.Ο.Κ. ρόλο τεχνοκράτη, αφού αν ήταν τέτοιος, πιστεύω προσωπικά ότι μπορεί και να είχε τοποθετηθεί ίσως και στην θέση του Προέδρου ακόμα, αντί για τον Μίχελ και πιθανά ο Ιβάν δεν θα χρειαζόταν να αναλάβει ακόμα ο ίδιος κι αυτό το βάρος στις πλάτες του!!!!
Συμβουλευτικό ρόλο μπορεί να έχει σε πολλά άλλα θέματα, αφού όπως λες κι εσύ χαίρει του σεβασμού και της εκτίμησης όλων, μέσα κι έξω απ τον Π.Α.Ο.Κ. μάλιστα, λόγω της μεγάλης του εμπειρίας αλλά και αξίας του και σαν πρώην ποδοσφαιριστής αλλά και σαν άνθρωπος και γνήσιος Π.Α.Ο.Κ.τσής ακόμα και τώρα!!!!

Υ.Γ. 2...Ο Ιβάν μπορεί να άργησε μεν, αλλά "κάλλιο αργά παρά ποτέ" φυσικά... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες