Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 18 Οκτ 2016, 15:30

Έχει καιρό τώρα που ο Ιβάν Σαββίδης, ως μεγαλομέτοχος του Π.Α.Ο.Κ., έχει επιλέξει σαν ποδοσφαιρικό-στρατηγικό του σύμβουλο τον παλαίμαχο ποδοσφαιριστή και "απόλυτη σημαία" του Π.Α.Ο.Κ. των επιτυχιών, τον Γιώργο Κούδα!!!!

Εκτιμώ πως μετά την χθεσινή ανάληψη και της Προεδρίας της Π.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ. από τον ίδιο τον Ιβάν Σαββίδη, ο ρόλος του Γιώργου Κούδα αναβαθμίζεται πλέον αρκετά, σε σύμβουλο του Προέδρου του Π.Α.Ο.Κ. Ιβάν Σαββίδη...

Θεωρώ λοιπόν χρήσιμο να υπάρχει πλέον ένα topic για τον πάλαι ποτέ "Μεγαλέξανδρο του Ελληνικού ποδοσφαίρου" μας, όχι όμως απαραίτητα για να θυμόμαστε και να εκθειάζουμε τις άπειρες στιγμές του ποδοσφαιρικού μεγαλείου του παρελθόντος του, αλλά για να ασχοληθούμε μαζί με κείνον (και) με τις συμβουλές που θα μπορούσε κατά την άποψη μας να δίνει κατά καιρούς προς τον νέο Πρόεδρο του Π.Α.Ο.Κ. Ιβάν Σαββίδη...

Φυσικά όσοι γνωρίζουν χαρακτηριστικά του ανθρώπου Γιώργου Κούδα, είτε από προσωπική γνωριμία μαζί του, είτε από άρθρα που έχουν γραφτεί γι αυτόν στο παρελθόν (σωστό θα είναι να δίνεται η πηγή πάντα), καλά θα κάνουν να τα παραθέτουν εδώ, ώστε να μαθαίνουμε όλοι σιγά σιγά περί τίνος χαρακτήρα-ανθρώπου πρόκειται...


Υ.Γ. Έψαξα πολύ και δεν βρήκα κάποιο ανάλογο topic για τον Γιώργαρο τον Κούδα...Αν τυχόν υπάρχει ή αν θεωρηθεί αχρείαστο το συγκεκριμένο, απλά να με συμπαθάτε για τον κόπο που σας βάζω και...σβου... 8-)

Υ.Γ. 2...Αν παραμείνει το topic, θα παρακαλούσα ένα απ τα παλικάρια που "τό χουν" με την high tech (του λόγου μου αφού ΔΕΝ :oops: ), να παραθέσουν την χθεσινή συνέντευξη του Γιώργου Κούδα στην αρένα για την πρώτη Γενική Συνέλευση που πήρε μέρος και υπάρχει σαν άρθρο στην κεντρική σελίδα του site (στην 2η σελίδα των ειδήσεων δεξιά της κεντρικής, με την επικεφαλίδα "Ιβάν, τι μαθητής ήσουν?"...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Κούδας: Σύμβουλος του Προέδρου Ιβάν Σαββίδη!

Δημοσίευσηαπό Ale » Τρί 18 Οκτ 2016, 15:40

Αν θυμάμαι καλά, ο Κούδας είχε υπάρξει και μέλος των διοικήσεων μπατιρούδη για ένα διάστημα.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Γιώργος Κούδας: Σύμβουλος του Προέδρου Ιβάν Σαββίδη!

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 18 Οκτ 2016, 15:51

Αλέ-ξιε, δεν ξέρω για ποιον λόγο το αναφέρεις αυτό και προσωπικά δεν το γνωρίζω-θυμάμαι αν ισχύει...

Θέλεις να αναφερθείς λίγο λεπτομερέστερα?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Κούδας: Σύμβουλος του Προέδρου Ιβάν Σαββίδη!

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 18 Οκτ 2016, 15:55

Αλλάζω τον τίτλο.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17888
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τρί 18 Οκτ 2016, 16:10

αντε κφλ γκοραν , ανοιξες κ τοπικ που μενει..
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 18 Οκτ 2016, 16:16

:geek: ... :mrgreen:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Τρί 18 Οκτ 2016, 16:16

Μπράβο Γρηγόρη. Από τους πυλώνες του οικοδομήματος ΠΑΟΚ.

ΥΓ.ΠΑΟΚ σημαίνει και μεγαλοψυχία
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Γιώργος Κούδας: Σύμβουλος του Προέδρου Ιβάν Σαββίδη!

Δημοσίευσηαπό slidar » Τρί 18 Οκτ 2016, 16:24

Ale έγραψε:Αν θυμάμαι καλά, ο Κούδας είχε υπάρξει και μέλος των διοικήσεων μπατιρούδη για ένα διάστημα.


