Πολύ δύσκολη κλήρωση. Πέσαμε στον ίδιο όμιλο με τις 2 φιναλίστ της προηγούμενης διοργάνωσης Πορτογαλλία και Ισπανία. Επιπλέον ο όμιλος θα διεξαχθεί στην Πορτογαλία 10-15 Μαρτίου και περνά ο 1ος και έχει καλές ελπίδες και ο 2ος αφού περνούν οι 7 καλύτερες δεύτερες από τους 8 ομίλους:
Elite round draw
Group 1 (23–28 March): Germany, Turkey*, Finland, Armenia
Group 2 (21–26 March): Russia, Israel, Hungary*, Norway
Group 3 (10–15 March): Spain, Portugal* (holders), Greece, Poland
Group 4 (17–22 March): Scotland*, Switzerland, Serbia, Montenegro
Group 5 (14–19 March): Netherlands*, Italy, Belarus, Belgium
Group 6 (23–28 March): Sweden, France, Austria*, Ukraine
Group 7 (23–28 March): England, Bosnia and Herzegovina*, Slovenia, Czech Republic
Group 8 (15–20 March): Republic of Ireland, Cyprus*, Slovakia, Faroe Islands
*Hosts
2016 final highlights: Portugal v Spain
• The eight group winners and the seven runners-up with the best records against the teams first and third in their section will join hosts Croatia in the finals from 3 to 19 May
http://www.uefa.com/under17/news/newsid ... lite+roundΟ ομοσπονδιακός προπονητής, Βασίλης Γεωργόπουλος ανακοίνωσε τα ονόματα των ποδοσφαιριστών που θα συμμετάσχουν στις προπονήσεις της Εθνικής Παίδων, οι οποίες θα διεξαχθούν στις 19/12 (17:00), 20/12 (10:30 και 17:00) και 21/12 (11:00) στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά.
Οι παίκτες που κλήθηκαν είναι οι:
ΤΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΝΙΚΟΠΟΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΑΝΤΖΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΓΑΛΟΥΠΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΧΡΙΣΤΟΓΕΩΡΓΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
ΒΙΤΑΛΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
ΣΟΥΛΕΙΜΑΝ ΟΚΑΝ, ΞΑΝΘΗ
ΖΟΥΜΠΟΥΛΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ-ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ, ΞΑΝΘΗ
ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, ΠΑΟΚ
ΛΥΡΑΤΖΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ, ΠΑΟΚ
ΓΑΙΤΑΝΙΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ, ΠΑΟΚΓΚΑΡΓΚΑΛΑΤΖΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΠΑΟΚΜΑΝΙΔΑΚΗΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΤΑΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
ΤΕΡΕΖΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΣΚΕΝΤΕΡΑΙ ΑΝΤΡΙΑΝΟ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
ΚΑΤΣΟΥΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΒΟΙΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΜΩΡΑΙΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΑΕΚ
ΜΠΟΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΦΟΙΒΟΣ, ΑΕΚ
ΔΕΔΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛEIOΣ, FC CARL ZEISS JENA
ΛΙΑΣΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ, ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΤΣΕΡΕΓΚΩΦ ΦΙΛΙΠΠΟΣ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Βάπτισμα για τον Διαμαντή, λογικά θα ήταν και ο Τσαούσης αν δεν είχε τραυματιστεί.