ΚΑι οχι μονο μελος.

Εγινε αργοτερα και κουμπαρος του μπατμαν.. :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 18 Οκτ 2016, 16:31

Κώστα, θεωρώ απλά αυτονόητο από πλευράς Ιβάν Σαββίδη (έστω και καθυστερημένα), έχοντας βρει όταν ήρθε στον Π.Α.Ο.Κ. έναν Γιώργο Κουδα, του οποίου σημειωτέον η Ιστορία είναι τόσο άρρηκτα συνδεδεμένη με τον Π.Α.Ο.Κ. που να υπάρχει η προτομή του (εν ζωή μάλιστα και γερός να είναι ο άνθρωπος μέχρι τα 100 του και βάλε) μέσα στην θρυλική Τούμπα, να προσπαθήσει να "εκμεταλλευτεί" τις γνώσεις και την εμπειρία του πάνω στο "οικοδόμημα Π.Α.Ο.Κ.", όπως ακριβώς το αναφέρεις κι εσύ!!!! Φυσικά και είναι ένας απ τους πιο σημαντικούς πυλώνες του ο "Μεγαλέξανδρος του Ελληνικού ποδοσφαίρου"!!!! Αν όχι αυτός δηλαδή, τότε ποιος?

Εξ άλλου ο πάντα χαμηλού προφίλ χαρακτήρας του Γιώργαρου, που λίγο πολύ όλοι γνωρίζουμε, δεν εγκυμονεί κανενός είδους ρίσκο με κίνδυνο να εξελιχθεί κάτι σαν εκείνον τον καραγκιόζη τον στραβοπόδαρο βαψομαλλιά "στρατηγό" των πουστβ@ζελων σε γραφικό εραστή της δημοσιότητας, για την εγωκεντρική προσωπική του προβολή και μόνο!!!!

Ελπίζω λοιπόν οι εμπειρίες του Γιώργαρου να αποτελέσουν μια γερή βάση για να (ξανα)χτιστεί πάνω της ένας οργανισμός Π.Α.Ο.Κ., πάνω στο αληθινό D.N.A. του κι όχι σε κείνο το γιαλαντζί κάποιων Π.Α.Ο.Κ.-κάπηλων και δήθεν πρεσβευτών του, τους οποίους προσφάτως είχε επιλέξει για να δώσει σημαντική θέση στην Π.Α.Ε.!!!!

"Τα του Καίσαρος τω Καίσαρι" λοιπόν...επιτέλους!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Τρί 18 Οκτ 2016, 16:36

goran 64

;) ;) ;) ;) ;) ;)

αδερφε εγω αυτο που βλεπω ειναι οτι ανετα θα εκανες καριερα πολιτικου



δεν ειναι μακρια που το goran 64 θα ειναι goran 64
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 5947
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 18 Οκτ 2016, 16:43

Δεν υπάρχει ούτε μία περίπτωση στο δισεκατομμύριο, ούτε για το ένα, ούτε για το άλλο φίλε μου... ;)
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 18 Οκτ 2016, 16:51

Καμία σχέση δεν έχει ο Κούδας με το σημερινό ποδόσφαιρο. Τι είδους συμβουλές θα δώσει στον Ιβαν δε μπορώ να φανταστώ.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 18 Οκτ 2016, 17:35

Όντως...Καμία απολύτως σχέση δεν έχει ο Κούδας με το σύγχρονο ποδόσφαιρο, τι να μας πει μωρέ τώρα? :? :oops:

Α ρε κατακαημένη Μπάγερν Μονάχου που τόσες "σειρές" του Μεγαλέξανδρου έχουν περάσει απ τον Προεδρικό σου θώκο κι απ τα διοικητικά σου δρώμενα..."μικραίνοντας" σε έτσι και καταντώντας σε σκέτο "χωριό"... :( :cry:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 18 Οκτ 2016, 18:58

goran ένας άνθρωπος 60φεύγα , που έχει μείνει δεκαετίες πίσω σε επίπεδο τεχνογνωσίας - γνωριμιών - ενασχόλησης με τις σύγχρονες προσκλήσεις μια ποδοσφαιρικής εταιρείας, τι ακριβώς θα μπορούσε να συμβουλέψει;

Μόνο συμβολική μπορεί να είναι μια τέτοια κίνηση.

ΥΓ: To τι είναι ο Κούδας για το ΠΑΟΚ , είμαι πολύ λίγος για να το εκφράσω. Αλλά πίστεψέ με , κάτι έχω ακούσει.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Γιώργος Κούδας, Σύμβουλος Διοίκησης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 18 Οκτ 2016, 19:02

Κ γω νομιζω συμβολικά μπήκε
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Επόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

cron